Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bütyök-gondok!! Átesett már valaki ezen a műtéten? fórum

Bütyök-gondok!! Átesett már valaki ezen a műtéten? (beszélgetős fórum)


2011. okt. 1. 14:12

Sziasztok!

Túl vagyok a scarf-féle csontátvágásos műtéten!:(((Hát azt kell írnom,nagyon fájdalmas volt utána egy napig,majd fokozatosan javult az állapotom.De sajnos a varratokat tegnap nem tudták kiszedni,mert váladékozik a varrat mentén és be is van dagadva.Lógatni nem szabad,de un.kezelő cipőben kell járni.Elég ormótlan,de ha ez segít hát legyen.Szóval most izgulok,h a dagadás elmúljon!

2011. aug. 3. 21:58

Köszönöm a segítő válaszokat,igazán kedvesek vagytok:)

Szeptember 20án műtik a jobb lábam,tehát elég sokára.Kecskeméten műtik.

Sajna van még bajom az orrkagylók megnagyobbodtak,oda meg majd holnap megyek:(

7. kartya5 (válaszként erre: 1. - Manó 72)
2011. aug. 3. 19:28
irjál priviben mert nagyon hosszú igy válaszolni az elöbb írtam egy féloldalt nem tudom átment- e kartya5
2011. aug. 3. 19:22
nekem 10 évvel ezelőtt volt nem sikerült a nagy ujjam egy centivel rövidebb lett mert nem ipszilon vágást csinált az orvos ezért zsugorodott. a többi lábujjam vette át aterhet és deformálódtak. nagyon nézz utána a neten mert nem mindegy ki csinálja. olvastam,hogy privát klinikák is csinálják oep támogatással a paciensnek csak az első vizit díjat kell fizetni kb 5000ft. a gyógyulás 2 hónap ezt jobb tavasszal csináltatni mert szandálban lehet közlekedni.ez most egy napos mütét tehát rögtön mehetsz haza.privátban bővebben és szivesen segítek talán orvost is tudok ajánlani. varszegineagi@citromail.hu
5. elszabadult hold (válaszként erre: 4. - Manó 72)
2011. aug. 3. 08:31
Ennek az egésznek egyébként a lábboltozat haránt- vagy keresztirányú lesüllyedése az oka. Ha ez kialakult, utána már máshogy "húznak" az izmok a lábfejben, és elhúzzák a nagy lábujjat :( Speciális talpbetét egész jól beválik ilyenkor, neked van? - hogy legalább csökkenjenek a fájdalmaid. Az egyénileg kialakított talpbetétek ugyanis megemelik a lábboltozatot, és könnyebbnek érzed a lábad, nem ér le a talpcsont. Van svájci lábtorna is egyébként ennek a problémának a korrigálására: meztelen talpaidat araszoltasd a padlón előre-hátra, próbálj meg a lábujjaiddal felvenni kisebb tárgyakat: golyó, kendő... Vagy állj egy lépcsőfokra (magasabb küszöb is megteszi) úgy, hogy a lábujjak alatti párnás részen állsz, és lassan engedd le a sarkaidat, ameddig megy, aztán vissza. Ezeket többször elvégezve naponta - jó hatású. Egyébként beszéltél már orvossal erről, hogy szeretnél egy ilyen műtétet? A legtöbb orvosi rendelőben ambulánsan is elvégzik. (Ha nem sietsz sehova az azt követő hetekben... :)
2011. aug. 2. 21:46
Szia!Igen,muszáj,mert már nagyon fáj,ha zárt cipőt húzok!Illetve akkor is fáj,ha nyugalomban van és úgy veszem észre h egyre jobban eldeformálódik!!
3. elszabadult hold (válaszként erre: 1. - Manó 72)
2011. aug. 2. 06:50
Nekem csak egy kolléganőm, még régebben. Emlékszem, hetekig bicegett, és csak papucsban tudott járni. Te ilyesmit fontolgatsz?
2011. aug. 1. 23:00
A nagy lábújj mentén keletkező csontkinövés,ami kellemetlen,főleg zárt cipő viselésénél:(
2011. aug. 1. 22:59
Bütyök-gondok!! Átesett már valaki ezen a műtéten?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook