Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bútor "felújítása" fórum

Bútor "felújítása" (beszélgetős fórum)


1 2
34. Zséka198 (válaszként erre: 33. - 9b10f3d7ff)
2014. okt. 15. 13:35
Mindenkinek igaza van:) Nem árt néha rám se szólni, mert nem túl hm.. finomkodó a modorom, és ez érzékenyebb embereket bánthat.
33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - Zséka198)
2014. okt. 15. 11:18
Megkövetlek, teljesen igazad van.
32. angelic smile (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2014. okt. 15. 10:22
Egy kiskamaszról van szó! :DDD
31. Zséka198 (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2014. okt. 15. 09:54

Elnézést, tényleg nem tudhatom, és köszönöm, hogy erre felhívtad a figyelmem. Semmiképp nem tanácsot adok, ez nyilvánvaló, hiszen ez biztosan nem egy gyereknevelős szaktopik, és nem is állítom, hogy szakember vagyok, így nem is kell megfogadni, amit írtam, csupán mint véleményt elmondtam, és egyébként nekem bevált:) Ajándékot VALÓBAN nem kritizálunk az ajándékozót sértegetve, és ezt mindenkinek még gyerekkorban kell megtanulnia - már amennyiben közösségben szeretne létezni.

Ha itt mindenki csak arról beszélne, ami rá tartozik, amiben ő az illetékes, akkor csak egyhsz-es topikok lennének mindenfelé:) Dehát ugye csak beszélgetünk:) Egyébként idővel megtalálják a mindegyikük számára legjobb megoldást minélkülünk is, ebben biztos vagyok.

30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 29. - Zséka198)
2014. okt. 14. 13:43

Ismeretlenül nem szabad tanácsot adni nevelés terén, nem tudhatod, nem egy autista gyerekről van-e szó.

De, ha semmi mentális zavar sincs, akkor is a szülők dolga.

Nekem is sikerült egyszer nem olcsó ajándékkal síróssá tenni egy karácsonyt, pedig a lányom sosem volt követelelőző. Még most is rossz a szájízünk ettől, pedig már nem most történt.

Idegenként ne tudhatjuk mi és minek a következménye.

29. Zséka198 (válaszként erre: 28. - Angelic smile)
2014. okt. 14. 12:47

És ha gyereket cserélnének, nem bútort?:)

Amúgy nem kell verni. Csak azt mondani neki: ezt nem lehet. És nem engedni ebből.

Micsinál, fellebbez, elmegy Brüsszelbe?

Enyém csak egyszer hisztizett be szülcsinapcsi ajcsiján, a mamánál. Na az otthonit már meg se kapta, csak tán fél év múlva karácsonyra. Az ajándéklónak... közmondást hamar megtanulta:)

28. angelic smile (válaszként erre: 27. - Zséka198)
2014. okt. 14. 12:10

Ez halálosan komoly! Inkább alszik a tesójánál egy felfújt matracon. Szerintem így bünteti a barátnőmet.

Én még soha nem emeltem kezet gyerekre, éppen ezért rá sem tenném. A hangomat engedtem már ki, de nagyon ritkán. Most viszont üvöltenék egy sort. :D

27. Zséka198 (válaszként erre: 26. - Angelic smile)
2014. okt. 14. 10:17

"A kislány nem hajlandó a szobájában aludni."

WTF????

Ez most ugye komoly..?!

26. angelic smile (válaszként erre: 25. - Zséka198)
2014. okt. 14. 09:55
Én is nagyon remélem. A kislány nem hajlandó a szobájában aludni. Mondjuk én ezt személy szerint nem hagynám, de szerintem a fiaimnak eszébe sem jutna ilyen. Vagy csak azért gondolom, mert fiatalabbak és fiúk? :D
25. Zséka198 (válaszként erre: 22. - Angelic smile)
2014. okt. 14. 09:41

Bocsibocsi, azt hittem fiuból vagy és a barátnőd vette. De rájöttem, hogy csak figyelmetlenül olvastam:o

Remélem, mielőbb megoldódik a probléma, a régit fel kell tenni arra a sokat változó nevű aprós oldalra, és el is viszik, ha valakivel megegyeztetek:)

24. angelic smile (válaszként erre: 23. - 9b10f3d7ff)
2014. okt. 14. 09:33

Én köszönöm, hogy adtatok tanácsot.


Az új bútora már meg is van, de elhozni nem tudják, mert még a másik új ott van. Remélem, sikerül mielőbb eladni.

23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Angelic smile)
2014. okt. 14. 08:56
Köszönöm a választ. Sajnálom, hogy a kislány nem barátkozott meg a bútorral. :(
22. angelic smile (válaszként erre: 21. - Zséka198)
2014. okt. 13. 11:34
??? Kinek a barátnője lenne? Nem értelek!
21. Zséka198 (válaszként erre: 20. - Angelic smile)
2014. okt. 13. 11:30

Ja, hogy nem is a te barátnőd!:o

Bocsánat!:) Úgy látszik, már olvasni se tudok..

Hát lehet, hogy ez a legjobb megoldás, gyerek kis eséllyel kedvelte volna meg.

20. angelic smile (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2014. okt. 13. 11:20
Rövidre zártuk. A férje azt mondta, hogy hozzá nem nyúlhatunk, eladják, már mindegy, mennyit buknak rajta.
2014. okt. 12. 18:49
Szia! Majd számolj be róla, mi lett a bútor üggyel. Mit sikerült kihozni a bútorból?
18. angelic smile (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2014. okt. 10. 19:32
Köszönöm szépen lányok! Holnap megyek át, megbeszélem a barátnőmmel. Valóban vannak jó ötletek is. :)
17. angelic smile (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2014. okt. 10. 19:30

Halványzöld a színe.


Hogy miért nem együtt választották ki? Meglepetés akart lenni. De ez végül is mindegy, mert egy lényeg! Valahogy meg kell oldani és azt végképp nem szeretném, ha elrontanánk, esetleg köztünk vita lenne. Úgy örülök, hogy végre itthon vagyunk és a barátnőimmel tudom személyesen is tartani a kapcsolatot. Nem szeretném, ha egy ilyen miatt valakinek is rossz szájíze lenne.

2014. okt. 10. 14:52

A keresőbe , ha beírod bútor matrica sokat fogsz találni.

Pl. ez is ötletes. (persze ízlések, és pofonok)


[link]


De, falmatricákra is kiad sokat. Én a gardrób szekrényemre vettem a középső ajtóra, nagyon jó lett mások szerint is. Többször felhasználható, igaz az a motívum 12 ezer Ft volt, viszont teljesen más stílust kapott a szekrény. Én falmatricát használtam.

Jó kreatívkodást! Ja, a fogantyúkat is átcserélhetitek. Az is sokat változtat egy bútoron.

15. Zséka198 (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2014. okt. 10. 11:13
Ja hogy matrica! Szupcsi ötlet, és a gyerek is hozzátehet valamit, kreatívkodhat! Jobban magáénak fogja érezni.
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Zséka198)
2014. okt. 10. 11:06
Én sem adnám el, levonnám a konzekvenciát. Azért mondtam a matrica opciót, gyönyörűek vannak, divat is most, és a gyerek is megnyugodna, hogy neki is volt beleszólása, hogy milyen környezetben éljen.
13. Zséka198 (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2014. okt. 10. 10:55

Egyetértek, egy ekkora gyereket egy ilyen döntésbe célszerű belevonni! Márcsak a béke megőrzése érdekében is:)

De azért ebben az esetben engednie már mégiscsak a gyereknek kellene... Mert például nincs fölösleges pénz eladni az új bútort feleáron, és venni egy újat, mert például az a pénz a gyerek ennivalójára kell. Ha már így esett, a szülő meg tanuljon belőle, és legközelebb vigye magával:)

Szal többtényezős ez a dolog, és kevés részletet ismerünk. Szmájlinak is tudnia kell, hogyha igaza tudatában netán összeveszik a mama gyerekével, az a gyereknek esetleg jó lecke lesz, de aznap este nem lesz szeksz..

2014. okt. 10. 10:52

Milyen színű a bútor?


Lehet kapni a Bauha.s-nál, Ba.max-nál, OB.-ban nagyon szép, divatos, ízléses matricákat. Esetleg lehetne venni és ráragasztani, de azt a gyerekkel együtt válasszák már ki. Én a számomra legszebbeket a legelső említett áruházban láttam, drága tény, de évekig fogja használni, nézni. A tapétánál biztos nem drágább.

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Angelic smile)
2014. okt. 10. 10:46

Értem. A véleményem nem változott, nem nyúlnék hozzá.


Az, hogy hisztizett a gyerek nem szép, de a szüleitől sem volt szép, hogyha már a gyerek kapja, használja nem kérdezték meg a véleményét. Ha nem is tetszik a szülőknek, amit a gyerek választ, egy középútban megegyezni. Én mindig ilyenkor már vittem a gyerekemet, hogy nézze meg van x összeg, válasszon magának bármit, a kategóriában. Okosan persze, hogy lehet terelgetni az ízlését. De így megtanulja a gyerek mi és mennyibe kerül, élvezi a vásárlást, meglátja majd, sajnos minden abból a pénzből nem elérhető, és nem fogja a földhöz verni magát, hogy nem azt kapja meg, amit ő megálmodott.

Bocsánat, hogy eltértem a tárgytól!

10. Zséka198 (válaszként erre: 9. - Zséka198)
2014. okt. 10. 10:24
Esetleg megkínálni egy opcióval, hogy akkor marad a régi bútor, vagy kap három deszkát és egy marék szöget, aszt csináljon jobbat magának. Vagy vegyen abból, amit megkeres. Afrikában bambuszból meg háncsból csinálnak a gyerekek széket, ha le akarnak ülni. Jóhogymánem!
9. Zséka198 (válaszként erre: 8. - Angelic smile)
2014. okt. 10. 10:22
Akkor megvan a megoldás, nem? A gyereken kell alakítani valamit, nem a bútoron:)
8. angelic smile (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2014. okt. 10. 10:19

12 éves. Állítólag olyan hisztit rendezett, mert Noémi nélküle vette meg és nem ezt választotta volna.

Félek, hogy egy vadi új bútort tönkre fogunk tenni. Én biztos, hogy eladnám és inkább áldoznék rá, mintsem összebarmoljak valamit. A bútorfólia is pénzbe kerül.

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Angelic smile)
2014. okt. 10. 10:15

Én tapétáztam már bútort, piszok nehéz úgy felragasztani, hogy az egyenes, és egyenletes legyen.

Alatta buborékok képződnek, amit "sepregetni" kell alóla, tűvel a buborékot kiszúrni, úgy, hogy ott ne legyen gyűrődés.

És nézzetek szét, a szép és jó minőségű bútortapéták drágák. Lehet kapni a bútorfóliát, amit tényleg vasalni kell, hőhatásra tapad a bútorlapra.

Ha engem kérnének meg nem vállalnám.

Hány éves a gyere?

6. Zséka198 (válaszként erre: 3. - Angelic smile)
2014. okt. 10. 10:14

Ugyebár gyerek által folyamatosan rugdalt, karcolt bútorról beszélünk:-) Ha asztalos tenné fel, ráadásul jó minőségű 3D-s fóliát, és élszalaggal rendesen lezárná, azt mondanám, hát-hát. De magatok, valami bótban kapható kommersz cuccot... abból csak valami élein lekopott rojtos sz.r lesz:-(

Persze igények-időtartam-lehetőségek.. magatoknak kell tudni eldönteni. Csodát ettől a megoldástól semmiképp ne várj.

5. angelic smile (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2014. okt. 10. 10:09
Azt szeretné, ha mi tennénk fel. Nem akarok egy olyanba belefogni, ami utána csúny, használhatatlan lesz. :( Megmondom őszintén, félek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook