Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A buszon, hogy oldjuk meg a másfél méter távolságot? fórum

A buszon, hogy oldjuk meg a másfél méter távolságot? (tudásbázis kérdés)


23. be95e6ff22 (válaszként erre: 19. - Bless the child)
2020. márc. 27. 15:30
Szerintem tényleg itt van már az, hogy semmit nem röhögünk ki, meg mindent leszarunk. Nemrég anyu megosztott velem egy videot, ahol egy asszony szűk férfi boxerból teker magára arc- és fejvédőt. Komolyan fontolom, hogy kipróbálom. Ahogy a melltartó kosárból fabrikált maszkot sem tartom elvetendő ötletnek.
22. vivo44 (válaszként erre: 19. - Bless the child)
2020. márc. 27. 15:28
A cső végére rácsatlakoztatsz egy 1,5 literes rostosat és már teljes ellátottság van:-)))
21. df1e1c376c (válaszként erre: 19. - Bless the child)
2020. márc. 27. 15:20
Valami fasza filtert felszerelhetnel a cső végére, hogy szűrt levegőd legyen :)
20. be95e6ff22 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 27. 15:20
Maszk, mindenkin, hiába nincs neki "rendes" maszkja, szájat, orrot tessék eltakarni, ha csak egy kendővel, sállal, akkor azzal. Kesztyű, szemüveg, a fejre-hajra sapka vagy kendő. Szellőztetés, nyitott ablak, jól írta valaki előttem. Igyekezz utolsónak felszállni, akár az ajtóban állni befordulva az ajtó felé- én így utaztam a villamoson pár hete amikor még munkába jártam. Az ajtó közele azért is jó, mert ahányszor megáll a busz annyiszor jutsz egy kis friss levegőhöz. Gondolom, vonat nem alternatíva feléd- az annyiban lenne jobb, hogy a régi "vicinálisoknak" van az a fülke előtti része, ami ajtóval van elválasztva a fülkétől, én oda álltam be, nem mentem be az utastérbe. Egyébként meg meg kéne próbálni összefogni olyannal, akinek autója van, és megszervezni hogy így jussanak el emberek X településre. 2-3 ember egy autóban mégiscsak jobb, mint egy busznyi ember. De autóban is maszkban legyen mindenki.
19. Bless the child (válaszként erre: 11. - Zsofi_876)
2020. márc. 27. 15:16
Nekem van búvárszemüvegem, csak az a gond vele, hogy hozzá van szerelve az a cső, amit a számba kell rakni. Ahhoz tényleg kell a lecarom, ha kiröhögnek hozzáállás 😉😂
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Vivo44)
2020. márc. 27. 15:11
Sajnos muszáj, dolgozni kell,nincs más választás.
17. vivo44 (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2020. márc. 27. 13:22

Szia.

Ezt a fórumindítónak...

Én lemondtam mindent ami közösségi közlekedéssel kapcsolatos, viszont akik munkába járnak tömegközlekedéssel jelenleg nagyon nagyok, mert nap, mint nap kockáztatják az egészségüket.

Borzasztó helyzet nekik!

16. vivo44 (válaszként erre: 9. - Gyöngy:))
2020. márc. 27. 13:20

Elhiszem, de racionálisan kell hozzáállni, mást nem tudunk sajnos.

Dolgozni kell, eljutni kell.

Igen, sajnos, mi is ma lemondtuk a nyaralást, de sajnos sokat is buktunk, bár az élet százezreknél is többet ér.

Jó lesz az udvari medence is:-))

15. vivo44 (válaszként erre: 8. - Garabonciás)
2020. márc. 27. 13:17
:-)))
2020. márc. 27. 13:04
Megoldhatatlan a másfél méter.. Csak ha nem vesz fel minden utast amire már volt példa, mert ezek a járatok annyira zsúfoltak. Mostanában annyit változott a helyzet, hogy mivel többen nem dolgoznak, így legalább állva felférnek az utasok.
13. Bözsi néni (válaszként erre: 11. - Zsofi_876)
2020. márc. 27. 13:01

Munkaruházati boltokban lehet(ett, most nem tudom) venni műanyag védő-szemüveget, ami jobban fed, mint egy rendes szemüveg, mert oldalról is zárt. És nem volt drága.


[link]

12. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Vivo44)
2020. márc. 27. 12:49
És a menekültek szállásán mekkora távolságok vannak, vagy a kórházakban, esetleg a börtönökben?
2020. márc. 27. 12:43

Én is nagyon drukkolok minden utazónak!

Tényleg nehéz ilyen körülmények között védekezni.

Én még a szem védelmét is javasolnám. Bár hogy hogy, azt nem tudom.

Búvárszemüveg vagy ami a festőknek, restaurátoroknak van, ahhoz kell egyféle "lecarom ha kiröhögnek" hozzáállás.

De lassan már semmin nem fog meglepődni senki.

Sisakos vásárlóról én is láttam már fotót, érdekes módon most nem szedték szét a kommentelők.

Munkahelyen ha biztosított a lehetőség, egy zuhany és ruhacsere lenne a tuti.

Ha nem, akkor minden lehetséges bőrfelületet eltakarni a buszon, a hajat is. Leszállás után pedig fertőtleníteni.

2020. márc. 27. 12:38
Maszk és ablaknyitás. Ha hideg van, akkor is. Az kiviszi a kilehelt levegőt, csökkenti a fertőződés esélyét.
9. gyöngy:) (válaszként erre: 7. - Vivo44)
2020. márc. 27. 12:31

Búvármaszk is jó. A nyaralás úgyis elmarad idén, legalább használjuk valamire:)


Nagyon sajnálom azokat akiknek olyan körülmények között kell utazni, mint ahogy írta a fórumindító.

Valamit ki kell találnia a busztársaságnak.

Én átszállással utazok a munkahelyemre, az egyik járat szerdától elvileg csuklós busz lesz, direkt a távolságok miatt, a másik nem.

Remélem azon sem lesznek sokan, minden bajom van, hogy buszra kell szállnom:(

8. Garabonciás (válaszként erre: 7. - Vivo44)
2020. márc. 27. 12:27
Kis kabinokat kéne kialakitani, ami minden embercsere után önfertőtleníti magát, aztán mindenkinek lenne saját kabinkája. Zuhanyfulke 😀
2020. márc. 27. 12:22

Komolyra fordítva!

Ugye nem várhatjuk el, hogy meg legyen egy 13 méteres buszon a 1,5 méter, akkor 8-9 embert szállítson...Mert akkor pedig a volánbusz mondhatná, hogy az addig 500 forintos jegy, holnaptól 2000Ft. Több busz beállítása több pénz, több üzemanyag, több munkaerős, sofőr.

Jelen esetben amit tenni lehet az a maximális védekezés. maszk és kesztyű, sál)

Bukósísakot azért is említettem, mert ma az udvarról láttam, hogy emberek abban sétálnak (talán maszk-hiány miatt)

2020. márc. 27. 12:22
Nem ülhetnek egymás mellé, a sofőr még egy szerelmespárt is ketté választott.
5. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 27. 12:15
Ez egy remek kérdés:)
4. vivo44 (válaszként erre: 3. - Df1e1c376c)
2020. márc. 27. 11:38

Akár. (az meg mi?)--:-))

Mindenki a maga módján....

3. df1e1c376c (válaszként erre: 2. - Vivo44)
2020. márc. 27. 11:18
Óvszer esetleg?
2020. márc. 27. 10:49
Védőfelszerelésben. (maszk, kesztyű, ha kell bukósisak)
2020. márc. 27. 09:55
Sziasztok! Busszal járok dolgozni, 20 km-re a lakóhelyemtől. Hiába nincs suli a buszok tömve vannak, minden hely foglalt és állni is alig van hely. Holnaptól bevezették, hogy ott is másfél méter. Lehetetlen... Kértünk másik busz is legyen.. Nem lesz. Vagy egymás lehelletét szívjuk vagy ott hagy a busz a megállóban? Aktív korúak munkába járnak ezeken a menetrendszerinti járatokon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook