Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bűntudat és a fogyás fórum

Bűntudat és a fogyás (beszélgetős fórum)


25. ittmost (válaszként erre: 1. - Mese)
2013. szept. 9. 07:48
Remélem,megetted azt a tegnapelőtti almát:)
24. ittmost (válaszként erre: 23. - Gribedli***)
2013. szept. 9. 07:48

Jól feltaláltad magad a kutyulással:)

Szerencsére egyébként nem vagyok nagy csokista,csak mint tipikus bűntudatkeltőt említettem meg, a topik alaptémájához.

Szerintem ha 2 hétig nem ennék,akkor kezdene hiányozni,de néha nagyon rákívánok.Most belegondoltam:talán nem is stressznél,hanem mikor nagyon agyalni kell,és nem kellemes módon,szóval nehezebb problémamegoldásokkor.

Ha baj van,én sem tudok enni.

23. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Ittmost)
2013. szept. 6. 14:52

Igen, bar nekem mindennap van valami kakaos izesitesu dietas car, amiket en kutyulok, vagy a turmixom, ezert engem nem tud annyira lazba hozni a csoki latvanya. Mert nem okoz buntudatot, mindennap van belole egy kicsi, nyilvanosan is, szoval miert kellene magam elol elrejteni barmit, gondolatban?:))))


Mivel a kakao is eros antioxidans, 2-3 kocka 70%os etcsoki pl nemhogy nem art, hanem jo is, csak ugye nem olyan fini mint a tejcsoki, ezert szoktam belole kutyulni (pancake, kakaos vagy etcsokis, zabpehelybol, muffin stb)


Igy total kielegit:) Mondjuk en sosem kevertem a buntudatot a kajaval, ugy ertem osztonosen, stressz alatt nincs is etvagyam pl. Nemhogy buntudat, orulok, ha le tudok gyomoszolni valamit. Ilyen nincs gyakran, csak amikor van, akkor rendszerint igy. Erzi a testem, hogy nem a jo pillanat emesztesre szoval eleve nem jon az ehsegerzet, ez szerencse kerdese is...


2 fele ember van: aki banataban zabal es aki banataban ehezik

22. ittmost (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2013. szept. 6. 13:49

:D fél csoki...5dkg.

1 csokitól szerintem rosszul lennék.


Komolyra fordítva a szót:a bűntudat érzésnek pont az az egyik ..hogyismondjam..sodró tényezője,hogy az ember ürügyeket talál ki maga felé is.De belül tudja,hogy nem ez az igazi oka,h valamit miért csinál.És mentegetőzni kezd kifelé,és befelé is.

Én ezt egy ideje megelégeltem,úgy gondoltam,ezzel is csak rongálom magamat,úgyhogy ha olyanom van,igyekszem bűntudat,és magyarázkodás nélkül megenni azt a csokit,(vagy,és főleg:lefeküdni pihenni fényes nappal,)csak mert szeretném.És így élvezni is tudom az ízét,mert nem bűntudattal,lopva eszem,hanem magam felé is nyíltan.

21. mese (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2013. szept. 6. 11:53

Nagyon kedves vagy, és köszönöm, hogy még külön utánna néztél! :) A parkinsonommal az a helyzet, hogy Wilson-kór eredménye.. ( Wilson kór: nagyon ritak genetikai mutáció, rézanyagcsere zavar, és a réz, elkezdi leépíteni a létfontosságú szerveket, máj, agy stb.)

Jól esik, hogy utánna néztél a Parkinsonnak, hálás vagyok! :) Igyekszem megfogadni a tanácsaidat, és beépíteni az életmódomba :)

20. gribedli*** (válaszként erre: 16. - Ittmost)
2013. szept. 6. 11:15
Ok nelkul befalni egy csokit??? Nem jol csinalod, mindig kell egy szuperjo kifogas, indoknak alcazva:DDD
19. gribedli*** (válaszként erre: 11. - Mese)
2013. szept. 6. 11:13

Utanaolvastam a parkinsonnak is, es mar regota tudjak, hogy osszefuggesben van az oxidativ stresszel, szoval duplan ajanlom, hogy illeszd be a taplalkozasodba, amiket irtam, a parkinson kialakulasahoz volt egy adott szituacio (nevezd vitaminhianynak de inkabb eros oxidativ stressz, sejtek oregedese), es miutan kialakult, te meg vedtelenebb vagy a szabadgyokok ellen mint egy normalis ember, szoval rohamosan oregszenek a sejtjeid, gyorsabban mint masoke.


Ezt nagyon jol tudod ellensulyozni az antioxidansokkal (mind, amiket felsoroltam, antioxidansban gazdag), en literszamra innam a feher teat es a zold teat, ezek a legerosebbek:)))


Masik modja, hogy elkerulod azokat a faktorokat amik meg pluszban okozhatjak az oxidativ stresszt, lehet, hogy ezek kozul mar tobbet megvalositasz:

-dohanyzas kerulese

-tulzott napozas kerulese

-finomitott szenhidratok kerulese

-gyogyszerek (ezeket sokszor nem lehet kiiktatni, de odairtam, hogy tudd) es hosszan tarto betegsegek

-napi 45 percnel tobb testedzes (de ne legyen kevesebb sem mint 15-20)

-transz zsirok kerulese (minden olajban sult dolog es sok keszetel, margarin tartalmaz transz zsirt)

-kialvatlansag

-varosi szmog ugy altalaban, de a tulzott szabad levego is, szoval akik a szabadban dolgoznak egesz nap, nekik sem jo, bar ez olyan, hogy inkabb legyen valaki kint mint tespedjen, vagy hogy cigizzen (amugy is a cigi es a napfeny az elso 2 helyen allnak)


Ezek a fo okai az oxidativ stressznek. Gondolkodj el rajta, hogy hol lehetne javitani a te esetedben, segit megerteni nagyon sok mindent:)

18. mese (válaszként erre: 16. - Ittmost)
2013. szept. 6. 08:16
Neked is köszönöm a hozzászólást, tanácsokat! :)
17. mese (válaszként erre: 15. - 91d4989ab9)
2013. szept. 6. 08:15
nagyon köszönöm! :)
16. ittmost (válaszként erre: 1. - Mese)
2013. szept. 6. 07:36

A bűntudat-érzés ismerős.Erre tudom mondani,hogy egy ilyen ívű fogyókúra után,ha megkívánsz egy almát vagy répát,az a tested szava,akkor meg kell enni.Lehet,hogy nélküle leesne a cukrod,és rosszul lennél,ez meg ugye nem hiányzik.Az átaludt fél nap szintén a tested szükséglete volt.Ha akkor erőlteted,és nem alszol,lehet,h legyengül az immunrendszered,és elkapsz valami betegséget.


El kell fogadnod a tested jelzéseit!!!Nem dönthetsz mindenben a tested fölött,hiszen így is most egy megerőltető folyamatban vagy,8 hónapja(egyébként gratulálok!).Bármikor leeshet a szervezetedben a vitaminok,vagy nyomelemek szintje,ettől is lehetsz fáradt,és akkor pihenj,mert nagyobb baj is lehet,ha nem hallod meg a tested szükségleteit.

Én ere szoktam gondolni,ha "ok nélkül" befalok egy fél csokit,vagy lefekszem a nap közepén aludni.És igen,ezek jót tesznek,utána tudok megint normálisan működni.(mondjuk én csak tartani akarom a súlyom,de főleg az egészségemet,és főleg a lelkit)

2013. szept. 6. 00:07

pótcselekvés


amíg a fogyással, étkezéssel tornával foglalkozik az agyad nem kell neki a munkanélküliség és a betegségeid negatív részeivel foglalkozni.


a fogyókura és a mozgási szabályaid betartása, ad erőt most neked az élethez, bebizonyítod vele magadnak hogy te vagy az ura a testednek.


tehát nem az egy alma okozza a fájó bűntudatot, hanem az hogy nem te uraltad a tested, hanem más, most egy alma holnap talán más, félsz hogy a betegség veszi át az uralmat feletted.


ami teljesen jogos is pl. parkinzonnál...


keress még olyan dolgokat amiket te irányithatsz a fogyin és a mozgáson kivül, olyat amihez kitartás akaraterő kell, de nem károsak az egészségedre.


lassan a fogyásod és a mozgásmennyiséged eléri azt a szintet ami tovább már nem növelhető, és csak egészségkárosodással tartható fenn.


tehát kell helyette egy másik cél!


valami olyan amihez kitartás kell, az se baj ha még megélhetéshez is segít... esetleg ha tanulnál valamit... gondold át... konkrét dolgok híján én nem tudok neked új elfoglaltságot kitalálni.

14. mese (válaszként erre: 13. - Carpediem*)
2013. szept. 5. 20:02
Rokkant vagyok parkinson maitt.. Egy ritka betegség idézte elő nálam. Helyesebben mondva, van munakviszonyom, de saját időbeosztásos, és itthonról dolgozom. Az is rehabilitáció keretein belül van, pár hónapig tart..
13. Carpediem* (válaszként erre: 8. - Mese)
2013. szept. 5. 19:53
kissé tudatlan vagyok, mi az, hogy rehabos vagy??
12. Carpediem* (válaszként erre: 8. - Mese)
2013. szept. 5. 19:52

munkanélküli?? így már érthető a sok idő!!!

sajnálom, de ez miért nem lep meg , pfff, ááá, szeretem a hazánkat :)


azért remélem valami munkád lesz előbb utóbb.

11. mese (válaszként erre: 10. - Gribedli***)
2013. szept. 5. 19:47

Nagyon köszönöm!:)


Elképzelehtőenk tartom, hogy a diétám is gyengít, mert van egy betegségem (wilson-kór) ami miatt egy csomó alap dolgot nem ehetek, és vitaminhiányom van ...

Köszönöm a tanácsaidat! :)

10. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Mese)
2013. szept. 5. 19:42

Szerintem nagyon aktiv vagy es gratulalok!:)


Amitol faradt lehetsz, vagy gyenge, a sok mozgas, amit csinalsz, megsokszorozza a szabadgyoktermelest a szervezetedben. Meg mindig jobb mozogni mint tespedni, mert a tespedes is ugye csak ugy termeli a szabadgyokoket, de a tul sok mozgas is. Igazabol mar 45 perc utan is, szoval napi 45 perc sulyzozas vagy erosito mozgas lenne az, ami a legkevesebb szabadgyokot termeli es legtobb hasznot huz a szervezet belole. A kardiobol mar nem ennyit, de vegyuk most egy kalap ala, szoval te jelentosen tulleped.


Amit tehetsz, sztem ne csokkentsd, ha buntudatot okoz, idovel csokkentsd, de most meg nem vagy keszen, tul keves ido telt el a fogyas ota es duci onkeped van, csinald, mozogj!


Viszont ugyelj arra, hogy ellensulyozd az oxidativ stresszt amit a tul sok sport okoz es szedj antioxidansokat, turbozd fel:

-par csesze feher tea vagy zold tea minden nap

-etcsoki pici mennyiseg vagy cukormentes kakaopor valahova elrejtve

-sotetzold zoldseg, amit talalsz es amit a dietad megenged (spenot, sparga, kelkaposzta)

-paradicsomsuritmeny barmilyen formaban

-mas piros vagy narancssarga zoldseg (sargarepa, sutotok, paprika)

-bogyos gyumolcs, ha ehetsz, azokon a napokon amikor eszel gyumolcsot, most szezon is, fagyaszd le

-omega3 akar kapszula formajaban

-c-vitamin 500mg

-folsav kiegeszito

Omega 3 es folsav soha egyszerre, mert egymas hatasat lenullazzak, egyiket mittudomen este masikat reggel


Ezektol marha gyorsan visszater az erod, mindennap legyenek belole, meglatod, nem leszel utana fos, nem fogsz csak ugy kipunnyadni sem, es majd a buntudat reszere visszaterunk:))))

9. mese (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2013. szept. 5. 19:33
A sétát azt általában letudom, mikor hivatalos ügyeket intézek. Mindig van amiért mászkálnom kell. nem könnyű sokszor összeegyezetni a tornával időben, de meg tudom oldani.
8. mese (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2013. szept. 5. 19:31
Munkanélküli vagyok. És rehabos. Így.
7. Carpediem* (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2013. szept. 5. 19:29
ez eddig fel sem tűnt, milyen igaz, és képtelenségnek tűnik
2013. szept. 5. 19:27

Torna napi egy, kaja továbbra is számolva, szerintem bőven elég, jah és a sétálgatás is elég egy óra szerintem.


Csak nehogy az legyen a vége, hogy rámész idegileg, aztán egy orvosi szobában kötsz ki!!!

5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Mese)
2013. szept. 5. 19:26
Napi 8 óra sport? Hogy?
2013. szept. 5. 19:25

hát, ez nem jó!

sem amit fizikailag csinálsz, sem az ami az agyadban történik!

Gyönyörű a fogyásod, még a nyolc hónap is talán belefér, de legyen valahol állj!!!

Kicsit lépj a fékre.

Lelkileg rámentél erre a fogyó dologra, és ebből baj lesz, állj le, pihizz kicsit, és lassíts, továbbra is tartsd a tornát, meg a kaját, de ne így .

2013. szept. 5. 19:20

:( amíg valami nagy bajt nem szedsz össze,

és aztán nézhetsz ki a szemeiden.

Ne keserítsd meg ennyire a saját életedet!

2. mese
2013. szept. 5. 19:16
Bocsi mindenkitől a gépelési hibáimért! :S
1. mese
2013. szept. 5. 19:15

Tudni kell rólam, hoyg extrém túlsúlyom volt, világ életemben. 8 hónap alatt, 60 kg-tól szabadultam me, természetes úton. Még 10 kg-ot kellene leadnom. Odafigyelek nagyon az étkezéseimre(betgeségeim miatt is muszáj) és igykeszem sokat mozogni...

Napi mozgásom, kb. 4-5 óra séta, és 3x60 perc torna.A barátaim, és imerőseim, családom sokszor figyelmeztettek, hogy ez így nem jó. Napi 600-800 kalóriát fogyasztok. Hatlamas bűntudatom van, ha egy almával többet eszek aznap, vagy egy sárgarépát megkívánok, és elrágcsálom. Nagyon le van szűkítve az étrendem, és amit megeszek, egyből le akarom mozogni.. Heti 2 kg-ot fogyok az elmúlt másfél hónnapban. Havi szinten jó esteben lemegy rólam 8-10 kg is. A problémám az, hogy nem tudok elszámolni magamnak azzal, ha egyik nap kevesebbett mozogtam. Ma 3 órát sétáltam, és 3 torna helyett csak 1-et csináltam. Nagyon fáradt voltam, és meg sem tudtam mozdulni, elaludtam, átaludtam az egész délutánt.( Alapjáratban nagyon keveset alszom. Későn fekszem, és korán kelek)Így lemaradtam 2 tornáról. És olyan "bűnösnek" érzem magam. Nem tudom járt, jár-e valaki hasonló cipőben? A gond az, hogy az ilyen nagyon ritka eseteket, -mint a mai- traumaként élem meg... És nem tudok vele mit kezdeni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook