Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Büntetnéd-e az olyan férfiakat, akik nem törődnek gyermekükkel? fórum

Büntetnéd-e az olyan férfiakat, akik nem törődnek gyermekükkel? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
68. anonymus70 (válaszként erre: 66. - Castellina)
2010. júl. 6. 12:39

Ezt te komolyan gondolod?????????

1 apának ugyan olyan kötelessége lenne foglalkozni a gyerekeivel, mint 1 anyának.

Anyagilag is , meg mindenhogy. Az nem támogatás lenne, hanem kötelesség!!!

2010. júl. 6. 12:37
Én a születésétől egyedül nevelem a fiam, most 15 éves. próbáltam mindíg körülvenni őt olyan emberekkel, akik szeretik, és bátorítják. A mai napig olyan barátai vannak, akikkel együtt nőtt fel! EGyszer elmeséltem neki mi volt, hogy votl az apjával, és azóta nem kérdezte! Nem érzi hiányát, mert sokan szeretik, és ez a fontos!Az ember olyanokkal vegye körül magát, akik szeretik, és ne olyanok szeretet után áhítozzon akiknek nem kell!
66. Castellina (válaszként erre: 58. - Anonymus70)
2010. júl. 6. 12:30
senkitől sem követelhetjük, hogy támogasson minket! nincs hozzá jogunk!
65. Castellina (válaszként erre: 50. - C75565e593)
2010. júl. 6. 12:29

a reakciói gyerekesek, még követeli a szülöi szeretetet

csak tudod azt nem lehet megkövetelni!

fogadja el, hogy ilyenek a szülei,

a hiányzó szeretetet pedig pótolja máshonnan!

64. anonymus70 (válaszként erre: 63. - Jázminhercegnő)
2010. júl. 6. 12:24
Ez igaz! Annál jobb dolog nincs , mikor a gyerek átölel és azt mondja, hogy szeret. Meg mikor már nagy és tudod, hogy számíthatsz rá mindig , mindenben.
2010. júl. 6. 12:21
Egyébként ezek az emberek érzelmi analfabéták. Nem tudják felmérni a súlyát, hogy mekkora öröm egy apró kéz ölelése! Amikor a pici szájak kacagnak, és azt mondják: "anya" "apa". Alig kell ennél több a boldogsághoz!
2010. júl. 6. 12:18
Hát nem tudom, az én exem egy jóval fiatalabb lányért hagyott el, azért, mert a lány ugyan csak egy félrelépés lett volna, de a leányzó terhes lett. Nemrégen megszülte az exem sokadik gyerekét! Nem egy-két gyerekről beszélek. Mindenhonnan lelépett a drága fiú egy idő után. Én "megúsztam" a gyermekáldást, a Jóisten nem akarta! De hsizek abban, hogym indenki azt kapja amit ad! Egyszer ő is szembesülni fog minden elkövetett hibájával.
61. anonymus70 (válaszként erre: 54. - C75565e593)
2010. júl. 6. 12:17
Persze, hogy hiányzik a gyerekeknek. A nagyobbik már 13 volt mikor elváltunk. De az apjuk 1 másik nővel Londonban éli világát.
60. spinneli (válaszként erre: 46. - C75565e593)
2010. júl. 6. 12:15
nem miattuk szenved effektíve, 34 év sok idő, neki kell tennie az ellen, hogy ne gyártsa magának a poklot.
59. spinneli (válaszként erre: 50. - C75565e593)
2010. júl. 6. 12:14
lehet szakmai segítséget kéne kérnie, hogy feldolgozza ezt, ha eddig nem ment.
2010. júl. 6. 12:14

Mindent egyedül csináltam végig. Ja és betegségek.

Se anyagilag , se sehogy nem támogat.

57. homokóra (válaszként erre: 55. - C75565e593)
2010. júl. 6. 12:02
oh..persze, persze-:)
2010. júl. 6. 12:01

"én sokat agyalok, hogy a mostani párom kel nekem?

vagy keressek mást?

de amire vágyok azt nem hagyom egy pali miatt?

nem tudom én..de nem jó így ahogy most van..ha nem kel neki gyerek akkor ithagyom!!!"


Kedves Május!


Ezt tudja a párod is? Üzenem neki-:)

2010. júl. 6. 12:01
egy kis apró dolog..párom..mellesleg azért nem tudja elfeledni az apját, mert az apuka gyakran van a médiában itt ott... így nem ilyen egyszerű a képlet....csak gondoltam ezt még leírom....hogy képben legyetek!
54. c75565e593 (válaszként erre: 53. - Anonymus70)
2010. júl. 6. 11:54

Párom is így volt...a dédije nélkül most senki sem lenne...

És a te gyerekeidnek hiányzik a papa?

Páromat anyja, apja faképnél hagyta....

2010. júl. 6. 11:53
Én büntetném őket! 15 év kapcsolat után váltunk el. 2 gyereket hagyott itt a volt férjem. Most még gyerektartást se kapok tőle. Egyszer se kérdezte meg nincs-e a gyerekeknek szüksége valamire. Azóta eltelt 7 év. Ballagások, szallagtűző, névnapok, szülinapok.
52. homokóra (válaszként erre: 50. - C75565e593)
2010. júl. 6. 11:51

No..meg azt a marhaságot!

"de ha benne lennétek szerintem régen öngyilkosok lennétek!"

51. homokóra (válaszként erre: 50. - C75565e593)
2010. júl. 6. 11:49

Párodnak üzenem! Kipróbáltam, benne voltam!-:)

Ne legyen már pipogya! Felnőtt férfi..lapozzon!

Alapítson családot...

50. c75565e593 (válaszként erre: 49. - Homokóra)
2010. júl. 6. 11:48

Párom üzeni!

ki lehet próbálni egy hétre!

Könnyű ezt írni....de ha benne lennétek szerintem régen öngyilkosok lennétek!

A szomorú az egészben, hogy mindegy hány éves egy ember...5 vagy 34 a gyermek mindég gyermek....és az a közömbösség a fájó....páromnak fáj...nagyon fáj...és nincs erre szó..mit érez...akkor mondjon valaki véleményt, ha maga is átélt hasonlót.

de számomra ez furcsa....én nem ezt kaptam otthon....de ez a történet felháborít...és büntetni kéne az efféle nőket és férfiakat!


Azért foglalkozok ezzel a dologgal, mert szeretnék páromnak segíteni abban, hogy elfelejtse a múltat...de sajnos ehhez én igen semmi vagyok.....

49. homokóra (válaszként erre: 46. - C75565e593)
2010. júl. 6. 11:42

Úgy beszélsz a párodról, mintha 5 éves gyerek lenne. Az is lehet, hogy Őt nem viseli így meg ez a történet..

Ezt nem tudom megérteni, hogy mért lovagolsz még mindig ezen a témán.

Ha Te jó feleség vagy, tudod pótolni a szülői veszteséget..

48. c75565e593 (válaszként erre: 47. - Castellina)
2010. júl. 6. 11:42
34 éves, de az szerintem lényegtelen!
47. Castellina (válaszként erre: 46. - C75565e593)
2010. júl. 6. 11:40
hány éves a párod?
46. c75565e593 (válaszként erre: 44. - B2076ec79b)
2010. júl. 6. 11:38

Igazad van!

Csak a párom a nagymamájától mindég kapja az infókat...és ugye jönnek az ünnepek és kötelező megjelenni...persze a nagymama hatására.

És e miatt képtelenség ezen túllépni...

Párom hiába kérte a nagyiját, hogy ne beszéljen az apjáról.....de ennek ellenére mindég ezzel hergeli a páromat.

Valakit csak úgy lehet elfeledni ha nincs információnk a másikról...


A másik dolog, hogy párom mindent utólag tud meg mindent....

Meg született párom tesója a tegnap....mai napig annyit nem érdemelt, hogy ezt valaki közölje....

Páromnak hiányzik a 2 húga főleg a kicsi, hisz párom babusgatta mikor kicsi volt...


De sajnos páromtól a 2 testvért is elvették....nem lehet ezt elfelejteni...egy perc alatt...

Páromnak magas vérnyomása van vajon mitől....ettől, hogy az apja éli világát, és a drága anyja is...és nem zavarja őket, hogy van egy fiuk...akit fel sem hívnak.

Páromnak meg van mindene anyagilag nem szorul rájuk....de egy telefon hívás nem pénz kérdése hanem intelligencia...de ezek az emberek erre képtelenek...az anyját annyiból tisztelem, hogy nem szült több gyereket hisz rájött magától, hogy alkalmatlan a szülői szerepre..



De az apa sorra követi el ugyan azokat a hibákat, és nem okul....de bízom benne a sors egyszer móresre tanítja ezt a férfit....szomorú egy ilyen történetben belecsöppenni:(

Hiába szeretem én a páromat...de az anyát, az apát sajnos én sem tudom pótolni....de rossz végig nézni ahogy a párom szenved emiatt a két felelőtlen ember miatt!

45. Castellina (válaszként erre: 44. - B2076ec79b)
2010. júl. 6. 10:53
egyetértek
44. b2076ec79b (válaszként erre: 11. - C75565e593)
2010. júl. 6. 10:39

Szia!


A nyitó kérdésedre válaszolva: Nem, nem büntetném őket. Hogy miért nem? Egyrészt az élet éppen eléggé megbünteti őket, ha elszalasztják a gyermekük felnövését, másrészt aki ennyire felelőtlen, azt nem hiszem, hogy bármilyen büntetéssel jobb belátásra lehetne bírni. Harmadrészt pedig, ha a gyerekem apja csak azért foglalkozna a gyerekével, mert tartana valamiféle büntetéstől..hát köszönöm szépen, de nekem az nem kéne.



Erre a bejegyzésedre reagálva: nem értem, miért vált ki benned ekkora indulatokat a párod apjának viselkedése. Sajnos egy gyerek nem kérheti számon a szüleit, el kell fogadnia, hogy olyanok, amilyenek. Tudom ez nem egy népszerű kijelentés, de ez a valóság. Én kb. 20 éve nem láttam az apámat, azt se tudom él-e még, sosem volt rám kíváncsi. Szerencsére sikerült eljutnom agyilag oda, hogy már nem haragszom rá, nem leszek ideges, ha rá gondolok, nem agyalok, hogy vajon miért nem kellettem neki. Egyszerűen elfogadtam, hogy ez van és lapoztam egy jó nagyon. Hidd el, sokkal jobban érzem magam ettől.

Szerintem nektek sem kellene ennyire kiborulni ezen, tovább kell menni és kész. Ha 30 éve nem kell az apjának a fia, gondolod ezután fog?

Remélem sikerül a párodnak is túljutnia ezen.

2010. júl. 6. 10:16
Tehát őket is le kell lőni-:)
42. c75565e593 (válaszként erre: 41. - 1eb84e4bad)
2010. júl. 5. 22:32
így van!
41. 1eb84e4bad (válaszként erre: 35. - C75565e593)
2010. júl. 5. 22:27

egy gyerekcsináláshoz azért kell egy nő is.

Tehát nem csak apuci felelőssége az a 3 megcsinált gyerek!

40. 1eb84e4bad (válaszként erre: 26. - C75565e593)
2010. júl. 5. 22:25

vagy azért mert felelőtlenül kufircoolt itt-ott azzal aki hagyta magát, vagy azért, mert azt gondolta, majd valaki felneveli, vagy azért, mert akkor azt gondolta, kell neki a gyerek. Aztán meggondolta magát.

Van ilyen.

2010. júl. 5. 18:12

Most elgondolkodtam, és rájöttem ezen én változtatni nem tudok...nem is karok...páromnak fel kel dolgozni, hogy ilyen szülei vannak.

De furcsa nekem, az ilyen család....


nem az a gond, hogy született egy baba....csak az, hogy páromat az apja nem tekinti gyermekének..pedig a párom a nevét viseli sőt kiköpött apja...ma még arra sem volt méltó z apja,hogy felhívja a páromat, hogy megszületett a tesód...én ezen nagyon berágtam.

mert egy nem rokon is ír ha baba született...nemhogy egy apa...aki az apám...

de egy 57 éves embernek ezt már sajna nem lehet megtanítani...ilyen és kész..

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook