Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eladtam egy autót, de a vevő nem íratta át időben, lehet belőle problémám? fórum

Eladtam egy autót, de a vevő nem íratta át időben, lehet belőle problémám? (tudásbázis kérdés)


25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Katt2)
2021. febr. 20. 10:51
Jelen helyzetben nem egyszerű bejutni ,de hétfőn mindenképpen felhívom
24. katt2 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 20. 09:05
Szerintem menj be egy okmányirodába és kérdezd meg. Addig csak idegeskedni fogsz emiatt.
2021. febr. 20. 06:33
Nem, hosszú utánajárás bizonyítgatni, de nem.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Katt2)
2021. febr. 20. 01:15
Igen a kisebbség .. én is nekik adtam el ,ezért is tartok tőle hogy rámjönnek ,már így utólag bánom az egészet , inkább hadd lett volna itt az udvaron ,de örültem hogy végre szabadulok tőle mert rossz volt látni nap mint nap , mindig a balesetre emlékeztetett
2021. febr. 20. 01:09
Igen azt tudom hogy kivonják ha nem íratják át ,de mi van ilyenkor ha már amúgyis ki van vonva? Megbüntetik vagy kötelezik kényszerátirásra ?
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Channa*)
2021. febr. 20. 01:05
Már elmúlt a 15 nap ,ennyi ideje volt átiratni ,de nem tette , igen ki van vonva a forgalomból ,sőt szerintem már darabokban van valahol ,a jogsim az megvan azóta vettünk másik autót ,mert szükség van rá
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2021. febr. 20. 01:00
Helyszínen vették el ,mivel abban az állapotban közuti forgalomra alkalmatlan volt , magyarul kitört a kereke meg elment az egész kaszni ,azért vonták ki ideiglenesen mert ha vittem volna róla papírt hogy müszakilag rendben van akkor újra forgalomba lehetett volna helyeztetni
18. katt2 (válaszként erre: 17. - Channa*)
2021. febr. 19. 23:20
Nem fogják, nem kell aggódni.
17. Channa* (válaszként erre: 16. - Katt2)
2021. febr. 19. 22:54

Amit most eladtunk, már tovább is adták, és elvileg az új tulaj át is íratta. Ezt elárulták az okmányirodába.


Remélem a büntiket nem rajtunk akarják majd behajtani annak ellenére, hogy bejelentettük, leigazoltuk, stb...

16. katt2 (válaszként erre: 13. - Channa*)
2021. febr. 19. 22:37
Én is pár éve adtam el mindkét autónkat, hát a... kisebbségnek. Biztos, hogy nem íratják át, leszedik a rendőrök a rendszámtáblát, stb. Na, és? Nem fizetnek semmit, el nem kobozhatják az autót, mert magántulajdon. Erre mondják, hogy demokráciában élünk. Mindenki egyenlő. De vannak még egyenlőbbek is...
2021. febr. 19. 22:15
Miért jönnének? Te bejelentetted, onnan az ő problémájuk. Én tavaly ilyenkor adtam el az autómat. A szerződés aláírása utáni napon bejelentettem, hogy véletlenül se tudjanak a nyakamba varrni semmit, ha történik a kocsival vmi, de az új tulaj esetleg nem jelenti be. Az ügyintéző azt mondta, hogy a bejelentéstől fogva minden az új tulaj sara. Ha nem jelenti be a törvényileg meghatározott időn belül, kivonják a kocsit a forgalomból. Ennyi.
2021. febr. 19. 21:20

Ha neked meg van az bejelentésről a papírod, akkor téged nem érint már semmi.

Ha az új tulajdonos nem íratja át x napon belül (azt hiszem 15 nap), akkor őt fogják megbüntetni.


Ha esetleg sokáig nem íratják át, akkor te kérheted a forgalomból a kivonását, amiből szintén neki lesz gondja, bár ha jól értem, akkor ez az autó amúgy is ki van vonva a forgalomba, hacsak nem a jogsidat vonták be...

13. Channa* (válaszként erre: 12. - Katt2)
2021. febr. 19. 21:18

Elfogadják.


Mi most január 11-én adtuk el az egyik autónkat. Az új tulaj 13-án 18-án kétszer és 19-én is matrica nélkül flangált az autópályán. Jöttek is a csekkek.

Mi bevittük a kormányabláknál kapott doksit és mondták, hogy már nem kell vele foglalkoznunk, és még egy fog jönni.


Remélem így lesz;)

12. katt2
2021. febr. 19. 21:07

Ha időben leadtad az adás-vételi szerződést, semmi problémád nem lehet belőle, ne aggódj.

Egy " különleges " eset van, amikor az autó üzembentartónál volt, a te tulajdonod, de eladtad. Nálunk az volt, hogy az új tulaj kiment az autópályára matrica nélkül és rajtunk akarták bevasalni a büntit. Nem igaz, hiszen az üzembentartói szerződés a tulajdonos és az üzembentartó között van. Ha új tulaj van, akkor a régi üzembentartói szerződés megszűnt, semmis. Csak ezt az autópályafelügyelet nem akarja elfogadni. Aztán persze mégis elfogadják, úgyhogy még ebből sem lehet probléma. Ha máshol nem, akkor az okmányirodákban pontosan tudják, merre hány méter.

11. andi6020 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 19. 20:40
Semennyire nem érint téged.
2021. febr. 19. 20:33
igen
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 19. 20:28

Gondolom roncsként adtad el.


Én még olyat nem hallottam, hogy baleset miatt elveszik egy gk. forgalmiját. Totálkáros lehet, de azt már roncsként értékesítok...vagy rosszul tudom? A baleset helyszínén a jogosítványt vonhatják be, nem a forgalmit.

2021. febr. 19. 20:00
Semmennyire. :D Őt lehet megbüntetik, nem tudom. Családban volt ilyen, de hogy megbüntették-e az illetőt nem tudom, nem beszéltünk róla aztán.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 19. 19:59
Remélem
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Liliom10)
2021. febr. 19. 19:58
Igen , normális keretek között ez így zajlik le , nyilván akik a tiéteket megvették át is íratták ,de nálunk ez elmaradt nem íratta át ezért kaptam a végzést az eljárás megindításáról ,ezt nem értem hogy ez mennyire érint engem ,hisz én megtettem a kőtelességem
2021. febr. 19. 19:53
Neki lehet csak. Nektek nem valószínű.
4. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 19. 19:48
Nemrég mi is eladtuk a nagyon régi autónkat. A férjem másnap levetette a nevéről a hivatalban. Azt mondták neki ott, hogy őt már nem fogja keresni senki az autó miatt, csak a vevőt. Ez kb. 3 hónapja volt. Tényleg minden rendben.
2021. febr. 19. 19:39
Talán az átíratás ára miatti behajtás miatt. Nem tudom lehet túl parázom
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 19. 19:25
Miért mennének rád? Nem értem.
2021. febr. 19. 19:15

Sziasztok kedves hoxa-sok!

Balesetem volt az autómmal melynek következtében elvették a forgalmit a helyszínen majd le kellett adnom a rendszámot.Igy ideiglenesen kivonták hivatalból. A szóban forgó autót eladtam adásvételi szerződéssel amit határidőn belül bejelentettem a hivatalba .

Kaptam egy végzést melyben értesítettek hogy a vevő nem íratta át a nevére így eljárás indult ellene.

Kérdésem az lenne hogy mi van ilyenkor ? Megbüntetik?

Nem igazán érdekel hogy miért nem íratta át ,de tartok tőle hogy rámjönnek veszekedni ,százan

Köszönöm hogy elolvastad.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook