Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Büntetendő a póráz nélküli kutyasétáltatás fórum

Büntetendő a póráz nélküli kutyasétáltatás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
406. Kamillka (válaszként erre: 404. - Kamillka)
2013. ápr. 13. 12:48
Nem a ruhás szekrény felé vettem volna az irányt :)
405. Mazsinka (válaszként erre: 400. - A94ac54e89)
2013. ápr. 13. 12:47
A kutya csak a pöcsét nyalja.
404. Kamillka (válaszként erre: 396. - Mazsinka)
2013. ápr. 13. 12:47
Ez az anya/szülő dolga megtanítani. Engem is min 5x öltözetett egy nap anya, de magamtól n
403. Mazsinka (válaszként erre: 400. - A94ac54e89)
2013. ápr. 13. 12:47
Érdekes, a macskás fórumon majdnem a fejem vették e kijelentés miatt, aztán hirtelen megint ezzel találom szembe magam. Ki érti ezt?
402. Kamillka (válaszként erre: 394. - 5ee8b769e4)
2013. ápr. 13. 12:45
Max hírekből hallottam negatívat...
401. Kamillka (válaszként erre: 391. - Szimba)
2013. ápr. 13. 12:42
Meg azért mert már megint hamarabb hoztak egy törvényt, mint hogy a feltételeket megteremtették volna tipikus magyar módra
400. a94ac54e89 (válaszként erre: 362. - 5ee8b769e4)
2013. ápr. 13. 12:24

Hála a jó égnek, hogy nincs kutyád!


A macskádtól viszont akkor azt várd el, hogy ne nyalja a segglyukát (kutya ilyet nem csinál;)), mielőtt szájon nyal téged, és kötelezd, hogy ne adjon neked toxoplazma fertőzést, mert amikor várandós leszel (vagy a feleséged, kitudja, nő vagy - e vagy férfi, de ez abszolút lényegtelen), jó eséllyel számíthatsz miatta sérült gyerekre. (Bárcsak ne lenne úgy!)

399. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 398. - Acuko)
2013. ápr. 13. 12:08
Azért legtöbbet mégiscsak a kutya harap.
398. acuko (válaszként erre: 395. - 5ee8b769e4)
2013. ápr. 13. 10:49

Bizony ám! És az ember is harap. Komoly. nemrég volt egy nagyon csúnya ügy,a mikor a fiatal szülők bántalmazták a saját gyereküket, az apa többször meg is harapta a gyereket. Biróság el is itélte őket.

A macska is harap. Komolyan! nem csak karmol, harap is. De azt hiszem, ez nem újdonság. Szóval nem csak a kutya harap.. :)

397. acuko (válaszként erre: 388. - Ittmost)
2013. ápr. 13. 10:47

És megint elérkeztünk a felelős állatttartáshoz.. :)

Teljesen igazad van. Egyet kivéve: Nincs rajtam szemellenző. :)

Látom, és tudom, miről van szó. Sajnos vannak olyan emberek akiknek nem való kutya, mégis tartanak. Ezekkel van a baj.

Nekem volt sok nagy kutyám is, és soha nem volt egyikkel sem baj. Most egy kiskutyám van, és ez is normális, mint a gazdája. Igaz, sokszor elengedem, póráz nélül szabadon szaladgál, amit nagyon élvez, és kb. 5-6 méteres körzetben marad. Folyamatosan figyel, nézi hol vagyok és jön előttem, mögöttem, körülöttem. Senkihez nem megy oda. A kisgyereket messze elkerüli, mert hangosak, visítanak, kiabálnak és ez nem tetszik neki. A kakát minden esetben felszedem utána, és a kihelyeztt kukába dobom.

Igen. Ismerem azt a fajta emebrt, akiről beszéltek. Itt is vannak iylenek. Elengedi a kutyát, és azt sem tudja, az merre van. Úgy van vele, hogy majd vissza jön, ha kimozogta magát. Hát ez nonszensz. Ezekkel mit lehet tenni? Közterületes egyáltalán nem jár erre, de legalábbis én még nem találkoztam egyel sem.

396. Mazsinka (válaszként erre: 386. - Kamillka)
2013. ápr. 13. 08:55
Nem is kell, hogy tiszta legyen a ruhája annak a gyereknek, aki kinn játszik, esetleg az állatokkal. Csak aztán azzal a ruhával ne üljön fel az ágyra, hanem vesse le, és alaposan mossa meg a kezét.
395. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 390. - Banyaci)
2013. ápr. 13. 08:06

"Kutyaharapást szőrivel"

Ezek a mondások is azt igazolják, hogy a kutya bizony harap.

394. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 384. - Kamillka)
2013. ápr. 13. 08:05
Nem a pozitív példákkal van a gond, hanem a negatív példákkal.
393. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 381. - Mazsinka)
2013. ápr. 13. 08:04

Azért az az alap szag az elég büdös.

Van aki nem szereti, kész. Tudomásul kell venni!

392. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 391. - Szimba)
2013. ápr. 13. 08:01
Mélyen egyetértek!
391. szimba
2013. ápr. 13. 07:54
Ha a gazdája lába mellett megy a kutya, vagy legalább akkor magához hívja, ha valaki feléjük közeledik, oké, de ez az egész nyilván a sok (hmmmm, nem találom a helyes kifejezést) miatt lett kitalálva, akik hagyják, hogy az állat (egy számodra idegen kutya) hozzád szaladjon, szaglásszon, és közben kiabálja messziről, hogy "Nem báááááánt!" Egy "Nem bánt"-kutya már szétmarcangolta a térdemet, és több ilyen élményre én sem vágyom. Sajnálom a kutyusokat, mert nagyon szeretem őket, és megint a felelőtlen gazdák miatt szív mindenki.
390. Banyaci
2013. ápr. 13. 06:54

Kutyaharapást szőrével.

Ennek van némi alapja. Az én apumat gyerekkorában megmarta egy kutya. Éppen ezért kifejezetten utálta eme négylábú jószágokat. Aztán amikor gyerekeim lettek (apu öregségét velünk tölti) jött egy kutya is a házhoz. Akkor rájött, hogy nem is annyira fenevadak, legalább is nem mind. A foxinkal egyenesen szeretik egymást. Apunak elnézzük, ha suttyomba kaját ad a kutyunak, mert tudjuk, hogy valaha nagyon félt volna tőle.

Egyébként a kutyáktól való félelmet belém nevelték. Pedig mindig szimpatizáltam az állatokkal, de amíg nem lett saját kutyám, nem múlt el a félelem.

Egyébként ez a büntetősdi a póráz nélküli kutyáknál, nem mindig hoz majd sikert. Hiszen aki nem chipeztetett azt nem fogják tudni megfogni. Már pedig akinek olyan a kutyája és még póráz nélkül is van, simán letagadja majd. Így az én gyerekeimtől meglépő foxinkat meg majd szépen leolvassák. Bár ahhoz a közelébe kell jutni. Mert ha nincs rajta a póráz, nem megy oda máshoz, csak hozzánk. Eddig is többnyire a férjem járt vele sétálni ezután sem lesz másképp. Bár megjegyzem, hogy a foxinak vajmi kevés annyi mozgás, amennyit az ember mellett tud lefutni. Azért neki legalább egy óra folyamatos puskagolyózásra van szüksége, hogy lihegni kezdjen. Ehhez meg le kell venni róla a pórázt, hogy szaladhasson. Nyáron nem gond, mert naponta járunk a telekre és ott kiugrálja magát, de télen azért jó volt őt elengedni a kutyafuttatón. Ja igen a futtató nálunk nyitott és sok kutya nem tudja, hogy meddig mehet. A foxikánk nem szalad ki, de volt olyan pincsi amelyik kirohant.

389. ittmost
2013. ápr. 13. 06:32

Mindig imádtam a kutyákat,még menhelyre is elmentem dolgozni.

DE.a józan eszem, és a sok IDEGEN kutyás tapasztalatom azt mondja,hogy jobb óvatosnak,vagyis körültekintőnek lenni.

388. ittmost (válaszként erre: 385. - Acuko)
2013. ápr. 13. 06:30

vajon..:D :D

Talán mert ezek jól nevelt kutyák.Vagy csak simán normálisan bánik velük a gazdájuk,és ők meg simán normálisak..

De ha nem tudod megérteni,hogy nagyon sok kutya nem ilyen,és azokkal jobb óvatosnak lenni,akkor le kéne venni a szemellenzőt!


Gazdás,pórázas,vagy kertben levő kutyákkal én is nagyon szívesen haverkodok,mert akkor tudom,hogy kihez tartozik a kutya!Hogy nem egy félőrült agresszív emberé,aki otthon rugdalja,aztán a kutya meg ki tudja,mikor támad és kit.Vagy egy felelőtlené,aki nem oltatja rendszeresen....(és harapás esetén rögtön el tudom kérni az oltási könyvét a kutyának.

387. ittmost (válaszként erre: 380. - Kamillka)
2013. ápr. 13. 06:25
Én úgy tudtam,és azt is tettem nagyon sok..36( :D) éven át,hogy ha odajön a kutya,akkor oda kell nyújtani a kezem,hogy megszaglászhasson,aztán békés fejet vág,és megsimogathatom.
386. Kamillka (válaszként erre: 385. - Acuko)
2013. ápr. 13. 01:22

Big like!:)


Csak annak a gyereknek marad tiszta a ruhája, akinek a videójáték a játszótársa... Ha oda kerül a sor, inkább többet fogok mosni én is ;)

385. acuko (válaszként erre: 383. - Kamillka)
2013. ápr. 12. 23:12

Ugye, hogy ugye?? :) Hát kérem, ilyen is van.

Nálunk hasolnló helyzet. Két kicsi gyerek, sok kutya, és SOHA semmi baj nem történt, egy kutya sem harapta meg sem a gyerekete, sem minte. Sosem! vajon miért??

Persze, nem mondom, a ruha nem maradt mindig tiszta, de azért ez elhanyagolható a bociszemek és a sok szeretetért, amit kaptunk tőlük. :)

384. Kamillka (válaszként erre: 383. - Kamillka)
2013. ápr. 12. 23:03
Csak, h legyen pozitív példa is
383. Kamillka (válaszként erre: 377. - Acuko)
2013. ápr. 12. 23:02
2 éves se voltam, mikor az első kutyánk hozzánk került. A húgom 1 volt én 5 mikor a dobermannunk jött. Nagyszülőknél is mindig volt kutya (nagy testűek kuvasz, kaukázusi juhász stb) és se minket, se az unokatestvérünket nem ért semmi baj, de még csak fel sem löktek még játékból sem minket egyszer sem. Vidéken kertvárosi részen lakunk, gyakori jelenség sajnos, h kint örjöng a kapun kilógott kutya az utcán és el tudtam menni mind mellett anélkül, h megtámadott volna. Mindemellett egy kutya sem törölte belém a koszos orrát, v ugrált össze, de le se pisilt.
382. acuko (válaszként erre: 381. - Mazsinka)
2013. ápr. 12. 23:01
Nagyon helyes! :) :)
2013. ápr. 12. 22:50
Szag téma: kinti kutyám van, de nem beteg. Nem hempereg semmiben, csak a betonon. Van egy alap szaga és kész. Az is igaz, hogy érézkenyebb vagyok erre, mert nem bírom a kutyaszagot, ez van, és igenis többször kezet kell mosnom, ha bemegyek, és kutyázós ruhában nem is megyek a lakásba, átváltom.
380. Kamillka (válaszként erre: 376. - Ittmost)
2013. ápr. 12. 22:22
Miért kellene odanyújtani a kezed bármelyik kutyának is?
379. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 365. - Acuko)
2013. ápr. 12. 22:19
A póráz kötelezőségéhez azért van köze.
378. ittmost (válaszként erre: 377. - Acuko)
2013. ápr. 12. 22:09

??ez nem volt szörnyűséges.

A szörnyűségeset nem meséltem el,pont ezért.Nem megijeszteni akarok senkit,hanem tanácsot adtam,hogy lehet elkerülni.Mármint 2hsz-szel korábban,ha olvastad...

377. acuko (válaszként erre: 376. - Ittmost)
2013. ápr. 12. 22:04

Akkor nevezzük át a fórumot inkább erre:


"Kit mikor és hogyan harapott meg már kutya??


Írjunk minél szörnyűségesebb eseteket, hogy akik eddig nem féltek, azok is féljenek az ember legjobb barátjától. Ok.


Ok??

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook