Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Bulimia kezdete... fórum

Bulimia kezdete... (beszélgetős fórum)


15. NomNom (válaszként erre: 14. - Tuskoledi)
2021. febr. 19. 07:47
Neki mondhatod, már törölt felhasználó.
14. tuskoledi (válaszként erre: 6. - 9b48abda15)
2021. febr. 19. 07:43
Az "ezt csinálja es semmi baja" mondattal tudnék vitatkozni. Szépen behúz mindenkit ez a betegség, aki kipróbálja.
13. tuskoledi (válaszként erre: 1. - 9b48abda15)
2021. febr. 19. 07:40
A bulímia nem eszköz a fogyásra, ráadásul nem is egészséges. A bulímia lelki betegség.
2021. jan. 8. 09:30

Egy endokrinológushoz azért elmennék, mert sokszor ha a házidoki nézi, megnéz két értéket, azok magukban jók és cső, pedig ezek sokkal összetettebb dolgok. Menj el egyhez, mondd el, h nem megy a fogyás, lehet, hogy nem is pajzsmirigy hormon gond, hanem női hormonok szórakoznak.


Emellett tényleg keress egy pszichológust, akivel tudsz nyíltan beszélni erről a dologról, mert ez nagyon komoly bajjá is alakulhat.

2021. jan. 7. 20:42
Életmód váltást még nem próbáltad? Zöldségfélék sovány csirke, pulyka stb. És persze picit mozogni. Séta stb.
10. 9b48abda15 (válaszként erre: 9. - Katt2)
2020. dec. 28. 11:23
Köszönöm! Most kipróbálom a többször kevesebbet hát sajnos nem sokat ér bár állítólag a szobabicikli se nagyon hatásos, ha ugy lenne futni mennék de még gondolkodok a futópadon köszönöm mindegyiket ki fogom próbálni, próbálom ezt a hülyeséget is abbahagyni amit csinálok.
9. katt2 (válaszként erre: 8. - 9b48abda15)
2020. dec. 28. 00:06

Pedig ez a 90 perc nagyon komolynak tűnik...


Én egyáltalán nem hiszek a diétákban. Napi ötször-hatszor kell enni, de nagyon keveset. Szénhidrát is mehet, de csak kevés. Csak annyit egyél, hogy valahogy elverd az éhedet. Vagyis, csak néhány falatot. Tehát a vasárnapi rántott csirke, sültkrumpli kombóról le kell mondani. Egy-két hétig fogod csak érezni, hogy állandóan éhes vagy, de utána megszokja a szervezeted, hogy kevesebb a kajabevitel. Ilyenkor takarékra kapcsol, jobban hasznosítja az ételt és miután kevesebbet kap, nem tud miből tartalékot építeni, vagyis nem tud zsírt elraktározni. Egy idő múlva kénytelen hozzányúlni a zsírtalékokhoz, mert másképp nem tudja önmagát védeni. Ekkor indul be a fogyás. Előtte van egy rosszabb fázis, mert a zsír tartalékaihoz később fog csak nyúlni, előbb a meglevő izomzatot kezdi el lebontani, mert azokból egyszerűbben tud energiát nyerni. Hogy ez ne történjen meg, az izmokat dolgoztatni kell. Edzés. Vagyis, az izmoknak hozzá kell szoknia a terheléshez. Vagyis zabálni fogják a bevitt kajából az energiát, hiszen másképp nem tudja megcsinálni a gyakorlatokat. Ha nincsenek súlyzóid ( azokkal a legegyszerűbb ) akkor fogsz két darab 1,5 literes PET palackot, megtöltöd vízzel és azokat emelgeted. Ha már kevésnek találod, akkor többet is használhatsz, beleteszed őket egy szatyorba. Mindjárt csinálsz két ilyet, felfűzöd őket egy seprűnyélre és mehet. Bicepsz, tricepsz, mellizom gyakorlatok, stb. A Youtube-on találsz ötleteket.

Nekem pm. alulműködésem volt, 3 hónap alatt híztam 12 kilót, aztán mégis leadtam. Igaz, én egy pasi vagyok és most már nem az a lényeg, hogy fogyjak még 2...3 kg-ot, mert inkább egy kis izmot szeretnék építeni. Megy is a dolog, bár megszenvedek vele.


Egyetlen dolog, ami a legfontosabb! Akármilyen diétát használsz ( én semmilyet ) a lényeg az, hogy kevesebb legyen a kalóriabevitel, mint amit elhasználsz a mozgással. Ha ezt megvalósítod, akkor lassan, de biztosan fogsz fogyni.

8. 9b48abda15 (válaszként erre: 7. - Katt2)
2020. dec. 27. 23:18
Napi 90 perc szoba bicikli 30 perc gyaloglás a hideg miatt, tornázok egyébként nem, nem a könnyű út miatt sajnos ezekkel együtt sem megy le... Szeretek sportolni csak nem érek vele semmit pajzsmirigy is elvileg jó szóval nem vagyok kényelmes. Elkeseredett a 90 napos diétát nem bírtam például, sok dolgot próbáltam.
7. katt2 (válaszként erre: 6. - 9b48abda15)
2020. dec. 27. 21:56
Azért ennél sokkal jobb megoldások vannak a lefogyásra. Van itt egy rakás topik, klub, stb. Egészségesebb leszel tőle, erősebb, magabiztosabb, persze, ehhez tenni is kell, de pontosan tudom, hogy mindenki az egyszerűbb megoldást választja, ha lehet meg se kelljen mozdulni. Gondolom, te is ezen a nézeten vagy. Meg lesz a böjtje és nagyon nehéz lesz belőle újraépítened magad.
2020. dec. 27. 21:05
Sziasztok! Most estem ebbe bele bűntudat evés után ezer és ezer módszert kipróbáltam halt meg így sok ember tisztában vagyok vele ki rohadnak a fogak mindennel azzal is , hogy mi a következménye ezeken kívül tehát tudom de úgy megutáltam, hogy elhíztam , hogy ilyen hülyeség jutott eszembe évek óta foglalkoztat a téma anno próbáltam is feladtam most kb két hónapja időközönként ezt csinálom.. a fog kirohadással nem minden esetben értek egyet sok ismerősöm sajnos csinálja és semmo bajuk (még) persze az ilyeneket lehet nem is érdeklik talán bár azért engem igen. Sokan vannak akik fel se merik ezt vállalni de hátha lesz még aki hozzám hasonlóan csinálja vagy csinálta.
5. pteri (válaszként erre: 1. - 9b48abda15)
2020. dec. 26. 20:45
A bura a pszichiátriai betegek fóruma. Itt mi segíteni próbálunk egymásnak. Te nem azért írtál, úgy érzem.
4. NomNom (válaszként erre: 3. - Channa*)
2020. dec. 26. 19:52
Vagy pl. a fogai mennek tönkre, szépen kirohadnak. 👍
2020. dec. 26. 19:36

Ha már nem számít az egészséged, akkor miért nem választasz egy másik módszert?


Pl. napi egyszer 500 kalória? És ettől nem fog felmaródni a hányadéktól a nyelőcsöved, stb., ellenben le fogsz fogyni.


Ha pedig a súlytartás a célod, akkor egyél napi 1200 kalóriát, arra pont elég, hogy ne hízzál.


Egyébként keress fel egy pszichiátert!

2. Bless the child (válaszként erre: 1. - 9b48abda15)
2020. dec. 26. 19:21
Jesszusom, a bulimia nem egy hatásos módszer, amit csak úgy elkezdünk, hanem egy súlyos pszichiátriai betegség.
2020. dec. 26. 19:00
Sziasztok! Hónapok óta gondolkodom, hogy valahol nyitok fórumot vagy olyan oldalra keresek rá ahol hasonló emberek vannak mint én.. tipikusan azokat a jellegű fórumokat találtam meg eddig ahol 40 kilós tinik szeretnének bulimiasok lenni vagy már azok, én tudom hogy Az nagyon kevés, és náluk is megvan a probléma ahogy nálam is bár én nem 40-50 kilós vagyok viszont eddig ezt a módszert találtam hatásosnak kb annyi hogy ameddig csinálom ezt a módszert nem megy fel a súlyom, olyan emberek társaságát keresem akik tényleg túlsúllyal küzdenek és szüksége van beszélgetni mással aki szintén ezt csinálja.. privátban szívesen adok e mail címet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook