Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Buddhizmus, hinduizmus fórum

Buddhizmus, hinduizmus (beszélgetős fórum)


2012. júl. 22. 17:32
szia, én Prabhupada könyveiből tanultam sokat a hinduizmusról, és a buddhizmus is közel áll hozzám - a hindu tanítások szerint egyébként a buddhizmus azért született meg, mert a hinduizmusban hívők rossz utakra tértek, és így lett egy vallás, ami a túlkapásokat visszaszorítja (pl. vegetarianizmus az isteneknek felajánlott állatáldozatokkal szemben)
10. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 9. - Pillangó86pillangó)
2012. júl. 21. 15:30
egyik sem
9. pillangó86pillangó (válaszként erre: 7. - D7ba7bf7ff)
2012. júl. 21. 15:20
Egész nap a neten lógtam de valahogy egyik se elégítette ki a tudásszomjamat :) Te milyen vallású vagy?
2012. júl. 21. 15:20
Én Buddha tanításait lényegesebbnek találom, ő például kihangsúlyozza hogy minden ember EGYEDÜL érheti el a megvalósulást.
7. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 5. - Pillangó86pillangó)
2012. júl. 21. 15:16

Vannak krisnások és vannak budhhisták. Ha tiszteletben tartják a törvényt, akkor alakulhatnak kisebb-nagyobb közösségek a világ "bármely" pontján.

Ezeket a közösségeket ismerettség révén lehet megtalálni. De már az internet is segít ebben.

6. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 5. - Pillangó86pillangó)
2012. júl. 21. 15:06

A világvallások az én megvilágításomban elég korlátoltak. Tehát a te lényed mindig is független lesz a normáktól, a szabályoktól. Egyéni felelősséged eldönteni melyik az az irány, ami vonz téged.


Tény hogy a szellemi praxis amiket ezek a vallások kínálnak, nagyon hasznosak lehetnek az ember lelki-szellemi fejlődése szempontjából.


Ilyenek a koncentráció, az ima és a meditáció.


Mindig a lényeget kell keresni. A magját, a közösségét a dolgoknak.


Krisna és Buddha is független volt, nem tartozott senkihez, semmihez, önmaga felfedezése volt, és ez a felfedezés hatalmas hullámot indított el a világban, ami a mai napig létezik.


Csak észre kell venni hogy alapvető lét-elemünk a SZABADSÁG.

5. pillangó86pillangó (válaszként erre: 4. - D7ba7bf7ff)
2012. júl. 21. 14:52
Látom téged is érdekel ez a téma! Úgy tudom, hogy hindunak születni kell, viszont buddhista még lehetek igaz?
2012. júl. 21. 14:45

Mindkettő világvallás, ami közös pontokban érintkezik.


Például:


- Meditáció (önmagunk felfedezése)


- Egyéb tisztító gyakorlatok (koncentráció, ima)


- Karma (Ok-okozat törvénye)


- Reinkarnáció (Az ember folyamatosan újjászületik egy másik helyre, egy másik testben, a saját szellemi fejlődése érdekében.)


- Guru (A megistenült forrás, akinek szent kijelentéseit tanulmányozzák)


...

3. 74f8c12b8e (válaszként erre: 1. - Pillangó86pillangó)
2012. júl. 21. 14:40
Óriási,hatalmas különbség van az alapokban,guglizz utána.Sok oldalt meg leketne tölteni a különbségekekl,nem érdemes ide beírkálni.
2012. júl. 21. 14:30
2012. júl. 21. 14:16
Hinduizmus, budhizmus, főleg ez a kettő érdekel..Mi a különbség köztük? Van itt aki gyakorolja őket?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook