Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Budapestre költöztem (vidékről) fórum

Budapestre költöztem (vidékről) (beszélgetős fórum)


1 2 3
79. M_Bea
2014. nov. 25. 10:47

Sziasztok!

Budapesten keresek kiadó szobát srácnak, azonnali költözéssel, lehetőleg a 105-ös busz vonalán, illetve a Duna Plaza körül lenne a legoptimálisabb. Ki tud segíteni? Hol keressek? Köszönöm!

78. lully (válaszként erre: 77. - De Luca)
2012. febr. 2. 19:37
Oké,oké!:DDDDD
77. de Luca (válaszként erre: 76. - Lully)
2012. febr. 2. 19:23

Mit? :-D

Vígan élem életem lelkiekben is kiegyensúlyozottan :-)

76. lully (válaszként erre: 75. - De Luca)
2012. febr. 2. 19:20
Bocsi! Sajnálom...:(
75. de Luca (válaszként erre: 74. - Lully)
2012. febr. 2. 18:09
Már elváltam sok éve, gyerekem nincs.
74. lully (válaszként erre: 73. - De Luca)
2012. febr. 2. 17:00
Húúú, az gáz, főleg ha még nem olyan nagyok. Neked család?
73. de Luca (válaszként erre: 72. - Lully)
2012. febr. 2. 15:03
Egyrészt..., másrészt meg 4 és fél évig dolgoztam együtt a főnökömmel, fura, hogy holnaptól nem lesz. Ráadásul 3 gyereke van.
72. lully (válaszként erre: 71. - De Luca)
2012. febr. 2. 14:54
Gondolom,úgy vagy vele,hogy Damoklész kardja azért csak ott fityeg. Pillanatnyi szusz.
71. de Luca (válaszként erre: 70. - Lully)
2012. febr. 2. 14:13

Ma délelőtt elküldték a főnökömet, holnaptól nem kell bejönnie.

Az imént pedig befutott a tulaj, bejött hozzám az irodába, majd közölte velem, hogy nem kell fosnom, mert ha engem kirúg, az az jelenti, hogy csődbe ment a cég, és mindannyian együtt fogunk felállni.

Ezt megúsztam, mégsem lett jobb kedvem.

70. lully (válaszként erre: 65. - De Luca)
2012. febr. 2. 08:58
Továbbra is szurkolok!
69. lully (válaszként erre: 64. - A0c1361e44)
2012. febr. 2. 08:56

Természetesen az adatlapom valós infókat tartalmaz.Mellesleg a képen nyaktól lefelé ugyebár nem látszom és hát mi tagadás, nem éppen az a kifejezett "barbie" alkat vagyok.

Egyébként köszönöm szépen, ha végre visszajutok Pestre, szívesen várlak egy jó masszázsra. /Frissítő (svéd)masszázs, alakformáló-fogyasztó (cellulit), ill. reflex talpmasszázs/. Választhatsz.

Különben igazad van, én is úgy gondoltam mint Te, hogy hová is jelentkeztem? De legyünk őszinték, honnan a szösszenetből tudd, hogy hol, mi a jó? Az egyik helyen jó ha van rajtad smink,a másikon nem.

Csak ki tudja eldönteni, melyik, melyik.

Viszont amikor az árufeltöltőnek vagy a konyhai kisegítőhöz is egész alakos fényképes önéletrajzot kérnek akkor min csodálkozunk?!

68. a0c1361e44 (válaszként erre: 66. - Nemmondod)
2012. febr. 2. 06:01

Mármint melyik fórumon? A hoxán? Te most megerősítetted bennem az érzést, hogy itt a hoxán szinte mindenki besavanyodott, magányos.

Itt csak azok lehetnek, akiknek gondja van? De jó is lenne, ugye? Mennyit tudnának egymásnak segíteni, együtt kesereghetnének.

Ha elolvastad volna a fórumot, akkor így kezdődött:

"Sziasztok!

Nemrég költöztem fel újpestre, nem sok mindenkit ismerek itt és jó lenne hasonló helyzetben lévő emberekkel barátkozni."

Mivel pesti vagyok és Újpesti, ajánlottam, hogy jöjjön tornázni, mert az egy barátkozásra alkalmas hely, nem?

Te ajánlottál valamit azon kívül, hogy a pestiekre összehordasz mindent?

Ha találsz valamit, akkor akár mi is fújjoghatunk együtt valamin...

67. nemmondod (válaszként erre: 52. - De Luca)
2012. febr. 1. 23:42
Teljesen jogos!!!
66. nemmondod (válaszként erre: 51. - A0c1361e44)
2012. febr. 1. 23:41

Ezzel most arra céloztál,hogy irigyvagyok,nekem is vannak több száz km-re gyermekkori barátságaim,amik azóta is tartanak,de az nem ua.,mintha beülsz valakivel egyteát meginni,vagy sétálsz egyet.

Egyébként,ha semmi gondod,miért vagy ezen a fórumon?

Ismerőst mindenki talál-az igaz barát ritka,mint a fehér holló.

65. de Luca (válaszként erre: 63. - Lully)
2012. febr. 1. 20:18
Építkezésen, műszaki előkészítő vagyok.
64. a0c1361e44 (válaszként erre: 59. - Lully)
2012. febr. 1. 20:05

Hát nem tudom...

A korodhoz, ha az adatlapodon az van ki írva, akkor igenis dekoratív vagy.

Én szívesebben masszíroztatnám magam veled, mint egy plázacicával.

Azt nem értem, hogy ezt a főnökök miért nem kérdezik meg a vendégektől. Gondolom nem taimasszázsra jelentkeztél, de ha oda is jelentkeztél volna, szerintem oda is pont jó lennél.


Nekem egyszer azt mondta egy interjún a főnöknő jó tanácsként, hogy a következő interjúra sminkeljem ki magam (bank központban szoktam dolgozni vagy informatikusként), én meg mondtam, hogy én is csak jó tanácsként! Hogy fogyjon le, mert szerintem én smink nélkül OK vagyok, de ő a plusz 30-40 kilójával nem nagyon.

Tudom, undok voltam, de megérdemelte. A nyomomba sem léphetet még akkor sem, ha nem sminkeltem agyon magam. És különben sem a szépségiparba jelentkeztem, hanem egy bankba.

63. lully (válaszként erre: 62. - De Luca)
2012. febr. 1. 19:52

Már csak nem! Drukkolok,hogy ne így legyen!:)

Egyébként most hol dolgozol, vagy inkább mi a munkaköröd?

2012. febr. 1. 18:42
Nálunk is kezdődik a para, holnapra behívták a főnökömet a központba, a tulajok akarnak vele beszélni. Úgy néz ki, neki itt ér véget a cégnél töltött pályafutása. Szerintem péntekig eldől az is, hogy velem mik a terveik. Lehet, hogy együtt csomagolunk könnyes szemekkel :-)
61. lully (válaszként erre: 60. - De Luca)
2012. febr. 1. 14:49
Hát ez az! De a legszebb az egészben,h sem a hirdetésben, sem a telefonban nem közölték az "alapvető" feltételeket. Na mindegy,így jártam. /csak sajnos már nem először/:((
60. de Luca (válaszként erre: 59. - Lully)
2012. jan. 31. 10:25
Topless szolgáltatásnál még megérteném, hogy nem a tehetség számít, na de ez így annyira szánalmas a részükről.
59. lully
2012. jan. 30. 18:28

Gyerekek, most jöttem haza Pestről /állásügy/, és tele van a hócipőm!

Az egyik helyen /próbamasszázs volt/, áll. én voltam messze a legjobb, de ne haragudjak, nem vagyok elég dekoratív!

A másik helyen az volt a baj, h az állandó lakhelyem nem Pest, így ha pl hétvégén is dolgozni kellene, akkor nem tudnám megoldani. Hiába mondtam, h tudok hol lakni Pesten, és nem gond az ilyen helyzet, a túlóra sem, egyszerűen kötötték az ebet a karóhoz.


Nnnnna, mindegy.


Visszatérve az alap témához, szerintem ha létrejön a kölcsönös szimpátia és meg van az "1 húron pendülés", tökmindegy h vidéki vagy, vagy pesti.

Egyébként sztem mindenki hozzászólásában van igazság.

18 éve vagyunk itt, de a mai napig "pesti" vagyok.

Pedig nem sokkal azután h leköltöztünk, azt mondták, h kellemesen csalódtak, nem is gondolták volna, h pesti létünkre ilyen "normálisak" vagyunk.

Itt mindenki valakije /ált. rokon/ valakinek, úgyhogy ezerszer meg kell gondolni kinek mit mond az ember. Ez talán Pestre nem igaz.

Itt valószínű nem lehet belőled 3 napos hulla, mert itt feltűnik ha nem látnak,/ különben is mindenki mindenről tud, sokszor még azt is tudják rólad, amit még te sem / Pesten ez már nem biztos, hacsak tényleg nem egy olyan lakóközösségben élsz.

Jelenleg faluban élek, és bizony ennyi év alatt sem tudtam megszokni,h szombaton délben minden bezár, úgyhogy ha esetleg nem spejzoltál be, ne akarja egy bedöglött élesztő helyett gyorsan leszaladni egy boltba másikért, vagy ne állítson be senki váratlanul, mert nem tudsz egy üdítőt sem keríteni nagy hirtelen. Arról nem beszélve, h sokszor az alapvető dolgok 10-11-re elfogynak, vagy kedden és pénteken jön a zöldségszállító, kedden vmi okból nem jött, hmm.. majd pénteken.

Na, ilyen Pesten nincs.

Mindentől függetlenül van előnye és hátránya is a vidéki és a pesti életnek is.

Barátságok, ismeretségek pedig bárhol, bármikor köttethetnek, rajtunk is múlik, h mit és mennyit teszünk ezért.

58. de Luca (válaszként erre: 57. - A0c1361e44)
2012. jan. 30. 13:04
Szolgáljon örök tanulságul az eset :-)
57. a0c1361e44 (válaszként erre: 56. - De Luca)
2012. jan. 30. 13:00

A Szekszárdiakat szeretem:)))

De ez elfogultság, mert ott laknak nem messze a rokonaim.


Ha tudtam volna, hogy bűn pestinek lenni én is azt mondom, hogy gödi vagyok:)

56. de Luca (válaszként erre: 55. - A0c1361e44)
2012. jan. 30. 12:55
Ja kérlek, én szekszárdiként mutatkozom be :-D
55. a0c1361e44 (válaszként erre: 54. - De Luca)
2012. jan. 30. 11:56

Nem akarok senki lelkébe taposni Péccsel kapcsoltban, de ott volt a legerőteljesebb a fővárosiak elleni utálat.

Semmi gond nem volt addig, amig meg nem kérdezték honnan jöttünk. Ahogy megmondtuk, hogy pestiek vagyunk, onnantól futótűzként elterjedt és senki nem szólt hozzánk. Tehát én nem vettem észre a barátságosságot senkin, bár a pécsi barátnőm egy bűbáj:)

54. de Luca (válaszként erre: 53. - Spinneli)
2012. jan. 30. 10:59

Azt aláírom, hogy egy nagyváros lehet az arany középút, legalábbis a "szomszédolás" tekintetében.

Pécset pl. mindig imádtam, megvoltak a lehetőségek mindennemű kikapcsolódásra, de mégis emberléptékű, az ott lakók pedig módfelett barátságosak. A város pedig - leszámítva a peremterületeket - egy bűbájpötty.

2012. jan. 30. 09:33

Jó sok sztereotípiát olvastam itt, éltem Budapesten 3 évet, most egy vidéki nagyvárosban vagyok.

Én simán ismerkedtem és kötöttem barátságokat fent, bár egyiket sem direkt, hanem úgy alakult.

(Pl: eljártam kosarazni a mozgás végett, és jóba lettem ott pár emberrel)

Én egy centivel nem látom zárkózottabbnak az embereket Bp.-n, mint itt, egy vidéki nagyvárosban...

A szomszédok pedig itt sem ütik bele az orrukat más dolgába.

2012. jan. 30. 08:48
Egyébként csendben jegyzem meg, hogy a főváros egyik nem elhanyagolható előnye a vidékkel szemben, hogy a szomszédok nem másznak bele a magánéletembe, nem tesznek fel olyan kérdéseket, amire én nem kívánok válaszolni. Bár ennek megítélése az otthoni közegben épp az ellenkezője. Otthon még mindig az megy, hogy itt az embereket nem érdekli, hogy mi történik a szomszédban, közömbösek még a szűk környezetükkel szemben is. Pedig inkább csak a saját gondjukkal vannak elfoglalva ahelyett, hogy azon csámcsognának, hogy a Teri fia már megint évet halasztott, a Rozál lánya pedig úgy maradt a Pali bácsi keresztfiától.
51. a0c1361e44 (válaszként erre: 49. - Nemmondod)
2012. jan. 30. 05:37

Mitől lenne szegényes?

Én jól érzem magam a barátaimmal, miért kellene újakat keresnem? Cseréljem le őket? Álljak be a nyafogósak közé, hogy nincs egy igazi barátom? És pusztán azért, mert vannak akik azt gondolják, hogy szegényes az élete annak akinek 35 éve ugyan az a barátnője? A baráti társaságom közel ennyi ideje adott? Nem, nem fogok ezért újakat keresni. Bennünk sosem csalódtam, ők nem irigyek, ők mellettem vannak "ezer" éve. És köszönjük szépen nagyon jól meg vagyunk:) Mi jóban és rosszban együtt vagyunk, ismerjük egymást gyerek korunk óta. Nincs szükségünk új barátokra. Ismerőst pedig találunk ha akarunk.

50. a0c1361e44 (válaszként erre: 48. - Nemmondod)
2012. jan. 30. 05:30

Nem értetted meg.

Nekünk itt vannak a barátaink, mert itt nőttünk fel, ezért nekünk már nem kell keresnünk. Persze ha megtalál minket valaki lehetünk jó ismerősök, de barátok nem hiszem. A barát az egy sokkal mélyebb kapcsolat, ami nem alakul ki egy pillanat alatt. Persze lehet, hogy az lesz, de én nem szólítok senkit barátnőmnek csak néhány embert és nem áll szándékomban lecserélni őket.

Kerüljük a szemkontaktust? Kivel? Az utcán az emberekkel? Hát persze! Nem hiányzik, hogy valaki leüvöltse a fejemet, mert ránéztem vagy azt higgye, hogy akarok valamit tőle. Legalább 2 millió ember lakik Budapesten, nem ismerhetünk mindenkit és nem is akarunk.

Nem silány az életünk, mert nem szomszédolunk, hiszen vannak legjobb barátaink, vannak barátaink, vannak ismerőseink, vannak kollégáink és még rokonaink is. Hova építsek be még embereket az életembe? Nincs időm rá, mert dolgoznom is kell, szórakoznom is és stb. Jó kapcsolatok kialakulnak mindig, ha új közegbe kerülök, de az mindig ahhoz a helyhez kötött ismeretség, ami nem terjed ki más helyre.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook