Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Budapesti anyukákkal ismerkednék! fórum

Budapesti anyukákkal ismerkednék! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
403. Lexike (válaszként erre: 402. - Snido)
2011. nov. 16. 10:27
Megértik, de azért sajnos nem mindent:( és nem elég ha csak az anya érti.
402. Snido (válaszként erre: 401. - Lexike)
2011. nov. 16. 10:11

De gondolom nem számodra! :)

Az anyák megértik a gyerek beszédét, nem?! Én még nem tudom, de gondolom. :)

401. Lexike (válaszként erre: 397. - Snido)
2011. nov. 16. 10:04
Beszéltünk a logopédus nénivel, majd jővő héten kell mennünk hozzá és akkor meghallgatja a gyerköcöt és akkor hoz "itéletet":) a sorsunkról. Remélem nem reménytelen a beszéde csak érthetetlen:).
400. Lexike (válaszként erre: 399. - Snido)
2011. nov. 15. 18:29
Még jó, hogy odafigyeltél a mozgásra. Emlékszem egyszer egy babaklubban arról beszélt az előadó, hogy ha mászás közben nem előre mutatnak a baba ujjai az mire utal (már nem emlékszem mire), jött a pánik, hogy nem emlékszem , nem is tünt fel, hogy merre mutatnak az ujjai (ugye nem is tudtam, hogy hogy jó vagy nem jó) kérdeztem a védőnőt, hogy hogy állt Ákinak és mondta, hogy jól, mert Ő azért van , hogy figyelje és szóljon ha nem jó. Ő mindig jött havonta, két havonta . (A mostani nem jön, sőt talán májusban látta a kicsit akkor is a kezemben volt). Utána voltunk játszóházban és láttam egy babát akinek tényleg rosszul volt mászás közben a keze, de durván. Sajnos ismerek olyat is itt a környékünkön akinek még az orvos javaslatára sem vitte sehova a kisfiút már most nagy és fáj a lába és különböző gondjai voltak a mozgásával mindig is.
399. Snido (válaszként erre: 398. - Lexike)
2011. nov. 15. 16:38

Nem, mert nem találkoztunk vele, amikor elkezdett kúszni, csak feltűnt, hogy nagyon felemás. Rettentő gyorsan kúszik, és ügyes is, de mi jobbnak láttuk a tornát. Rosszat nem hiszem, hogy teszünk vele.

Igazad van. Ma már nagyon sok mindent (és nem biztos, hogy csak a rossz ellen) meg KELL tennünk azért, hogy a gyermekeink egészségesek legyenek mind testileg, mind szellemileg. Ma már több dologra kell a szülőknek is figyelni, mert halad a világ...és te, a szülő döntöd el, hogy mi a legjobb szerinted. ...és csak évekkel később derül ki, hogy jó döntés volt-e. Hát, nem egyszerű!

398. Lexike (válaszként erre: 397. - Snido)
2011. nov. 15. 13:40

A védőnő időben szólt, sőt agyon macerált. Én döntöttem úgy, hogy nem viszem. Bocs , hogy ezt írom, de szerintem manapság ez egy kicsit túl van lihegve. A mi időnkben nem volt korai fejlesztés és nagycsoportban sem ismertem senkit aki logopédushoz járt volna és mindenki kijárta az iskolát, sőt az osztályunkból nem egy több nyelvet beszélő diplomás is van. Anyukámról majdnem 50 évesen derült ki, hogy keveri a számokat, meg a betűket és nem 1 diplomája van.Na jó nem matematikus:)

Igaz ahogy írtam azért 3 évesen kértem szakembertől véleményt. Ha bármi eltérés lett volna a mozgásában biztos én is vittem volna. Jól tetted, hogy vitted. A gyerek orvosotok sem vette észre?

397. Snido (válaszként erre: 396. - Lexike)
2011. nov. 15. 13:22

Mondta egyébként időben a védőnő, csak te döntöttél úgy, hogy nem mentek?

Mert nekünk nem mondta senki, pedig jó lett volna! Bár még most sem késő!

Majd írj, hogy mit mondott a logopédus! Kíváncsi vagyok!

396. Lexike (válaszként erre: 395. - Snido)
2011. nov. 15. 09:33
Mi jól vagyunk. Srácok elevenek:) A védőnő szerint nekünk is kellett volna járnunk erre a fejlesztésre, mert Áki nagyon későn kezdett el beszélni. De nem vittem. Amikor 3 éves lett megnézettem logopédussal azt mondta, majd ha 5 éves lesz akkor kell vele foglalkozni. Most 4 és fél pont a napokban kezdtem el logopédust keresni. Ma kapok egytől elméletileg választ. Eddig még nem bántam meg, hogy nem mentünk, mondjuk a mozgásával mindig minden rendben volt (lehet hogyha ott lett volna gond akkor másképp döntök) egy dolog "hiányzik" nem löki a hintát és nem motorozik vagyis ott is az a mozdulat hiányzik. De sosem szeretett hintázni és motorért sem volt oda ezért ezt csak nem rég vettem észre, mert fel sem tünt, hogy Ő biciklizni és sétálni akart mindig.
395. Snido (válaszként erre: 394. - Lexike)
2011. nov. 15. 08:37

Szinte egész évben tart a kullancs szezon. Amúgy egyben bolhairtó is, azért is kell.

Korai fejlesztésre járunk, mert a kúszása féloldalas, nem úgy használja a bal lábát, mint a jobbat, és emiatt figyelemzavaros, diszlexiás, diszgráfiás lehet. Ezt akarjuk most megelőzni. Hogy miét sír? Mert nem akarja helyesen csinálni. Mert olyan izmokat mozgatunk, ami neki picit kötöttebb lehet. Mert nem tetszik neki a tornaoktató néni. Mert csak!

Ti jól vagytok? Srácok?

394. Lexike (válaszként erre: 393. - Snido)
2011. nov. 15. 05:18
:) Meddig van kullancs szezon? Télen nem "alszanak"? Milyen tornára jártok? Miért sír?
393. Snido (válaszként erre: 392. - Lexike)
2011. nov. 14. 22:01

Épp ma jutottál eszembe...bocsi, de pont a kutyának vettem kullancs elleni cseppet. Bocsi!

Mi jól vagyunk. Ma voltunk megint tornázni a Zsófival, persze megint többször sírva fakadt, de bírom! Most hulla vagyok...holnap jövök!

392. Lexike
2011. nov. 14. 09:29
Sziasztok! Megint eltünt mindenki? Hogy vagytok? Eltelt már több mint két hét a kullancs csípésem óta azt hiszem túl éltem:)
391. Lexike (válaszként erre: 390. - Évili84)
2011. nov. 8. 09:43
Mi a Heim Pál kórházban voltunk még szeptember 12-én és nekem is csak tegnap sikerült telefonon beszélni az asszisztensnővel, aki elmondta az eredményt, még én sem kaptam sem zárójelentést sem semmit róla. Azt mondta majd csak ezután fogják postázni. Mit jelent ez a IgA, IgG hiány? Még sosem hallottam róla. (szerencsére?)
390. Évili84 (válaszként erre: 383. - Lexike)
2011. nov. 7. 21:51
Ti hol voltatok allergia vizsgálaton? Nekünk nem küldték ki, én ma fél napig kergettem a doktornőt az eredményért. Allergiásak mi sem vagyunk, de sajnos IgA, IgG hiánya van Fanninak. :(
389. Lexike (válaszként erre: 388. - Snido)
2011. nov. 7. 15:30

Milyen időpontban? Általában vacsinál:) A szalámi biztos. A tojást kánikulában kóstoltattam meg, de akkor az egész teste belobbant. A szalámitól csak az arca foltos, de szerintem az nem időjárás függő, mert már sokszor ette, mert szereti és fél óra múlva elmúlik ezért engedtem. A babapiskóta attól is csak piros lesz az arca, az is elmúlik, de nem igazán csípi, ezért csak talán kétszer ette, ekkorra nem emlékszem milyen idő volt. Az egyik esett tuti légkondiban egy gyorsétteremben volt.

Vagy? Nem tudom valamitől pirosodik, de nagyon örülök, hogy negatív a lelet, mert akkor nem fontos alap dologra, mint pl, tojás,.....,

388. Snido (válaszként erre: 387. - Lexike)
2011. nov. 7. 13:27

Még egy jó hír! :)

Akkor most azt kell figyelni, hogy milyen időben pirosodik ki? Vagy?

387. Lexike (válaszként erre: 386. - Snido)
2011. nov. 7. 12:40
Evett kb fél maroknyi csigatésztát a levesből és nem pirosodott ki:). Akkor tényleg az időjárás a hibás. Csak az dűhít, hogy erre az eredményre miért kellett fél évet várnunk.:(
386. Snido (válaszként erre: 385. - Lexike)
2011. nov. 7. 09:33
Írj majd, mi az eredmény! :)
385. Lexike (válaszként erre: 384. - Snido)
2011. nov. 7. 09:25
De, pontosan ezért vittem el. A tojástól egyértelműen és a száraz szalámiktól, de pl. az agyon fűszerezett kolbásztól nem. Ma megpróbálok Neki tésztát adni és figyelem majd.
384. Snido (válaszként erre: 383. - Lexike)
2011. nov. 7. 09:22

Na, ez jó hír! :)

Nem figyelted meg, hogy mikor szokott kipirosodni?

383. Lexike
2011. nov. 7. 09:15
Képzeljétek megjött két hónap után az allergia vizsgálat eredménye a kicsikémnek és nem allergiás semmire:) Úgy örülök!!!! Csak nem értem akkor mitől pirosodik ki a kis arca????
382. Lexike (válaszként erre: 381. - Snido)
2011. nov. 4. 11:30
Jaj, nekem a kicsi nagyon rossz evő. Teljesen kiborít. Amit mi eszünk annak a 98%-át nem eszi meg. Tegnap már a tápi sem kellett neki. Nagyon sokszor még mindig bébi ételt eszik 8-10 hónaposoknak valót (17 hónapos) és azt sem az egészet. Jó ízűen csak a köles golyót eszi, de azt mondjuk majdnem egész nap, pedig éhes mert ugye a főtt kaját is megkóstolja, csak 3 kanál után nem kéri . Ezért tudom, hogy rosszul csinálom, de legalább a köles golyónak örülök hogy eszi, ha nem adok neki (kiéheztetem) akkor sem eszik, csak sír, ezért engedem, hogy egye. /remélem érthető voltam/ Az a baj, hogy így a jól evő nagyobbik is válogat:(. Pedig alig vártam, hogy ne kelljen neki külön főzni.
381. Snido (válaszként erre: 380. - Lexike)
2011. nov. 4. 10:20
Általában én sem tervezem meg előre, de a vendégség az mégis más. Én ma zöldbab főzeléket csinálok asszem. Abból Zs. is ehet, nem kell akkor külön főznöm neki. :)
380. Lexike (válaszként erre: 379. - Snido)
2011. nov. 4. 10:05
Hát én nem vagyok az a tervezős, ha csak egy normál napról van szó. Általában este vagy reggel dől el, hogy mit csinálok. Ma bableves lesz. Este is max veszek ki húsit a fagyasztóból aztán éjjel megálmodom mi lesz belőle. Húsleves biztos lesz a hétvégén és valamilyen húsi, gombával lehethogy gombás csirke pörkölt.
379. Snido (válaszként erre: 378. - Lexike)
2011. nov. 4. 09:47

Nagyon remélem. A levessel biztos nem lesz gond. Van egy tuti receptem, az mindig viszi a pálmát. :)

Te mit tervezel hétvégére?

378. Lexike (válaszként erre: 377. - Snido)
2011. nov. 4. 09:46
Hú biztos fincsi lesz:).
377. Snido (válaszként erre: 376. - Lexike)
2011. nov. 4. 09:42
Sütőtök krémlevest csinálok, meg baconbe tekert fetával töltött csirkemellet, és muffint sütök.
376. Lexike (válaszként erre: 375. - Snido)
2011. nov. 4. 09:40
Jobbulást kívánunk a kicsi lánynak! Mi jól vagyunk. Mi lesz a menű?
375. Snido
2011. nov. 4. 09:30

...megint ül a fórum...

Hogy vagytok? Gyerkőcök?

Zsófi 3 napja a náthával küzd. Szegénykém egész jól viseli, de már neki is sok az orrszívásból. Hétvégén vendégsereg jön, úgyhogy készülök a menüre. :)

374. Lexike (válaszként erre: 373. - Snido)
2011. okt. 28. 21:46
Majd 2-3 hét múlva meglátjuk, hogy mi lesz, de remélem semmi baj:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook