Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Budapesten melyik moziba jártatok régen? 70-80-as évek környékén. fórum

Budapesten melyik moziba jártatok régen? 70-80-as évek környékén. (beszélgetős fórum)


23. syria (válaszként erre: 22. - Mallow)
2022. febr. 28. 18:41
A tömbjegyre nem emlékszem, arra viszont igen, hogy volt időszak, amikor virágzott a jegyüzérkedés. Egy-egy jobb filmre felvásároltak egy csomó jegyet, és az előadás előtt 10-20 perccel többszörös áron kínálták. Voltak, akik így is megvették; én inkább nem néztem meg a filmet, vagy kivártam, amíg lecsengett az érdeklődés, de nem gazdagítottam a szarháziakat.
22. mallow (válaszként erre: 21. - Syria)
2022. febr. 27. 19:24

:)

Én arra emlékszem, hogy lehetett kapni tömbben jegyeket. A Vígszínháznál volt egy mozi, most meg nem mondom mi volt a neve, talán még most is az. Művész mozi volt egy időben (mármint az egyik művész mozi). Ott lehetett felhasználni. Valami iszonyat potom ára volt. És akkor még sokféle film volt, változatos volt a kínálat. Én manapság már nemigen járok moziba, nem tudom, mi hogy van. Kevés a jó film, és inkább a netről szedem le. Ott aztán van minden, kedvemre válogathatok :). Nem vágyom a plázába.

21. syria (válaszként erre: 19. - Mallow)
2022. febr. 27. 15:10

Számomra egyetemistaként úgy volt elérhető, hogy a zsebpénzemet nem ebédre, hanem mozijegyre költöttem; nem is nyomtam többet 162 cm-esen 46 kg-nál. 😊 Hála a sűrű moziknak, egy-egy nap akár két filmet is meg tudtam nézni. A napi 3 már komoly logisztikát, tervezést, szervezést igényelt, de nem adtam fel. Egyetlen egyszer sikerült egy nap alatt 4, kedvemre való filmet megnéznem. 😂 Ezt a „teljesítményemet” megpróbáltam túlszárnyalni, de megismételni se sikerült.

A közeli, ám a kemény székei, az alacsony lejtésű nézőtér miatt annyira utált Madách moziban a férjemmel néztünk hétvégén egy filmet, amikor először megmozdult a hasamban az első gyerekem. A filmre már nem emlékszem, de az érzésre igen. 😄

20. mallow
2022. febr. 27. 11:38

Egy kis nosztalgia

[link]

19. mallow (válaszként erre: 17. - Syria)
2022. febr. 27. 11:14

Mindegyikbe... :)

Mátra, Duna, Vörös Csillag :), Filmmúzeum, Bástya, úr isten, mennyi mozi volt, és sokszor teltházzal.

A mozi egy teljesen elérhető szórakozás volt, nem jelentett luxus kiadást. Családi program volt hétvégente, középsulis koromban meg a jó kis filmklubok, ó azok a régi szép idők...! :)

18. labi
2022. febr. 26. 20:33
Uránia,Puskin,Kossuth,Filmmúzeum,Alkotmány
17. syria (válaszként erre: 1. - Steveeee)
2022. febr. 26. 16:40

ELTE-s koromban majdnem többet ültem a belvárosi, körúti mozikban, mint előadásokon. 😀 De egy-egy jobb film kedvéért elutaztam pl. a budai Ugocsa moziba is. Aztán dolgozó nőként, később családanyaként maradt többnyire a 18. kerületi, közeli Madách, a borzalmas, fapados székeivel; nem sajnálom, hogy minipláza lett belőle (amiben van két digitális légkondicionált terem digitális Dolby 3D vetítőgéppel).

Annál inkább fáj a KŐBÁNYA MOZI felszámolása. [link] [link] A nézőtér meredek kialakítása miatt lehetetlen volt olyan helyre jegyet váltani, hogy az előttünk lévő sorban ülők zavarták volna a látványt.

A technika legyőzte azt a hangulatos, nyugodt szórakozási formát (IS), aminek az a neve, hogy MOZI.

16. steveeee (válaszként erre: 9. - Channa*)
2022. febr. 17. 21:26
Igen a Pláza mozik nagyon hangosak.
15. Ági0830 (válaszként erre: 12. - Ági0830)
2022. febr. 17. 20:36
Ja, meg a Bem mozi a Margit körúton. Az is működik.
2022. febr. 17. 20:26
A körúton amik voltak.
2022. febr. 17. 20:19
Fény és Alkotmány Újpesten ;)
12. Ági0830 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2022. febr. 17. 20:07
Nemcsak a plázákban. Puskin, Art+, Tabán, Uránia, Toldi, Művész, ami hirtelen eszembe jut. Én, ha moziba megyek, csakis ezekbe megyek.
11. Channa* (válaszként erre: 10. - Alessandro)
2022. febr. 17. 20:02
Igen, tudom, de ott mi a Balassiba jártunk inkább.
10. Alessandro (válaszként erre: 7. - Channa*)
2022. febr. 17. 18:23
Amiket írtam azok XVIII. kerületi mozik voltak. És volt még Pestimrén (az is XVIII. kerület) a Balassi mozi.
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Auróra2010)
2022. febr. 17. 18:00

Már csak a plázákban vannak mozik.

Nem szeretjük, mert hangosak.

8. Auróra2010 (válaszként erre: 6. - Channa*)
2022. febr. 17. 17:59
Jó multkor Pesten voltunk férjemmel, el akartunk menni moziba. Szóval mozit találni sem egyszerű 2022-ben, amire meg nagynehezen ráleltünk, azokban bizony c@r filmet adtak.
2022. febr. 17. 17:57

Mi is rengeteg moziba jártunk.

Sport, Tisza, Alkotmány, Fény, Éva, csillag, Rózsa, Alfa, Bástya, Uránia, Filmszínház, Csokonai, Nap, Fórum, Olimpia és nem jut eszembe a XVIII. kerületi pedig oda matinéra sokat jártunk. Nagy állomásnak hívtuk ezt a részt és B betűs volt a neve, talán Balassi?

És a Margitszigeti kertmozi is nagy kedvencünk volt.

6. Channa* (válaszként erre: 5. - Alessandro)
2022. febr. 17. 17:48

A régi mozik közül nagyon kevés működik még.

Talán az Uránia, a Corvin és nem is tudom, hogy van e még...

2022. febr. 17. 16:34
Fiatalként szinte az összes pesti moziban jártam, de legtöbbet a mára már rég megszűnt mozikban. (Fórum, Liget)
2022. febr. 17. 14:24

For ever Uránia, de a Bástya és az alkotmány is kedvenceink közé tartozott. És volt még egy felejthetlen: Gimis korunkban - a jelenlegi férjemmel feljártunk Pestre moziba - . meg akartuk nézni a Házibulit, a 80-as évek legvégén és egy külső kerületben játszották, kibusZoztunk kivIllamosoztunk sose látott tájakra - a fIlm tetszett - de valamikor másnap hajnalban értünk haza és szegény apukám mehetett későbbi anyósékat értesiteni hogy hogy jártunk,lekéstük a vonatot.

De tökjó buli volt.


De top 1 az Urania,nem utolsósorban mert közel volt a Keletihez

.

2022. febr. 17. 14:17
Tátra, Bocskai, Kossuth, Világosság (Pesterzsébet).
2022. febr. 17. 13:57
Kőbánya, Szabadság, Alkotmány, Bástya, Sport, Alfa. Fő szórakozásunk volt a moziba járás.
2022. febr. 17. 12:38

Én a Budafokiban a Bartókban és az Olimpiában is sokszor voltam. De a belvárosi mozikat is szerettem: Uránia, Bástya, Csokonai...

Hangulatos helyek voltak ezek a mozik!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook