Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Budapesten mely kórházakban lehet a szülési helyzeted szabadon megválasztani? fórum

Budapesten mely kórházakban lehet a szülési helyzeted szabadon megválasztani? (beszélgetős fórum)


30. anikko (válaszként erre: 28. - @IviBaba@)
2011. febr. 22. 09:13

Igen, az igaz, hogy én hordom ki és párom az első babánál sokszor irigykedve tapizta a hasam, ahogy mocorgott. Bár most Zsombikám nem akkora élmény, mert túlságosan erős baba és lila tőle az oldalam, szóval most annyira nem irigykedik párom :)


De megtanultam elfogadni beletörődni a császárba, most ugye volt rá időm. Az is rossz lehet ha elapad a tej. Nekem szerencsére nagyon sok volt, de Milán magától hagyta abba, fura volt.


Én is hasonló jókat kívánok Nektek!

29. Amethyst777 (válaszként erre: 1. - @IviBaba@)
2011. febr. 22. 01:51

Róbert Károly magánklinika

Telki magánkórház

Dr Rose magánklinika

28. @IviBaba@ (válaszként erre: 27. - Anikko)
2011. febr. 21. 21:41

Attól még a te érdemed, hogy kihordod :)MErt csak a Nőknek adatik meg ez az élmény,9hónap :) igen, az orvos segít mert muszáj...de ez azért ne utáld ezt a mozzanatot.. Lehet szép szülésélmény ettől még :)

Ne érts félre, csak azért írom ezt,mert tudom milyen ha lelkileg fáj valami...amit nem úgy terveztél...nekem a szoptatás vége jelentette ezt a fájdalmat és iszonyat szenvedtem,sírtam mert elapadt a tejem :( sokáig még nem tudtam feldolgozni és elfogadni...más meg nevetve mondja hogy a szilikonja miatt nem szoptat :))

Két véglet szerintem. VAn szükséges "rossz" és tudni kell elfogadni. A mai világban :(

Nekem az ügyeletes orvos tett olyat,ami majdnem tragédiába torkollt :( sajnos sok nőnek történik olyasmi,ami rossz élménnyé alakítja ezt a gyönyörű napot.


Gratulálok a babádhoz és kívánok nektek sok erőt,egészséget és tejecskét :)

27. anikko (válaszként erre: 26. - @IviBaba@)
2011. febr. 19. 15:46

én úgy tudom 2 év is elég. De mindegy nekünk 19 hónap lesz a két fiú között. Én szerettem volna megtudni milyen ha feszít az a kocsi. Ez csak a nőknek adatik meg, hogy a gyereküknek segítsenek a világra jönni. De az én fiamat nem én hozom a világra, hanem a doki. Ezért utálom!

És hidd el, nem volt kellemes az én császárom, borzasztóan fájt, nem tudtak rendesen elérzésteleníteni, ki voltam kötözve, a fejem lefogva, és amikor szedték ki a gyereket már úgy éreztem hányni fogok utána se kép se hang.

Ok, ez már nem ilyen lesz, mert tervezett császár, de akkor is.

26. @IviBaba@ (válaszként erre: 25. - Anikko)
2011. febr. 19. 14:23

én nem tudom hány év 3? , de ha eltellik ami elő van írva császár után szülhetsz rendesen is :)

Nézd a jó oldalát, te nem tudod milyen mikor jön a baba kifelé..mintha egy kocsi feszítene szakítana szét :D:D:D

25. anikko (válaszként erre: 23. - @IviBaba@)
2011. febr. 19. 10:46

szerintem is, én nagyon várom már :) csak azt sajnálom h császáros leszek :(

De az osztály is szupi mindenki azt mondja, nem tudom melyik évben az év szülészete is lett.

24. anikko (válaszként erre: 22. - @IviBaba@)
2011. febr. 19. 10:44

Persze!

Én alapból Szabolcsi vagyok, ok, itt lakom Pesten, de nem tudnám semmivel igazolni.

Amúgy Szigetinél a vizsgálat 8ezer. De más doki is kér ennyit, viszont a szülésért egy forintot se kér ahogy írtam is.

23. @IviBaba@ (válaszként erre: 5. - Anikko)
2011. febr. 19. 10:10
ez nagyon jó cikk :)) komolyan kedvet kap mindenki a szüléshez ilyen szöveg hallatán :D
2011. febr. 19. 09:59
Köszönöm mindenkinek, most már csak az kérdésem, nem e tudjátok hogy ha budapestről elköltözök, de közelebb Vácnál akkor mi van? szabadon választott az orvosválasztás...de van esélyem így a Szent Imrére??
21. @IviBaba@ (válaszként erre: 8. - Anikko)
2011. febr. 19. 09:52
:D DE rendes! :) Az nagyon jó :) Köszi!!
20. @IviBaba@ (válaszként erre: 19. - Sapienta)
2011. febr. 19. 09:51

Na az tök jó!! :) Már hogy segítenek...itt az ÁEK -ben semmit nem csináltak,pedig fontos volt hogy szopizzon,mert antibiotikumot is kapott fiam....na mindegy :S

Volt egy,aki segített,az jó fej volt...mondta is menjek mindig amikor lehet, 3óránként szoptatni :D

2011. febr. 19. 09:18
Istvánban biztos lehet. na, meg ott elég segítőkészek a csecsemősök, megtanítanak szoptatni. igaz, nem szép csilivili szobák vannak, de a szülőszobák fel vannak újítva.
18. anikko (válaszként erre: 17. - Anyuci91)
2011. febr. 18. 18:54
Nem csak Te gondoltál arra, én is, és szerintem más is aki írt. Azért beszélgetünk a Szt Imréről.
2011. febr. 18. 18:48

Elnézést én arra gondoltam, hogy vízben való szülésre meg másféle módszerre, vagy a szülőágyon a hagyományosra. A tévében beszéltek róla méghozzá a TV2-ben a három testőr című műsorban, v. a Babavilágban, ami szintén ilyennel foglalkozik.

Kinek melyik jobb, azt az anyuka döntse el.

Jóegészséget üdv.Ágnes

16. anikko (válaszként erre: 15. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 18. 18:42

Milán is nagyon más volt picinek, mint pl most. Nem is hasonlít. De akkora haja volt, hogy amikor egy kopasz babát kaptam, azonnal tudtam, pedig csak a hátulról láttam, de az arca is jellegzetes volt, mert akkor még olyan mandula szeme volt, mint az apjának, szóval karszalag nélkül is biztos voltam benn, hogy nem a fiamat kaptam vissza. De bizonyítani csak a szalaggal tudtam.



Nyilván azért 6 év után én is így lennék az alvással, ha lesz 3. akkor gondolom így is leszek, de egyenlőre nem okoz gondot, viszont a tej beinduláshoz tényleg pihenés és nyugalom kell!

15. 4c1a787e8f (válaszként erre: 14. - Anikko)
2011. febr. 18. 18:34

Hát az gáz...


Bár én az első nap a róla készült fényképet nem ismertem fel... annyira mások azon...


Ha már szültél, akkor meg pláne nem lesz gond.


Itt a szülészet nincs annyira külön az osztálytól, a nővérek is ide-oda járkálnak..


Én már 6 év után alszom, ha tehetem. Tejem az tudtam, hogy úgyis lesz, mert a 3. nap reggelre mindig rengeteg lett. Ehhez nekem a pihenés nagyon-nagyon kell. Így is lett, és azóta is szoptatok hálistennek.... Az első kettő között nekem is 2 év volt. Hát, nagyon elfáradtam. Nem gondoltam, hogy még egyszer fogok szülni... De hát ez alapvetően olyan jó...

14. anikko (válaszként erre: 13. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 18. 18:12

Már nagyon várom, tényleg csak jót hallottam eddig. a szülészet nem érdekel, mert a dokim jó, és mivel császáros leszek, nagyon nem fontos hogy milyenek a szülésznők, nem leszek ott sokat.

Viszont az osztály fontos!

Én amúgy megértem, hogy nem tudnak mindenkivel külön foglalkozni, mert kevesen vannak, de nekem már nem tudnak sok újat mutatni szoptatás, pelenkázás terén. Fél éve nem szoptatok, szóval még friss az élmény. Az se gond, ha 2 óránként kelnem kell, mert még nem volt lehetőségem az elmúlt 2 évben átaludni az éjszakákat. Szóval van gyakorlatom a nem alvásban is. :)

Úgyhogy szerintem rajtam most sem fog múlni.

Az első fiamnál is akkor telt be a pohár az ÁEK ben amikor elcserélték a gyerekem és állította, hogy nincs igazam.

13. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12. - Anikko)
2011. febr. 18. 17:33

Szép, tiszta, pár éve felújított, a szobákhoz saját mosdó...


Ha az ember nem beképzelt, meg faxnis, és nem hiszi azt, hogy csak ő szült még a világon, akkor a nővérek is jófejek. Segítenek szoptatni is. Tudod az ő helyzetük is nehéz lehet, mert van aki azon sértődik be, hogy nem segítenek, van aki meg azért, hogy miért szólnak bele az ő dolgába...


Az "Olgi" doktornő egy fogalom. Ő gyerekorvos, és nagyon szigorú, nehezen engedi haza az anyukákat, a nővérek, meg babás nővérek még csalni is szoktak egy kicsit, hogy mehessen már az anyuka... A többi orvos meg szórja ki az embereket... Az Olgihoz viszont volt hogy éjszaka kimentem ügyeletbe dumálni, és még fél év múlva a buszon találkozva is emlékezett rám, meg a kis két kilós hosszú hajú pasibabámra...


Nekem az volt az egyedüli kicsi bajom, hogy a harmadik gyereknél inkább aludtam volna éjjel, (már legalább pár órát), mint 2 óránként szoptassak... És ezért egyszer este 11-től reggel négyig benthagytam a csecsemősöknél a gyereket, és akkor én lettem a rossz anya... Szóval ez meg már a ló másik oldala...



De hármat szültem ott, és szerettem, nem mennék máshova...

12. anikko (válaszként erre: 11. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 18. 17:21
És az osztály milyen? Én áprilisban fogok ott szülni.
11. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - @IviBaba@)
2011. febr. 18. 17:18

A Szt. Imre nagyon jó ilyen szempontból, persze előre kell beszélni az orvossal, vagy szülésznővel. Az Ikea szobába is lehet menni, ha szabad...

Volt olyan szobatársam, akit a mentő hozott, nem volt orvosa, és az ügyeletesnél is úgy szült, ahogy akart..

Én ugyan "normálisan" szültem hármat, nekem jó volt úgy, de még így is liberálisak szerintem, és egyébként is jó élményeim voltak az ottartózkodás során is.. Pedig lóvém az aztán nem volt, furdalt is a lelkiismeret, mert csomónak adtam volna, mert úgy viselkedtek, hogy megérdemelték volna...

10. anikko (válaszként erre: 9. - Orsi86)
2011. febr. 18. 17:01
barátnőm ott szült, én úgy tudom elégedett volt. Nem hallottam panaszt tőle. De ha van konkrét kérdésed szívesen megkérdezem Tőle.
2011. febr. 18. 17:00

Sziasztok!


A SOTE II.-ről van valakinek tapasztalata? Júliusban fogok ott szülni.

8. anikko (válaszként erre: 7. - Anikko)
2011. febr. 18. 16:41
én hozzá járok, amikor kérdeztem mit kér a szülésért (programozott császár) azt mondta fotót a babáról.
7. anikko (válaszként erre: 4. - @IviBaba@)
2011. febr. 18. 16:41
dr Szigeti Katalin
6. lorenda (válaszként erre: 1. - @IviBaba@)
2011. febr. 18. 16:40

Szia!

Úgy tudom a Szent Istvánba lehet.

2011. febr. 18. 16:40
2011. febr. 18. 16:40
na meg a másik hogy a Szent Imrének jó híre van,csak nekem olyan doki kéne aki családbarát -azaz nem kér hálapénzt!
3. @IviBaba@ (válaszként erre: 2. - Anikko)
2011. febr. 18. 16:39

Nem tudom, az ÁEK-ben a labda nem jött be...pedig mit nem készültem rá...terhesen még jó volt...de amikor már vajúdtam nem :)

Nekem is mondta a dokim,hogy persze ülhetek is majd...de mikor élesbe nyomtam lenyomta az ágyam féligfekvőbe...

2. anikko (válaszként erre: 1. - @IviBaba@)
2011. febr. 18. 16:35

doki függő is.

Nekem ugyan ott felajánlották, hogy adnak labdát, vagy amit akarok. Pedig oxis voltam!

szt imrét nézted már? Ott nincs vajon?

2011. febr. 18. 16:33

Gondolok itt vízben szülésre, ülve szülőszéken...például. Inkább az utóbbi érdekelne, mert férjemmel a második babát tervezzük nemsokára, de már most foglalkoztat hogy hol szüljek...igazából az a problémám az előzővel (ÁEK),hogy majdnem fekve kellett nyomnom....amitől hülyét kaptam..


Előre is köszönöm,mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook