Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Budapesten Kardiológiára melyik helyre mennétek? fórum

Budapesten Kardiológiára melyik helyre mennétek? (beszélgetős fórum)


2017. márc. 17. 21:02
Sziasztok! Nem tudom hogy valaki olvassa-e még a fórumot. Ma voltam kardiológusnál és részleges non-compacted cardyomyopathia gyanúval elküldött Pestre. Nagyon bevagyok parázva. 2 éve mikor voltam nála még nem volt semmi, most ez mitől alakulhatott ki? Először 3D-s UH-ra kell mennem.
28. moonlight13 (válaszként erre: 27. - Sleek)
2015. jan. 9. 22:59

Na, akkor végre megnyugodhatsz! Ennyit gondolom megért!

Ezek szerint az első orvos is azért nem foglalkozott vele, mert úgy gondolta, hogy nem lesz belőle probléma.

27. Sleek (válaszként erre: 26. - Moonlight13)
2015. jan. 9. 15:25

Nagyon kis területen van ez a dolog. Sima kardiológus észre sem venné mert nem a csúcsi harmadban van hanem az oldalán.

Elvileg semmi gond mert nem fog gondot okozni. Ez nem az a fajta ami romlik évről évre. A gyógyszert ne szedjem amit máshol írtak csak akkor ha a pulzusom folyamatosan 85-90felett van

26. moonlight13 (válaszként erre: 25. - Sleek)
2015. jan. 8. 23:15

És mit mondott?

Látod, a pénzedért mindent megkapsz! :)

25. Sleek (válaszként erre: 24. - Moonlight13)
2015. jan. 8. 23:02

Ma megvolt.

Nagyon rendes volt és elmagyarázott mindent :))

24. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Sleek)
2015. jan. 8. 18:49
Szerintem gyűjts egy kis pénzt, és az összes leleteddel, CT eredményeddel, cd-del menj el egy maszekhoz!
23. Sleek (válaszként erre: 22. - Moonlight13)
2015. jan. 8. 06:30

Annyit mondott nem garantálja hogy nem fog megállni a szívem...

Majd írt fel két gyógyszert amiből az egyik nem is létezik

22. moonlight13 (válaszként erre: 21. - Sleek)
2015. jan. 7. 22:43

Mégsem mentél maszekhoz?

Ezek szerint megint nem tudtál meg semmit, hogy mi is a bajod?

21. Sleek
2015. jan. 7. 21:40

Voltam közben a soten

Kb 5 percig voltam bent

Megnézték a papírt majd írt két gyógyszert azt ennyi...

20. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Sleek)
2015. jan. 1. 19:18
Nem gondolnám, hogy egy konultációért 50.000,- Ft-ot elkérnek.
19. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Sleek)
2015. jan. 1. 19:16
Te írtad a 12. hsz-ben, hogy 100.000,- Ft-ot mondtak az mr-re. Ezért nem értettem, miért akarsz még egy mr-t.
18. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Sleek)
2015. jan. 1. 19:15
Akkor meg bárhová elmehetsz maszek orvoshoz!
17. Sleek (válaszként erre: 16. - Moonlight13)
2015. jan. 1. 19:04

Nem mrt t akarok :)

Hanem azt ,hogy végre valaki fél év után elmondja mit nyekeregtek le latinul a papírra meg mit kell tennem.

Ameddig ez nincs meg nem tudok fogászatra sem menni meg egyéb helyre sem ahol gyógyszert vagy szurit kell adni.

16. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Sleek)
2015. jan. 1. 18:42
egyébként szerintem tb-re indok nélkül nem fognak megcsinálni még egy mr-t.
15. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Sleek)
2015. jan. 1. 18:41
ha maszekhoz mész, nem kell beutaló, csak viszed a cd-t.
14. Sleek (válaszként erre: 13. - Moonlight13)
2015. jan. 1. 18:35
Azért kérdeztem mert úgy tudom a sotera csak szakorvos írhat beutalót..
13. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Sleek)
2015. jan. 1. 17:47
De miért kéne új mr-t csináltatnod? Vidd el a CD-t és elemztesd ki azt! Telefonban meg kérdezd meg, hogy hallott-e az a doki erről, akihez épp menni szeretnél.
12. Sleek (válaszként erre: 10. - Moonlight13)
2015. jan. 1. 16:49

Megvan a cd is is meg a papír is. Fél éves adatok kb.

Elvileg annyi csak a gond ahogy a háziorvos elmondta kis területen van csak az a non compact cucc ami eléri a diagnosztikus értéket. Viszont fizikailag nincs olyan ami a non compact betegségre utal.

A bal kamrám nem sejtesedett úgy el hanem sok áll ínhúr van benne.

Csak már fél éve rohangálok ide oda. Van olyan kardiólógus aki nem is hallott még erről...

Ezért kérdeztem pestet.

Amúgy az mr re 100ezer ft t mondtak + konzultáció tehát kb 150ezer lenne cakk pakk.

A honvéd kórházban telt ház... sajna

11. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Sleek)
2015. jan. 1. 15:51
Ha elvállal valamelyik orvos,akkor oda kell kérned abba a kórházba a beutalót.
10. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Sleek)
2015. jan. 1. 15:50
Az MR vizsgálat anyagát nem kaptad meg CD-n? Ha még lehet, kérd el, és akkor nem kell újból megcsináltatnod a vizsgálatot, legfeljebb keresel egy orvost, aki akár egy magánrendelőben kiértékelni Neked. Az szerintem nem olyan drága, mintha újból csináltatod a vizsgálatot.
2014. dec. 31. 12:38
Dr Bányai Ferenc! Honvéd Kórház
2014. dec. 31. 11:43

Hondvédot most kérdeztem annyit mondtak területileg nem oda való vagyok max akkor tudnak kezdeni valamit velem ha elvállal egy orvos.

De mindenki foglalt.

A sote meg nem veszi fel . Megpróba majd max jan 05.-én

2014. dec. 31. 08:00
Városmajor!!!a legjobb;)
6. Lisy50 (válaszként erre: 1. - Sleek)
2014. dec. 31. 06:45
Városmajori!!!!!Csak + tapasztalat!!!!
2014. dec. 31. 05:47
HONVÉD korház!!!
2014. dec. 31. 02:03

Úgy értem azért érdekel a pénz mert húzós egy vizsgálatra kifizetni 35-40ezer ft t.

A szív mr re akartak kérni 100ezer ft t

3. Sleek (válaszként erre: 2. - Hannababa13)
2014. dec. 31. 01:46
Köszönöm. Igazából nem tudom hol vannak Budapesten ilyen helyek csak ezt a kettőt . Sajnos 90kmre lakom. A pénz nem is érdekel csak végre legyen már pont a dolgokon mert tényleg bekattanok. :(
2014. dec. 31. 01:30

Honvéd kórházba voltam MR szivvizsgálaton.


ez egy egésznapos kivizsgálás,gyógyszerrelés anélkül. mindig megmondják mikor mit kell csinálni.


terheléses vizsgálatot injekcióval végzik,mert nem tudtam bicózni,és igy a sziv munkáját látják teljesités közben.


csak feküdni kell mozdulatlan,felviszik a pulzust,és a vérnyomást amennyire csak tudják.


nekem nagyon rossz volt. a fejem 2 napig is fájt!


akkor legalább 10 x is megnézték a vérnyomást is.


az a jó,hogy nem veszik az ismerősöket előre,igy biztos megtudnak minden vizsgálatot csinálni. az orvos személyesn veled van végig,és nem a nővérek vannak veled. mindig kérdezhetsz ,ha tudni szeretnéd miért csinálják.


csontsürüség vizsgálatot is csináltak.


ja...és minden betegnek tudják a nevét,mert fontos minden beteg.


csodálkoztam is ,hogy nem papirokról olvasgatják ,hanem mosolyogva szólitanak,vagy odajönnek érted.


ez is egy megnyugtató érzés.



nem befolyásolja őket a másik orvos véleménye.


én nem is vittem régi eredményt,hogy biztos legyek a diagnózisra!

2014. dec. 31. 00:52

A környékünkön sajnos minden kardiológus ismeri egymást és nem akarják felülbírálni egymást.

Ezzel nekem csak az a gond én rohangálok hónapok óta a sotes leletemmel a dokik között de egyik sem mond semmit csak annyit biztos úgy van ahogy ez meg ez elmondta. Nekem senki nem mondott semmit csak szegény háziorvosom segített amiben tudott.Non compact Cardiomyopathia gyanúja miatt voltam szív mr en. Ott megkaptam a kiértékelő papírt amiben leírják minden ok de kis területen van ez a betegség. Viszont ha van akkor gondolom foglalkozni is kellene vele. Ezért szeretnék egy olyan vizsgálatot ahol végre elmondják mi a helyzet.

Ti melyik helyet választanátok ?

Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika vagy Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook