Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Budapest vs. vidék fórum

Budapest vs. vidék (beszélgetős fórum)


2015. júl. 18. 09:20
ki a nagy varost szereti/bpest/,ki meg a csendesebb helyeket/videket/,de a fovarosban mindenre tobb esely van/munkat,part talalni,ha vki beteg ott vannak a korhazak....stb/
2014. jan. 18. 01:12
Budapest :)
2013. nov. 26. 09:24
bpest
2013. okt. 21. 00:15
Mi 6 honapot kulfoldon vagyunk,6 honapot Magyarorszagon.Videken elunk otthon,kozel az erdohoz,a nyugalom,a csend szigeten,nagyon szeretjuk.
20. anya4005 (válaszként erre: 19. - C0dfe81001)
2013. okt. 21. 00:10
Jajj,a Vén hajó... Imádom!!! :-)))
19. c0dfe81001 (válaszként erre: 18. - Anya4005)
2013. okt. 20. 16:56
Vagy nyáron és tavasszal egy hajón vacsorázni gyönyörű. Nagyon szeretem. :)
2013. okt. 20. 01:16

Budapest gyönyörű! Imádok éjjel a rakparton végig autókázni,imádom,hogy nyüzsög,hogy él. Mi szerencsések vagyunk,mert bár Pesten lakunk,de kertes házban,így a gyerekeimnek is megvan a játéktér.

Laktam vidéken (Monoron),de nagyon nem szerettem,4 hónap után vissza is költöztem!

17. c0dfe81001 (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2013. okt. 19. 21:12
Ezt én is hallottam, és nagyon örültem neki. :)
16. c0dfe81001 (válaszként erre: 15. - Fb85cf2fe7)
2013. okt. 19. 21:12
Köszönöm, kedves vagy. :)
15. fb85cf2fe7 (válaszként erre: 10. - C0dfe81001)
2013. okt. 19. 20:36
Bizony ez így van. Őszinte leszek hozzád ha vissza mehetnék időben, sosem bakiznék akkorát, hogy a nagyvárosból újra a vidékre jöjjek. Szóval megértelek én egy lakásban is el tudtam volna magam képzelni a nagyvárosban, de már nincs lehetőségem változtatni, de ha 5-10 év múlva lenne, lehet hogy meglépném. Sok sikert neked az életben!:-)
14. licsi (válaszként erre: 1. - C0dfe81001)
2013. okt. 19. 20:03
A vidék nagyon tág fogalom, nemcsak Paks és Budapest létezik. :) Én a nyugalmat és a pörgést is szeretem.
2013. okt. 19. 20:00
Sziasztok! Én vidéken születtem és 20 évig ott éltem, aztán az egyetem miatt kerültem fel Bp.-re. Én nagyon örülök annak, h vidéken nőttem fel, sokkal többet tanultam szerintem, nem mondanám h ingerszegény, nagyon sok városi alig tud bármit is az életről, mert a szájába van minden, v 3 lépésre tőle. Persze ez is előny valamilyen szinten. Meg ez persze neveléstől is függ, h kit milyen ingerek érnek.!! Most fiatalként jobb a városban, persze de sokszor haza vágyom, kimenni a kertbe friss gyümölcsért/zöldségért, vagy csak kiülni a kerti padra, kutyát sétáltatni, bográcsozni, kürtőskalácsot sütni..:) Ha családom lesz biztos, hogy vidéken élek majd, el sem tudom képzelni az életemet, egy társasházban gyerekkel...
2013. okt. 19. 19:29

Épp most van a fókuszban, hogy a külföldiek mennyire szeretik Budapestet:)

Szerintük gyönyörű, kedvesek az emberek, tetszik nekik a kultúránk, stb.

A második legszebb város lett Budapest:)

Én örülök, hogy itt születtem és itt élek.

11. c0dfe81001 (válaszként erre: 8. - Fb85cf2fe7)
2013. okt. 19. 14:08
Ezzel egyetértek. Lehet, hogy egyszer majd visszavágyódom, bár nem hiszem, hogy ez megfog történni egyéb okból kifolyólag.
10. c0dfe81001 (válaszként erre: 6. - Bd55e3f068)
2013. okt. 19. 14:06
Az áludvariasság az amikor valaki eljátssza a jót, csak azért mert fél megmondani rólad a véleményét, vagy mert nem akarja felvállalni azt, és ezért inkább úgy tesz mintha minden rendben lenne. Gyakran találkoztam ilyennel vidéken.
9. c0dfe81001 (válaszként erre: 5. - Bcec44c3c6)
2013. okt. 19. 14:03
Ezzel nem értek egyet, mert valóban fontos a társaság, de ha unalmas a hely, akkor egy idő után a társaság is azzá válhat. Szerintem.
2013. okt. 19. 11:16
Napraforgó a többi igaz, hogy a nagy város teljes szabadságot ad, a vidéki emberek meg valóban legtöbbje nyers polgár... kívánom, hogy sok örömöd legyen benne. Ha pedig a vidék majd visszahúz lehet csak öregségedre lesz, de a lényeg szerintem, hogy jól érezd magad.
2013. okt. 19. 11:13
Budapesten nem tudnék élni, kipróbáltam nem jött be. Ezért marad a vidék a csend, csak néha túlzottan nagy is a csend, de sebaj:-)
6. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - C0dfe81001)
2013. okt. 19. 10:57

Áludvarias? Ammeg milyen?

Az udvariasság sehol nem kerül semmibe, és a legolcsóbb módszer, hogy megvegyük mások jóindulatát. Persze akinek bejön a parasztkodás...


Szerettem Bp-en élni. Most épp nincs mehetnékem.

5. bcec44c3c6 (válaszként erre: 1. - C0dfe81001)
2013. okt. 19. 08:16
Nem a hely számít, hanem a társaság.
2013. okt. 19. 07:04
Budapestre csakis látogatóba. Élni "vidéken", kisvárosban.
2013. okt. 19. 05:52
Én vidéki vagyok,a mult évben 2.5 hónapot( nyáron ) voltam Budapesten.Az első,vettem egy Hercules mountanbike-ot és azzal bejártam az egész várost(ott voltam a Bruce Willis Die hard filmforgatáson és még rengeteg helyen,proramon) és környékét.Rengeteg élményt gyüjtöttem ,nagyon teteszett.Békásmegyer ófaluban szivesen élnék.
2013. okt. 19. 05:31

Én Budapest születtem és nőttem fel érettségi után viszont szerettem volna kicsit más fele is nézelődni így az egri főiskolán kötöttem ki.

Ott rengeteg "vidéki" (utálom ezt a szót) csoporttársam volt és bizony nem egy jött kis faluból, volt akit meg is látogattam. Nekem nagy élmény volt tyúkot etetni, vagy épp disznót simogatni, de hosszútávon nekem biztos ingerszegény lenne a dolog. Ellenben egy Eger szintű kisvárosért (ha lenne lehetőségem) bármikor pattannék Bp-ről. Biztos megöregedtem, de ami neked előny, pörgés, a tömeg már van, hogy fáraszt.

2013. okt. 19. 03:52

Augusztus vége óta élek a fővárosban. Már nagyon vártam, hogy felköltözhessek. Nem tudtam teljes életet élni vidéken. Én többnyire a hátrányát élveztem. Kevés program, mindig ugyanazok az arcok, pletykás emberek, nyárspolgárság, beszűkültség, kevés szórakozási lehetőség, a kultúra hiánya. Persze voltak számomra előnyei is. Például a kertes ház és a tiszta levegő. És az a néhány ember, akiket nagyon szeretek. Ezenkívül semmi. A vidéken eltöltött utolsó 1-2 éveben már nagyon elvágyódtam...

Aztán végre eljött az idő, hogy felköltözzek. Mióta itt élek folyamatosan pörgök, újra motivált lettem (jobban is teljesítek), mindig akad lehetőségem új emberekkel megismerkedni, rengeteg program van, kivirultam és boldognak érzem magam. Szabadabbnak érzem magam, mint vidéken, olyan jó hogy az utcákon nem ismernek fel. :) Nem beszélnek ki a hátad mögött. Mert csak 1 vagy a sok közül. Nem kell áludvariasnak lenni. Nincs annyi kötöttség. Ha éjszaka rám jön az éhség csak leugrok valahova, nem kell megvárnom a reggel 7-8 órát. Mindenhová gyorsan eltudok jutni. stb...

Egyszóval kivirultam. Mióta Budapesten élek még haza sem látogattam. Nem is vágyódom vissza, sőt. Lehangolna, ha most haza kellene mennem Paksra. Még 1-2 napra sem szívesen mennék vissza.


Ti hogy vagytok ezzel? Hol éltek és hol élnétek szívesebben? Budapest vagy vidék? Mind a kettő létnek megvannak persze az előnyei és hátrányai.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook