Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Budapest-Madrid útvonal vasúttal fórum

Budapest-Madrid útvonal vasúttal (beszélgetős fórum)


8. l.luiselotte (válaszként erre: 7. - Dmar54)
2018. ápr. 20. 02:59
köszönöm szépen. Amikor tavaly kerestem, főleg éjszakai járatokat találtam.De inkább az volt a baj, hogy sokszor kellett volna átszállni
7. dmar54 (válaszként erre: 5. - L.luiselotte)
2018. ápr. 19. 20:30

Szia!

A MÁV-Start ügyfélszolgálata küldött egy kedvező útvonalat. Még átnézzük, és, ha kéred, majd átküldöm a lehetőséget. Persze ebben is van éjszakai utazás, de javarészt nappal fogunk utazni.

2018. ápr. 19. 08:18
Egyszer utaztam Európán át vonattal, még gimnazistaként. Hatalmas élmény volt. Én a helyedben nem hagynám ki, de közben legalább egy-két helyen megszállnék. Az éjszakai vonatozásban semmi jó nincs, sokszor utaztam úgy, nagyon lutri, hogy az ember tud-e aludni és nagyon hosszúnak tűnik az út, ha nem. Sokat utaztam hálófülkében is, volt, hogy nagy szerencsém volt és este elaludtam, a cél előtt kávéillatra ébredtem, de olyan is, hogy utastársak, vagy a hideg miatt nem tudtam semennyit sem pihenni és akkor roppant nagy kín volt az egész.
5. l.luiselotte (válaszként erre: 1. - Dmar54)
2018. ápr. 18. 21:59

nyáron én is meg akartam tenni ezt az utat vonattal, de lehet hogy bennem van a hiba, tekervényes hosszú utakat, éjjeli vonatokat találtam - ami azért egy Mo-on élőnek elég furcsa- és maradt a repülő. A Ryanert csak ajánlani tudom.

De ha találtok jó vasuti utat, arra azért én is kiváncsi lennék.

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Dmar54)
2018. ápr. 18. 20:12
Passz. Mi repülővel járunk ki.
3. mignon11 (válaszként erre: 1. - Dmar54)
2018. ápr. 18. 19:38

Szerintem maga az utazás vonattal is egy élmény lesz! Kívánom hogy érezd jól magad.



[link]

nézz körül itt, talán valaki más is épp arra tart.

2. NomNom (válaszként erre: 1. - Dmar54)
2018. ápr. 18. 18:21

Hú biztosan vonattal szeretnél? Szerintem sokkal drágábban jön ki mint egy fapados repülő, ráadásul iszonyat sok idő lenne.

Árakat nem tudok, amit biztos az az, hogy a nyugdíjas kedvezmény csak Magyarországon belül érvényes. (Tőlünk nyugatabbra általában nincs is ilyen kedvezmény tömegközlekedésre.)

2018. ápr. 18. 17:26

Vasúti utazás külföldre

Sziasztok, érdeklődni szeretnék, hogy Budapest-Madrid útvonalra milyen tippjeitek vannak.Azt tudom, hogy közvetlen járat nincs, de melyik a legjobb megközelíthetőség. Tudtok-e átfogó tarifát, vagy minden szakaszt külön kell megvenni?? Nyugdíjas kedvezmény van-e?? Várom válaszotokat, köszönöm előre is. SZM

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook