Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Búcsú a cigarettától fórum

Búcsú a cigarettától (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

25. 60f38ac606 (válaszként erre: 23. - 7fb8501abf)
2009. okt. 6. 14:45
Nekem is így indult az a leszokás, amiről azt hittem, már soha nem következik be... Macsónak érzem magam!!! :D
24. 7fb8501abf (válaszként erre: 21. - 97e35043a4)
2009. okt. 6. 08:20

Minden képen a kulcsszó:AKARAT!!!!

Egyetértek

2009. okt. 6. 08:19

Én is dohányzok,99 óta.

Egy pár hete viszont, nem kívánom a cigit fél szálakat szívok.

Szerintem az ember rájön, hogy káros és érzi,hogy abba kell hagyni.

Napi 5 szálat szívok,azért az nem rossz ahhoz képest, hogy régebben egy dobozzal szívtam el egy nap alatt.Ha így haladok leszokok...amit nagyon szeretnék.....

2009. okt. 6. 08:14
Valahogy úgy alakult,hogy tegnap nem gyújtottam rá.Ha meg már azt a napot kibírtam,akkor a többit is csak kibírom....Ugye? :DD
2009. júl. 24. 07:30

Én és a férjem is cigiztünk hosszú évekig.

Aztán én 4 éve elolvastam Allen Carr-tól: Rövid úton leszokni a dohányzásról c. könyvét, és már októberben lesz 4 éve, hogy nem cigizem (11 évig szívtam).

A férjem 2 éve nagyon mondogatta, hogy ő is le szeretne szokni, eljárt valami kezelésre is, de csak 2 napig bírt ellenállni, utána megint szívta. Hosszas unszolásomra elolvasta ezt a könyvet ő is, és aug. 19.-én lesz 2 éve, hogy nem dohányzik (20 évig szívta, de sokkal erősebb dohányos volt, mint én)........:))))

De azt hozzá kell tennem, hogy a legfontosabb az AKARAT!

2008. márc. 22. 22:35
NEM KELL ELKEZDENI!
2008. márc. 13. 20:00
a férjem 1 hónapja nem szívja ( pénteken fiús napon 8 szálat azért elfüstölt) de én már ennek is nagyon örülök.
18. bea33
2008. márc. 13. 19:58
Én Tegnap este döntöttem, el hogy leteszem. Ma reggel volt a "búcsúcigi". azóta nem gyujtottam rá. Még nem vagyok ideges, de még eszembe jut. Van valami ötletetek, hogy hogyan verjem ki végleg a fejemből? Bár a posh sorait olvasva, ...hogy milyen jó reggel forró kávéval összeszedni a gondolataimat egy cigivel... lehet hogy nagyon nehéz lesz. De meg kell(ene) csinálnom...
17. 93a74b44ea (válaszként erre: 16. - 4716605536)
2007. márc. 23. 18:05

ha rám, akkor kösziiii! :-))))

tudod, van is kiért... ;-)

2007. márc. 23. 17:47
olyan büszke vagyok Rád! Ügyes vagy! :)
2007. márc. 23. 17:25

egy hónapja és öt napja nem szívom... :-))))

azt hiszem, ma eszembe se jutott volna, ha nem látom meg ezt a topikot

hihetetlen, de a 13 évi dohányzás ellenére nem hiányzik...

2007. márc. 23. 08:34
hétfőn megyek cigistop kezelésre. Szerintem annyit ér mint halottnak a csók, de kipróbálom. Ha pszichésen hat, az már jó :D
13. Mókica (válaszként erre: 12. - 4716605536)
2006. szept. 30. 20:50
szivi;):DD
2006. szept. 30. 20:39
Köszönöm, nagyon édes vagy :) :DD
11. Mókica (válaszként erre: 10. - 4716605536)
2006. szept. 30. 18:45

Nagyon gratuláció, és elismerésem a tiéd:))

Jól nézel ki;)

De ennél vékonyabb már tényleg ne legyel!!!;)

Puszi

10. 4716605536 (válaszként erre: 9. - Mókica)
2006. szept. 30. 17:16

Szia Mókica! :)


Nem, én nem akkor híztam meg, mikor a cigizést abbahagytam. 18 éves koromig mindig nagyon vékony fiú voltam, de érettségi után, egyetem elején bizonyos problémák elől elkezdtem többek között az alkoholhoz, a nagy pörgésekhez menekülni. Ehhez persze jött egy egyre mélyülő depresszió meg sorra a plusz kilók. A csúcspont 85 kg volt, 188 centihez. Aztán a dolgok bennem helyre kerültek, ekkor tettem le a cigit is, nem híztam utána.


Egyetlen dolog zavart ebben az időszakban, hogy mindig fogyni akartam. Mindenféle diétát kipróbáltam, de igazán egyikhez sem volt akaraterőm, nem tudtam betartani a "megszorításokat", pontosan követni az utasításokat. Persze volt, hogy 4-5 kg lement, de a drága barátunk, a jojó effektus során vissza is jött.


Aztán tavaly Németországba kerültem, és egyszerűen az idegen környezet, az, hogy magamról kellett gondoskodni, nem volt, aki főzzön, mosson rám, stb, munkakeresési rohangálások és hasonlók hatására egyszerűen elkezdtek a kilók lemenni. Az első olyan 10 így egyáltalán nem tudatos volt. Akkor viszont nagyon megörültem, hiszen ami annyira zavart az elmúlt években, most elmúlni látszott, és kicsit, vagy nagyon át is estem a ló tulsó oldalára. Ekkor elértem kb 3-4 hónap alatt egy másfajta "csúcspontot", az 58 kilót, ezt persze senkinek nem ajánlom... Hál Istennek már híztam, és (lekopogom azért)már háromnegyed éve 1-2 kilótól eltekintve igazán se fel, se le nem mozog a súlyom. Pont annyi, amivel elégedett is vagyok.

9. Mókica (válaszként erre: 8. - 4716605536)
2006. szept. 30. 16:39

Kedves Posh!

Megnéztem a képedet, te akkor hiztál meg amikor leszoktál a cigiről?

És hogy sikerült igy lefogynod? Esznéletlen!! Gratulálok:)))

2006. szept. 30. 16:20

Én 2,5 évig nem cigiztem, akkor egyik pillanatról a másikra letettem, pedig napi 1,5 dobozzal elszívtam akkortájt. Nagyon boldog voltam, de azért bevallom, olykor nagyon hiányzott.


Aztán sajnos most márciusban újra elkezdtem, egyszerűen egy nehéz döntést kellett meghoznom az életemben, ami miatt nagyon sokat idegeskedtem. Először persze csak pár szállal indult újra egy-egy nap, mára ismét 1 doboznál tartok. A baj az, hogy az agyammal persze tudom én is mindazt, ami itt is le van írva, örülnék annak a pénznek is, amit hasznos dolgokra elkölthetnék ehelyett, de mégis nagyon szeretek dohányozni. A reggeli felébredés után olyan jól esik az erkélyen dideregve forró kávét kortyolgatni, rágyújtani, összeszedni a gondolataimat, eltervezni, mit kell elintézni, hová kell menni aznap. Aztán pl. ha elmegyek a barátaimmal borozgatni, nem tudom, hogy tudnám megállni füstmentesen az éjszakát.

7. Mókica (válaszként erre: 6. - 7130b15964)
2006. szept. 30. 15:58

Az a baj, hogy sokszor az emberek csak akkor lépnek amikor meg megtörtént a baj...ezért is hivják szerintem káros szenvedélynek, nagyon nehéz róla lemondani!

Biztos ő is tudja mennyire nem egészséges....csak nehéz...én tudom.

Igaz én lassan 1 éve nem dohányzom, de előtte többször megpróbáltam, mindig feladtam, 1-2 hét,pár hónap múlva....

Most jött el az idő, hogy úgy letudtam tenni, hogy jól érzem magam:)és eggyáltalán nem jut szemembe az a filling...

Mikor előtte többször megpróbáltam letenni, mindig próbáltam magam meggyőzni, hogy mennyi pénzt fogok majd spórolni...nem leszek büdös...stb....hátha ezzek tudom magam ösztönözni! Semmit nem számitott!


Szerintem mindenkinél eljön az idő amikor gond nélkül letudja majd tenni...persze csak ha ő is akarja, mert vannak ismerőseim, akik kimondottan szeretnek dohányozni, és soha nem is akarnak leszokni...ki ilyen ki olyan!

6. 7130b15964 (válaszként erre: 3. - 3b4055e2b2)
2006. szept. 30. 14:49

Esetleg egy kis gondolkodás vagy számolás?!

Eltöprengtél valaha, hogy mit tennél, ha a dohányzás valami komoly betegséget okozna nálad? Vagy összeadtad már, hogy mennyi pénzt költesz el 1-2 év alatt csak cigire, öngyújtóra, amire tulajdonképpen semmi szükséged és mit vehetnél ebből a pénzből, ami tényleg hasznodra válna? Vagy hová mehetnél el nyaralni, ha a cigipénzt is nyaralásra költenéd?


Én régebben cigiztem. Volt amikor elég sokat (átlag napi egy dobozzal). Egyszer baromira zavarni kezdett, hogy büdös, meg nem elegáns. Hogy miért pont akkor nem tudom. Nem cigizek azóta se...

2006. szept. 30. 13:53
Mindig sírnak, hogy milyen káros a cigaretta. Akkor meg minek gyártják? Talán azért, mert iszonyú mennyiségű pénztől esne el az állam, ha beszüntetnék a forgalmazását.
2006. aug. 14. 19:02

Párom dohányzott. Most már majdnem két hónapja, hogy nem szívott el egyetlen egy cigit sem! Egyik napról a másikra! Pedig több mint 30 éve szívta a füstölgőt. Most helyette a minicukorkákat tömi a szájába. És még mindig nem hízott egy dekát sem. Ílyen tipusú.

Én sosem cigiztem, és a lakásomban nem is engedem! Ott az erkély, ahol szabad!

2006. aug. 14. 11:19
Én nem küzdök semmilyen stratégia bevezetésével.Csak azt kivánom magamnak,hogy valami jó dolog kiválthassa majd egyszer ennek az elhagyását!
2006. aug. 10. 15:16
Szenvedélyes dohányosoknak csak segítséggel megy a leszokás. Férjem 35 évi dohányzás után betegség miatt "leszokott". Ingerült volt, ideges (amit mi a betegségének tulajdonítottunk) három éven keresztül, mindíg. Újból adódott egy alkalom, betegség elmúlt, cigi vissza! Azóta kiegyensúlyozott, humora visszatért, de KÖHÖG!Bár még minden lelet jó, aggódom. Nem tud leszokni és most már nem is akar. Mamácska
2006. aug. 7. 02:32
Az utolsó slukk előtt…
A dohányzásról végleg leszokni óhajtó egyfolytában a cigaretta nélküli, füstmentes életről álmodozik. Időnként neki is durálja magát, hogy elszívja az utolsó cigijét, ám a nikotinéhséggel vívott csatában rendszerint előbb-utóbb elbukik…
A következőkben öt új „leszoktatóstratégiát” mutatunk be. Mindegyik módszer más és más dohányostípusnak nyújt segítséget.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook