Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bromocriptin tapasztalatok fórum

Bromocriptin tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2009. okt. 8. 09:36

A bromocripint még az ellenségemnek sem kívánnám!Vasárnap kezdtem szedni,két napig semmi,már kezdtem örülni,erre szerda reggel a konyhában elájultam,mentő,kórház,jól bevágtam a fejem,úgyhogy 24 óra állandó felügyelet,de miután itthon vannak állandóan,így hazaengedtek!

Nővér aki vette a vért a kórházban rögtön mondta,ha jót akarok,ezt a szar gyógyszert hagyom a fenébe,ő is szedte és az ájulás csak a kezdet,utána jön a depi,szorongás,felfúvódás stb..

De a két orvos a kórházban azt mondta,hogy szedjem továbbra is,ez csak a kezdeti hozzászokásos fázis.Persze,gondoltam,addig szedjem míg komolyabban el nem ájulok.

Otthon felhívtam a kezelőorvosom,ő rögtön mondta,hogy azonnal hagyjam abba,mert egyeseknél igen komoly vérnyomás szívproblémákat okoz(pl nálam,ettől volt az ájulás,majd mentőkocsiban még egy laza rókázás)Szóval hogy van más gyógyszer is,csak az a szokás hogy ezzel kezdik,mert van akinél nem okoz semmit sem!

Szóval nemtom,én soha többet!Most itthon dekkolok sajgó kobakkal!

Nem vagyok gyógyszerellenes,de ez a gyógyszer nagyon durva!!Soha semmilyen mellékhatás nálam nem volt!

Nem elrettentésként csak tapasztalatként írtam!

Aki elkezdni szedni,azért nagyon vigyázzon magára az első napokban!

2009. szept. 2. 20:59

Jó tanácsként: fokozatosan érdemes növelni az adagot, napi félről indítva, így könnyebben elkerülhetők a mellékhatások, aztán ugyanígy elhagyni, ha már nem kell.


Kmeli: nem hormon ez sem, az agyalapi mirigy működésére hat, ami nemcsak a hormontermelést szabályozza, hanem az idegrendszerrel (hipotalamusszal) is közvetlen kapcsolata van, ezért lehetnek idegi tünetek is.


Ritka esetben abba is kell hagyni a szedést, én beszéltem olyannal, akin skizofrén jellegű tünetek jöttek ki, ő pl nem szedhette. Fokozatosan hozzászoktatva a szervezetet azért a legtöbben szedhetik.

2009. szept. 2. 12:33

Szia!

Nekem is felírta az orvos néhány évvel ezelőtt, mert nem tudtam teherbe esni.Amint elkezdtem én is ilyen rosszul voltam tőle mint te.Az orvos felezte az adagomat, szerencsére nem kellett szedne talán csak 1 hétig, mert az eredménye meglett.Rögtön teherbe estem:-)

2009. szept. 1. 22:57
Hát valóban,rengetegen szenvedtek hasonló tünetekkel,ahogy olvastam.
8. Kmeli (válaszként erre: 6. - Fagyongy67)
2009. szept. 1. 22:43
Megnézem,köszi!
7. Kmeli (válaszként erre: 5. - 3952bcd4e7)
2009. szept. 1. 22:43
Köszi :)
2009. szept. 1. 22:43

Itt sok tapasztalatot olvashatsz róla:


[link]

2009. szept. 1. 22:42
szerintem előbb is visszamehettél volna nem kellett volna eddig várnod vele.jobbulást,
2009. szept. 1. 22:42
Nekem is ma írták fel épp, és nagyon sok rosszat hallani róla, úgyhogy félek is elkezdeni:-(
3. Kmeli (válaszként erre: 2. - 3952bcd4e7)
2009. szept. 1. 22:41
Még nem,de holnap felhívom és szólok neki mert rendesen kivagyok tőle.
2009. szept. 1. 22:39
szia.én szedtem néhány évvel ezelőtt de nekem nem volt tőle semmi bajom .Ugyhogy nem tudok segiteni sajnos.Mondtad az orvosnak?
2009. szept. 1. 22:35
3x1 napi adag Bromocriptin tablettát irt fel az orvosom,és előirás szerint 2 hétig kéne szednem,fokozatosan csökkenő adagokban,mert hirtelen nem szabad abbahagyni.Ez lenne a második hetem,és már csak 2-őt kéne beszednem naponta,de olyan rosszul vagyok a gyógyszertől,(soha nem szedtem hormontartalmú készítményt)hogy már nem merem bevenni.Hirtelen rosszullétek jönnek rám,a vérnyomásom leesik,szédölgök,hányinger,gyengeség,étvágytalanság -hetedik napja nem eszem semmit!!!!!- És nem vagyok éhes,nem kivánom az ételt.Az utcára alig merek kimenni mert volt olyan hogy az úton vagy a buszon az ájulás kerülgetett.És ez mind a gyógyszer szedése óta van.Ma pedig 38,2 fokos lázam volt,szóval az összes létező mellékhatása kijött rajtam.Nem tudom hogy azért van ez mert csökkentettem az adagot,vagy mert rossz hatással van rám a hormonkészítmény,járt már valaki igy ezzel a gyógyszerrel? Mit tanácsoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook