Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Brit Pásztorkutya Fajtamentés fórum

Brit Pásztorkutya Fajtamentés (beszélgetős fórum)


4. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 3. - Britpasztorsos)
2012. márc. 27. 11:45

Szia!


A kutyusokat nagyjából ismerem, mivel én is állatmentéssel/állatvédelemmel foglalkozom,és valóban rosszul fogalmaztam. Nem feltétlenül kell neki kevesebb mozgás, de sztem nyugodtabb fajta. Én egyébként az uszkár fajtamentésnél tevékenykedem, tehát ott le lehet engem "csekkolni". :) A honlapot megnézem, köszönöm.

3. britpasztorsos (válaszként erre: 2. - Kiscsibe kicsibe)
2012. márc. 27. 11:21

Szia! Örülök, hogy tetszik ez a fajta. Viszont az nem igaz, hogy kisebb a mozgásigénye, mint a border collienak. Ez a fajta is egy terelőfajta, ami azt jelenti, hogy lételeme a mozgás. Ugyanakkora szükség van neki is a rendszeres testi és agyi munkára, mint a border collienak. A fajtamentéshez került kutyusokat nem mindenáron szeretnénk lepasszolni, hanem azt szeretnénk ha már igazi, megfelelő és végleges gazdájuk lenne. A bobtail nem igazán a lakásba való fajta, inkább kertes házba, úgy hogy bemehet a házba is, az emberek mellett lehet. Viszont megfelelő mennyiségű napi foglalkozással ehhez is tud alkalmazkodni. A terelőkutyáknál, mivel a gazdával dolgoznak/dolgoztak mindig is, fontos hogy mellette lehessenek.

A szobatisztaság tanítással, foglalkozással alakíthatók ki, amit már elkezdenek az ideiglenes gazdik is, de főleg az új gazda feladata ezeket megtanítani. Sok kutya rossz körülmények közül kerül a fajtamentéshez, kevés a már tanított szobatiszta. A gyerek és kutya kompatibilitásról az adott kutyánál mindig van információ. A rombolás pedig szintén elkerülhető megfelelő mennyiségű és minőségű mozgással, foglalkozással. Remélem segítettem pár kérdést megválaszolni. :)


Jelenleg is van bobtail kutyus a fajtamentés gondozásában. Róla további infót itt találsz, és itt elérhetőség is van, hogy hol tudsz róla érdeklődni: [link]

2012. márc. 27. 09:34

Szia!


Én nagyon szeretnék egy bobtail kutyust, de vannak sajnos kritériumok, amiknek meg kell "felelnie" az új családtagnak. Fontos, hogy szobatiszta legyen, ne rágjon, romboljon, és szeresse a gyerekeket. Van egy kan törpe tacsink, így a kutyusokkal is jónak kell lennie a viszonyának. Ha ezekkel a tulajdonsággal rendelkezik a kutyus, akkor nagyon szívesen befogadjuk. Lakásban lakunk, de sokat kirándulunk a gyerekekkel, illetve ha nem kirándulunk, akkor Anyukámék kertes házában vagyunk, így a mozgás azért adott lenne. Azért nem border collie, vagy bearded collie, mert nekik sokkal nagyobb a moűűzgásigényük, mint a bobtailnak.

Kérlek ha van olyan kutyusotok, aki szóba jöhet, jelezz nekem privátban.


Köszönöm!

2012. márc. 27. 09:17

A 2009 végén alakult Brit Pásztorkutya Fajtamentés célja a rossz körülmények közül mentett, talált, menhelyekről kihozott brit és ausztrál pásztorkutyák (hosszú- és rövidszőrű skótjuhászkutya, sheltie, border collie, bearded collie - szakállás collie, avagy beardie, bobtail vagy más néven az óangol juhászkutya, a corgie két változata, valamint az amerikai eredetű ausztrál juhászkutya, az ausztrál pásztorkutya vagy cattle dog és a kelpie szükség esetén orvosi ellátása, féregtelenítése, chippezése, új gazdához juttatása és későbbi nyomon követése.

64 kutya került gondozásunkba, akiknek sikerült szerető, gondoskodó családot találnunk. Más szervezetek által gondozott brit pásztorkutyákat pedig segítettünk hirdetni.

Gazdát kereső kutyáinkat, tevékenységünket ezen a fórumon is szeretnénk bemutatni.

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook