Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Brie, camembert sajt és a terhesség fórum

Brie, camembert sajt és a terhesség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Brie, camembert sajt és a terhesség

2011. okt. 14. 11:34
Nem a lágy sajtokat nem szabad enni, hanem a penészes sajtokat, a penészes ételeket, mint pl a szalámi, tokaji aszú, stb.
2009. aug. 5. 14:55

Én erre azt szoktam mondani, hogy, ha mindent betartanánk, amit mostanában előírnak/javasolnak, akkor csak szűrt levegőn élnénk!:-S

Jó, a józan ész határain belül lehet óvatos az ember (kézmosás, nyers hús, macska és egyéb állatok - ha eddig nem volt stb.), de azért az már túlzás, amit mostanában sulykolnak a kismamákba... Mindeközben pedig legyen nyugodt és szép várandósságunk! :-S

18. mongi (válaszként erre: 13. - Gavrilo1)
2009. jún. 27. 14:08
Teljesen igazad van!
2009. jún. 27. 01:31

A cikkben az utolsó mondat nem igaz.


A kórokozó magas előfordulási aránya (prevalencia) ellenére maga a betegség ritka, az Egyesült Államokban évente körülbelül 1000 esetre tehető. ((Magyarországon 1998-2002-ben 4 esetet regisztráltak.)) Újszülöttek, 70 éven felüli, illetve gyengült immunrendszerű személyek a legesendőbbek.

2009. jún. 16. 07:49
no én penészes sajtokat az első terhesség alatt nem ettem, másodjára igen. Meg ruszlit is. Toxoplazmózissal kapcsolatban szerintem IviBabának igaza van. A macskaalmot otthon én takarítottam,a macskát meg simogattam is:); ráadásul kerész vagyok és sose használtam gumikesztyűt, mert abban nem lehet dolgozni. Terhesen sem:)
15. @IviBaba@ (válaszként erre: 14. - OlíviaAnna)
2009. jún. 15. 23:17

Azért azt hozzá fűzném, hogy ha rég óta van valakinek macskája, akkor nem kell kerülnie, mert átment már a betegségen..mikor odakerült a cica hozájuk! Nálunk pl. ez volt, mondta a védőnő, hogy ne izguljak 12éve van nálunk a cica,kintről hoztuk, de lakásban van jó pár éve...szóval rám nem veszélyes már.

A többit meg eddig is betartottam, kibírom ezt a pár hónapot,amíg nem eszek ilyen sajtocskákat! P

2009. jún. 3. 15:58

A terhességi toxoplazmózis súlyos következményekkel járhat (spontán abortusz, halvaszülés) Ezért:

- csak jól átsütött, megfőzött húsételeket szabad fogyasztani, kerüljük a nyers húsok fogyasztását

- a zöldségeket, gyümölcsöket fogyasztás előtt nagyon gondosan meg kell mosni

- ha nyers hússal kell dolgoznunk, kerüljük, hogy szánkba, szemünkbe nyúljunk

- fontos az alapos felületi tisztítás (vágódeszka) és a gondos kézmosás

- védekezzünk a legyek, svábbogarak és egyéb rovarok ellen

- lehetőleg ne érintkezzünk macskákkal

- kerüljük a macskaürülékkel potenciálisan szennyezett anyagokkal való érintkezést, fontos kertészkedéskor a gumikesztyű használata

2009. jún. 3. 15:27
Ha kicsit kutakodsz a neten rájössz, hogy ha kismama vagy akkor elviekben egy csomó mindent nem szabadna enned. de valóban ennyire komolyan kell ezeket az intelmeket venni. Ne egyél penészes sajtot (és mi van a jó téliszalámival-azon is penész van és nagyon nehéz úgy meghámozni, hogy ne kerüljön semmi a husis részre), belsőséget (ezt jól át lehet sütni és akkor nincs gond), májkrémet (ami ben valszeg 1% a máj és egyébként is át van főzve), tengeri herkentyűket , rakás fűszer nem ajánlott (petrezselyem, oregano stb) Szerintem ez teljesen alkat kérdése. Ha mindent betartana az ember akkor max. műanyag ételeken élne és vitaminokon.
2009. jún. 3. 13:22
Én megkérdeztem a nőgyógyászom és a védőnőm is...mindkettő azt mondta, bármit és abból bármennyit ehetek..ahogy a terhesség előtt! Már annyi mindent kiderítenek, hogy azt se tudjuk,mi a jó és mit szabad...néha az örületbe kergetnek...
2009. márc. 26. 14:29
Én ettem penészes sajtot,májkrémet, mert kívántam,akkor,most nagy gázt csináltam,VALAKI ERRE TUD VÁLASZT ADNI?Imádom a brei sajtot(bár csak az elején ettem egy csomaggal).Azt mondják a terhesség alatt nem szabad fogyózni,de ugyanazt az életmódot kell táplálék szempontjából követni,mint a fogyózók.Máshol azt hallom,hogy amit megkívánsz azt egyed,mert nem szabad megvonni a szervezettől amit kér,terhesség ezt erősíti...Akkor most mit csináljunk ???
2009. febr. 23. 09:08
Én amikor várandós voltam a védönöm azt tanácsolta terhesség alat rengeteg zölsdég gyümölcs rozs vagy barna kenyér és rengeteg mandulát és diot egyek mert ez meg gátolja a korai vetélést én ettem és igaza volt . sok rostosat inni vasat stb
2008. márc. 2. 06:46
Minden, ami nyers tojassal keszult (Pl friss majonez is..)hiaba mosod meg. Ez azt jelenti, hogy ugyanezt elkaphatod nem terhesen is, de ha terhesenapod el vegzetes lehet a magzatra:(
2008. márc. 1. 16:38

Hát tulajdonképpen ez nem azt jelenti,h.mindenki elkap ettől vmi fertőzést csa bene van a pakliban. S igazából az első harmadbra mondta nekem,h.inkább hagyjam ki.

Na de most már tényleg mindegy,hisz nem lett gond:-)

7. mongi (válaszként erre: 6. - RLindi)
2008. márc. 1. 13:03
Azt hiszem én ettem ezeket,kivéve a penészes sajtokat,meg a nem teljesen átsült dolgokat.Mostmár mindegy!
6. RLindi (válaszként erre: 5. - Mongi)
2008. febr. 29. 22:36
Ajjaj,necces védőnő:-S Nekem a májkrémet is rögtön mondta+ az összes belsőséget nem nagyon ajánlotta.
5. mongi (válaszként erre: 4. - Sz.Csirke)
2008. febr. 29. 22:31
Na,neee!Erről se hallottam még.Védőnő se említett ilyesmit.
4. Sz.Csirke (válaszként erre: 2. - Mongi)
2008. febr. 29. 21:57
Nem csak a lagy sajtok, hanem pl. a majkrem is ilyen. Fove, sulve lehet enni. Hust, tojast is ugyanezert, csak jol atsulve szabad.
2008. febr. 29. 21:56
Nekem is az első tanácsadáson mondta a védőnő,h. semmiképp ne egyek. Nem volt nehéz mert bár imádom,terhesen nem is kívántam.
2008. febr. 29. 21:52
Ezt nem is tudtam.Akkor egy kisgyerek sem eheti,csak felnőtt???
1. Hoxa
2006. jún. 17. 11:08
A táplálkozási szakértők általában azt tanácsolják, hogy a terhesség alatt ne lágy, hanem inkább kemény sajtokat fogyasszunk, mert ezek kevesebb telített zsírt tartalmaznak. Néhány évvel ezelőtt állítólag megjelent a liszteriózis nevű, szennyezett lágy sajt által okozott, fertőző betegség.

Ugrás a teljes írásra: Brie, camembert sajt és a terhesség

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook