Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Boszorkányság - mágia - hagyományőrzés fórum

Boszorkányság - mágia - hagyományőrzés (beszélgetős fórum)


1 2
39. Sziporka983 (válaszként erre: 36. - Melonka)
2012. okt. 3. 15:57
Szoktam másoknak is, de pénzért soha... nálam nem jön be ez a "verjük át másokat és keressünk vele sok pénzt" dolog... sok ismerősöm mondta, hogy űzhetném én ezt már magasabb fokon is... meg is élhetnék belőle... de én inkább hobbiként foglalkozom vele! :o)
38. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 30. - Sziporka983)
2012. szept. 23. 18:50

Én is kezdő vagyok, és jósolni pl nem is igen szoktam, mert ahhoz szerintem külön érzék kell. Van egy nagyon jó oldal, ami az északi mitológiával foglalkozik. Nagyon sok mindent leír a rúnákról is. Ha érdekel esetleg: norse-mythPONTcomzePONTcom

Rúnakészletem van nekem is, én csináltam néhány hónapja.

37. air (válaszként erre: 35. - Sziporka983)
2012. szept. 23. 15:43
jaj ,tényleg megszültem !pff milyen álmaim vannak?:)))
36. melonka (válaszként erre: 26. - Sziporka983)
2012. szept. 23. 14:31

szia!

érdekel a téma, ha még itt vagy....kinek jósolsz, magadnak, vagy másoknak is?

2012. szept. 23. 10:58

Kinek hogy telt az éjszakája? :o)

Álmodott valaki valamit? :o)

34. c7a878c6b5 (válaszként erre: 33. - Deni plus)
2012. szept. 22. 21:53
Tárnok Zsuzsanna:))
33. Deni plus (válaszként erre: 27. - C7a878c6b5)
2012. szept. 22. 21:36
...mint tárnokzsuzsanna????
32. Sziporka983 (válaszként erre: 31. - 4244093cd0)
2012. szept. 22. 21:31

Ha nagyon bele akarjuk magyarázni a dolgot, akkor nem jársz messze az igazságtól!


Gyertya - szuper


Pizza - tele van zöldséggel, ami nem jöhetett volna létre, ha nincs Földanya... ha van rajta kukorica, pláne jó, mert most tart a betakarítása... a benne lévő liszt az búza, ami szintén áldozati ételnek minősül!


Bor - pláne jó, mert a szőlőszüret is ehhez az ünnephez kötődik!


:o)


A tavaszi napéjegyenlőség ünnepénél ezeket a dolgokat már nem tudnám ennyire kimagyarázni! :D:D:D:D

31. 4244093cd0 (válaszként erre: 24. - Sziporka983)
2012. szept. 22. 21:19

Igen,köszönöm.:))

Na akkor én is gyújtok egyet,pizzával ünnepeltem,és talán megiszom egy pohár bort is,meditálni ráérek később is.:))

30. Sziporka983 (válaszként erre: 29. - Sötét_hercegnő)
2012. szept. 22. 20:18
Én abban még kezdőnek számítok, nálam ennek az igénye később jelentkezett! Van gyönyörű rúnakészletem, de tényleg még csak kezdőként bánok velük, de nagy tisztelettel. Sajnos nincs annyi időm mindezekre, amennyit szeretnék...! :o(
2012. szept. 22. 20:07
Én is szeretem a spirituális dolgokat, főként a rúnákkal való munkát.
2012. szept. 22. 20:01

[link]


Ez az én kis listám... ezeket szoktam hallgatni, ha megnyugvást keresek... főzés közben is tökéletes! :o)

2012. szept. 22. 20:01
Én kicsit félek a jóslástól. Bár kíváncsi vagyok, érdekel a jövőm, de tartok is tőle.
2012. szept. 22. 19:59
Én még felmosom a követ, elmosogatok (nagy a kupi a padlizsántéliesítés után :D), lezuhanyzom és már jöhet is a meditáció és a jóslás....! Már alig várom! :o)
25. c7a878c6b5 (válaszként erre: 24. - Sziporka983)
2012. szept. 22. 19:52

Azt hiszem, én is gyertyát gyújtok.

Érdekes...

Ma én is számot vetettem az eddigi életemmel, terveimmel, álmaimmal, érzéseimmel.

24. Sziporka983 (válaszként erre: 21. - 4244093cd0)
2012. szept. 22. 19:44

Régen áldozatot mutattak be az Istenségnek, Mabonnak. Ünneplések közepette mézsört ittak az emberek, máglyákat gyújtottak.

Magyarországon Szent Mihály napjaként emlegetik.

Emiatt Mihály arkangyalhoz szokás a kérésünket, fohászunkat mondani. A keleti hagyományörzők Mabonhoz szólnak. Sámándobolás, gyertyaégetés, az elmúlt 3 hónap átértékelése önmagunkban... meditáció!


Sajnos a kinti nagy - nagy ünneplésre ebben a városi világban már nincs lehetőség... máglyagyújtás helyett gyertyafény... tánc és mulatság helyett maximum közös családi sütés-főzés-raktározás... egy maradt meg... a meditáció!


Erre voltál kíváncsi?

23. c7a878c6b5 (válaszként erre: 20. - Sziporka983)
2012. szept. 22. 19:38
Érdekes cikk! Jó volt elolvasni, köszi!
22. Sziporka983 (válaszként erre: 19. - C7a878c6b5)
2012. szept. 22. 19:36

Ez egy vallás:


[link]


Ez elég száraz, de a lényeg benne van. A természetet szeretetére, óvására épül. Többistenhit rendszere van. A mágia nagy szerepet játszik benne... jóslás... horoszkóp... asztrológia...áldás... meditáció... különböző szertartások. A hőn szeretett szerelmi kötések is Wicca cselekedetek. Nem térítik a tagjaikat, nem házalnak... az ember csak úgy rátalál erre a vallásra, nagyrészt. Elkezd a neten kutakodni, miközben spirituális, vagy mágiához hasonló dolgok után kutatgat. Külön egyházként tartják számon őket, több ága is van.

Ez pl. az egyik: Kelta-Wicca Hagyományörzők Egyháza. Ez Magyarországon egy bejegyzett egyházközösség. Félreértés ne essék, nem vagyok tagja, nem hitet téríteni jöttem! :D A vezetőjükkel néhány dologban már össze is vitáztam. :D Ennek a vallásnak a 95%-ával nagyon tudok azonosulni, ennyi az egész...! "Tégy amit akarsz, de ne árts!" - ez a Wicca rege... e szerint élnek!

Egyébként boszorkányságról beszélünk, emiatt égettek meg a középkorban annyi ártatlan embert. Ez egy ősi vallás... az ősemberek... sámánok.... boszorkányok... mind ennek a vallásnak a gyakorlását űzték. Ősibb bármelyik másik vallásnál.

Másik vallás az Asatru....!

Vagy ott van a sátánista vallás... a közhiedelemmel ellentétben ők nem imádják a Sátánt. Tovább megyek, nem is hisznek Benne, sem Istenben, sem Mennyben, sem Pokolban...! Ők hitetlenek, realisták, de imádják a természetet. Nem hisznek újjászületésben és semmi egyébben, de a légynek sem ártanak. Velük ellentétben állnak szinte a sátánimádók, akik ténylegesen a Sátánt, az ördögöt magát imádják... ők úgymond a rosszak...! De ők hívők... csak a Sátánt követik... !

A világon 1000-nyi olyan vallás létezik, ami megtalálható volt a Kárpát-medencében is...! A legjobban elterjedt mégis maga a kereszténység. Mivel ebben nevelkedtünk szó szerint félünk tőle eltérni. Nekem is fura lenne több Istenben hinni, emiatt fura Nekem a Wicca. De jósolni szeretek, amit a Biblia tilt. Több utalás is van benne, hogy óvakodni kell a jövendőmondóktól. Tehát hívőnek tartom magam, de igyekszem nyitott lenni...! A jóslás a véremben van... tehát ha egyetlen Isten létezik, akkor van Mennyeknek Országa is... akkor viszont a jóslásom miatt a Pokol tüzére fogok kárhoztatni. Ha nem ez a fajta túlvilág létezik és jó emberként élek, tisztelem, szeretem a természetet és teszek a környezetemért... segítek másokon, DE jósolok is, akkor nem hiszem, hogy bűnt követek el...! Fene tudja...! :D Érdekelnek ezek a dolgok, nem tehetek róla! :D

21. 4244093cd0 (válaszként erre: 17. - Sziporka983)
2012. szept. 22. 19:25
Bocs ,félreérthető voltam.Szóval én az elődök szertartásaira lettem volna kíváncsi,azt mondtad sokat tudsz ezekről a hagyományokról.:))
20. Sziporka983 (válaszként erre: 18. - C7a878c6b5)
2012. szept. 22. 19:22

[link]


Talán emiatt. Nem szoktam hinni egyes előre leadott világvége dátumokban. Annyit hiszek el, amennyit látok és tapasztalok. De jelenleg az a tapasztalatom, hogy egyre több embert érdekelnek ezek a dolgok... talán nem hiába! :o)

2012. szept. 22. 19:17
Nem hallottam még Wiccáról...
2012. szept. 22. 19:17
Szeretem a spirituális dolgokat:) Mostanában sokat gondolkodom az életen úgy általánosságban,és az életemen. Az élet körforgásán, újjászületésen, stb.
17. Sziporka983 (válaszként erre: 15. - 4244093cd0)
2012. szept. 22. 18:37

Különösen egyik valláshoz sem kötődöm, de a Wicca elég közel áll hozzám.

Szertartást nem végzek, de ezen a napon szeretem elrakni a télirevalót... ma pl. 10 kg. padlizsánt sütöttem meg, fagyasztom épp le, hogy a későbbiekben csak elővegyem és bekutyuljam padlizsánkrémnek. Gyertyát szeretnék este gyújtani és jósolni szeretnék, eltöprengeni az elmúlt éven és hogy mit szeretnék még idén megvalósítani. Igyekszem pozitív gondolatokkal teletömni magam.

Sajnos szokásom, hogy rossz dolgokon töröm a fejem... na nem valami nagy dologra kell gondolni, csak mondjuk arra, hogy mihez kezdek, ha el kell költöznöm a lakhelyemről... van, hogy annyira belelovalom magam, hogy majd elsírom magam... ez mondjuk a menzeszem előtti pár napban aktuális. :D

Csak az a gond, hogy félek, hogy bevonzom a rosszat, így inkább ma igyekszem a jó gondolatokra fókuszálni.

Boszorkány zenét hallgatok, ilyen jellegű könyvet olvasok. Más estétől eltérően ma nem a tv-é lesz a főszerep, hanem a hangulatteremtésen és elmélkedésen. Szerettem volna mára már feldíszíteni a lakást ősziesen (makkok, diók, faágak, bogyók, levelek), de nem jött össze, az erdőbe majd jövő hét végén jutok el! :o(


Nálatok hogy telik a ma este, vagy a mostani hétvége?

16. Sziporka983 (válaszként erre: 14. - C7a878c6b5)
2012. szept. 22. 18:31
Nem lényeg, csak légy nyitott az ilyesmire! :o)
15. 4244093cd0 (válaszként erre: 13. - Sziporka983)
2012. szept. 22. 18:28

Pont tegnap beszéltünk róla:))


Milyen szertartásokat végeztek ezen a napon?:)

2012. szept. 22. 18:25

Szia!

Engem érdekel a téma. Sajnos sok hozzáértésem nincs, csak érdekel. Én beszélgetnék veled:))))

13. Sziporka983 (válaszként erre: 12. - Sopianae)
2012. szept. 22. 17:52

Van, sok... ahol a legutolsó bejegyzés több hónapos, vagy éves...! A különböző vallásoknak megvannak a maguk fórumaik, de mivel én nem tartozom egyikhez sem - és gondolom többen vagyunk így ezzel - emiatt indítottam ezt a bejegyzést.

Nem hiszem, hogy e hónapban csak én vagyok az egyetlen, akinek eszébe jut, hogy a betakarítás ünnepét üljük és hogy a nappal és az éjszaka ezen a hétvégén egyenlőek! :D

2012. szept. 22. 17:48

Nem hiszem, hogy sehol nem találsz fórumot... Az vicc..

Keresgélj csak

2012. szept. 22. 17:10
Nagy a csend... úgy érzem csak engem érdekel ez a téma! :D
10. a6bc29c843 (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2012. szept. 22. 16:21
Biztosan az agykontroll teszi. :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook