Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » BOSCH mosogatógépek fórum

BOSCH mosogatógépek (beszélgetős fórum)


1 2
2011. ápr. 5. 20:19

:)

olyannal még Én sem.

Akkor kicsit megnyugodtam, hogy nem nálam van a bibi.

köszi

2011. ápr. 5. 20:08

Nálam is csinálja:))))

Az üveg minősége miatt van.Attól függ mennyire tiszta benne a homok, szóda, mész stb.Vannak poharaim amik gyönyörű csillogóak és vannak,amik már átláthatatlanok.De azt nem tudom megmondani,hogy a vásárlásnál mire kellene figyelni....bár még nem is nagyon találkoztam olyan pohárral,amire rá volt írva az összetevők mennyisége,tisztasága.Persze nem is nagyon kerestem:D

2011. ápr. 5. 14:38

sziasztok

azt nem tudja valaki, hogy mitől van az, hogy van pár pohár ami teljesen elmattul, de vannak ugyan olyan poharak és ugyan az a mosogatás amiket teljesen fényesre mossa a gép?

Mármint egy mosogatásról van szó.

2011. ápr. 5. 10:46
Sziasztok!persze én se szeretnék ez egy 'közvéleménykutatás' csak i gazolja hogy jól gondolom én is h nem szabad.
28. hpkati (válaszként erre: 26. - Barbara8854)
2011. ápr. 5. 10:32
Szia! Én sem próbálnám ki....
2011. ápr. 4. 23:56

szia

hát nem hinném, hogy jó ötlet, bár passz

akkor már inkább ecetet próbálj ki

de ha nem muszáj akkor azt se

2011. ápr. 4. 23:33
Sziasztok! Lenne még egy kérdésem, ugye hypot, nem lehet önteni sem a készülékbe sem az öblítőtartályba?
25. hpkati
2011. ápr. 2. 07:37

Sziasztok!

Olyan jó benneteket olvasni, legalább meggyőződöm, hogy más is úgy csinálja ahogy én:)) Volt olyan ismerősöm, aki azt mondta, nem kell bele öblítő...

Ha nem tettem bele, kicsit mattabb volt az ételhordó teteje. Azt is észrevenni az edényeken, ha már kevesebb só van benne, mert akkor meg foltos...

Egyébként gyönyörűen mosogat!!!:))

Illatosító nekem is van benne, de abból egy olcsóbb fajta, az is elég.

Úgy látom Szamóca ugyanazokat a termékeket használjuk:))

Legyen szép napotok!


Kata

24. szamóca41 (válaszként erre: 23. - Barbara8854)
2011. ápr. 1. 22:13

Én nem szoktam,de szerintem nem kell.

Érzed,hogy az üvegeknek teljesen más tapintásuk van,mint kézi mosogatásnál?

De a festett tárgyakon a festést lassan-lassan felejtsd el,szépen le fog kopni......:)

Nálam legalább is szépen lassacskán eltűntek a minták.......

Persze most már odafigyelek,hogy gépben mosható legyen.

23. barbara8854 (válaszként erre: 22. - Szamóca41)
2011. márc. 31. 16:17
Köszi a választ. :) Még eszembe jutott valami , hogy az illatosítót ugye ki kell venni arra az időre amíg mosogatunk vele?
22. szamóca41 (válaszként erre: 21. - Barbara8854)
2011. márc. 31. 07:45

Gratulálok!Hidd el nagyon sokat fog segíteni.

Nem nem egyáltalán nem írtál sokat.

Én mindent teszek bele,amit előírnak.Állítólag csillogóbb lesz minden az öblítőtől.(én nem nagyon vettem észre különbséget)A só meg lágyítja a vizet.Ezt nem tudom.Persze lehet,hogy nem is ezért kellenek bele a dolgok.Jól működik enélkül is(azt hiszem)de engem idegesít a kis led,ami világít,ha nincs benne valami.

Sóból,öblítőből nem szoktam a legdrágábbat venni.A só kb.2,5-3 hónap alatt fogy ki,az öblítő(amitől persze nem lesz illatos az edény)szintén.

Tablettákról nem tudok nagyon komoly véleményt írni,mert olyan rettentő nagy különbséget nem veszek észre közöttük.Ált. olyat veszek ami akciós,de azért vagy somat vagy calgonit.

Én(ha lejárt a program)kivétel nélkül kinyitom az ajtót,sokkal hamarabb lesznek teljesen szárazak az edények,mint csukott ajtó mellett.(hiába van a szárító fázis)A felső kocsit kihúzom egy picit és úgy akasztom meg az ajtót.

Illatosítót én is teszek bele,de abból nem az 1000Ft-os legismertebb márkát.

Mosogatógép tisztítót 3-4 havonta szoktam beletenni.Abból a so.atot,de csak azért mert annak ízlik legjobban az illata.De azt érdemes megcsinálni ilyen időközönként.Bár nem tudom mi lenne,ha nem csináltam volna.......lehet,hogy elzsírosodna vagy nem tudom,hisz csak így ismerem a gépet,hogy használva volt a tisztító.

Viszont egy jó tipp.Egyszer nem volt itthon semmilyen tisztítószer,amikor csempét akartam pucolni.....gondoltam egyet és feloldottam egy tablettát forró vízben,na azóta csak azzal tisztítok csempét.Nagyon jól működik.....:))))

21. barbara8854 (válaszként erre: 20. - Szamóca41)
2011. márc. 30. 23:04

szia! Igen megérkezett ,ma működésbe is helyeztük:)

Nem kellett nagy alakításokat végezni, kicsit kellett csak átrendezni:)

A használatra még rá kell jönni ,ma csak egy gyors programot hajtottunk végre 30perc alatt lement 45°C-on. De vennünk kell még bele öblítőt, az mire való? Ad neki valamilyen illatot?:D:D MEg még nagyon új illata van. Az első mosás gondolom ilyen később másmilyen illata lesz :D Állítólag szárító is van benne... ha lejárt meddig kell csukva tartani? EZ magától kikapcsoltat jelzett..persze mivel mindenki izgatott volt itthon ezért lejárat után kinyitottuk, ki is jött a gőz rendesen, de vajon ha nem nyitom ki akkor az hová tűnik?:D Sót is kellett bele venni, ti milyet szoktatok? Ti is raktok bele öblítőszert? az nem káros? Na kicsit sokat írtam:D

20. szamóca41 (válaszként erre: 17. - Barbara8854)
2011. márc. 30. 19:05
Megjött már?Mikor helyezitek üzembe?A helye egyébként meg van vagy nálatok is át kell alakítani a konyhát?Új garnitúra evőeszköz,tányér,pohár meg van már?:))))))))
2011. márc. 29. 07:30

Gratulálok!!!!!

Imádom ezt az állapotot mikor valami új érkezik a lakásba:)))))))nagyon izgatott vagy már?Ez az első mosogatógéped?

18. szamóca41 (válaszként erre: 16. - F3454b066e)
2011. márc. 29. 07:27

Az evőeszköztartó igen műanyag.De nekem "sajnos" az a fajta van,ami egy picike kosárka és kivehető.

Amit írtam az előzőekben....az a baj,hogy nem tudom mi a pontos neve.......de másképp nem tudom írni csak így,hogy 3 kocsija van.Van egy alul a nagyobb dolgoknak; egy feljebb a kisebbeknek és még egy,amire csak az evőeszközök férnek rá.Bár megmondom őszintén eddig csak a M.elenek láttam ilyen gépét,és hááááát az elég húzós.Más annyiért csináltat egy egész konyhát:PPPPPP

Hogy mikor kapcsolom be?

Amikor tele van.Nem kötöm időhöz.Miután nincs éjszakai áramunk teljesen mindegy,hogy mikor megy.Egy biztos!Soha,de soha nem hagyok "egyedül"működő gépet a házban.

Sem mosógépet sem mosogatógépet sem semmi mást.(öntötte már el a helységet mosógép......)

Bármi kérdésed van még,nagyon szívesen válaszolok,akár priviben is!

2011. márc. 28. 15:31
Sziasztok! Szerdán érkezik a gépünk::):):) Végülis egy másik fajtát, de persze bosch-t választottunk:)
16. f3454b066e (válaszként erre: 15. - Szamóca41)
2011. márc. 28. 15:15

Köszönöm szépen a hasznos infókat:)


Műanyag az evőeszköz tartója a mosogatógépnek ugye?


általában te mikor kapcsolod be a gépt? este?egész nap pakolod bele és este pedig dolgozik reggel meg kiszeded?

15. szamóca41 (válaszként erre: 14. - F3454b066e)
2011. márc. 28. 09:03

Hidd el......imádni fogod:)))

Ha még úgy is vásárlás előtt állsz,ha van rá módod olyat vegyél,amiben van egy 3.kosár az evőeszközöknek.Szerintem nagyon praktikus.Arra figyelj,hogy alumíniumot ne tegyél bele,mert befeketedik.Ha addig vásárolnál még edényeket,most már azt nézd,hogy ne legyen pereme,mert azon megáll a víz.

Ja!És rögtön vegyél mindenből egy újabb garnitúrát,mert a gép még nem lesz tele,de a poharak már elfogytak a szekrényből:)))))))))))

14. f3454b066e (válaszként erre: 13. - Hpkati)
2011. márc. 27. 14:27

Köszi:)


Igen veszünk mindenképpen:)

13. hpkati (válaszként erre: 12. - F3454b066e)
2011. márc. 27. 13:41

Eddig én is mindent rögtön elmosogattam, eltöröltem elpakoltam, ne lássák....

Most nagyon jóóóóó!:)) Beteszem a mosogatógépbe, rácsukom az ajtaját és rend van:))

Nagyon szeretek sütni, főzni. Most már nem számít mennyi mosatlannal jár. Beleteszem a tepsit, a robotgép keverőlapátját....

Remélem neked is lesz hamarosan!

12. f3454b066e (válaszként erre: 11. - Szamóca41)
2011. márc. 27. 12:25

Köszi szépen a választ!!


ezt a választ vártam:)


Meg mondom őszintén,hogy örülök neki hogy ezt irtad hogy mosógép utána legjobb dolog:) Hát a mosogatás veszi el sok sok időmet... mivel ha már iszom egy pohár vizet vagy eszünk rögtön mosogatnom kell. ha otthagyok egy poharat már zavar ha jön valaki piszkosnak néz majd.

11. szamóca41 (válaszként erre: 9. - F3454b066e)
2011. márc. 27. 11:24

Szerintem a -mosógép után-a legjobb dolog egy háztartásban.Négy éve van nekem Bo... imádom!!!!!!!!!!!!Eddig semmi baja nem volt.kopkop

Ha csak egy napig tartod benne a koszos edényt nem lesz semmi gond,de azért 2 nap után már büdösödhet benne.Hiába van benne illatosító.

Ha egy edény nagyon koszos,akkor öblítsd le és úgy tedd bele,mert könnyebb a lefolyót tisztítani,mint szerelőt hívni,ha netán eldugulna.És persze olcsóbb is.Igaz van benne szűrő,de azért eldugulhat.

10. hpkati
2011. márc. 26. 19:38

Sziasztok!

Én már nagyon régóta vágytam mosogatógépre. Karácsonyra kaptam a páromtól ezt a márkát.

IMÁDOM!!!!

Én csak akkor kapcsolom be, ha teli van. Van, hogy 2-3 napig gyűlik benne, majd gyönyörűen elmossa!!!

Vettem bele illatosítót, így nem büdös...

Nem öblítek semmit, ahogy van, beleteszem:))

2011. márc. 26. 00:34
Sziasztok!szeretném kérdezni hogy mennyire vált be a mosogatógép? nem pont a bosh termékre gondolok hanem magára a gépre. Hogy tényleg sokat segít? megéri megvásárolni? úgy is jó hogy ha egész nap a koszos tányért oda rakom be,és este bekapcsolom a gépet reggelre meg kész lesz...
8. barbara8854 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2011. márc. 25. 19:19
köszi a választ:) akkor remélem mi is szerencsével járunk, mert muszáj lesz venni mert a víztől büdösek lesznek atányérok a hipo meg szétszedi a kezünk
2011. márc. 25. 18:45
Anyumnak 12 éves a gépe, sosem volt baja!!
6. barbara8854 (válaszként erre: 5. - Kenzol)
2011. márc. 25. 18:25
:) Na akkor örülök, hogy jó véleményen vagy te is :) Remélem más is, csak nem lehet rossz:)
2011. márc. 25. 17:44
Nekünk pont ez a fajta van 1,5 éve,de semmi pénzért nem cserélném el!Még a magas lábasok is simán elférnek benne,víztakarékos,legalább is hozzám képest :)
4. dallam (válaszként erre: 3. - Barbara8854)
2011. márc. 25. 17:35
Igen, kb 2 éve, eddig még semmi gind nem volt vele.
3. barbara8854 (válaszként erre: 2. - Dallam)
2011. márc. 25. 17:26
Szia! Köszi a választ, mi ma néztük meg élőbe, és a víz spriccelő kar ami a felső rekeszen van az bizonytalanított el egy kicsit, hogy nem akad -e be a rekeszbe. régóta van meg nektek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook