Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Borzasztó, hogy milyen sok szegény ember van! Néha nagyon... fórum

Borzasztó, hogy milyen sok szegény ember van! Néha nagyon... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5
126. tádámmm (válaszként erre: 125. - Michelle.r)
2022. jún. 16. 12:52

Ezen elgondolkodtál, hogy vajon miért?

Mert én igen.

Mert ahogy írtátok, a 90-es években tényleg csak annak adtak hitelt, akinek 'nem kellett'.

És akkor jön ez a deviza alapú, amit megkap boldog-boldogtalan. Még csak a jövedelmet is alig vizsgálva...

Ó, a legjobban a sok vadiúj suzuki tetszett a putri soron.

Hát ezért mondom, hogy átverés volt.

125. michelle.r (válaszként erre: 120. - Channa*)
2022. jún. 16. 09:13
Na ez meg a másik, hogy még a macskának is szereztek kereseti kimutatást 🙃Csak fogtam a fejem, hogy a család összbevételének 55% volt a törlesztés, és bevállalták. És a qrva bank átengedte.
124. Channa* (válaszként erre: 123. - Birebora)
2022. jún. 16. 06:44

Szerintem, mindig nehéz volt hitelt felvenni.

Emlékszem rá, hogy a 90-es években 50 ezer Ft-os hitelhez az adósok mellé minimum 2 kezest is kértek.


Egy lakásvásárláshoz nem adták oda a vételár 80%-át, hanem maximum a 50%-át.

Gyesen, gyeden lévő bevételét nem számították bele a család jövedelmébe, így ha a feleség gyesen volt, akkor maga helyett is kellett egy kezes...


És ugye a kamat...

123. birebora (válaszként erre: 116. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 16. 06:17

Nyilván senki nem úgy indul neki, hogy bukja és hajléktalanná válik.

Hitel nélkül sehonnan. De ez régen is igy volt. Csak most sokkal rosszabbak a feltételek.

122. Channa* (válaszként erre: 117. - Michelle.r)
2022. jún. 15. 23:12

Pontosan! Sőt, még a papírokat sem tudják kitölteni.


Már többször megfigyeltem, hogy az ilyen hitelügyintézők képtelenek egy hiánytalan hiteligénylést is összeállítani...

121. Channa* (válaszként erre: 114. - Tádámmm)
2022. jún. 15. 23:10

Semmi gond nincs azzal, hogy valaki saját lakást szeretne, és el nem tudom képzelni, hogy albérletbe éljek, ezért meg is értem, hogy legtöbben inkább fizetnék a sajátot, de !

Amikor az ember eldönti, hogy sajátot akar, akkor mérlegelnie kell, és olyan összegű hitelt felvennie, amit bármi áron tud törleszteni. Ha ez az összeg csak 1 kicsi 1-2 szobás lakásra elég, akkor vegyen inkább azt, mint egy 200 nm-es családiházat sokszor annyiért.


Rengetegen vannak, akik olyan méretű, értékű ingatlanra vettek fel hitelt, amely nem az ő színvonaluknak felelt meg.


Én is szerettem volna első lakásként is már egy 80 nm-es több szobást, de csak 1 szoba+konyha+fürdőszobára volt elegendő a pénzünk.

120. Channa* (válaszként erre: 113. - Tádámmm)
2022. jún. 15. 23:05

Az ügyintézők ugyan azt tudták elmondani, ami le volt írva, hiszen a banki alkalmazott sem tudta előre, hogy az árfolyamok meddig fognak emelkedni.


Ezt le lehet verni a vezéreken!


A hitelügyintézők meg végképp nem értenek a szakmához. Ők még véletlenül sem fognak olyat ajánlani, amit nem tudnak könnyedén elintézni Nekik a sok-sok jutalék lebeg a szemük előtt. Ha tudják, hogy a deviza hitelt tutira megkapod, akkor azt fogja nyomatni neked, mert ő meg akarja kapni a jutalékot!


Én is mindenkit lebeszéltem volna a deviza hitelről, de mindenkinek kellett az olyan ház és lakás, ami nem az ő fizetésükhöz való...

119. michelle.r (válaszként erre: 115. - Birebora)
2022. jún. 15. 22:19
Igen, talán jobb lett volna/lenne sportintézmények és más országokban templomok építése helyett bérlakásokat építeni.
118. michelle.r (válaszként erre: 114. - Tádámmm)
2022. jún. 15. 22:18
Ha elbukja, mert rosszul méri fel a saját pénzügyi helyzetét így is, úgyis bérelt lakás a vége. Csak még egy halom adósságot is visz a nyakán.
117. michelle.r (válaszként erre: 113. - Tádámmm)
2022. jún. 15. 22:17

A hitelügyintézők nagy része alig valamivel tud többet az ügyfélnél. Nagyjából kb. azt hogy melyikhez milyen papírokat kell kitölteni és hol kell aláírni.


Három ismerősöm foglalkozik hitellel, mindhárman jó húsz éve, de nagyon kevés aki ennyi ideig kitart és tanul.

116. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 115. - Birebora)
2022. jún. 15. 18:49

Nagy cél, de ha bukja a hitelt, akkor óriási veszteség.

Nem is tudom, hitel nélkül honnan tud valaki előteremteni egy lakásra, házra valót manapság.

115. birebora (válaszként erre: 112. - Michelle.r)
2022. jún. 15. 14:42

"saját lakás bármi áron"


Igen ez nagyon nagy cél ha nem az egyik legnagyobb egy ember életében.

114. tádámmm (válaszként erre: 112. - Michelle.r)
2022. jún. 15. 13:47
A saját lakás, mint cél, azért nem elítélendő dolog. Jobb mint albérletből albérletbe vándorolni, kitéve mki kénye-kedvének, mert nem csak a tulaj, hanem egy teljes lakóközösség képes kéretlen útmutatóként viselkedni.
113. tádámmm (válaszként erre: 112. - Michelle.r)
2022. jún. 15. 13:43

Nos, nekem is van hitelügyintéző ismerősöm, mai napig dolgozik.

Ő tudod mit mondott?

A devizahitel felé kellett terelni az ügyfeleket. MINDEN ÁRON

Sőt, olyat ismerek személyesen, akit 3 bank utasított el a forinthitellel, de mind a 3 felajánlotta a deviza alapút.

Árnyaltabb ez annál, mint hogy csak itélkezzen bárki.

Elhiszem, hogy volt talán 100 ügyintézőböl 5-10, aki elmondta az igazat, azt is elhiszem, hogy volt aki ennek ellenére azt vette fel, de azért arra is van példa amit én írtam.

112. michelle.r (válaszként erre: 110. - Tádámmm)
2022. jún. 15. 13:26

Nagyon sok embernek elmondtam. Azt is, hogy ha forintban van a bevétele, nem szabad a kiadásokat más devizában vállalni. Azt is, hogy hosszú idő 15-20 év, nagyon sok minden változhat, megerősödhet a forint, de gyengülhet is. Elküldtek a ptsába, miért vennének fel forint hitelt, amikor a deviza sokkal olcsóbb. Egy cél lebegett előttük, saját lakás bármi áron.


Akár elmondták neki, akár nem - valószínűleg sok hitelügyintéző nem - aláírták, hogy megértették. Nekem van hitelközvetítő barátom, elég sok sztorit hallok. Ha nem csinálta meg, elmentek máshoz.

111. ,zumba (válaszként erre: 110. - Tádámmm)
2022. jún. 15. 13:00
Volt a rokonságban akit kinevettek, mert forintban vett fel hitelt ház vásárláshoz.Míg az illető devizában(szépen hangzott) A forintosnak a mai napig meg van a ház, abban élnek, a devizásé elúszott.Aki meggondolta, átolvasta, nem hagyta magát behúzni, nem vesztett.
110. tádámmm (válaszként erre: 86. - Channa*)
2022. jún. 15. 12:42

Na, akkor erre most itt reagálnék, mert általánosítasz.

Nagyzolás.. azt írod.

Hát, 20 milliós autó részletre, önerő nélkül, valóban.

De egy szimpla panellakás, mert nincs hol laknod, szerintem nem nagyzolás.

És ne szépítsük, a deviza alapú hitel átverés volt.

Nyilván nem fogsz igazat adni, mert Te tudtad. Sokan, milliók, bizony nem tudták, és nagyon FONTOS: Nem kaptak valódi, minden lehetséges kockázatra kiterjedő tájékoztatást.

Biztos vagyok benne, hogy a hitelt felvevők legalább fele nem választotta volna ezt a konstrukciót, ha becsülettel elmondják nekik, hogy akár a törlesztőd 3x, 4x-ese is előfordul majd, csökkenni azonban sosem fog.

Úgyhogy nem mindenki akart nagyzolni.

2022. jún. 15. 11:36

Szegény és szegény között óriási különbségek vannak.

A szegénység fakadhat egyszerűen abból is (abból is -> ez aláhúzva), ha az ember beletörődik a szegénységbe, és meg sem próbál tenni ellene. Egyszerűbb siránkozni, sopánkodni, segélyért kuncsorogni, sőt segélyt követelni. Van egy réteg, ők meg sem próbálnak kilépni a helyzetükből. Szülik a gyerekeket sorba, felelőtlenül. Törődés semmi. Majd megoldja az állam...


Teljesen más, aki amiatt szegény, mert szégyentelenül kevés pénzt kap a munkájáért. Pedig becsületesen dolgozik, csak éppen a fizetése, amit kap - méltánytalanul alacsony.

És itt most nemcsak azokról beszélek, akik az iskolázatlanságuk miatt kerültek olyan helyzetbe, hogy a munkahelyükön alulfizetettek. Sok ilyen van. Nem megyek messzire: az óvodai dajkák, pedagógiai asszisztensek olyan szinten vannak alulfizetve, hogy az szinte megalázó. De sorolhatnám még a méltánytalanul alacsony bérért dolgozókat. Pedagógusokat, egészségügyiseket.

Ha valaki közülük egyedül neveli a gyerekeit (mindegy, hogy egyet, kettőt - nem véletlenül nem a nagycsaládosokat írom) - hát az már kemény dió.


Szóval szegény és szegény között is van ám különbség!

108. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 15. 11:21
Unod? :O örülj, hogy nem te vagy olyan helyzetben! Kerüld őket, ha zavarnak.
107. dad1f54482 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 15. 11:17

Bocsi, ha leírtad, de nem olvastam el az összes hozzászólást.


Miért is unod a szegényeket?


Nem tiszta. Unni filmet, könyvet stb szoktunk a legtöbben. Nem tudom hogyan lehet szegényeket is unni.

Esetleg segélyügyintéző vagy és a sok szegény untat már a munkahelyen?

106. ranna (válaszként erre: 104. - Ranna)
2022. jún. 15. 10:43
Hamarabb írtam, mint tovább olvastam, bocs. Már értem mire gondolsz.
105. PöttyösPanka (válaszként erre: 104. - Ranna)
2022. jún. 15. 10:24
Igen, oktatni kéne iskolában. Nem az ének-zene tanárnak, hanem megfelelő képzettségű tanárnak. De mint tudjuk, az iskola nem azért van, hogy értelmes, gondolkodni tudó embereket neveljen ki, és készítse fel őket az életre.
104. ranna (válaszként erre: 17. - Channa*)
2022. jún. 15. 10:18
Márhogy kik nem értenek hozzá? Ha szülők nem értenek hozzá, hogy oktassák? Ha a tanárok, akkor megfelelő képzettségű tanár, vagy tananyag kell. Szerintem sem lenne a gyerekek kárára, ha iskolában oktatnák. Ugyanígy vagyok a korosztályoknak megfelelő egészségügyi/elsősegélynyújtási ismeretekkel. Azt is oktatni kellene, minimális ember tud elsősegélyt nyújtani.
103. Érdekes73 (válaszként erre: 93. - Michelle.r)
2022. jún. 12. 08:49
Alapvetően az "addig nyújtózkodj amíg a takaród ér" régi bölcsességet se alkalmazzák az emberek ... Erejükön felül villognak sokan teljesen felesleges divatkacatokkal.Tényleg kéne már általánosban vmi tanóra ezzel kapcsolatban.
102. Epresturmix (válaszként erre: 101. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 12. 08:46

Nem lehet és nem is szabad ott leragadni. Én azt mondom. Persze, lehetnék én is az ujjal mutogatós, hogy miattuk van ez is, meg az is…

Hát ők nem voltak tudatosak. Ennyi.

101. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 100. - Epresturmix)
2022. jún. 12. 08:35
Én is másképp élel teljes mértékben, mint amit otthon láttam.
100. Epresturmix (válaszként erre: 98. - Channa*)
2022. jún. 11. 04:57

Igen, nagyon szegények voltunk. Anyám 1 keresetből tartott el ötünket. Apám nem járult hozzá szinte semmivel a kiadásokhoz. Ha volt is egy kis bevétele, már hazafelé elitta. Anyám meg ment, ha kellett, ha nem…

Tőle ezt “örököltem”

Nem lettem lusta, mindig dolgoztam.


Szerintem ha anyám erélyesebb lett volna vele szemben, lehetett volna pénzünk. Illetve ha anyám is előrelátóbb, akkor szintén. Itt sokminden el lett cseszve.

Kajánk, tiszta ruhánk, saját lakásunk mindig volt. De szinte soha nem vehettünk meg semmit magunknak. Mert “nincs pénz”

Soha nem vittek minket sehová. Nem volt rá igényük, úgy gondolták, akkor mi minek menjünk…

Igen igen, jól értetted. Nem tanultam tőlük semmit az égvilágon. Mindennek az ellenkezőjét csinálom, mint ahogyan ők. Hiába voltam kicsi, azért másoknál láttam, hogy máshogy élnek. Nagyon kicsiként már jól tudtam, hogy azért nálunk valami nem kerek és pontosan tudtam is, hogy mi.


Nem vagyok szegény, gazdag sem. Egész normális kis életet hoztam létre magamnak. Van megtakarîtásom is. Fel vagyok készülve bármire. Hát magamtól tanultam meg. Muszáj volt.

Persze, amikor lesz gyerek, neki is átadom az összes tudásom. 😊

És lesz zsebpénze! 🥰

99. Channa* (válaszként erre: 93. - Michelle.r)
2022. jún. 10. 20:29

Mindenképp a szülőnek kell mintát adnia a gyerekének. Nem tolhatja át senki a pedagógusra ezt a felelősséget.


Igen, valahonnan kellene annyi tudásuknak lenni az embereknek, hogy ne vágjanak bele olyanba, amitől földönfutók lennének, de ez megint nem csak az oktatás hiánya, hanem a gyarlóságé inkább. Miért ne lehetne mindenkinek annyi mindene, mint a szomszéd Kovácséknak?

A legtöbb ember, ezért lesz földönfutó, mert ugye a keresete alapján nem számít szegénynek, sőt! hitelképes, azaz van annyi fizetése, hogy vígan belefér a hitel törlesztése is, de mindig többet annál, mint amennyit keres...


Egyébként azt gondolom, hogy az embereknek a hitel felvétele előtt lenne nagy szükségük az alapos tájékoztatásra, illetve a felvétele után arra, hogy valaki segítsen a fizetésük feléből megélni.

És sajnos, szégyenkezek a kollégák miatt, mert nekik is csak a jutalék lebeg a szemük előtt bármi áron, ahelyett, hogy az ügyfelek korrekt tájékoztatást kapnának...


De! változatlanul állítom, hogy nem az a szegény aki nem tudja beosztani a jövedelmét, hanem az akinek nincs mit, mert vagy nagyon kevés a jövedelme vagy nincs lehetősége jövedelemhez jutni, azaz nincs mit beosztani, nincs miből megtakarítani, stb.

98. Channa* (válaszként erre: 97. - Epresturmix)
2022. jún. 10. 20:21

Igen, pont erről beszélek!

Szegények voltatok?

Miért voltatok szegények?

Azért voltatok szegények, mert hamar elfogyott a bejövő pénz?

Vagy azért, mert annyira kevés volt a bejövő pénz, hogy nem volt mit beosztani?


Én azt gondolom, hogy nem az a szegény, aki a leggyorsabban el tudja költeni a jövedelmét, hanem az, aki képtelen megkeresni annyit, hogy abból megéljen akárhogy.

Aki szegény, az nem azért nem fektet be, mert nem volt oktatás az iskolába vagy nem azt látta a szüleitől, hanem azért nem, mert annyi bejövője nincs, hogy azt be tudja fektetni.


Húúú, lehet, hogy nem vagyok érthető?



Tehát, te nem vagy szegény, akkor sem, ha a szüleid bármi okból is azok voltak. És bár nem volt mit tanulni tőlük (ezt te állítod), de úgy tűnik, hogy még is sikerült magadra szedned ezt a képességet mert, ahogy írod annyi pénzed van, amitől jól érzed magad, azaz nem vagy szegény, és ha úgy akarnád, akkor lehet, hogy még megtakarítani is tudnál oktatás nélkül is.


Te viszont, ha lesz gyereked, már egy olyan tudást fogsz mintának adni, ami hasznos lesz a gyerekednek, hiszen a keresetedből kijössz, elég arra amire szükséged van, jól érzed magad...


Jogosan érzed magad ügyesnek!

97. Epresturmix (válaszként erre: 74. - Channa*)
2022. jún. 10. 20:07

Nézd. Magam példája. A szüleimnek soha nem volt pénzük, soha nem voltak előrelátóak, soha nem tudtak zsebpénzt adni. A nincsből nem lehet. A nincsből nem lehet gyereket ezekre megtanítani. Pláne úgy nem, hogy maguk sem törekedtek rá. Ha nincs meg a képességük hozzà, mit is adtak volna tovább?


Én úgy gondolom, hogy belőlem jó felnőtt lett. Igen, az első években én is seggre vágtam a pénzt, amit megkerestem. Lehet éppen pont ennek a hiánya miatt. Mert senki nem mondta, hogy figyi, holnap is kell élni és holnapután is.

Szóval magamtól tanultam meg a pénzt beosztani. Befektetés? Ugyan! Jól hangzik, de ehhez is kell ügyesség, képesség, szerencse. Nincs befektetetésem. De mindig lesz annyi pénzem, hogy jól érezzem magam. Nekem ennyi elég. Mindenki nem teremtett a jóisten kiváló üzleti érzékkel. 🙂

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook