Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Borravalót ilyenkor hogyan? fórum

Borravalót ilyenkor hogyan? (tudásbázis kérdés)

2013. márc. 21. 16:56

Hát nálunk felszolgálóknál most úgy van, hogy van egy dobozka, és abba teszik a borravalót.

Ezt elosztjuk a pincérek közt.

2011. nov. 11. 19:22
Úgy gondolom m ez igen nehéz .Réges régen anyáink idejében ez sokkal egyszerűbb volt. A fodrász alkalmazott volt (főleg) és odaadtad a borravalót. De..... Most már nemiegen tudod, ki kicsoda. A fodrász gyakran a maga ura,- egyéni vállalkozó- és azt kér amit kapni akar. Ilyenkor a borravaló nem kell. Számlát úgysem ad és ez tiszta bevétel, tehát ne parázz ha nem adtál. Szalonban ez más. Vedd fel a legszeb arcod és kérdezd meg hogy mi a szokás. Lehet hogy növénynek néznek, de legalábbe elmomdják, és ez kiseb ciki.Amúgy meg tanulságnak sem rossz, mert rutint szerzel
12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - :)))))))
2011. nov. 11. 19:08

épp tegnap voltam fodrásznál, és ismét megbizonyosodtam róla: a fizetés után a recepciós-pénztáros a borravalót átadta a fodrászomnak.


Szerintem így korrekt! :)

11. :)))))) (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2011. nov. 11. 19:06

Legközelebb így teszek.

Tudom, hogy nem voltam valami bőkezű, majd karácsony előtt megyek legközelebb.

Köszönöm a hozzászólásokat.

10. zebracsikó (válaszként erre: 4. - :)))))))
2011. nov. 8. 19:47

ahova én járok, ott is így működik:

a fodrász odakísér, megmondja a pultban álló nőnek, hogy mi volt, mennyit fizetek és én arra szoktam tennia borravalót, pl. 3900 ft esetén én mondtam volna, hogy 4500-ből kérek vissza. Itt ugyanis odaadják a fodrásznak a borravalót és ott helyben meg is köszöni!

9. kevian (válaszként erre: 7. - 4327a8e017)
2011. nov. 8. 14:17

Hát igen, a kizsebelés legális formája. Ő dolgozott érte és a főnök nyeli be.

Én diszkréten odaadtam, amit rászántam.

8. :)))))) (válaszként erre: 7. - 4327a8e017)
2011. nov. 8. 08:58
Erre gyanakszom én is, mert ahogy próbáltam visszaemlékezni a távozó vendégek nem "dugtak" a fodrásznak.
2011. nov. 8. 08:45
Én voltam egyszer egy hasonló fizetési rendszerrel működő fodrászatnál próbavásárlóként, és ott megtudtam, h a fodrász nem lett volna szabad elfogadja a borravalót, hanem a kasszához kellett volna vele irányítson.
6. bnedora (válaszként erre: 4. - :)))))))
2011. nov. 8. 08:39
Szerintem lehet ez is, az is.
2011. nov. 8. 08:30
Miután a fodrász végzett, neki adod a borravalót..én így csináltam.
2011. nov. 8. 08:29
Új helyen voltam fodrásznál. Miután elkészültem meglepetten láttam, hogy nem a fodrásznak, hanem egy pultnál kell fizetnem. Valamit csináltak a pult mögött és mondták, hogy 3900.- ft. Nem tudtam, hogy mit kell csinálni, ezért 4000.-et adtam a hölgynek. Ilyen esetben kell borravalót adni ? Egyáltalán eljut személyesen a fodrászhoz, vagy valami közösbe megy ?
3. Abigél (válaszként erre: 2. - Énisfutok)
2011. nov. 8. 08:28
Gyors voltál, még biztos írja pontosan. :-)))
2011. nov. 8. 08:27
Milyenkor?
2011. nov. 8. 08:26
Borravalót ilyenkor hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook