Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Borravaló, de mennyi? fórum

Borravaló, de mennyi? (beszélgetős fórum)

2017. nov. 20. 05:58
nem tudom,mert nalunk nincs ez a szokas.
24. globus (válaszként erre: 20. - Gabbbicica)
2017. júl. 4. 16:21
Szívesen rendelnék egy bizonyos webáruházból, de náluk Tra..ns..o.f..ex szállítás van, hát erről oldalakat írtam annak idején... és írtak mások is, csak rendelés előtt nem néztem meg. Tanulságos lehetett volna. Inkább nem rendelek tőlük.
23. ina87
2017. júl. 4. 16:12
Attól függ,van h adok bóravalót de csak ha már x ideje hozzájuk vagyok szokva,na meg azért az is számít h milyen a viselkedés ha olyan mint aki az anyát megöltem volna akk felejtse el a borravalót.
2017. júl. 4. 12:29
Köszönöm..
21. unom (válaszként erre: 20. - Gabbbicica)
2017. júl. 4. 11:37
Én már csak olyan áruházból rendelek, ahol lehet a GLS-t választani. A postával ha lehet kerülök minden kapcsolatot.
20. gabbbicica (válaszként erre: 10. - Globus)
2017. júl. 4. 11:35

Az a baj, hogy itt az MPL mindig ezt csinálja...


Pedig a webáruházból rendelt dolgokat nem a biciklis Mari néninek kellene kihoznia.... A postakocsi kiteszi a postán, Mari néni megállapítja (jogosan), hogy nem tudja elhozni biciklivel...


Pedig aki feladta, webshop azért fizetett, hogy az MPL mint más normális futárszolgálat (GLS, stb.) idehozza, házhoz :S

2017. júl. 4. 11:07
a dunaújvárosi szigeten,amilyen pocsék volt a kaja,még nekik kellett volna fizetni.de hát a rossz szokás?
2017. júl. 4. 10:47
Futárnak nem, pincérnek szoktam, ha normális, kedves velem. Bár hozzá szoktam tenni, ha férfi, hogy férfinak nem szoktam fizetni, érezze megtisztelve magát-kacsint. ;)
17. unom (válaszként erre: 12. - Bekacomb)
2017. júl. 4. 10:21

Szerintem nem illik, csak szokás.

A futár fizetése benne van a díjban, az ő dolga, és a munkaadójáé, mennyit keres.

Én kifizetem a szabott díjat,és ennyi.

16. agis (válaszként erre: 15. - Agis)
2017. júl. 4. 10:16
De pl amikor 4 karton vizet rendeltem, plusz melle meg uditoket is, akkor adtam egy 1000-t
15. agis
2017. júl. 4. 10:15
Altalaban a futaroknak szoktam adni 300-500 forintot a csomag sulyatol fuggoen (masodikon lakunk, nincs lift)
14. Bekacomb (válaszként erre: 13. - Globus)
2017. júl. 4. 10:01
Igen, ebben lehet valami. :-)
13. globus (válaszként erre: 12. - Bekacomb)
2017. júl. 4. 09:45
Megfigyelésem szerint bizonyos szolgáltatóknál, így pl. fodrásznál is direkt úgy alakítják a fizetendő árakat, hogy abból következtetni lehessen borravaló összegére... pl. az 1900 Ft az egyértelműen 2000, a 2800 legyen 3000, ha nagyobb pénzt adsz, kínos percekig keresgél, mintha nem tudna visszaadni.
2017. júl. 4. 09:40

Én mindig szoktam adni borravalót, olyan 200 Ft-ot vagy többet, attól függ, mit vettem és mennyiért. Nagyon sok futárt direkt alacsony fizetésért dolgoztatnak, mondván, úgyis kapnak borravalót. Szerintem amúgy is illik adni.


Viszont a hétvégén megyek fodrászhoz és igen szép összeget ott fogok hagyni. Ha eleve sokat fizet az ember, mennyi borravalót illik adni? Étteremben tudom hogy 10%-ot, na de én nem akarok több ezer forintot csak borravalóra kifizetni. Ki mennyit ad ilyen helyzetben?

11. re11
2017. júl. 4. 09:21

Én nem értek egyet a borravalóval. Kifizetek egy bizonyos terméket vagy szolgáltatást, miért kellene még ezen felül tömni a zsebüket? Én is pénzből élek, van amire költsem azt a pénzt, amit pluszban adnék a futárnak/fodrásznak/pincérnek/orvosnak/ápolónak. Ők megkapják a fizetésüket a munkájukért, miért elvárás, hogy ezen felül pénzt adjunk nekik? Vagy akkor miért nem adunk mindenkinek? Eladónak/tanárnak/könyvelőnek/takarítónak/titkárnőnek?


Ennek ellenére, a pincéreknek adunk. Mivel egyedül nem ülök be se enni, se kávézni sehova, hogy ne legyen nézeteltérés, hagyunk borravalót nekik, annak ellenére, hogy nem értek ezzel egyet.


A futárnak nem szokktam adni, de egyesek okosan megoldják, azzal, hogy nem tud visszaadni. Így nem egyszer maradt nála 400-500 forint pluszban.

10. globus (válaszként erre: 9. - Gabbbicica)
2017. júl. 4. 09:09
Van ilyen... :) Nekem azt ígérték, hogy délelőtt lesz kiszállítás. Jajj de jó, úgyis délutános leszek. Erre nem hozták délig, nekem menni kellett dolgozni, gondoltam, majd felhív telefonon, hogy megjött, akkor behozatom munkahelyre. Tényleg hív, megkérem. Azt mondja, hát ő oda már nem jön... még akkor sem, ha légvonalban 1 km.
9. gabbbicica (válaszként erre: 1. - 5bf3fb13cf)
2017. júl. 4. 09:06

Általában semennyit, tegnap is az MPL letette a házhoz szállítandó csomagomat a legközelebbi postán, és csak a postással küldtek ki egy cetlit, hogy ott lesz a postán majd....


Valószínű azért kértem házhoz, mert nehéz és nagy :D :D :D Legközelebb pl. a hűtőmet is ott hagyják a postán, ha MPL a szállító cég??? Meg is kérdeztem ezt, csak hebegtek, habogtak.... Szerencsére meg tudtam oldani, és egy barátnőmmel elhoztuk kocsival....

2017. júl. 4. 08:54
Csak nagyon ritkán adok plusz pénzt.
7. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 1. - 5bf3fb13cf)
2017. júl. 4. 08:49

Szinte semennyit.

Hidd el, a szallitasi koltsegben benne van az a kerekites is.

2017. júl. 4. 08:48
Tartsanak smucignak, de én nem adok plusz pénzt. Általában online fizetek rendeléskor, a csomagot pedig olyan címre kérem, ahol csak letenniük kell, bárki átveheti (egy 24 órán át nyitva tartó cég). Meguntam, hogy amíg lakáscímre rendeltem, itthon kellett ülni egész nap, mert pontos kézbesítési időt sosem tudtak ígérni, ezért még borravaló is járjon?
2017. júl. 4. 08:47
Én nem szoktam adni a futárnak
4. unom
2017. júl. 4. 08:42

Általában nem szoktam adni, a szállítási díjban benne van az ő bére is.

Ha valami pluszt kapok, például a kötelességén túlmenően rugalmas, akkor adok valamennyit, 100-200 ft-ot.

2017. júl. 4. 08:41
Gondolom persze attól is függ,ki mennyiért rendelt.
2017. júl. 4. 08:39
Csak kíváncsi vagyok.:)
2017. júl. 4. 08:39
Internetes rendelés esetén a futárnak mennyi borravalót szoktatok adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook