Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Borotválkozó szappan fórum

Borotválkozó szappan (beszélgetős fórum)

4. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 3. - 1a9791a753)
2013. máj. 6. 23:44
Pontosan. :)
3. 1a9791a753 (válaszként erre: 2. - D7ba7bf7ff)
2013. máj. 6. 11:16
Ácsi-ácsi!!!!, megvizezi a pamacsot, többször elhúzza a szappanon oda-vissza, az habot képez, amit felvisz az orcájára jól felhabosítja és jöhet a penge! A sorrend nagyon fontos, a szappan az lehet a legolcsóbb szappan is, nagyapáink is így csinálták ;)
2. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Hamyka)
2013. máj. 5. 22:06
Veszel a bioboltban egy növényi szappant, borotva ecsettel bekened a pofikádat és lehúzod a zsilettel.
2013. máj. 5. 22:03

sziasztok


találtam a neten jó kis receptet borotválkozó szappanról ám nem igazán tudom hogy miből mennyit kéne íme a recept módosítva:


nátrium hidroxid, nem tudom ebből mennyit kéne használnom talán 20 gramot?, kamilla/hársfa kimérös teát gondoltam összefőzve hogy amennyi víz kell abba sok kamillát-hársfát belefőzni, az lenne a jobb ha simán beleszóróm vagy tojásban beletenni a vízbe vagy pedig mikor forr a víz akkor beletenni? nem tudom mennyi víz kellhet bele mindjárt írom az összetevőket, először 300 ml vizet gondoltam de lehet ez túl sok, aztán 60 ml-re gondoltam írom tovább:


kamilla macerátum alapú olaj keverék: olívaolaj, kókusz olaj gondolom ugyanaz mint a kókusz zsír erre azt mondják hogy 20-25 %-nál többet ne vélemény? fehér agyag,kakaóvaj,teafa olaj,rozmaring olaj,narancs olaj,e-vitamin tabletta,finomított napraforgó olaj, pálmavaj, disznózsir,


arra gondoltam hogy: oliva olajból veszek 1 litert ha nincs kisebb, kókusz olajból is 1 litert ha nincs kisebb, fehéragyagból 100 gramot ha nincs kisebb,kakaóvajból is 100 gramot ha nincs kisebb,teafa olajból 10 milit,rozmaring olajból 10 milit, narancs olajból is 10 milit, e-vitamin tablettából 1 vagy 2 db de ez van nekem itthon :D, finomítot étolajam is van itthon, pálmavajból is 1 kg ha nincs kisebb ( erre mondják azt hogy kiirtsák az erdőt és az állatoknak nem lesz hol lakni igaz ez?) dizsnózsír ez is van itthon


az elképzelés ez lenne:


mint mondtam kamilla-hársfát összefözni jó erősre, ez lenne a folyadék, ebbe oldanám a lúgot remélem idáigjó, olivaolajból 10 milit,kókusz olajból olyan 2-3 gramot, ricinus olajból se kel sok gondolom én, mogyoró ólajból 10 milit vagy kevesebbet? fehér agyagból is kevés kell gondolom én, kakaó vajból 10 gramot vagy sok? teafa olajból 10 milit vagy sok? rozmaring olajból 10 milit vagy sok? narancs olajból 10 milit vagy sok? e-vitamin tablettából 2 db nem lesz sok? finomított napraforgó olajból 10 milit vagy sok? pálmavajból 10 milit vagy sok?disznózsírból 10 milit vagy sok?


remélem tudtok segíteni


ricinus olajról azt olvastam hogy harmadannyi kell belőle, de mihez képest harmadannyi? a szappan súlyától harmadannyi vagy hogy?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook