Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Borostyánláncra van garancia? fórum

Borostyánláncra van garancia? (tudásbázis kérdés)


17. secret! (válaszként erre: 16. - Moncsicsi83)
2013. jan. 4. 17:16
Nem árt neki, utána mosd le tiszta vízzel.
16. moncsicsi83 (válaszként erre: 15. - Secret!)
2012. dec. 28. 22:49
a sós oldattól egyébként nem lesz semmi baja?
15. secret! (válaszként erre: 14. - Moncsicsi83)
2012. dec. 28. 20:47

Itt van, hogyan kell, én is megcsináltam a miénkkel, eredeti volt. Azért soha nem raktam a nyakába, mert veszélyesnek ítéltem. Ajándékba kaptuk, én pici babának nyakába semmit sem raknék.


Úszópróba

Bár mi csak ellenőrzött forrásból vásárolunk, mégis minden szállítmánynál elvégezzük az „úszópróbát”. A borostyánkő nagyon könnyű. Fajsúlya csak csekély mértékben nagyobb, mint az édesvízé (1,05 - 1,10 g/cm3). Ez alatt természetesen csapvíz és nem cukrozott víz értendő. Így a valódi borostyánkő a sima csapvíz aljára leszáll, míg a telített sóoldat tetején úszni fog (e két feltételnek egyszerre kell teljesülnie). Ha a két feltétel valamelyike nem teljesül (csapvíz tetején lebeg és/vagy a sós vízben is alámerül), akkor minden bizonnyal valamilyen utánzattal van dolgunk.

Ön is ellenőrizheti, mert ilyen egyszerű:

Vegyen 2 pohár egyenként kb. 2,5 dl csapvizet. Az egyikbe tegyen két púpozott evőkanál sót, és keverje el alaposan, ameddig már több sót nem vesz fel a víz (az összes só nem fog feloldódni benne, mert ez már egy telített sóoldat lesz). Először tegye a láncot az édesvízbe, majd utána a telített sóoldatba, vagy ha előbb a sósba tette, öblítse le, mielőtt a csapvízzel teli pohárba teszi.

14. moncsicsi83 (válaszként erre: 13. - Secret!)
2012. dec. 28. 19:30
Még nem, de lehet ha a gyerkőcöt leraktam aludni, utána keresek és megnézem, hogy lehet. Habár visszavittük és azt mondták garanciális, habár náluk még ilyen probléma nem volt. Rendeltek másikat (nem lehetett már kapni náluk, de rendelni olyat már nem is lehet, mint a miénk), jövőhét vége felé mehetek érte.
13. secret! (válaszként erre: 12. - Moncsicsi83)
2012. dec. 28. 19:14
Kiderítetted, hogy valódi borostyán e?
2012. dec. 28. 17:59

Köszönöm a hozzászólásokat azoknak, akik a témához írtak, mint garancia!



Helytelenül nem tudom hogy lehet üzemeltetni, hiszen a legkisebb babaméret volt a nyakába rakva. Nem a kezére, fülére, hasonló helyekre. Folyamatosan lehet használni, így még azt sem mondhatom, hogy akkor raktam rá, amikor nem szabad.


És jelzem csuri hozzászólásához, hogy nem a kezében volt, hanem a nyakában.


Az meg hogy használ-e, szerintem szintén nem ide tartozik, de megírom, nekünk használt,amíg a nyakában volt, kibújt több foga is, és nem volt gond, amióta levettük, felsír sokszor fájdalmasan pedig csak egy foga jön.

11. kristo_f (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2012. dec. 28. 17:39

Azért árulják. Ha leharapja erősek a fogai

Délben ki kell rakni a holdfénybe és akkor energiát sziv magába

Ez biztos ott volt a gari levélben

Ha helytelenül üzemeltettétek , nincs garancia rá

10. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 9. - Sajert)
2012. dec. 28. 16:44

Persze,hogy biznisz,egyébként semmi hatása nincs,mint a többi "gyógyító ásványnak"sem.

Voltak saját magam bányászott valódi ásványaim,hát nem tudok csodás gyógyulásról beszámolni.


Ásványkiállításokon marékra adják az ilyen-olyan gyógyító köveket...

9. sajert (válaszként erre: 8. - 1b2d7e91c0)
2012. dec. 28. 16:38
Az én fiamnak egyszerre jöttek ki 4-esével a fogai, de SOHA, semmilyen körülmény között nem raktam volna a nyakába semmiféle nyakláncot. Se borostyán, se aranyat. Akkor kezdett bejönni ez a borostyánlánc őrület, szerintem ez biznisz :-), kár hogy nem nekem jutott eszembe, milliárdos lennék :-).
2012. dec. 28. 16:21

Hát lehet,hogy nem értek hozzá,de egyáltalán,hogy lehet egy fogzó baba kezébe gyöngysort adni,tök mindegy,hogy valódi,vagy hamisítvány? Mellékelt ábra szerint ez az eredmény:(


Az Orex ad használati útmutatót a gyöngyről,amin szerepel ,hogy valódi ,vagy szintetikus.


A borostyán egyébként lágy ásvány,a hamisítványa kemény.

7. secret! (válaszként erre: 1. - Moncsicsi83)
2012. dec. 28. 15:56
Teszteld le, hogy valódi borostyán volt e, mert nagyon sok a hamisítvány. Google kiadja, hogy hogyan vizsgálhatod meg, sós vízbe kell rakni, az arányok fent vannak.
6. moncsicsi83 (válaszként erre: 4. - Mkriszti81)
2012. dec. 28. 14:31
Nem is tudtam, hogy Orex ékszerboltban is lehet kapni. Brendonban néztük, meg volt egy másik bababolt féle, ahol árultak, de ott egy ezressel olcsóbb volt, és nem mertük ott venni, nehogy baj legyen vele. De ezek szerint a Brendonos sem épp a legjobb minőség :( Szakadásra gondoltam, de arra még álmomban sem, hogy el tudja majd harapni, főleg, hogy a felső fogak is éppen csak kint voltak.
2012. dec. 28. 14:29
1 év
2012. dec. 28. 14:24

Garanciára már nem emlékszem, de szerintem volt rá... de mi éppen ezért Orex ékszerboltban vettük, ott tuti nem adnak el utánzatot, vagy hibásat.


Nem normális, ha el tudja harapni, vagy elszakad. Vigyétek vissza, azért a Brendon hátha tesz valamit pl csere, elvásárlás stb...

2012. dec. 28. 14:17

Azon gondolkodunk, hogy vissza vigyük-e vagy sem? Brendonban vettük és a kisebb méretet. Nem merem vissza rakni a nyakába, pedig így, hogy levettük biztosan használt, mert azóta felsír éjszaka (folyamatosan bújnak ki a fogai).

Elég éles darabka volt, amit leharapott, inkább bele sem gondolok, hogy mondjuk lenyeli és végig "karcolja" szegénynek a torkát,vagy valami más galiba lesz..

2012. dec. 28. 14:14

Kisfiamnak fél éve vettünk fogzásra borostyánláncot. Kb 1 hete történt, hogy a szájába húzta és rögtön nagy reccsenés, leharapott belőle egy darabot. Alig bírtam kihalászni a szájából.

Normális, hogy a gyerek le tud harapni a borostyánból egy darabot. Még csak 8 hónapos és éppen hogy kint voltak a felső fogai (4 fog összesen).

2012. dec. 28. 14:13
Borostyánláncra van garancia?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook