Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bőrelváltozás. Mi lehet ez? fórum

Bőrelváltozás. Mi lehet ez? (tudásbázis kérdés)


2019. dec. 17. 13:39

Megint csak jön a direkt rosszindulat ami nagyon egyszerű meg az ítélkezés. Megoldást fog találni és addig pedig érdeklődött ennyit tett. Nem olyan egyszerű ám kisgyermekes családanyának lenni jogsi és autó nélkül. Különben meg írta, hogy figyelgeti a foltot. Ez tipikus magyar mentalitás. Köpködjük le mert kérdezni mert és tájékozódni.


Ha nincs jobb dolgod ne itt károgj! A fórum indítónak meg Puszi Pacsi! 😉

19. 5236d12e25 (válaszként erre: 18. - Amaunet)
2019. dec. 17. 12:01
Sebészetre is azért mentünk hátha valami ér gond - ezt amúgy a volt védőnőnk intézte másik gyerekorvos javaslatára.
18. Amaunet (válaszként erre: 6. - 5236d12e25)
2019. dec. 17. 11:52
Ok. Majd még keresgélek, mert az, hogy a hideg/melegre így reagál elég aggasztó.
17. 8d00a82c06 (válaszként erre: 16. - 5236d12e25)
2019. dec. 17. 11:51

Sok bőrgyógyásznál megfordultam már, egyik sem állt eddig a dolgok magaslatán...

Kérj időpontot és ha hónapok akkor hónapok.

Könnyebb lesz tervezni is aznapra.

16. 5236d12e25 (válaszként erre: 14. - 8d00a82c06)
2019. dec. 17. 11:46
Igazából nekem nem a negatív hozzászólással van bajom mert elfogadom mindenkinek más a véleménye ezzel semmi baj. De nem szeretem ha kiérződik a "ki ha én nem" úgy, hogy nem tudja milyen az életünk milyen ahol szar a közlekedés annak ellenére, hogy közel van 2 város 🤔🙄
15. 8d00a82c06 (válaszként erre: 14. - 8d00a82c06)
2019. dec. 17. 11:33
Bocsánat, szóval 3 utcával odébb minden rendelő megtalálható.
14. 8d00a82c06 (válaszként erre: 13. - 5236d12e25)
2019. dec. 17. 11:32

Ilyet még nem is hallottam, hogy felnőtt vagy gyerek bőrgyógyászat.

Ne foglalkozz azzal aki azt mondja kifogásokat keresel. Könnyen mondja az akinek 3 utcával odébbminde

13. 5236d12e25 (válaszként erre: 10. - Papája)
2019. dec. 17. 11:26
Egyébként "rendszeresen" x havonta látja gyerekorvos mert tejfehérje allergiás. Ő sem tudott semmit mondani. A kórház ahova járunk ott nincs gyermekbőrgyógyász. Másik városban a gyermek klinikán szintén nincs-itt voltunk sebészeten. Akit ajánlott a sebész hiába kértem időpontot mire mentünk volna 4 nappal előtte hívtak, hogy családi okok miatt leadja a rendelést. Amit találtam oda 7 hónap múlvára kaptunk ezt nem vártam meg. Ami van sztk alapon még arról csak rosszat hallottam/olvastam ide nyílván nem vinném el. És maradt a nagyon drága fizetős klinika ahol én más ügyben voltam már. Súlyos pénzt hagytam ott a nagy semmire nos ide se viszem a gyereket. Szóval ez nem igazán kifogás csak nem találtam megfelelőt ahova eltudnánk menni beosztás és mindennel együtt. Felnőtt bőrgyógyászaton meg nem fogadnak ezt is kérdeztem már.
12. 5236d12e25 (válaszként erre: 11. - Aszparagusz)
2019. dec. 17. 10:18

😂 Szeretem a hozzád hasonló embereket. Tényleg. Aki mindent tud, föleg másnak jól oda mondani no name alapon anélkül, hogy picit is ismerné.

Férjem hetel. Építés vezető csarnokokat építenek országosan. Jelenleg is az ország másik felében van. Szabadtságot csak akkor tud kivenni ha nagyon muszáj és tényleg sürgős. Csak, hogy értd most gyógyulok egy inszallagszakadásból 2 kisgyerek csomó háziállat mellett és nem férjem 1 napot sem tudott itthon maradni segíteni.

A nagy ovis délig van az oviban. Ha mennek kell valahova akkor őt is vinnem kell mert nem érek vissza érte. Mellesleg hiába van relatív közrl 2 város 20-30 km belül ettől függetlenül a busz közlekedés pocsék. Még a szomszéd faluba sem tudtam beíratni a nagyot oviba ahogy szerettem volna mert reggel nyílván egyedül nem engedek el egy 4.5 évest de vissza nincs közvetlen csatlakozás csak délben. Délután nem tudtam volna menni érte mert nincs megint csak időben csak este busz. És csak 4 km a szomszéd falu..

A költözés pedig nos egy rosszabb helyzetből költöztünk ide, és nem, akkor nem a busz volt az elsődleges szempont amit elsőnek megnéztem.

Szóval kedves Aszparagusz nagyon örülők, hogy Te mindent flottul megtudsz oldani pikk pakk 😘

11. aszparagusz (válaszként erre: 8. - 5236d12e25)
2019. dec. 17. 09:33

A 4 átszállásra akkor kellett volna gondolnod, amikor odaköltöztetek. Gondolom életed hátralévő részét nem csak ebben a faluban akarod leélni.

Nem kifogást, hanem megoldást kell keresni.

10. papája (válaszként erre: 8. - 5236d12e25)
2019. dec. 17. 09:25

Kifogás, kifogás, kifogás...

Nem marasztallak el ettől függetlenül, de ha valaki igazán el akarja vinni a gyerekét orvoshoz, az megtalálja a módját. Férjed is vehet ki 1 napot, gondolom a gyerek miatt csak adnának neki.

Nem sürgős a dolog, inkább ebből indulj ki. Nem lesz semmi baj, van ilyen ismerősöm. Szerencsére "csak" szépséghiba.

Minél előbb lássa azért szakember. Minden jót és jó egészséget kívánok.

2019. dec. 17. 08:29
A bőrgyógyászaton sürgős esetben soron kívül fogadják a betegeket - legalábbis nálunk, de szerintem mindenhol. Főleg ha egy pici gyerekkel mész.
8. 5236d12e25 (válaszként erre: 7. - Aszparagusz)
2019. dec. 17. 07:40
Mert nem találtam olyat akihez nem fél év lenne a minimum várakozás. Akihez meg magánba mentünk volna megszüntette a magánrendelését (másik megyéből járt.) közben túl vagyunk egy családi válságon költöztünk.. Jelenleg akárhova eljutnom kocsi nélkül 4 átszállással megy. Hát ezért nem jutottunk még el.
7. aszparagusz (válaszként erre: 5. - 5236d12e25)
2019. dec. 17. 07:12

18 hónapja van a lányodon ez a folt. Nem hiszem, hogy azóta nem jutottatok el vele a bőrgyógyászhoz.

Itt vársz laikusoktól távdiagnózist?

6. 5236d12e25 (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2019. dec. 17. 05:39
Nem kék a folt hanem inkább jegeskávé színű szóval nem hasonlít. De azért köszönöm a kutakodást. Én már isten tudja hány féle verziót írtam be googleba nem lettem okosabb 😅😔
5. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2019. dec. 17. 05:35

A háziorvosunk anno el se akart küldeni vele sehova..

Sajnos maszek alapon nem jutottunk még el. Hol betegek a gyerekek hol férjem hetel. Nehéz így egy kis faluból mozdulni ha férjem nimcs itthon. De mindenképp elfogunk menni.

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2019. dec. 17. 00:23

Szia!

A leírásod és a képek alapján kutakodtam kicsit a neten.


[link]

Itt leginkább a mongolfolthoz hasonlítanám, bár ott nem írják hogy hőérzékenylenne.


Abból hogy szőrösödik valóban csak egy nagyobb anyajegyre gondol az ember. Viszont ahogyan reagál a hideg/meleg-re azt nem tudom hova tenni.


Remélem, a bőrgyógyász felismeri majd mivel van dolgotok és hamar meggyógyul majd a kislányod!

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2019. dec. 16. 23:29

Nem is értem, hogy nem került még a kislány bőrgyógyászhoz, mikor ez a szakterület foglalkozik a problémával?

Hogy-hogy csak széttárták a karjukat, miért nem utalták tovább?

azt tudom javasolni minél előbb vidd el akár maszekalapon is bőrgyógyászhoz.

Jó egészséget a kicsilánynak!

2019. dec. 16. 20:39
Nincsen sajnos ötletem. A megnyugvás végett mindenképpen menjetek vele dokihoz. Ő biztosan okos lesz benne. Remélem semmi komoly nem lesz. Gyors gyógyulást kívánok!
2019. dec. 16. 20:12

Sziasztok!


Kisebbik kislányom 22 hónapos. 3 hónapos korában vettük észre ezt az elváltozást amit azóta sem tudjuk mi lehet.

Teszek fel képet róla mert elég nehéz megérteni vagy elképzelni.

Mutattam védőnőnek, háziorvosomnak voltunk gyermeksebészeten is ahol az orvos széttárta a kezét, hogy ő még ilyet nem látott, nincs ötlete. Egyedül bőrgyógyászhoz nem jutottunk még el de elfogunk mindenképp.

Ez a valami együtt nől kislányommal. Most 5-7 cm körül van már és a popója fenti része és a csípőcsont között található.

Szóval a bőre itt ezen a részen mára picit más színű és nagyon szőrős lett. Laikusként azt mondanám egy nagyon nagy és furcsa kinézetű anyajegy, de hideg meleg hatására ez a rész nagyon durván kidudorodik majd mikor a bőr megnyugodott újra ki simul. Félek, hogy később nem csak esztétikai gondot fog okozni.

Van valakinek ötlete?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook