Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Borderline személyiségzavar fórum

Borderline személyiségzavar (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3734. dd9dec5381 (válaszként erre: 3733. - Csikil4ny)
2018. máj. 15. 19:07

Az kinek támogatas hogy a férjet az elhagyásra buzditja? Azért zavar ez engem különösen, mert a pszichiatria, - logia nagyon érzékeny terület. Ma Mo-on meg mindig stigma psziches betegnek lenni, igy rengetegen el sem jutnak a segitsegig. Ha meg ilyeneket olvasnak, pláne mem mernek elindulni a jo iranyba kérni. Amugy ha ez a csaj ennyire betegen viselkedett a kapcsolat soran, akkor megis mi szükség volt erre a fontoskodasra es a pszichológusaval valo privat csetre?

Remélem nem tud errol a no, es nem is fog soha a tudomasara jutni, mert akkor tényleg számolhatnak a kontrollalatlan gyűlöletevel... Magam részéről viszont kívánnek neki egy normalis terapeutat, nem egy ilyen kontart.

3733. csikil4ny (válaszként erre: 3725. - Smirnoff)
2018. máj. 15. 18:56

Miért van az, hogy akkor merül le a telefon, amikor a féloldalas levelem végére érek?!

Nem írom le még egyszer, csak azt amit feltétlen szükséges.


Én úgy gondolom, hogy ha valaki bármilyen segítségre szorul a lehető legjobb, ha a szakemberek mellett a családja is támogatja. Ehhez viszont nem túl jó a titkolózás. Persze ehhez megfelelő családi környezetre van szükség.


Én ismerek jó pszichológusokat és persze csapnivalókat is. Ugyanolyan emberek hibákkal és erényekkel, mint te meg én. Persze a bizalmat csak egyszer lehet elveszíteni és a hivatás kötelez.

3732. tmilos (válaszként erre: 3729. - E9aeb5fb70)
2018. máj. 15. 18:47
Olvastam és válaszoltam is!
3731. Smirnoff (válaszként erre: 3728. - Tmilos)
2018. máj. 15. 18:15
Nem is kell szeretnie őket, de ha ennyire ki nem állhatja a problémás embereket, akkor a f.nak ment ilyen pályára.
3730. Smirnoff (válaszként erre: 3727. - Tmilos)
2018. máj. 15. 18:13
Hogy oda ne rohanjak... Bő 30 év alatt nem találkoztam ugyanolyan vezetéknevű emberrel, a közvetlen családtagjaimon kívül, mint az enyém. De apám se a maga 60 éve alatt. Az akkor sem jelent semmit. Az EX-feleséged neve 50 év múlva is lehet ugyanaz.
3729. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 3708. - Tmilos)
2018. máj. 15. 18:10
Írtam üzenetet még korábban, olvastad?
3728. tmilos
2018. máj. 15. 18:10
A végeredményen nem változtatott. Nemhogy pártterápia, miután elköltözött tőlem 2 hónapig beszélni se lehetett vele, mindenhonnan letiltott egyből. Elakartam vinni hozzá a válási papírokat aláírni azt fenygetett egyből, hogy rendőrt hív rám, meg távoltartásit fog kérni mert zaklatom. Most meg jön valami számlája még a címemre átadom neki azt ölelget meg puszilgat...rajtuk elmenni igen nehéz. Én úgy vettem észre, hogy a pszichológusok se szeretik az ilyen bonyolult személyiségeket...nem tudnak velük mit kezdeni, mert nem garantált semmi, mert akár mikor anbahagyhatja valaki a terápiát, szb...ez az én személyes véleményem...
3727. tmilos (válaszként erre: 3719. - Smirnoff)
2018. máj. 15. 18:00
Nem Kovács a vezetéknevem. Rajtam és a 4 fős családomon kívül csak nekünk van ez a vezetéknevünk ebben az országban, mert nem itt születtek a szüleim és elèg egyedi.
3726. Smirnoff (válaszként erre: 3723. - Csikil4ny)
2018. máj. 15. 17:59
Köszönöm, pont ezt mondom. Itt ebből egyik sem valósunlt meg. A csaj elköltözött.
3725. Smirnoff (válaszként erre: 3721. - Csikil4ny)
2018. máj. 15. 17:57

Itt élet veszélyeztetésről szó sem volt. Előtte közbelépett? Nem. Tehát ő sem gondolta a nőt életveszélyesnek. A késes sztori meg régi, és ha a férj előáll vele, akkor sem hiheti el bemondsra, minimum egy rendőrségi feljelentést meg kellett volna lebegtetnie.

Nem véletlen, hogy én sem bízok a pszichológusokban és a legtöbb pszichiáterben sem.

Azért vicces, hogy te is mindenkit szakemberkez küldenél, és közben mellette bizonygatod, mennyire megbízhatatlan brancs.

3724. csikil4ny (válaszként erre: 3722. - Smirnoff)
2018. máj. 15. 17:54
Annyiban igazad van, hogy a pszichológus nem adhat tanácsot. Elmondja, hogy mi az amit tenni kell, tenni lehet, de nem befolyásolhat abban, hogy te mit döntesz. Ezt még önsegítőcsoport-vezetőként is alá kell írnom.
3723. csikil4ny (válaszként erre: 3720. - Smirnoff)
2018. máj. 15. 17:52

5.4. Az érintett kliens pszichológiai adatait a kliens hozzájárulása hiányában is közölni kell, amennyiben ezt

a) törvény elrendeli, illetve

b) mások védelme szükségessé teszi.


SZEK 2004. május 15 - nem tudom, hogy azóta változott-e.

3722. Smirnoff (válaszként erre: 3716. - Tmilos)
2018. máj. 15. 17:52
Korrektnek mondod, mert feléd volt részrrehajló a pszichológus, de egyáltalán nem volt az. Igazából nem neked kellene magyarázkodni, ezt annak a szakbarbárnak kellene tudnia és betartania.
3721. csikil4ny (válaszként erre: 3715. - Smirnoff)
2018. máj. 15. 17:50

Nem mondasz nekem ellent, illetve csak részben. Mind az orvosi, mind a pszichológusi etikai kodexben szerepel a titoktartási kötelezettség. Mindkettő esetén kitétel, hogy ha a pácienssel együtt élő személyek életét veszélyeztetheti a beteg azt KÖTELEZŐ elmondania. Az más kérdés, hogy a nagybátyámnak pl. nem volt se felesége, se gyereke így én jártam be az onkológiára és saját bevallásom szerint tájékoztattak - meg is kérdezhette az orvos bátyámat, hogy akarja-e hogy tudjak a betegségéről.


A férjem esetében a pszichiátrián nem kérdezték, hogy akarja-e vagy sem. Megnézném azt az orvost, amelyik nem világosítja fel a hozzátartozót, viszont baj történik...

3720. Smirnoff (válaszként erre: 3718. - Dd9dec5381)
2018. máj. 15. 17:48
Bárkinek, aki nem a beteg vagy a gyámja, bírósági végzésre lehetne kiadni ilyen adatokat, és arra nagyon nyolós indok kell. De ha válnak, se közös gyerek, se közös vagyon, akkor a büdös életbe nem adnának ki ilyeneket.
3719. Smirnoff (válaszként erre: 3717. - Tmilos)
2018. máj. 15. 17:43
Akkor a Kovácsok kb. minden harmadik emberről bátran érdeklődhetnek. Válás után nem köteles a névtől megválnia. Ezt elvileg pontosan tudod, hiszen már váltál.
2018. máj. 15. 17:30
Raadasul epp valofelben voltak, nem parterapiara készültek. Amúgy a gyakorlatban tenyleg siman beszamolnak a delikvens állapotáról, de ez attol meg minimum aggalyos. Nem volt közös gyerek sem veszelyhelyzet...természetesen adódhat olyan szitu hogy mindenki kozos érdeke a megbeszélés, de ez véleményem szerint nem az volt.
3717. tmilos (válaszként erre: 3715. - Smirnoff)
2018. máj. 15. 17:29
A vezetéknevemet vette fel.
3716. tmilos
2018. máj. 15. 17:28
Felvázolom a történetet, hogy megértsétek. A házasságunk végen lefoglalóztam egy családi házat mert ki akartunk költözni. Persze az én lakásomat is árultuk. Miután lefoglalóztam a házat rá egy hétre elköltözött tőlem, hogy így szar a házasságunk úgy szar, el akar válni. Előző nap meg héten így szeretlek, úgy szeretlek szerelmem...milyen ebéddel várjalak haza, milyente csináljuk majd a szobákat az új házban stb. A kapcsolatunk elején, 1 év után elköltözött tőlem majd 2 hét múlva visszajött mintha mi sem történt volna. Akkor mondtam neki, hogyha másodszor is elmegy tőlem nincs visszaút. Így a házfoglalózás és elköltözés után felkerestem a pszichológusát aki elmondott nagyjából mindent mert a férje vagyok. Tanácsot is adott ami így hangzott: nekem még van hátra 40-50 évem, reméli nem a jelenlegi feleségem mellett akarom leélni mert nem vagyok se pszichologus, se terapeuta, se szociális munkás se ápoló és ha így folytatjuk akkor a pszichiátriára fogok kerülni. Annyit hozzzá tett még, hogy azonnal váljak el amíg nincs közös gyerek, vagyon stb. Én mondjuk inkább korrektnek mondanám, mert mondta a volt feleségemnek, hogy éveken át tartó terepiára lenne szüksége de a feleségem csak annyit mondott nekem, hogy azt mondta neki a pszichológus, hogy már nem kell többet mennie hozzá...ergo hazudott is a feleségem...
3715. Smirnoff (válaszként erre: 3714. - Csikil4ny)
2018. máj. 15. 17:12

Ez nem így van. Egyszer anyámmal egy napon volunk a közös HÁZIorvosunknál, aki ráadásul régi, családi ismerős. Rákérdeztem, hogy miért volt ott. Még ő is azt mondta, hogy eztkérdezzem meg anyámtól. És amúgy kezdjük ott, hogy mivel bizonyította a házasságukat? Honnan tudhatná az orvos, hogy mire akarja felhasználni?

Az lehet, hogy megmondják egyesek minden betérőnek, de betegjogi és etikai szempontból ez egyáltalán nincs helyén.

3714. csikil4ny (válaszként erre: 3712. - Smirnoff)
2018. máj. 15. 17:04
Ez nem pont így van. A házastársnak megmondják, főleg hogy rájuk is hatással van. Még az orvos is elmondja a házastársnak, gyereknek a diagnózist, ha csak nem kéri külön a beteg a teljes titoktartást.
3713. dd9dec5381 (válaszként erre: 3712. - Smirnoff)
2018. máj. 15. 15:37
Ez nagyon gaz :/
3712. Smirnoff (válaszként erre: 3710. - Tmilos)
2018. máj. 15. 15:26
A pszichológusa kifecsegte? :O Az derék :/ Máshogy fogalmazva egy etikátlan sarlatán.
3711. dd9dec5381 (válaszként erre: 3710. - Tmilos)
2018. máj. 15. 15:24
Ezt hogyan? Tudtommal titoktartas kötelezi. Nem tul etikus...
3710. tmilos (válaszként erre: 3709. - Smirnoff)
2018. máj. 15. 15:23

A volt feleségemnek borderline személyiség zavara van+pszichotikus zavar és ambivalens kötődés. Ezt mondta el róla a pszichológusa, mert a válás előtt felkerestem és kértem mondja el a lényeget a volt feleségemről...azért írtam

nem akarok általánosítani...

3709. Smirnoff (válaszként erre: 3708. - Tmilos)
2018. máj. 15. 14:52
Ő minden borderline-ra ráhúzza a maga sémáját :P
3708. tmilos
2018. máj. 15. 14:42

Legalább feldobtam egy kicsit a fórum életét! 🤣

De palafala-nak részben igaza van...annyi, hogy nem akarok általánosítani de a borderlineosokban nagyon kevés az empátia és a felelősség teljes gondolkodás és ez lehet pokoli rossz a másik félnek ha kapcsolatban vannak.

3707. 8a65af67ce (válaszként erre: 3688. - Tmilos)
2018. máj. 15. 12:45
:D:D
3706. Smirnoff (válaszként erre: 3702. - Tmilos)
2018. máj. 15. 12:36
Nem kell berosálni, palafala szereti az összes borderlinet javíthatalan sátánfajzatnak beállítani, akitől az Isten sem menthet. HA keres az exed, akkor ne reagálj rá! Teljesen felesleges a szívbajt hozni az új csajra.
3705. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 3702. - Tmilos)
2018. máj. 15. 12:14
A szép szavakat, a meséket ne hidd el. Nem fog megváltozni, de ha szerencsédre rátelepszik majd másra, akkor nem rád fog ugrani hanem arra a szerencsétlenre aki szintén megette a vonzó csomagolást. Ha elveszti a kontrollt valami klasszikus piszlicsáré dolog által te tudod a legjobban mire számíthatsz. A kapcsolatban mindaddig 3-an lesztek/vagytok, amíg benned ennyire meghatározóan jelen van, felzaklat, reszketsz, félni kezdesz a gondolatától is. Könnyű mondani, hogy ne foglalkozz vele, könnyű kívülállóknak-kívülről megoldottnak hinni, könnyű azt mondani, hogy az újjal foglalkozz. Nem, nem az.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook