Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Borderline személyiségzavar fórum

Borderline személyiségzavar (beszélgetős fórum)


44. spinneli (válaszként erre: 42. - 20eebe3d4c)
2008. febr. 22. 12:53
a gyereket nem veszik el ezért, menj el orvoshoz, sokkal veszélyesebb vagy mind magadra, mind a gyerekedre nézve kezeletlenül.
2008. febr. 22. 12:51
Én magamnak saját magam diagnosztizáltam,miután két ismerősöm is ezt állította és megnéztem egy tesztet amin 9 tünetből 8 rámillett.
2008. febr. 22. 12:49
Bizonyára ennek is vannak fokozatai.Én pl csak magamban szenvedek az esetek nagy részében,és bár sűrűn vannak öngyi gondolataim,még sem tenném meg soha,mert a gyerekemnek szüksége van rám.De kizárólag miatta nem.Másrészt állandó félelemben élek,orvoshoz sem merek elmenni a dologgal mert félek pl hogy nehogy a gyermekvédelmisek elvegyék tőlem a gyereket pl ha kitalálják hogy bordi vagyok.Nekem nem állandó az állapot.Vannak rosszabb napok,amikor leírhatatlan érzés kerít hatalmába.Olyankor úgyérzem ,kiszakad a lelkem rögtön.Fizikailag is érzem a lelki fájdalmat.A végtagjaim pedig súlyosak,nehezek.Legszívesebben azonnal meghalnék csak legyen vége ennek a rossz közérzetnek vagy nem is tudom minek.Folyton hátsó szándékot keresgélek a környezetemben élők cselekedeteineél, a párkapcsolatomban pl.De én tisztában vagyok a betegségemmel és folyton próbálom magam kontrolálni.Ha szeretek akkor maximálisa,ha gyűlölök akkor azt is maximálisan.Olvastam valahol hogy létezik rá gyógymód,2006-ban találták ki,de itthon csak magánklinikákon végzik.Azt tudni kell,hogy pokoli lelki kínokkal jár.Nekem szerencsére nem folymatos,inkább ciklus előtt szokott többnyire jobban előjönni.Meggyőződésem hogy nekem amúgy a terhesség hozta ezt elő,mert azelőtt soha nem volt semmi bajom.
41. virgilius (válaszként erre: 39. - Lily007)
2008. jan. 2. 15:29
Hát, nem... :(
2008. jan. 2. 15:20
bocsi, az előző üzenetem virgiliusnak szántam...
2008. jan. 2. 15:19
Érdekes, amit írsz. Több éve élek párkapcsolatban, végül én fordultam segítségért egy szakemberhez, mert annyira kikészített a borderos párom. Tudom, hogy menekülnöm kellene, de nem bírok. nem valami jó kilátások, igaz?
38. 2ab728965c (válaszként erre: 37. - F290b382c2)
2007. dec. 23. 09:15

Szia, jaj de aranyos vagy, mehet a fórumon, vállalom, így hátha másoknak is okulásul tud szolgálni amit írsz, nem????

KÖSZI, rendes vagy!

37. f290b382c2 (válaszként erre: 36. - 2ab728965c)
2007. dec. 22. 19:12
SZIA fÁNI!hOLNAPRA MEGÍROM NEKED,PRIVIBEN KÉRED,VAGY MEHET A FÓRUMON?sZIA,hANNA
36. 2ab728965c (válaszként erre: 33. - F290b382c2)
2007. dec. 22. 18:50

Szia, hadd kérdezzek kettőt Tőled!

1. Mi alapján mondják ki valakire a végső diagnózist, hogy borderos???????

2. Vannak-e itt is fokozatok, tehát enyhe, vagy középsúlyos forma, és ha van, őkett mivel lehet kezelni, antidepresszánsokkal ??????

Fontos lenne tudnom, köszi előre is!

2007. dec. 22. 16:05
senki=senkit
34. melin76 (válaszként erre: 32. - Virgilius)
2007. dec. 22. 16:05

:((( azért nem írtam mert csupa rossz dolgot tudnék csak ide írni, és arra gondoltam hogy amiket leírnék itt anyuról azokra még én se tudnék mit reagálni, tehát nem terhelek vele itt senki.


már a gondolattól is rossz kedvem lett, egyébként hosszú évek óta, ha a szüleimre gondolok gyomorgörcsöm lesz..

2007. dec. 22. 14:46
A borderline egy igen kemény betegség,általában tiniken,ifjú felnőtteken alakul ki.Ragaszkodik a végsőkig,majd eldob,mert szerinte vérig sértették.Gyakorlatilag gyógyíthatatlan,életük nagy részét a pszichiátrián töltik.Előszeretettel kísérelnek meg öngyilkossági kísérletet,persze úgy,hogy mindenképp rájuk találjanak.Nehéz velük boldogulni,én 5 évig ápoltam őket.Gyakorlatilag gyógyíthatatlan.
32. virgilius (válaszként erre: 31. - Melin76)
2007. dec. 11. 15:46
Megértelek. Én anyósomnál látok ilyen vonásokat, de akiről írtam, az egy pasi volt. :(
31. melin76 (válaszként erre: 30. - Virgilius)
2007. dec. 11. 15:27
Nekem az anyum ilyen. Nem tudom bordeline-e, vagy a borzasztóan rossz gyerekkora és az agyvérzése tette ilyenné, de ilyen és nagyon-nagyon nehéz elviselni, és sokszor haragszom magamra, amiért ezt érzem.
30. virgilius (válaszként erre: 27. - Bellamaria)
2007. dec. 10. 14:43
Nem lehet segíteni ezen laikusnak. Én is megpróbáltam egyszer, de beletört a bicskám. Jobb, ha minél gyorsabban menekülsz. :(((
29. 2ab728965c (válaszként erre: 27. - Bellamaria)
2007. dec. 10. 14:03

Ne sajnáld, és ne is szégyelld magadat szerintem, egy borderrel ugyanis egész egyszerűen képtelenség huzamosabb ideig kapcsolatban maradni, bármennyire is igyekszik az "egészséges" fél.

Orvos sem tud mit kezdeni ezzel a nyavalyával, nem hogy egy laikus, ne tégy hát magadnak szemrehányást!

28. spinneli (válaszként erre: 26. - 2ab728965c)
2007. dec. 10. 14:00
ennyi nem elég hozzá, nem kell besz...-ni.:)
2007. dec. 10. 13:49

Nem hiszem, hogy ennyire egyértelmű lenne csak ez az egy teszt kitöltése alapján.

Engem ez most azért foglalkoztat, mert valakit "eltávolitottam" az életemből, aki, mint most számomra kiderült, beteg volt. Segiteni kellett volna rajta. Sajnálom, és szégyellem magam.:(

26. 2ab728965c (válaszként erre: 25. - Bellamaria)
2007. dec. 10. 13:16

Köszi, ez nagyon érdekes volt valóban, de egyben totálra el is riadtam, ugyanis HÁROM KIVÉTELÉVEL minden állítás én vagyok, az pedig barátok között is minimum 90 %-os találati arány. :(((((((((

Akkor tehát vehetem úgy hogy "borderlány " vagyok, bármennyire is nem tetszik a diagnózis?!!!!!!

2007. dec. 10. 13:07

Előre is elnézést kérek, kicsit hosszú, de azt hiszem, sokat segit:

1. Soha sem érzem azt hogy valahová tartozom.

2. Félek attól, hogy megőrülök.


3. Szeretném önmagam megsebezni.


4. Félek egy erős személyes kapcsolatba belemenni.


5. Gyakran tartok valakit nagyszerű személynek, de utána csalódok benne.


6. Gyakran csalódom az emberekben.


7. Az a benyomásom, hogy nem tudok zöldágra vergődni az élettel.


8. Messzinek tűnik az az idő, amikor magam boldognak éreztem.


9. Belül üresnek érzem magam.


10. Az a benyomásom, hogy az életem irányítás alól kiesett.


11. Gyakran érzem magam egyedül.

12. Nem az az ember vagyok aki szerettem volna lenni.


13. Minden újtól félek.

14. Nehezemre esik, hogy dolgokra emlékezzem.

15. Nehezemre esik döntéseket hozni.


16. Olyan érzésem van, mintha egy fal venne körül.


17. Gyakran nem vagyok benne biztos ki is vagyok.


18. Félek a jövőtől.


19. Néha olyan érzésem van, hogy szétesek.

20. Néha félek attól, hogy a nyilvánosság előtt összesek.

21. Soha sem értem el annyit, mint amennyit elérhettem volna.


22. Olyan, mintha egy szerepet játszanék, s közben figyelném magam.

23. A családomnak jobb lenne nélkülem.

24. Egyre többször gondolok arra, hogy mindenhol a rövidebbet húzom.


25. Nem tudom megmondani mi az amit legközelebb tenni fogok.


26. Ha belemegyek egy kapcsolatba, akkor úgy érzem magam, mint egy csapdában.


27. Senki sem szeret.


28. Nem tudom megkülönböztetni mi az ami tényleg megtörtént és mi az amit csak bebeszéltem magamnak.


29. Az emberek úgy bánnak velem, mint egy tárggyal.

30. Néha különös dolgok járnak a fejemben, és nem tudok megszabadulni tőlük.


31. Az a benyomásom, hogy az életem reménytelen.


32. Nem tisztelem önmagam.


33. Mintha ködben élnék.


34. Vesztes vagyok.


35. Félek felelőséget vállalni mások iránt.

36. Az az érzésem, hogy nincs rám szükség.


37. Nincsenek valódi barátaim.


38. Az az érzésem, hogy a saját életem nem tartom a kezemben.


39. Nem érzem magam jól tömegben (mozi,vásárlás).


40. Nehezemre esik barátságokat kötni.


41. Túl késő megpróbálni önálló személlyé válni.


42. Nehéz nyugton lennem és lazitanom.


43. Az az érzésem, mintha más emberek olvasnának bennem, mint egy nyitott könyvben.


44. Gyakran az az érzésem, hogy valami történni fog.


45. Halálgondolatok.


46. Gyakran nem vagyok benne biztos, hogy való di nő/férfi vagyok.


47. Nehezemre esik barátságokat fenntartani.


48. Utálom magam.


49. Gyakran kerülök szexuális kapcsolatba emberekkel, akik semmit sem jelentenek.


50. Félek széles utakon, tereken.


51. Néha csak azért beszélek, hogy megbizonyosodjam, létezek.


52. Gyakran nem vagyok önmagam.


Diagnosztizált borderline páciensek átlag 23,9-re válaszoltak igennel.

24. 2ab728965c (válaszként erre: 22. - Lgurban)
2007. nov. 2. 20:26
Köszi, ez valóban nagyon érdekes és rejtélyes...engem még csak össze-vissza vizsgálgattak sokan, és mondtak rám hatan 8 féle diagnózist, de az a gyanúm hogy én is ilyen "border" vagyok, csak ők még nem tudják---mármint a dokik.
23. virgilius (válaszként erre: 20. - Lgurban)
2007. nov. 1. 21:04

Szia! Megkérdezhetem, kapsz-e valamilyen gyógyszert vagy kezelést erre a dologra, és ha igen, mit?

Szerintem nekem is van a környezetemben ilyen problémával élő ember, de nem tudom, hogy lehetne rávenni, hogy elmenjen vele orvoshoz. Pedig a családnak sokat könnyítene a mindennapjain...

22. lgurban (válaszként erre: 21. - 2ab728965c)
2007. nov. 1. 20:19
Szia! Ez évek kérdése, míg pontosan kiderül. Először ez lehet a bajod, aztán az, sok orvossal találkoztam, s kaptam diagnózisokat, míg végül ki nem tudják bizonyosan jelenteni a múltad alapján, hogy ez borderline. Pl: 21 évesen szklerózis multipexet állapítottak meg (MR), melyből rejtélyesen meggyógyultam:)
21. 2ab728965c (válaszként erre: 20. - Lgurban)
2007. okt. 30. 07:44

Szia, azt szeretném kérdezni hogy Téged ki és mi alapján diagnosztizált borderline-osnak, és honnan lehet 100%-ra venni ha valaki ilyen, nem pedig csak hangulatzavaros vagy szorongó vagy depis, vagy valami más.

Kösz a válaszodat!

2007. okt. 28. 09:19
Sziasztok, itt egy élő aktív borderlineos. Épp egyedül vagyok, jól esne ha kérdeznétek a témával kapcsolatban, már akit érdekel, köszönöm.
2007. máj. 18. 19:57
Hogy egyes jellemzoi eppen jelen vannak valakinel, az meg nem jelenti azt, hogy ez a betegsege.
18. Joyce
2007. máj. 18. 17:25
Én annyit tudok erről, hogy régen skizofrénnek hitték a betegeket. Határesetinek is hívják, mert a skizofrén és neurotikus között van. Előbbinél kevésbé súlyos, utóbbinál súlyosabb. Nagyon intenzív érzelmeik vannak, ezért nem tudják kontrollálni őket. Állandóan attól rettegnek, hogy mindenki elhagyja őket, és állandóan keresnek valakit, aki törődik velük. Az embereket a legutolsó találkozás alapján ítélik meg, ezért vagy rajonganak érte, vagy gyűlölik. Az elhagyástól való félelem miatt hol leértékelnek valakit, hogy kiadják magukat neki. Szenvednek az érzelmeiktől, ezért előfordulhat öncsonkítás, öngyilkosság, hogy szabaduljanak tőlük.
17. KIRA7 (válaszként erre: 15. - F124753f33)
2007. máj. 18. 17:18

Idefenn a pszihiátria oldalon megtudhatod.

Vagy üsd be a google-ba és rögtön kidobja.

16. KIRA7
2007. máj. 18. 17:17

Nálunk csak kognitív másnévan disszociális személyiségzavarban szenvedő van.

Ha majd erről írsz,szívesen állok rendelkezésedre.

15. f124753f33 (válaszként erre: 14. - Kisboci)
2007. máj. 14. 10:39
Szia! Esetleg pár mondatban meg tudnád írni mi ez a betegség?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook