Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ez a bőrelváltozás milyen betegségtől lehet? fórum

Ez a bőrelváltozás milyen betegségtől lehet? (beszélgetős fórum)


9. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 14. 17:34

Üdv a klubban!

Ez pikkelysömör. Tenyér-talpinak tűnik.

Nekem a testemen jön ki.

Egy éve nem kezelem, nem tompítom az immunrendszerem most semmivel.

De elviselhető, a te fajtád rosszabb!

Sajnálom!

8. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 13. 14:48

jól mondták,100százalékra tudom neked mondani,hogy ez kezdődő,vagy kevésbé súlyos pikkelysömör.Az én csaladomban egész férfiágon öröklödik,felismerem egyből.

van akin súlyosabb,van akin kevésbé,mindenesetre járj utána a kezelési lehetőségeknek,elhanyagolni nem szabad,mert ha elhanyagolod,idővel egyre rossszabb lesz,esztétikailag is és szanaszét reped,,fáj majd és viszket,egyre vastagosnak majd a pikkelyes részek,ezt nem szabad megvárni.Egy jó bőrgyógyász viszont kell és majd mindent elmond,milyen kezelésre járj,mivel kenjed stb,jobbulást kivánok!

7. NomNom (válaszként erre: 4. - Ancsika4)
2021. márc. 13. 13:44

Ez azért nem ekcémának tűnik.

Nekem a lábfejemen volt ilyen, az gombas fertőzés volt. Annyira nehéz ezt ránézésre.

De simán lehet a sok fertőtlenítőtől. :((

6. NomNom (válaszként erre: 5. - Kisj)
2021. márc. 13. 13:42
Ez a bőrgyógyászat kicsit ilyen kuruzslás. Ránéz, felír valamit, nem jó, felír mást... Egyszer már majdnem lerohadt a bőröm mire kiderült h tök feleslegesen kentem rá rohadt erős krémeket és vettem be 3 heti antibiotikum adagot. 😑
5. kisj
2021. márc. 13. 13:31

Immunológus dokinak célszerű lenne megmutatni.

Ismeretségi körömben 2 embernek is van kb ugyanílyen elváltozása.

Az egyiket évekig kábították a bőrgyógyászok, mire végre immunológushoz került.

2021. márc. 13. 12:17
eXXema Repair ekcémára,és bőrirritációra. Nekem az ujjaim között ilyen,de ezt mióta használom,múlófélben van. A fertőtlenítőtől lett ilyen.
2021. márc. 13. 12:02
Mem lehet a fertőtlenítő hatása? Csak 1 fotót nőztem meg, de sok embernek ilyen a keze most.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 13. 11:39
A bőrgyógyásznak miért nem hiszel?
2021. márc. 13. 11:36

Sziasztok!


Bőrgyógyászaton azt mondták, hogy a tenyereimen jelentkező bőrelváltozás pikkelysömör. A képek alapján szerintetek is lehet az, illetve van valakinek hasonló problémája?


Képek:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Régebben a sarkaimon is jelentkezett ez a probléma, de ma már ott nincs.


Nagyon száraz a bőr a tenyereimen, apró hólyagocskák is vannak rajta, valamint sajnos berepedezés, seb is.


Van, hogy több napon keresztül tünetmentes. Az ülőfürdő például jó hatással van rá. Amikor a zuhanyzót lecseréltük fürdőkádra, akkor az első néhány ülőfürdő után abszolút tünetmentes volt.


Milyen nem szteroidos termékeket próbálhatnék ki, illetve milyen gyógyászati szolgáltatásokat?


Esetleg egy pontos diagnózis felállításához hova fordulhatnék?


Előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook