Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bonyolult összeköltözés, mi a jó megoldás? fórum

Bonyolult összeköltözés, mi a jó megoldás? (beszélgetős fórum)


2013. aug. 12. 11:31
Mi újság,hogy áll a költözés?
2013. aug. 10. 14:57

nem tudsz különköltözni egyelőre akár pár hónapra is albiba, és az új pasi majd járhatna hozzátok.


az a félő ha most igy a gyerekkel egyből az uj pasihoz mész a gyerek az uj pasira lesz mérges hogy az apja nem akar miatta vele találkozni


először az apáról kéne leválnotok, és majd csak utána az költözhetne uj pasi

24. ina87 (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2013. aug. 10. 14:51
El lehet mondani a gyereknek,probáljatok uj programot szervezni az uj párodal és egy gyerek jobbam megérzi a válást mint a felnöttek azt gondolnák,szoval hajrá!
2013. júl. 23. 13:11
Köszönöm szépen a hozzászólásokat.
22. 55416fb8e2 (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2013. júl. 23. 11:00
szervezzetek kozos programokat az uj paroddal es a gyerekeddel. ismerje meg, mint baratot, ha megkedvelik egymast, az osszekoltozes sem lesz nagy problema
21. f49b154b31 (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2013. júl. 23. 10:56
7 évesen elég fiatal ahhoz hogy beavasd, és túl fiatal ahhoz hogy ne avasd be. Lassan, fokozatosan meg kell ismerkednie az új "apukájával". Lehetne kezdeni mondjuk egy közös fagyizással.
20. bd55e3f068 (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2013. júl. 23. 10:11

Jó esetben a gyerekével lenni nem lenne se púp a hátára, se megalázó.

Függőbe tenni meg felesleges, hiszen úgyis költözés lesz, ez már tény. Arra gondoltam, talán egy fokkal kevésbé lenne rázós, ha nem rögtön a bejelentés másnapjától élne együtt az új apukával, hanem előtte vmennyire megismeretné. Lehet, hogy ez hülye ötlet még elméleti síkon is.

2013. júl. 23. 10:06

A gyerekek nagyon jól tudják kezelni az új helyzetet és alkalmazkodni is tudnak! Jobban, mint egy felnőtt, és lehet Velük beszélni, csak az Ő szintjükön! Szóval ne fálj, szerintem! De ahogy írták, költözés előtt azért találkozzanak, és érdemes lenne az új párodnak valami ajándékot is vinnie Neki! Viszont a legfontosabb, tudatni a kislánnyal, hogy a Te szereteted Ő felé ugyan akkora marad, mint amekorra volt, és hogy mindig ott leszel Neki! Nehogy meginogjon a biztonsága!

Az apukáról nem beszélnék, hogy nem maradhat apánál....!

18. ittmost (válaszként erre: 13. - Bd55e3f068)
2013. júl. 23. 09:57
Igen..kemény.Viszont legalább egyértelmű helyzet:meg lehet mondani a kislánynak,hogy soha nem fog apuval élni,hanem mindig ott lesz,ahol anyu .Ez fájdalmas,de legalább lehet előre tudni:nem lesz huzavona,és gyerekcibálgatás.
17. andi6020 (válaszként erre: 13. - Bd55e3f068)
2013. júl. 23. 09:57

Hát nem tudom. Más szituban, még ha apuka vállalná is, részéről ez tök megalázó.

A gyereknek meg megmondani, hogy "én most elköltözök egy másik bácsihoz, aztán ha jó lesz, költözöl te is utánam", hát szerintem ez elég gáz.

16. ittmost (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2013. júl. 23. 09:55

Biztos,hogy nehéz és fájdalmas lesz,de ezt tudomásul kell venni,hogy nagyon ritka az olyan válás,ahol mindenkinek jó lesz.Sőt általában mindenki sérül,többé-kevésbé.

Abban lehet csak reménykedni,hogy az újonnan alakuló családban majd jól fogja érezni magát a kislány,és a mostani sérelmek majd halványulnak.

15. bd55e3f068 (válaszként erre: 11. - Jéghegy)
2013. júl. 23. 09:54
Nagyon kedves apuka...
14. ittmost (válaszként erre: 11. - Jéghegy)
2013. júl. 23. 09:53
Aha,akkor viszont meg kell mondani a kislánynak,hogy apa nem vállal téged,ezért velem kell jönnöd,bárhová megyek.Ez rosszul fog esni a kislánynak,és nem lesz jó apaképe,de ha ez az igazság,akkor felesleges azt a látszatot kelteni,mintha az apja odalenne érte.
13. bd55e3f068 (válaszként erre: 10. - Ittmost)
2013. júl. 23. 09:53

Ez az aditt helyzetben egészen jó megoldásnak tűnne, ha járható.

Ez viszont elég kemény apuka részéről, ha tényleg így gondolja: "Megmondta, hogy amint más lesz az életemben, meheTÜNK."

12. andi6020 (válaszként erre: 10. - Ittmost)
2013. júl. 23. 09:50
Fúúúúú, hát ebbe én tuti nem mennék bele. Egyik oldalról sem.
2013. júl. 23. 09:49

A volt férjem nem vállalja be a kislányunkat, ha én megyek, neki is kell.

Pont az ilyen hozzáállás miatt lett a vállás.

10. ittmost (válaszként erre: 6. - Jéghegy)
2013. júl. 23. 09:45
Mi lenne,ha a kislány egy darabig még az apjánál maradna,vagy felerészben hol itt,hol ott lenne?
9. andi6020 (válaszként erre: 6. - Jéghegy)
2013. júl. 23. 09:42
Felelőtlen döntés lenne két ismeretlen embert összeköltöztetni. Mi van, ha ki sem jönnek egymással? Akkor mit csinálsz? Nem lenne szabad kész helyzet elé állítanod a gyereket.
8. bd55e3f068 (válaszként erre: 6. - Jéghegy)
2013. júl. 23. 09:30
Összeköltözés előtt nem ártana legalább pár alkalom, ahol találkoznak.
2013. júl. 23. 09:27

Meg kellett volna már ismerkednie a kislányodnak az új pasival..Így nagyon nehéz lesz, hogy egy neki idegen emberrel kell összeköltöznie..

Sztem kellene még időt hagyni, hogy megismerkedjen a kislányod a pasival, s hát hogy egyáltalán kijönnének-e jól egymással?!?

6. Jéghegy (válaszként erre: 5. - Krisz42)
2013. júl. 23. 09:23

Dehogy veszem semmibe, volt pár álmatlan éjszakám, de egy volt férj házában élni..

Megmondta, hogy amint más lesz az életemben, mehetünk. Ezért nem 'randizott' eddig az új párom meg a lányom. Ez nekem a 'legkellemetlenebb'!

5. Krisz42 (válaszként erre: 3. - Jéghegy)
2013. júl. 23. 09:16
Egy 7éves is megèrti,ha elmondod neki,h apával már nem szeretitek egymást,viszont őt igen.El fogtok költözni,h apa is új társat keressen,de ő találkozhat majd vele isViszont igenis össze kellett volna ismertetni az új pároddal,ezek nem felesleges körök voltak.Mond el neki,h ezt a ffit régóta ismered,jóban vagy vele,ezèrt vele fogtok élni.Egyébként nem értem,h ennyire semmibe veszed a gyereked hozzáállását.Én is megismertettem a gyerekeim az új apajelőltel,voltak közös programok,nagyon megkedvelték,nem kész tények elé állítottam őket,nem egy vadidegen ember cseppent bele a megszokott,midennapi életükbe.
2013. júl. 23. 09:15
Nem egyszerű, az én lányom 12, és nagyon féltékeny a mással töltött időmre. Kicsit más azért, mert én özvegy vagyok.
2013. júl. 23. 09:09
Nem.. Nem akartam eddig összezavarni, de lehet igy tettem rosszat. Másrészt a volt férjem is balhézott volna, ezt akartam elkerúlni.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2013. júl. 23. 09:06
Nem ismeri a kislány az új pasit?
2013. júl. 23. 09:01

Adott 2 elvált szülő, akik a válás után egy házban maradtak, mert jobb megoldás nincs. Nő életébe jön egy férfi, a kapcsolat oda jut, hogy összeköltöznének. Igen ám, de ott a 7 éves kislány. Hogyan lehet elmagyarázni, hogy eddig apával éltünk, noha anyának

már köze sincs hozzá, most meg mással fogunk!? Amúgy hivatalosan apa nevén van a ház, és ő is pedzegeti, hogy költözzünk, ha már.. Szóval az új szerelem meg a kislány ismerkedésében nem tudunk 26kört futni. Mi a jó megoldás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook