Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Boncmester.... járnál ilyen suliba? ismersz olyat aki elvégezte? fórum

Boncmester.... járnál ilyen suliba? ismersz olyat aki elvégezte? (beszélgetős fórum)

2016. márc. 4. 13:56
màs film ès màs a valosàg.
6. 9345b11ecc (válaszként erre: 5. - 9345b11ecc)
2016. jan. 17. 06:13

Off: Ja és halottakat, és minden bizonnyal halállal végződő sérüléses okozó baleseteket sem tudnám összeszámolni - úgyhogy elégé konyítok is a témához, mivel tanultam traumatológiát is. De mégis egyik rokonom holttestét sem voltam hajlandó megnézni. ... :(

Amúgy érdekes, mert van pár sablonos viselkedés a komoly baleseteknél is, és vannak páran akik ebbe nem illenek bele. Na ők az érdekesek ilyenkor számomra. Ha csak nincs teendőm az ügyben. Mert olyan is volt, már. A halál, pont olyan mint a születés az élet része. De pont a személyes ismerősöknél a érzelmi többlet ezt felülírja.

2016. jan. 17. 06:05

Nekem bírná a gyomrom, én alkalmazottnak nem vagyok jó. Két napot dolgoztam másnak közvetlenül, úgyhogy a közvetlen főnököm nem magam voltam.

Nem jobb csak más így, ... .


Amúgy 5 éves sem voltam amikor az első halottat láttam, őt az erkélyünkről. És témába vágó haláloka lehet, mert simán az utcán sétálva járdán halt meg külső behatás nélkül.


A kérdező mondjuk felvetette a törvényszéki kórbonctat is.


Nekem hullamosó ismerősöm volt, diplomás embernél azzal többet kereset állásban. Jó az nem ma volt. És lehet álladó éjszakásnak lenni, és így minden vagy teljes délelőttje, vagy teljes délutánja szabad volt, amelyik kellet éppen. A másikban aludt és csinálta napi rutint.

4. 9345b11ecc (válaszként erre: 3. - Rozália)
2016. jan. 17. 05:56
patológus
2016. jan. 17. 05:17
A szomszéd lány boncorvosnak (a hivatalos neve nem jut eszembe:) tanul. Már harmadéves. Nagy a kereslet irántuk állítólag...
2. Kerka:) (válaszként erre: 1. - Dudika14)
2010. jún. 2. 19:01

Még sajnos nem találtam olyan sulit, ahova be tudnék járni, így még van is időm rágódni rajta, hogy biztosan ezt szeretném e csinálni.

Viszont a képzés mindenhol fizetős volt:S

Jó lenne ha valahol ki lehetne próbálni (persze csak nézés szintjén), úgy könnyebb lenne döntést is hozni, hogy bírja e az ember gyomra.

Bár az én gyomrommal már tudom hogy nincs problémám:)

Halottat viszonylag elég sűrűn láttam/öltöztettem stb.. eddig, és nem volt vele semmi problémám, de a boncolás persze teljesen más dolog.

1. Dudika14 (válaszként erre: 1. - Kerka:))
2010. jún. 1. 22:18

Találtál már lehetőséget ilyen sulira?

Engem is érdekel egyrészről, másrészt meg "félek" tőle:(

Épp mostanában nézem a Bostoni halottkémek c. sorozatot, na abba aztán van boncolás dögivel:D Jó kis poénok is:)

Én a szagokra vagyok kényes, valaki említette is a formalin szagát.

Egyszer voltam csak kórbonctanon, még általánosban biosz órán, akkor iszonyat féltem gyerekként.

Felnőttként pedig 2 halottat láttam eddig, utána napokig előttem volt az arcuk...nem hiszem, hogy tudnám csinálni. Szerintem ehhez gyomor kell.

De nincs ilyen ismerősöm, aki evvel foglalkozik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook