Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bolti rágcsálnivaló helyett mit egyen a gyerek? fórum

Bolti rágcsálnivaló helyett mit egyen a gyerek? (tudásbázis kérdés)


1 2
58. mimcsy
2011. júl. 3. 12:06

Sziasztok! Bár nekem nincs még gyerekem, de átálltam az egészséges életmódra. Hagyományos cukrot egyáltalán nem használok, de mesterséges édesítőt sem, mert az szerintem ártalmas az egészségre. A méz ugyanúgy hízlal, mint a cukor, de legalább egészséges. Amire én átálltam, az kevés barna cukor (kalóriaértéke mint a répacukornak, de egészségesebb), gyümölcscukor (kevesebb kell belőle, mint a répacukorból, és más a felszívódása is, nem kell hozzá inzulin, tehát nem lesz utána éhes az ember, és egészséges is), valamint a nullkalóriás sztevia. Ez egy közép-amerikai növény őrleménye. Egészséges, nem mesterséges, és 300-szor édesebb, mint a cukor. Érdemes utána nézni. Nem kell leszokni az édes ízről, csak mással kell édesíteni. Én például magam sütöm a nasimat, amiből tényleg csak 1-2 darabot eszek meg, mert elég. A hagyományos cukorral az a baj, hogy mikor a szervezetünk elkezdi lebontani, megugrik az inzulin-szint, majd visszaesik, ekkor pedig éhesnek érezzük magunkat. Akkor is, ha csak nemrég ettünk. Amelyik cukorfajtához nem szükséges inzulin a felszívódáshoz, azután nem leszünk hirtelen éhesek, és kevesebbet is eszünk belőle. Bár drágábbak, de lényegesen egészségesebbek is. És finomabbak. :)

Remélem tudtam segíteni egy kicsit!

Üdv: mimcsy

57. Nefi
2009. dec. 15. 01:50
¤
56. danama
2009. okt. 21. 07:34
alma szeleteket,
55. gaby70
2009. ápr. 22. 07:23
Nálunk a zabpehelysüti a nyerő,egészséges,finom,kis dobozban sokáig eláll,jó kis rágcsálnivaló
2009. ápr. 22. 06:10
köszi kleo. holnap elutazunk, pont arra gondoltam, hogy sajtos rudat dobok össze, fele tk. lisztből:-)
53. _kleo_
2009. ápr. 21. 14:45

Nálunk a sajtos ropi a nyerő, bármikor megeszik. Nagyon egyszerű recept. 25 dkg liszt (fele lehet teljes kiörlésű), 25 dkg túró, 25 dkg Rama, 1 tk só. Összegyúrni, 1 órát pihentetni hűtőben, majd fél cm vastagra nyújtani. Tetejét tojással megkenni, reszelt sajttal és szezámmaggal megszórni, felcsíkozni és addig sütni 180 fokon, míg megpirul a teteje. Nem egy ördöngősség. Emellett nálunk is az aszalt gyümölcsök, magok mennek. De mártogatni is szeretnek.


Egy gyors fetás mártogató: [link]


S két viszonylag egészséges kekszrecept:

Aszalt gyümölcsös keksz: [link]


Mézes zabpehelykeksz:

[link]


Vagy egy egyszerű mézeskalács:

[link]

2009. ápr. 18. 14:11

ma csináltam krumplikrokkettet.Házit.

És nagyon fini 2-3 db belefér a pici kis kezecskébe és lehet rohangállni vele.

2009. ápr. 18. 05:45

sziasztok

a tegnapi egész jó volt etetés szempontjából:-) apával is megbeszéltük, mostantól otthon nem is lesz rágcsálnivaló, én meg kísérletezek a reform sütijeimmel:-)

2009. ápr. 17. 13:44
én se várom el hogy főzzön, de ne édességgel tömje a gyereket. férjem is szólt rá, de semmi hatása:-( azért nem adjuk fel, meg szerencsére nem minden nap megyünk anyóshoz...
49. ildiko0914 (válaszként erre: 45. - 064abada22)
2009. ápr. 17. 13:43
csak anyósod nem anyád, és az anyós nem a te érdekeidet nézi, csak is az övét, a főzéssel baj van, utána mosatlan van-nem szaporitja a dolgát. Nem is kell semmi kajája, csak ne tömje édességgel a gyermekeimet, mert attól totál kivagyok
2009. ápr. 17. 13:38
próbálok együtt reggelizni, ebédelni vele, hagy lássa anya mit eszik, remélem ez is hasznos. meg elkezdtem reform süti recepteket nézni:-)
47. 064abada22 (válaszként erre: 46. - 52d3e0b8a8)
2009. ápr. 17. 13:37
ismerős, csokimikulást is így hasznosítottuk:-)
46. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 43. - 064abada22)
2009. ápr. 17. 13:36

Na itt rontják el! Nem mondom néha az enyémek is kapnak (chipset), de csak módjával! Édességet is csak úgy adok nekik, hogy csokidarabokat. Megbeszéljük, hogy hány kockányit kaphatnak. Sajnos az én lányaim szorulásosak, hiába szóltam anyósnak miatta. Múltkor már írtam Miri, hogy lábújjhegyen bőgve kakilt a kisebbik. Mondtam anyósnak, ha mégegyszer ezt csinálja felhívom és halgassa ő is hogy szenved a gyerek. Ez hatott, mert azóta nincs ilyen. Inkább süt valamit, úgyhogy haladunk. :)


A sok csokiból készítek csokis muffint: kis darabokra széttöröm és bele a tésztába.

2009. ápr. 17. 13:35
de nem értem miért csinálják? anyu ha megyünk főz neki levest, csinál szendvicset, jó ott is eszik sütit, de az legalább házi, meg kap krémtúrót, de csakis ha evett rendes kaját is:-)
44. ildiko0914 (válaszként erre: 42. - 064abada22)
2009. ápr. 17. 13:31
ugyanez, pedig sose viszem a családomat úgy hozza, hogy itthon ne ebédeltetném meg őket, ha viszont meg volt az ebéd,akkor én is adok a gyerek kezében egy gyümit, vagy egy sütit, de ha meg érkezünk anyósékni, akkor rögtön áll elő a bolti cuccaival, rosszul vagyok már ettől, én nem tudnám meg enni a bolti süteményt, na meg az előrecsomagoltaktól rosszul vagyok és azt adja a gyermek kezébe,szerintem egy lekváros kenyeret is megenne a gyerek játék közbe, még akkor is ha nem éhes-de azt adja oda az anyja
2009. ápr. 17. 13:29

és általában jönnek sógornőmék gyerek, na ott sógornőmet nem érdekli, így még nehezebb ha más gyerek tömheti magát ilyennel ő miért nem?

csak egy példa, 7 éves a kislány, és ha könyörög anyucinak az képes elmenni a boltba chipsért...

2009. ápr. 17. 13:27
mostanában túró rudit küldözget, az legalább nem olyan tömény. de ha mi megyünk hozzá akkor nápolyi,ropi, stb...
41. emagdi (válaszként erre: 36. - 064abada22)
2009. ápr. 17. 13:25

valószínűleg az anyósodat az hajtja, hogy valami finomat szeretne a gyerkőcnek adni. és ugye a tipikus dolog az a csoki...

de esetleg ha meg tudnátok beszélni hogy mit hozzon a csoki helyett, amit ugyanúgy oda tud adni, és tőle kaphatja, akkor lehet, hogy az anyós is leszoktatható lenne a csokiról:))


de megértem, hogy nem könnyű:))

40. ildiko0914 (válaszként erre: 39. - 064abada22)
2009. ápr. 17. 13:25
édességgel ha elveri a gyermek az étvágyát, akkor nem is kell kajával kinálnia
2009. ápr. 17. 13:24
:-) én is ezen vagyok ki, miért nem lehet nekik odaadni egy almát pl. vagy szendvicset csinálni, ha már főzni nem akarnak...
38. ildiko0914 (válaszként erre: 36. - 064abada22)
2009. ápr. 17. 13:22
sajnos ez betegség az anyósoknál,nálunk is ez van, édességgel ellátja őket, de még nem kent egy lekváros kenyeret nekük
37. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 36. - 064abada22)
2009. ápr. 17. 13:22
Pont ezt írtam én is előbb! :)
2009. ápr. 17. 13:20
köszi magdi. a gyümölcsökkel semmi gondja, pl. tavaly nyáron a fáról szedegette lefelé a meggyet, a gyümölcsturmixokat is eszi. itthon mi is próbálunk jó példával elől járni, a húsvéti csokikat is eldugtuk előle. de pl. anyósomnak hiába mondom hogy ne rágcsával tömje a gyereket, ha eltesszük előle még ő sértődik meg. szóval vele küzdünk rendesen:-)
35. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 34. - Emagdi)
2009. ápr. 17. 13:19

Ez az, hogy hiába szól ilyenkor az ember, hogy ne csak a csokit vegyék, hanem inkább valami mást...


Anyósom megsértődött, mikor csokival tömte volna az akkor 7 hónapos lányomat és nem adtam oda neki. Erre jött a szomszédja és az is tömte volna. És még ők néztek rám rosszallóan...


Tudom jót szerettek volna, de csokit egy olyan kisgyereknek, akinek még foga is alig van.

34. emagdi (válaszként erre: 32. - 064abada22)
2009. ápr. 17. 13:13

igen, közben visszaolvastam, hogy még csak 2 éves.. még időben vagytok, hogy ne szokjon rá végleg az édességekre!:)

szerintem ha nem vesztek neki, és a vendégeknek is szóltok, hogy ne csokit hozzanak ajándékba a gyereknek, akkor egy idő után nem fogja kérni tőletek. (majd max akkor ha iskolába megy, de addigra ha jól megy minden, már megszerei a gyümölcsöket és zöldségeket is)


elhiszem, hogy nem könnyű az édességekről lebeszélni egy kisgyereket, de az ő érdekében próbáljátok meg valami mással helyettesíteni.

(néhány zöldség is van, amit egész vékonyra szeletelve el tud rágni a kisgyerek is, főleg ilyenkor tavasszal, amikor sok a zsenge növény.

lassan jönnek a fincsi friss tavaszi gyümölcsök is:))))

2009. ápr. 17. 13:13
én sütöm a rágcsát nekük
2009. ápr. 17. 13:09
emagdi szerencsére nem ez a helyzet, iithon nincs is rágcsa, csak a húsvét is elég volt neki, nagyon rákapott. délelőtt evett almát, főtt kukoricát nasi gyanánt. a zöldségeket nem eszi meg nyersen talán túl kemény még neki.
31. emagdi
2009. ápr. 17. 12:46

zöldséget. finomak, ropogósak, egészségesek.


mondjuk egy olyan gyereket, aki már rá lett kattintva a csokicukorra, elég nehéz lehet átnevelni (mert már nem is érzi az ízeket), de szerintem nem lehetetlen...

30. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 29. - 064abada22)
2009. ápr. 17. 11:39
:)
2009. ápr. 17. 08:30
jó ötleteket írtok, már csak a gyereknek kellene megmondani hogy egye őket:-) a gyümölcsöt turmixban szereti, tegnap kétszer is csináltam neki:-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook