Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bolognese gazdik segítsetek! fórum

Bolognese gazdik segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2
36. Gina99
2011. aug. 25. 14:12
Hogyha valaki segíteni tud és írna pár dolgot a Bolognese fajtáról azt megköszönném.
2009. jún. 27. 22:31

sziasztok!


szeretnék infot kérni azoktól, akik szakértők bolognese terén. van egy 10 hetes bolognese kiskutyám. a héten tűnt fel, eddig szerintem az apró méret miatt nem is látszott, hoyg az egyik fülecskéje nem oldalra lóg, hanem előre. a másik oldalra. ez baj? vagy ez normális? esteleg ezt kinőheti? vagy egyáltalán melyik a normális? ha előre vagy ha oldalra hajlik? olvastam a fajtastandardet, de ott a fül irányára nem volt semmi. . csak hogy elálló, lefelé konyuló.

köszönöm a válaszokat!

34. moncsi720404 (válaszként erre: 33. - Babarózsa84)
2009. jún. 12. 08:27

A szőrét nem hullatja tényleg ha rendesen van gondozva, fésülve. Nekünk mivel fiukutya többször meg kell mosni alul mert ha lepisili a szőrét akkor lesz egy kis szaga, de ez nem kutyaszag, hanem ugye a pisi. Lányoknál nem hiszem, hogy ez gond lesz bár nem tudom. Állítólag mikor tüzelnek akkor kell figyelni, de ezt Éva biztosan elmondja majd, ő ebben gyakorlottabb. Én ezért nem is akartam kislányt. Atz mondták, hogy a fiu meg mindent megjelöl. Eleinte így is volt, akkor többet takarítottam de már nem csinálja egyáltalán, csak kint az udvaron. Nagyon muris mikor sétálunk akkor minden fánál megáll és felemeli a lábát de hát ugye egy idő után már nincs mivel jelezni.

Egyébként én nem fürdetem nagyon sűrün max havonta de van úgy, hogy ritkábban. Van, hogy összepiszkítja a lábát akkor azt megmosom, meg hát a végbél körül, kukija körül többször kell.

33. Babarózsa84 (válaszként erre: 31. - Moncsi720404)
2009. jún. 11. 20:37

:) megértem a lányod!

Igen, eldöntöttem! Kell nekem ez a kutyus. Ma küldött Évi képeket és egy videot is...olyan aranyos és látszik,hogy lelkiismeretes gazdik. Már alig várom az én kis kutyulim. Még mindig ő a legkisebb!:) A többihez képes törpe:)

Tényleg nem szagos kutya? Szőrét sem hullatja?

Nálunk is van jó állatorvos, hála égnek. Van egy nagyon ügyes kutyakozmetikus is, igaz hópelyhet csinál a bolikból!:)

32. moncsi720404 (válaszként erre: 31. - Moncsi720404)
2009. jún. 11. 20:25
Bocs. anyakutya=nagykutya
2009. jún. 11. 20:24

Potosan nem tudom de azt hiszem csak egyet, mi még elég sűrün vittük utánna az állatorvoshoz mire az összes oltást megkapta. Én azóta is havonta elviszem bolha, kullancsirtó cseppekre mert amit vettem boltba azt le kellett mosni róla mert viszketett tőle. Azt mondta a doki, hogy míg a vezettség elleni oltás nem kapja meg addig nem szabad utcára vinni. Mi falun lakunk és a ház elé azért kivittem néha. Mi olyan cseppeket kapunk amibe féreghajtó is van, így azzal sem kell kíntatni. Azt javaslom, hogy keressetek egy jó állatorvost, az nagyon fontos. Mi oda járunk ahova Éváék. Nagyon szeretjük, aranyos, segítőkész, és látszik, hogy imádja a kutyusokat. Úgy beszél Drazsival is mint egy kisgyerekkel. Egyszer elmentünk máshoz mert ő nem rendelt és sűrgős volt. Soha többet oda nem viszem. Tiszta sintér.

Akkor ezek szerint már döntöttél:)))

Nem fogod megbánni.

Én hallani sem akatam annak idején, hogy az én lakásomba szőrös állat legyen. De a lányom nagyon könyörgött(tesója ugye nincs), és 3 hétig szedte a kutyapiszkot a anyakutyák alól érte(ez volt a feltétel, hogy kap kutyut) Beadtam a derekam és most már fel van háborodva, hogy engem szeret a kutya jobban. Mondjuk az fontos volt nálam, hogy ne hullassa a szőrét és ne legyen kutyaszaga.

Most meg hülyének néznek az ismerősök, hogy még az ágyamba is beengedem:)))

30. Babarózsa84 (válaszként erre: 29. - Moncsi720404)
2009. jún. 11. 20:05

Mindegy végülis mekkora lesz,én szeretni fogom:)

28-án vasárnap megyünk érte, akkor lesz 7 hetes. Pontosan nem kérdeztem meg Évit, szerinted hányadik oltását fogja addig megkapni? És meddig nem mehet ki az utcára? Tudsz ebben tanácsot adni?

2009. jún. 11. 19:53

Drazsé állítólag azért kicsi mert az apukája minikutya volt. De nekem nem csak ezért tetszett hanem a pofija is neki volt legszebb.

Egyébként mikor hozzátok el?

2009. jún. 11. 19:37
Igen, egyet megtartottak, az ő neve Suzy. Csak azért kérdezem,mert az előző alomból ő volt a legnagyobb és hát tényleg nem lett pici. Ezért érdeklődtem, hátha...abban biztos, vok,hogy szép kutyám lesz,mert Suzy is gyönyörű, dús szőrű kutyus,csak én tényleg kisebb kutyára vágyom és azt mondták,hogy a legkisebb tényleg pici marad.Remélem:)
27. moncsi720404 (válaszként erre: 26. - Babarózsa84)
2009. jún. 11. 19:33
Sajnos nem láttam de én úgy tudtam, hogy egyet megtartottak, vagy csak ebből akarnak?
26. Babarózsa84 (válaszként erre: 25. - Moncsi720404)
2009. jún. 11. 19:26
A mi kutyusunk lány. Jaj, még egy fontos kérdésem lenne. Szaffi előző almaiból esetleg láttál már kutyát, legalábbis olyat,ami már nem pici kutyus?
2009. jún. 11. 19:14

Szia!

Én varrtam neki ágyikót, majd felteszem az adatlaponra ha ráérek.Szivaccsal van bélelve. nem tudom jó ötlet-e felszedni a szőnyegeket, mert akkor nem szokja meg hogy ott vannak és nem szabad rágni. Először a virágokat akarta csócsálni de rászóltam egy párszor és most már nem bántja. Ő nem féltékeny lehet "puszilkodni" de az elejétől fogva ilyen, nem kellett erre nevelni. de lehet, hogy ezt kutyája válogatja. Szerintem egy kutya olyan lesz amilyennek neveled. Azért szerintem az elején is hagyd egy kicsit magára néha, hogy szokja meg, hogy egyedül van. szépen fokozatosan. Mondjuk azt hiszem nekünk szerencsénk van mert drazsé nem hisztis kutya, hallottam ilyenről is. azt is mondják, hogy fiu és lánykutya között is sok a különbség.

24. Babarózsa84 (válaszként erre: 23. - Moncsi720404)
2009. jún. 11. 19:02

Mi sem kérünk hozzá törzskönyvet,mert feleslegesnek tartjuk, amennyibe kerülne,abból megvesszük neki inkább a kellékeket!:)Most egyelőre arany sora lesz,mert idén végzek a fősulival és nyáron már nem fogok dolgozni,mert ezerrel szervezem az esküvőnket,szóval jó 2 hónapig minden nap vele tudok lenni,azaz huzamosabb ideig nem kell egyedül maradnia, így biztos sikeresebb lesz a szobatisztaságra nevelés, ezért is vállaltuk be most.A későbbiekben meg ha mondjuk egész napra elutazunk vagy úgy dolgozunk,akkor anyum szívesen babyszitterkedik!:)Párom fel akarja szedni a szőnyegeket legalább 1 hónapig. Neki korábban már volt szobakutyája és szerinte megéri,hogy egy rövid ideig "csupasz" legyen a ház.:)

Hámot biztosan veszünk neki, ha sétálni megyünk, azt adom rá, egyébként meg ő is autóval fog utazni velem:)

Te milyen ágyikóra szavazol? műanyag vagy szőrme? A fonott kosár nálam nem jöhet szóba, a szőrmés, plüssös változatról mneg azt hallottam,hogy szétrághatja és nem tenne jót neki a bélés...de ez is csak akkor következik be,ha a kutyus rágicsálós fajta lesz:)

Egyébként féltékeny típus a kutyus? Szóval lehet előtte puszilkodni...?:)vagy ez is nevelés kérdése!? Leendő férjecském nem örülne,ha a jelenlétében hozzám sem érhetne:)

2009. jún. 11. 18:13

Nem tőlük vettem, akkor nekik nem volt mikor lányom beindult a kutyuért.A miénk nem törzskönyves de szerintem nem ez a lényeg. Én nem tenyésztésre vettem. A bundája szép pedig nem sokat fésülgetem, igaz többet kellene., de nem szereti. Kutyakozmetikushoz elviszem ha már nagyon hosszú a szőre mert szerintem sokkal könnyebb vele bánni ha rövidebb, fürdéskor is hamarabb megszárad. Én megmondom őszintén, hogy nem gyakran használom a hámot mert ha anyukámékhoz, tesómékhoz megyünk akkor rá sem teszem mert ha meglátja a kocsikulcsot már megy is a kocsihoz. Meg aztán most már eléggé szót fogad, bár sétálni nem vinném el hám nélkül. Mi ia a legkissebbet vettük és nem is nőtt meg nagyra. Jóval kissebb mint a Szaffi például. Akkora most is mint a képeken. Egész délelőtt egyedül van mert dolgozunk, lányom suliba. Délben férjem kiengedi pisilni aztán van hogy 4 óráig megint egyedül van. Nekem nem nagyon rágott össze semmit, értem ezalatt bútort cipőt. egyedül a lábtörlőim és lányom szőnyege sinylette meg míg pici volt de most már azt sem bántja. Van egy csomó játéka azokat hurcolja. Na és persze mivel fiú van egy barátnője, egy fehér maci:)))

Tehernek nem érzem és a férjem,lányom meg a család is imádja. Mondjuk kicsit meg van kötve a kezünk hogy hova mehetünk de anyósom át tud lépni kiengedni ha kell meg át is viszi magához. Szerintem megszokta, hogy egy darbig egyedül kell lennie. Alvás....Háááát varrtam neki ágyikót és alszik is benne, mondjuk fél éjszakát aztán meg jön fel az ágyra. Míg kicsi volt a fejemnél aludt, most meg a lábamnál.

Kérdezz nyugodtan, szívesen válaszolok.

Ja! Most is itt játszik az ágyon a férjemmel:)))

22. Babarózsa84 (válaszként erre: 21. - Babarózsa84)
2009. jún. 11. 15:34
Bocsi,most látom a naplódban képet róla, 1,5 éves a kis Drazsé. Elnézést,nem olvastam vissza.
21. Babarózsa84 (válaszként erre: 20. - Moncsi720404)
2009. jún. 11. 15:32

Köszönöm a válaszod!Tőlük vetted a kutyádat is? Lehet látni Drazséról képet? Mennyi idős? Nagyon kíváncsi vok rá. Szép a bundája, meg vagy elégedve a kutyával? Mármint úgy értem,hogy tényleg szép!? Én a legkisebbiket választottam:) Tutira kicsi kutyit szeretnék...bár lehet ez sem biztosíték.

A hámmal kapcsolatban annyit,hogy barátnőmnek is bolija van és azt mondta,hogy a hám alatt kopik a szőr...ezért érdeklődöm.

Egyébként hol alszik? Gyakran hagyod egyedül hosszabb időre? Ha igen,hogy viseli?

Bármilyen tanács,praktika érdekel a kutyus nevelésével kapcsolatban?

Ezen kívül előfordult már,hogy tehernek érezted a kutyust? Tudom fura kérdés ez, de én már tapasztaltam másoknál,hogy egy idő után elmúlik a varázs és megunják a kutyát.Érdekes...nekem még sosem volt szobakutyám és remélem soha nem fog ilyen előfordulni.

Ige, családi házban lakunk,de még a kert nincs kész,így egyelőre nem engedhetem ki egyedül.

Nagyon várom a válaszod, a segítséged!

20. moncsi720404 (válaszként erre: 12. - Babarózsa84)
2009. jún. 11. 11:04

Onnan ismerem őket, hogy együtt jártunk kereskedelmi gyoprstalpalóra és járok vásárolni hozzájuk, meg a férjeink is ismerik egymást. Ha mondod nekik, hogy Drazsé a kutyusunk neve akkor tudni fogják ki vagyok.

Én a hámra szavazok, ilyen pici kutyusnál szerintem jobb. Mi először nyulhámot kellet, hogy vegyünk mert a többi nagy volt rá:))))

Sétáltatni akkor szabad ha már minden oltása megvan. A szobatisztaság meg mindenkinél más. Ha kertes házban laktok akkor egyszerűbb lesz szerintem. Ha én otthon vagyok akkor ki-be mászkálhat. Egyébként Drazsé nagyon élvezte a telet. Én kicsit le szoktam vágatni a szőrét bár azt mondják a bolikat nem kell nyírni. De így könnyebb vele bánni. Közbe pedig a fenekénél, kukijánál, szeme körül én szoktam lenyírni a higiénia miatt(nem ragad bele a kaki). Nekünk van egy kis egészségügyi problémánk de az állatorvos nem nagyon tud mit kezdeni vele. De úgy látom talán kezdi kinőni. Néha befullad, de nem tudok rájönni mitől mert kint is bent is csinálja. Azt mondja a doki, hogy nem hiszi, hogy fáj neki, ez olyan mint nálunk egy köhögés. De most már egyre ritkábban fordul elő. Ja! és néha hány egy picit de állítólag ezeknél a kutyuknál ez előfordul de nem kóros.

Jó sokat írtam:)))) Ha kiváncsi vagy valamire szívesen segítek ha tudok.

2009. jún. 10. 19:52
Bármilyen tapasztalatra, jó tanácsra, praktikára... kíváncsi lennék a bolognese kiskutyust illetően!
2009. jún. 10. 13:36
A mieinket egyáltalán nem mondanám szobatisztának, mivel nyáron állandóan kint vannak és ősztől amikor már kezdenek jönni a hidegek akkor ment éjszaka nem bírják ki reggelig, gondolom én ez azért lehet, mert ugyebán nyáron nem kell kikéretszkedniük. Nagy dolgot bent soha nem csinálnak, a pisi az elő szokott fordulni. Ha az összes oltását megkapta én csak onnantól kezdtem őket lehordani, amikor még emeletes házban laktunk.
17. Babarózsa84 (válaszként erre: 16. - Ánya73)
2009. jún. 10. 13:23
Igen. Ezt akartam kérdezni. Kb. hányhetes kórtól lehet sétáltatni? Mennyi idő alatt szokik a szobatisztaságra?
2009. jún. 10. 13:13
Még csak annyit, hogy a hámra ugyan úgy pórázt raksz, szerintem a hám és a nyakörv közti különbséget akartad kérdezni. Póráz mind a kettőhöz szükséges.
15. Ánya73 (válaszként erre: 14. - Babarózsa84)
2009. jún. 10. 13:11
A hámot csak sétáltashoz adod rá, attól az időtől nem kopik ki. Ez olyan mint a hajgumi, ha begumizod a hajad, attól még nem kezd el törni. Kis termetű kutyához mindenképpen hámot vásárolj.
2009. jún. 10. 13:07
A kicsit hámmal vagy pórázzal kell sétáltatni. Hallottam ilyen-olyan véleményt és a hám mellett egyetlen negatívum szól,hogy állítólag alatta elkopik a szőr. Igaz ez?
2009. jún. 10. 13:00

SZiasztok!

Két bolognese kutyusunk van és két gyerekünk. Amikor a lányunk született 18 évvel ezelőtt egy németjuhász kutyánk volt. Soha semmi probléma nem volt a gyerekek és a kutyák között, azóta már volt egy pár fajta kutyánk és igazából egyik sem volt problémás. Csak szeretni kell őket, nálunk az öregebbik kutyus imád utazni, ha csak a közértig megyünk képes beugrani az autóba, nagyon élvezi, a kisebbik ő nem szeret utazgatni. A fiam ráadásul allergiás volt egy csomó mindenre többek között a kutyaszőrre is. De kutyások lévén nem tudtunk és nem is akartunk megszabadulni, soha egyik kutyánktól sem. Ezt a fajta allergiát kinőtte, szerintem a szervezete így kezdett el védekezni. Bátran ajánlhatom, hogy ne hagyd veszni ezt a kis tüneményt.

12. Babarózsa84 (válaszként erre: 11. - Moncsi720404)
2009. jún. 10. 12:56
Igen, Róluk van szó. A mamikutyus Szaffi. Tényleg gyönyörűek a kicsik és szinte biztos vok benne,hogy semmi baj nem lenne a picivel. Te honnan ismered őket? Anyum vigyázna rá,ha hosszabb időre elmennénk,ez nem jelentene gondot.
2009. jún. 10. 12:40

Ja! És néha van, hogy az enyém is egyedül van szinte egész nap. Igaz, hogy akkor bepisil a lakásba de soha nem szőnyegre, szobába, hanem a járólapra ahol könnyen feltisztítom. Egyébként én dolgozom, lányom suliba. Férjem délben hazamegy így ki tudja engedni, de van úgy hogy nem tudjuk megoldani. Elvan egyedül, főleg, hogy így szokta meg. Mikor hazaérünk látnod kellene hogyan örül, szinte kiugrik a bőréből. Egyébként hozzám nagyon ragaszkodik, velem alszik, hiszen én foglalkozom vele többet, de az összes családtagot szereti. Nagymamák, nagypapák, tesómék is imádják és ő is megismer minden családtagot. Az idegenekkel viszont bizalmatlan ami nem is rosz, hiszen a kerítésen benyulva el is vihetnék, de nem engedi magát megfogni, a múlkor éppen lestem mit csinál.

Úgyhogy bátran kienegedem az udvarra ha otthon vagyunk. A nagykutyák(2db)is megszokták már, bár össze nem mertem még őket engedni. Egy kis kötöttséggel bizosan jár, hiszen azóta mi sem nagyon tudunk hosszabb időre elmenni sehova, de szerintem meg tudnánk oldani ha nagyon kellene, hogy a nagyik vigyázzanak rá. Szóval szerintem vágj bele nem bánod meg.

10. moncsi720404 (válaszként erre: 8. - Babarózsa84)
2009. jún. 10. 12:32
Ha Pápáról veszed akkor ismerem a családot. Az anyakutyust Szaffinak hívják. Én is tőlük akartam venni csak mikor mi beindultunk, hogy kutyust veszünk akkor nem volt nekik. Pedig nagyon szép kutyáik vannak.
9. H.Ancsi (válaszként erre: 8. - Babarózsa84)
2009. jún. 10. 12:17
irtam privit
2009. jún. 10. 12:15
Ige,tényleg nagyon gyönyörű kutyus. Pápáról veszem családi környezetből. Az anya kutyus 3. almából van a kicsi...nagyon megbízható tenyésztő, igazi szeretetteljes, gondoskodó családi körülmények között nevelkednek a kicsik. Nem túltenyésztést folytatni és nem gyári szinten hozzák létre a piciket. Hobby kutyának indult az anyakutyus,de mégis belevágtak a tenyészésbe, bár azt mondták ez az utolsó alom,mivel pont az előbbieket akarják kivédeni. Biztos vok bebbe,hogy gyönyörű, egészséges kutyuskám lenne...csak vannak kétségeim, néha elbizonytalanodom,pedig olyan régóta vágytam egy ilyen gyönyörűségre. Picit félek a kötöttségektől,mert ha egyszer tényleg lesz kutyám,akkor azt már nevelni, védeni,óvni, szeretgetni szeretném,csak nem tudom,hogyan alakul az időbeosztásom. Egyedül sem akarnám sokat hagyni,mert akkor csak szenvedne. Szóval keringenek bennem a kérdések,de tudom,hogy ha újra látnám,kezemben tartanám,nem tudnék neki ellenállni:)
2009. jún. 10. 11:02

megnéztem közbe a képeket. Ezt a kutyust akarod otthagyni??? Ne tedd!! Nagyon szép.

Honnan veszed? Tenyésztő?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook