Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bolhariadó! Segítenétek? Mivel irtsuk ki őket? fórum

Bolhariadó! Segítenétek? Mivel irtsuk ki őket? (tudásbázis kérdés)


11. kolmi2
2012. aug. 18. 09:54
Nos nekem is van két cicàm. Mindkettö kobor cica volt. Az egyik nagyon bolhàsan került hozzànk. Volt egy kis riadalom ugyan, de a gyogyszertàrban Neotomosan ampullàt ajànlottak ami igazi csodaszer és még ràadàsul olcso is. Szoval a megadott higitàsban egy permetezös flakonba öntve kell a cicàkat is és a környezetet is permetezni, no meg természetesen gondosan, a lakàst takaritani. A bolhàknak se hire se hamva nem lesz pàr napon belül. Ja és a szer nem kàros az egészségre. Megelözésként ajànlott néha egyet permetezni a lakàsban.
10. b4c06bc553 (válaszként erre: 9. - Miramira77)
2011. aug. 16. 13:12

Bevallom, hogy nekem újdonságot mondtál a bolhafészekkel kapcsolatban. 55 éve vannak macskáink, de még soha nem láttam bolhafészket!

Miért pánikolsz? Vegyél csepegtetőt a cica nyakára, és a gyerek cuccait rázd ki, mosd ki és az egész lakást alaposan porszívózd át, moss fel. Ennyi. A cicáról másnapra eltűnnek a bolhák! A takarítástól meg az egész lakásodból!

2011. aug. 16. 08:41
Úgy értem, hogy ahova a bolha bújt, ott benedvesítjük, és elkapjuk, és a rejtett zugokat, ahova petézhet.
8. b4c06bc553 (válaszként erre: 7. - Miramira77)
2011. aug. 16. 08:32
? Ugye ezt viccnek szántad? A cicát nem szabad fürdetni max. negyedévente!
2011. aug. 16. 08:28
Tuti! A cicát naponta fürdetni kell a bolhák miatt!
6. b4c06bc553 (válaszként erre: 3. - Miramira77)
2011. aug. 16. 08:14

A cicára lehet kapni cseppet, amit a nyakánál kell rácseppenteni. A gyerekre nem megy, mert nem tud megkapaszkodni, esetleg egyet-kettőt csíp, de az a ruhájában vagy az ágyában lehet. Mindent rázz ki, pld. a fürdőkádba, mert ott látod, ha kiesik a bolha, és agyon tudod nyomni.


Pók nem lehet, ami összecsipkedte a gyereket?

2011. aug. 16. 08:09
A fenébe.ALternatív módot sajnos nem tudok már a pici miatt, de a padlóra, szőnyegre nagyon tudom ajánlani (nem olcsó) az Insecticide 2000 rovarírtó permetet, patikába és állatfelszerelés boltokba kapható. Írd be a googleba és elolvashatod mire jó valamint szintén a googlet tudom ajánlani hátha ír valami tanácsot alternatívát bolha írtásra.
2011. aug. 16. 08:01
Lakásban élünk!
2011. aug. 16. 08:01

Nyíregyházáról importáltunk bolhákat. Macskákat ott megfürdettük, és belénkjöttek. Ott befújtunk mindent, porszívóztunk, de párat hazahoztunk. Itt megtalálták a két legpuhább bőrű lényt: a cicát és a 10 hós lányomat. Hogyan, mivel írtsunk? Vegyszert nem merek a baba miatt használni. Hogyan írthatnánk ki ezeket?

Látni egyet sem láttam, csak a csípések bizonyítják létezésüket!

2. godgoda (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2011. aug. 16. 07:58
Ki bolhás kutya cica?
2011. aug. 16. 07:57
Bolhariadó! S.O.S. Segítenétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook