Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bolhaírtás fórum

Bolhaírtás (beszélgetős fórum)


29. arrival (válaszként erre: 28. - Tixtina)
2011. dec. 22. 12:17

Ha kijár a kertbe, nézd át a kutyákat is (ha a Tieid)

Reméljük megoldódik a gond.

Nálunk a cicáknál a Frontline csepp vált be.

Kutyáknál Kiltix. A macskára nem adok nyakörvet, veszélyesnek tartom, ugrálnak mindenfelé.

28. tixtina (válaszként erre: 27. - Arrival)
2011. dec. 22. 09:46

Igen kijár a kertbe.Esetleg egerekkel találkozik:DD

Van két nagy termetű kutyám,külön kertrészben.


Úgy hallottam,hogy a lakásban is be kell porozni a sarkokat-zugokat,mert szétszórja a bolha a serkéket,és visszafertőződik az állat.

A kozmetikus ajánlott egy készítményt,ami a bolhák kitinpáncéljára hat,megpróbálom beszerezni.

27. arrival (válaszként erre: 26. - Tixtina)
2011. dec. 22. 01:38

Kijár a macska? Kertbe? Pincébe, padlásra, találkozik más állattal?

Így kapják el, egymástól. A bolhának vér kell, sarkokban nem él meg :)


Erről jut eszembe, van egy munkatársam, állandóan vakarózik, tele van bolhacsípéssel. Mondja, hogy a macskája tele van bolhával, biztos attól. De nem zavarja...

26. tixtina (válaszként erre: 25. - Arrival)
2011. dec. 21. 22:27

Igen,az utóbbira gondoltam én is.

Már csak egy megoldás van-elviszem a macskát bolhátlanítani-majd az egész házat kifertőtlenítem,befújom a sarkokat,szegélyeket.

25. arrival (válaszként erre: 24. - Tixtina)
2011. dec. 20. 12:49
Akkor valamit vagy nem jól csinálsz, vagy újra fertőződik. Ez az utóbbi lehet inkább.
2011. dec. 20. 10:11

Nyár végén hoztam el a macskát-most nyolc hónapos,de eddig semmivel nem tudtam kiirtani a bolhákat.

A legdrágább szerekkel próbálkoztam-fürdettem,vagy kétszer.-nyakörv-cseppek Németországból-de csak szaporodnak a bolhák!!!!:ooooo

23. Cise
2011. dec. 19. 13:29

Bolhák ellen a diófa levele jó. Szórjatok szét egy zsák levelet a pincében. Az állataid alvóhelyére is tegyél egy marék levelet és a bolha el fog pusztulni. Na nem egy óra múlva, hanem legalább egy hét kell neki.

Míg nem léteztek ezek a vegyszerek, ezzel üldözték el a bolhákat.

A kutyád a sétáltatás alkalmával is összeszedheti a bolhákat, mivel a bolha a kutya ürülékébe petézik. Ha egy "gumi" is van valahol, abból több száz bolha is kikelhet!

22. Aville (válaszként erre: 19. - C4de233d89)
2011. dec. 19. 10:22
Nehezített pálya, az egyik macskám fekete. :) Őt még kurkászni se lehet, mert nem veszem észre.
21. Lencsy
2011. dec. 19. 10:22
Most abban az egyben bízom, hogy ha ma ismét kijön a bolhairtó a pincébe és végre eltünik mind onnan akkor már a kutyámmal is könnyebb lesz ! Mérges vagyok ,mert épp tagnap kapott két adag Expot cseppet , hát úgy néz ki kidobtam az árát az ablakon !
20. Aville (válaszként erre: 18. - Lencsy)
2011. dec. 19. 10:19
Értem. De legalább egy kutyát könnyebb. :) Ők szeretik a vizet (némelyik nem, oké). De egy (kettő!) felnőtt cicát... Hááát, pedig lehet nem lesz más megoldás... Legalább a kis allergiásomat.
19. c4de233d89 (válaszként erre: 8. - Aville)
2011. dec. 19. 10:17
igen végig húzod a szőrén és ha látod a kis fényes pontocskát már nyomod is szét...egy idő után szadis hajlamaid lesznek és alig várod hogy nyírhasdd őket :)...úgy tudok haragudni rájuk, pedig csak ők is élni akarnak
18. Lencsy (válaszként erre: 17. - Aville)
2011. dec. 19. 10:14
A fürdetés jó ha bolhairtós sampont használok, nade fürdetni meg nem szabad sűrűn :(
17. Aville (válaszként erre: 10. - Lencsy)
2011. dec. 19. 10:12

Vizet rá, és engedd le a lefolyón. Figyeld a fésűt, lehet látni a kis rohadékokat.

Macskás vagyok, meg most tél van, tudom, de egy lakásban tartott kutyusnál nem segít a fürdés? Én legszívesebben a macskáimat megfürdetném, de nincs itthon szkafanderünk. :)))

16. Lencsy (válaszként erre: 15. - Arrival)
2011. dec. 19. 10:11
Hú akkor még szerencsésnek mondható nálunk az eset, hogy legalább a szőre nem hullik a kutyámnak ..mármint a bolhától, mert amúgy hullik neki kicsit !
15. arrival (válaszként erre: 14. - Aville)
2011. dec. 19. 10:08

Igen, lehet, hogy selejt a flakon, sosem lehet tudni.

Az egyik barátnőm olyan helyen dolgozik, ahol sprayket gyártanak, és egyes (alkoholista) dolgozok kiisszák az alkoholt a termékekből mielőtt beleraknák... Ugyhogy én semmin sem csodálkozok.


Nekem a Kiltix bevált a kutyáknál, így nincs bolhagond. De szegény kutyusnak régen 1 bolhától is kihullott a szőre és kipirosodott a bőre.

14. Aville (válaszként erre: 7. - Arrival)
2011. dec. 19. 10:05
Lehet, h igazad van, h a sprayvel van a baj, mert mióta ezt a flakont használjuk, azóta olyan, mintha nem lenne olyan jó. Az előző flakon tökéletes volt, a szőre is szépen visszanőtt. A szav.ideje rendben van, csak a cuccal lehet a baj. De már kifogyott, talán a következő jó lesz. Sajnálom, h a kutyusoddal is ez van. :(
13. Lencsy (válaszként erre: 12. - Arrival)
2011. dec. 19. 10:03
:))))
12. arrival (válaszként erre: 10. - Lencsy)
2011. dec. 19. 10:02
Nekem is középsnacim van :))))
11. Lencsy (válaszként erre: 6. - Arrival)
2011. dec. 19. 10:02
Értem ..akkor ha jól saccolom egy közepes méretűre 3 -4 ezer körül lehet !
10. Lencsy (válaszként erre: 4. - C4de233d89)
2011. dec. 19. 10:00
Na a fésű sajnos kizárt :( Marci egy közép schnauzer akit időközönként fésülni kell , na azt alig éli túl , nemhogy naponta bolha fésűzzem ! Amúgy ez hogy működik , mert addig értem, hogy kiszedi a fésű, de utána mi történik a bolhával, mert hogy az elvileg azonnal szétugrál vagy vissza a kutyába ?!
9. Lencsy (válaszként erre: 5. - Aville)
2011. dec. 19. 09:58
A Frontline tényleg nagyon jó, de én szerintem bármit használunk egy idő után immunis lesz rá a bolha , ugyanúgy mint a fejtetűnél is immunissá válnak egy idő után !
8. Aville (válaszként erre: 4. - C4de233d89)
2011. dec. 19. 09:57
Bolházós fésű az a sűrű fémfogú fésű?
7. arrival (válaszként erre: 5. - Aville)
2011. dec. 19. 09:57

Nekem a legkisebb kutyus allergiás rájuk, teljesen lekopaszodik :(

Szerintem inkább az lehet, hogy valamiért nem hatott a Frontline, esetleg régi volt, vagy jobban fel volt vizezve...

6. arrival (válaszként erre: 3. - Lencsy)
2011. dec. 19. 09:55

Nekem 3 különböző méretű kutyára kell (kicsi, közepes, nagy) és 12 ezret fizetek összesen a háromért, mérettől függ.

De tényleg hat, és a kullancsok ellen is véd.

2011. dec. 19. 09:54
Én a cicáimmal szenvedek. Ráadásul az egyik cicám allergiás a bolhára, hullik a szőre tőle, teljesen kopaszodni kezd egy idő után. Állatorvos állapította meg, és ő javasolta a Frontline sprayt, hónapokon keresztül használt is, de most úgy tűnik, mintha immunisak lennének a bolhák a Frontline-ra. Létezik ilyen? Tegnap fújtuk le az egész macskát, és ma még mindig vakarózik. Mintha nem használt volna semmit. El vagyunk keseredve, mert most nem tanácsos semmi mást használni egyből.
4. c4de233d89 (válaszként erre: 1. - Lencsy)
2011. dec. 19. 09:44
lehet kapni bolházó fésűt...én is olyan helyen lakom ahonnan sajnos a cseppek és a nyakörvmellett is előfordul..mindennap átfésülöm, megbolházom őket...nagyon várják a nap fénypontja :)
3. Lencsy (válaszként erre: 2. - Arrival)
2011. dec. 19. 09:41
Tudsz egy árat mondani ?
2. arrival (válaszként erre: 1. - Lencsy)
2011. dec. 19. 09:40

Nekünk a Kiltix nyakörv vált be, igaz drága de biztosan hatásos, és 7 hónapig véd.

Tizenvalahány éve használom 3 kutyánál.

2011. dec. 19. 09:39
Társasházban lakom ahová a nyár folyamán a pince helységbe betelepedtek a macskák és ezáltal elszaporodtak a bolhák . Mindez akkora mennyiségben, hogy már 3x volt kint a bolhairtó , de a pincék még mindig nyüzsögnek ! Már egy ideje tart a fűtés szezon és a lakók a tüzelővel hordják ki a bolhákat a pincéből ..amit ugye az én kutyám a lépcsőházban összeszed :( Szegény állatomat hiába irtom az összes jó minőségű bolhairtóval , újra és újra van benne ! Tudtok valami házi "gyógymódot" erre a problémára ? Nem akarom már vegyszerekkel bombázni a kutyámat és nagyon úgy néz ki értelme sem sok van !

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook