Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bolha a macskában fórum

Bolha a macskában (beszélgetős fórum)


2015. febr. 23. 08:01

Sziasztok!

Rövid történetet szeretném megosztani a macskámról.

Szegényke bolhás volt, nem tudjuk meddig. Az előző gazdája nem vette észre, hívtak állatorvost,mert furcsán viselkedett a macska, alig jött le a szekrény tetejéről, oda kakilt pisilt, elkezdett a szemnél és a nyakánál kihullani a szőr, de az állatorvos sem vette észre!(profi egy állatorvos)

Rajta kívül még 4 cica volt ott, állatorvostól kaptak 1-1 injekciót, mert csak tippelgetni tudott mi bajuk lehet. Végül azért hoztuk el az egyik cicát, mert az injekció nem hatot, és elakarták altatni, a többi macska is egyre rosszabb állapotba került.

Ennek ellenére, konzultáltunk az állatorvossal, aki jó ötletnek tartotta, hogy egy cicát hozzunk el, másik lakásba. Elhoztuk a cicát, és ahogy kibujt a hordozóból, egyből gyorsan körbeszaglászott, keresett magának búvóhelyet.

Mivel nem tudtuk mi a baja, ezért csak a konyhába, előszobába, fürdőbe engedtük be. Kettő nappal később a macskánk jó lakottan vacsora után elkezdett mosakodni, észrevettem a hasánál, hogy rohangálnak benne a bolhák, még az nap este felhívtuk az eredeti gazdáját, elmondtuk mi a helyzet.

Másnap az volt az első dolgunk, hogy elmentünk és vettünk neki Frontline combo, rácsöpögtettük, és 2 nap múlva már nem volt benne bolha, Ennek ellenére vettünk Biokillt is. 3x vagy 4x fújtam be mindent, előtte mindig felmostam Domestosos vízzel.

Kb 3 nappal később beengedtük a szobába, félt a szobától :D

A búvóhelyeit sűrűbben fújkáltam. A többi cica is kapott cseppet a nyakához, vettük oda is Biokillt, az eredeti gazdi is vett.

Elkezdet visszanőni a szőrük.

Az én cicám teljesen bolhamentes, visszanőtt a szőre, használja az almát normálisan, velünk alszik, jó étvágya van.

A többi cica még néha néha bolhás, de folyamatos irtás alatt tartják a bolhákat, amit ellenőrizni szoktunk.

Az állatorvost, nem értesítettük, mi lett a cicánkkal, nem tudta felismerni, hogy bolhanyál allergiás, és bolhás. Azt hitte depressziós,ez a doki soha többé nem fogja látni a macskánkat az biztos!

Szőnyegünk 1 db volt az is lábtörlő szőnyeg, a szoba előtt, de mivel az első nap rákakilt a macska kimostuk, és elraktuk. Ami még nagyon fontos, sehol nincsen nálunk parketta, linóleum és járólap van mindenhol, illetve fali csempe a konyhába és a fürdőben. Az összes ruhás szekrényt is be kell fújni bolhairtóval. Ahol több cica van és bolhásak, lehet nekik venni kutyára való bolhairtó cseppet, csak azt ki kell mérni, injekciós tűvel nagyon egyszerű, ez is használ nekik 2-3 e ft, még a rendes csepp cicára 3 e ft, 5 cicának a csak a csepp 15 e ft lett volna.

Erre jön rá kb az a 12 üveg Biokill.

Elmentem másik állatorvoshoz, tanácsot kérni, mert olvastam, ha bolhás akkor férges is, vettünk nekik az állatorvosnál féreghajtót, 2db volt 400. ft. Kaptak még algatablettát, azt is ajánlották, 650 ft volt, 100 db os, azt elfeleztük, a mi macskánk csak úgy ette meg ha beletörtük a száraz kajájába, a többi simán megette kézből.

Ahol nagy a bolhaferőzötség nem elég csak 1x csepegtetni a cicáknak. A szőr és visszanőlése érdekében, és persze a vakarózási sebek miatt kaptak körömvirág tea főzetet is, 100% pamut vattával, a tea 300 ft volt, a vatta 600.

A többi cicánál segítettünk kitakarítani a lakást, nagyon alaposan, kimostunk a szekrényeket, a ruhákat, befújkáltunk, porszívóztunk, foteleket, porszívóval, aztán körömkefével átsikáltuk, enyhén fertőtlenítős vízzel,nagy munka volt, és most már hála istennek nagyon nagyon megcsappant a bolhák száma, kell még fújogatni, de lassan megdöglenek a rohadt bolhák. Nekem még mindig van itthon egy adag cseppen, bár nem cicára, de higgyétek el használ, szemmel látható változást hozott az a csepp is.

26. timycat (válaszként erre: 11. - G_eszter)
2012. ápr. 14. 01:13

Frontline -én oldatot használok, de a combo is jó- 1 órán belül "agyonvágja" a bolhákat; 1-2-szer jól átfésülöd, felporszívózol és ennyi. Arra viszont ügyelj legközelebb, hogy inkább megelőzd a bajt. A frontlinera azt mondják 3 hónapig hatásos, hááát én inkább azt mondom max 2-2,5 hónap az a 3.


Hidd el nem lesz gond! 4 cicusom van, kinti-bentiek, 1-2-szer nálunk is "becsúszott" bolhásodás, de ha rögtön kezeled nem szaporodnak el.

2012. ápr. 13. 23:58
köszönöm a hozzászólásokat!
24. bnedora (válaszként erre: 23. - E57e061615)
2012. ápr. 13. 23:08

Akkor rosszul mondta a nagymamád, saját magamon tapasztaltam már. Az más kérdés, mint pl. a szúnyognál is előfordul, hogy van akit nem szeretnek.


Amúgy a fürösztést én sem ajánlom, több okból sem.

23. e57e061615 (válaszként erre: 15. - Bnedora)
2012. ápr. 13. 22:56

Ezt nekem is mondta nagyanyám, hogy a macskáról a bolha nem szokott átmenni emberre, és nagyon extrém eseteket leszámítva igaz is. Nekem az ágyamba is bejöhettek mindig a cicák, és soha egyetlen csípés nem volt.

Az előbb egy átmenetileg befogadott macskát kifelejtettem. Benne annyi bolha volt, hogy én ilyet még nem láttam. Tőle egy szőnyegen utána pattogtak a bolhák.

Ez a cica viszont csak egy hete kapta el, úgyhogy olyan sok nem lehet. A víz alá merítő kínzás felesleges, a lakást végigvegyszerezni ennyi miatt megint az.

2012. ápr. 13. 22:36
Biztosan nem azért volt levert, mert bolhás. Jól tetted, hogy féregtelenítetted is, és amennyiben találsz a székletében elpusztult férgeket, akkor 2 hét múlva nem árt megismételni.
2012. ápr. 13. 22:27

Kb 1 hete lehet bolhás, nem tudom hány bolha lehet benne. Alig vakarózik, így remélem, hogy kevés bolha van benne.


Bolhásztam még este is, a nagyot (amit ma láttam) nem találtam, csak lárvákat szedegettem ki, 6-ot.

2012. ápr. 13. 22:25

Levert volt ma a macskám, nem tudom mitől lehet.


Vettem ma féreghajtót is, mondta az állatorvos, hogy előfordulhat féreg.

19. bnedora (válaszként erre: 11. - G_eszter)
2012. ápr. 13. 22:09

Attól, hogy egy ilyen fórum nem aktív, még sok mindent olvashatsz a macskák bolhairtásáról. A bolha már jó pár éve él az ember közelében, és élni is fog.

A csöppek jók, jobb, mint a nyakörv. Fontos, hogy a bolhairtás alatt végezz féregtelenítést is a macskán.

2012. ápr. 13. 22:08
A vízbenyomás és samponos fürdetés helyett inkább vegyél bolhairtó port, én egy időben csak ezzel kezeltem, mérföldekkel jobban tűri mint a fürdetést és a büdös sampont...
2012. ápr. 13. 22:07

Persze,hogy rámegy az emberre-ki monda ezt a baromságot,hogy nem csípi meg:DD

Mondjuk az igaz,inkább az állatba megy,de nekünk eltűnt a kandúrunk,és a lakásban hátrahagyott bolhái a lányomat találták meg:O

2012. ápr. 13. 22:05
Igaz,nálunk az egész lakásban,130 négyzetméteren van a macska-és mindenhova bejárása van:DDD
15. bnedora (válaszként erre: 6. - B4c06bc553)
2012. ápr. 13. 22:05
Azért hülyeséget ne írj. A bolha igenis rámegy az emberre és megcsípi.
2012. ápr. 13. 22:04

Minden nap felszívtam,naponta többször,mégis elszaporodtak.

Ugyanis a sertéket nem lehet tökéletesen felszedni.

Szerencsére,már eltűntek

13. b4c06bc553 (válaszként erre: 11. - G_eszter)
2012. ápr. 13. 22:03

Egy nap alatt megöli, csak azért kell még várni, mert a peték kieshetnek a fésülésnél. Azokat kell jól összeporszívózni, és alaposan feltakarítani minden helyet, ahol a cica aludni szokott.


Egész életemben voltak cicák körülöttem, talán kétszer volt rajtam "eltévedt" bolha. Nem tudom, hogy hogy tud elszaporodni, csakis arra tudok következtetni, hogy nincs alaposan kitakarítva minden olyan hely, ahol a cica szokott lenni. És ugye egy lakásban legalább 20 helye van egy cicának! :)

12. tixtina (válaszként erre: 11. - G_eszter)
2012. ápr. 13. 22:01

Nem tudom-én elhasználtam mind a három fóliát,Németországból hozattam,de sajnos rengeteg bolha volt a macskában,és csak a fürdetés segített,anélkül nem pusztultak el :((

Inkább megelőzésre szokták,vagy ha csak egy-két bolhája van-szerintem inkább elriasztja,de nem öli meg.Legalábbis nekem ez a tapasztalatom

11. g_eszter (válaszként erre: 6. - B4c06bc553)
2012. ápr. 13. 21:58

Láttam fórumokat, csak beszélgetni akartam, találni egy jó megoldást. És ahogy láttam, azok nem aktívak már.


A macskát fésülgetem, hogy a peték jöjjenek ki, és alaposan porszívózom a lakást.

Kicsit kétségbeestem, amikor megláttam a bolhát. Meg aggódok, hogy ne terjedjenek el.


Azt olvastam a cseppről, hogy elméletben 1 nap alatt megöli a bolhákat. Ez mennyire igaz?


Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

2012. ápr. 13. 21:57
Amúgy rengeteg ilyen fórum van már,sztem ez is össze lesz vonva-érdemes körülnézni,mások mit írtak:D
9. tixtina (válaszként erre: 5. - E57e061615)
2012. ápr. 13. 21:55

Egyáltalán nem felesleges,sőt szükséges jó,ha az ember nem szeretné,ha a lakás tele legyen több ezer bolhával,mert bizony nagyon gyorsan szaporodnak.

Mi sem hittük el,amíg meg nem tapasztaltuk a bolhák csípéseit.-Bár csak a lányomat csípték-szegénykémnek azóta is foltos a bőre:O

Nem lesz a cicusnak semmi baja,egy kis fürdővíz nem kínozza.

8. b4c06bc553 (válaszként erre: 5. - E57e061615)
2012. ápr. 13. 21:54

Nem kell mindent elhinni, amiket írnak itt, mert van aki itt éli ki a szadizmusát!

Valószínűleg ez is egy ilyen hozzászóló.

7. tixtina (válaszként erre: 3. - E57e061615)
2012. ápr. 13. 21:53
Nálunk bizony elszaporodtak,és a lányomat agyoncsipkedték,volt,hogy 30 csípés volt rajta,és nagyon durván kidudorodott:(
6. b4c06bc553 (válaszként erre: 1. - G_eszter)
2012. ápr. 13. 21:53

Egy héten belül minden bolha eltűnik, de takarítanod kell, hogy a peték is eltűnjenek.

Nagyon hatásos, nincs szükség más kezelésre!

A bolha nem fog belétek menni, mert a cica szőrén meg tud kapaszkodni, az emberen viszont nem. Azon kívül az ember hidegebb, mint a cica, és a bolha is a meleget szereti.


Különben legalább 40 fórum van már ebben a témában!

5. e57e061615 (válaszként erre: 2. - Drienke)
2012. ápr. 13. 21:53
Úr isten! Szerintem ez tök fölösleges, csak stresszeli vele az ember szegény állatot.
2012. ápr. 13. 21:51

Igen,fürdetni kell.Mi bolhairtó sampont használtunk

Mi elkövettük azt a hibát,hogy csak bekentük,de vagy 50-60 bolha lett benne,aztán fürdő.Sajnos a lakásban is elszaporodtak-majd maguktól kipusztultak-bár van egy por,amit az állatorvosnál vettünk-a sarkokat kell beporozni,és gyakran porszívózni.

3. e57e061615 (válaszként erre: 1. - G_eszter)
2012. ápr. 13. 21:51
Nekünk már sok macskánk van. Kijárnak, így időnként megbolhásodtak. Nem kell parázni, nem fognak a lakásban elszaporodni.
2. Drienke (válaszként erre: 1. - G_eszter)
2012. ápr. 13. 21:49
Frontline Combot mi megelőzésre használjuk. Ha van/volt bolha mi állatpatikában veszünk rá oldatot. Ezt vízbe kell beletenni és -itt jön a drasztikus rész - belenyomni a cicust. Sajnos nem jut eszembe az oldat neve.
2012. ápr. 13. 21:45

Ma fedeztem fel a macskámban, hogy bolhás. Kb 1 hete kerültünk olyan helyre, ahol összeszedte, azóta lehet bolhás. Ahogy észrevettem, mentem állatorvoshoz és adott Frontline Combo-t, amivel kezeltem is a macskát. Azóta még fésülgettem, s szedtem ki belőle lárvákat és alaposan felporszívóztam.

Próbáltam bolhát keresni benne, de nem maradt nyugton a macska.

Arra lennék kíváncsi, hogy kb mikor kezdi el ölni a szer a bolhákat, illetve mit tudjak csinálni, hogy ne szaporodjanak el a lakásban és ne csípjenek minket?

A cica lakásban tartott cica, nem jár ki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook