Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Boldog vagyok hogy hosszú próbálkozós és küzdelmes idő után... fórum

Boldog vagyok hogy hosszú próbálkozós és küzdelmes idő után... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

21. LBO (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 2. 06:40
❤️😊
2022. ápr. 1. 18:52

Eléggé elkanyarodott ez a fórum a vallomást kiíró örömétől.


Gratulálok és hosszú egészséges, boldog életet kívánok!

19. 55Judit (válaszként erre: 18. - Ágio8405)
2022. ápr. 1. 18:45
Igen volt, illegálisan. Amivel ha elkaptak valakit keményen megbüntették, mert bűncselekménynek számított 1952-57 között. Ebb en az időszakban született rengeteg gyerek, a Ratkó gyerekek. (Én is abban az időben születtem.) A mi gyerekeinket pedig Ratkó unokáknak titulálták. Ma is hallom a kifejezést. Még ők is viszonylag sokan vannak, de közöttük már sok a szingli, sokan nem akarnak gyereket, és soknak valóban nincs is. Divatba jött hogy a nők jobban önállósodtak, karriert építettek és építenek család helyett ma is.
18. Ágio8405 (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2022. ápr. 1. 18:36
Mègis volt akkor is. Nagymamámnak kettő is…. Hogy milyen módszerrel nem tudom, de volt azt tudom.
17. Fox Mulder (válaszként erre: 15. - Ágio8405)
2022. ápr. 1. 18:21

Egy pillanat. Direkt nem foglaltam állást a kérdésben, csupán jeleztem, hogy vannak másképp gondolkozók is.

Szándékosan maradok pártatlan, eszemben sincs a topikot egy gyerekpárti/nem gyerek párti eszkaláció irányába elsodorni.

16. 55Judit (válaszként erre: 15. - Ágio8405)
2022. ápr. 1. 18:13
Valószínű, akkor is gondolkodtak ésszerűen emberek, csak nem volt ilyen színvonalú születésszabályozás. Ráadásul egy időben (Ratkó korszak) tilos volt az abortusz is.
15. Ágio8405 (válaszként erre: 6. - Fox Mulder)
2022. ápr. 1. 18:04
Ennél sokkal rosszabb idők is voltak már, ha ők így gondolkodtak volna mint te, már rég kihalt volna az emberiség.
14. Miss Angel (válaszként erre: 13. - Fox Mulder)
2022. ápr. 1. 17:32

👍


hogy nekem mi jutott eszembe,azt inkább nem írom le ...😁

13. Fox Mulder (válaszként erre: 12. - Miss Angel)
2022. ápr. 1. 14:52

Erről ez jut eszembe:

" Lekerül a paraszt a pokolba, Lucifer elkezdi körbevezetni.

Az első teremben egy óriási üstben főnek az elkárhozottak, az üst körül kisördögök állnak. Aki megpróbál kimászni az üstből, azt a kisördögök visszatuszkolják.

- Ez az oroszok üstje. -szól Lucifer.

A következő teremben ugyanez a látvány fogadja őket.

- Ez a kínaiak üstje.

A harmadik termeben is ott fő az óriási üst, de nincsenek kisördögök körülötte.

- Hol vannak a kisördögök az üst mellől? -kérdi a paraszt.

- Ez itt a magyarok üstje -válaszol Lucifer- ha valamelyik megpróbál kimászni, a többi azonnal visszahúzza!

12. Miss Angel (válaszként erre: 11. - Fox Mulder)
2022. ápr. 1. 14:26
szép lenne,ha csak ők nyomnának kukoricát...de mernék rá fogadni,hogy a 7 emberből legalabb 5 nem a véleménykülönbség miatt tette,így szokott ez lenni ;)
11. Fox Mulder (válaszként erre: 9. - Miss Angel)
2022. ápr. 1. 14:02

Mint mondottam, az emberek sokfélék és a véleményük is az. Mindig lesznek olyanok, akik mindenképp szülni akarnak, még atomvillanás közben is és után is. És minig lesznek olyanok, akik nem tartják majd ezt jó ötletnek.


Itt feltettek szavazásra egy kérdést. Egyszerűen csak el kell fogadni, hogy nem lehet mindenkinek ugyanaz a véleménye.

10. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 1. 13:51
Gratulálok. Én is hiszem, nekünk 9,5 év sikertelenség utàn jött a meglepi hogy sikerült. 🥰
9. Miss Angel (válaszként erre: 6. - Fox Mulder)
2022. ápr. 1. 13:49

akkor ezek szerint senki ne szüljön??

ez abszurd....

és aki mondjuk sok -sok éve próbálkozik,nem jön össze és minden vagya hogy csaladja,gyereke legyen és épp most sikerül? nincs joga boldognak lenni?

ha nincs mindez,amit leírtál,akkor is szülnek felelőtlenül,van 10 gyerek ott,ahol egynek sincs mit enni,na ez a nagy felelőtlenség.Vagy megszüli aztan eldobja .....és ilyenek mindig voltak és lesznek,attól függetlenül,milyen a körülöttünk lévő világ.

8. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 1. 13:42
Gratulálok! 👶
7. Amaunet (válaszként erre: 6. - Fox Mulder)
2022. ápr. 1. 13:41

Az így gondolkodóknak vagy már felnőttek vagy soha nem is fognak gyermeket vállalni. Valami kifogásuk mindig lesz, hogy miért nem.


Szerintem az egyéni boldogságot igenis keresni kell ilyen körülmények közt is. Ha az megvan, akkor túl lehet élni egy világvégét is, mert van miért, van kiért.

6. Fox Mulder (válaszként erre: 5. - Miss Angel)
2022. ápr. 1. 13:19

Nem nyomtam kukoricát, de van ötletem, kik kukoricáznak:

Tudod ahány ember, annyi féle és annyi féle vélemény. Vannak, akik azt gondolják, hogy ilyen rohamosan romló gazdasági helyzetbe, háború a szomszédban (még egyenlőre) hullámokban ránktörő világjárványban felelőtlenség gyereket szülni egy ilyen egyre elszaródó világra. Kb. ők nyomnak kukoricát.

2022. ápr. 1. 13:08

gratulálok tiszta szívből,legyetek nagyon boldogok!


akik erre kukoricát nyomtak,azok mit éreznek???

2022. ápr. 1. 11:40
Gratulálok, minden jót kívanok! 😀
3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 1. 11:32

Gratulálok!

Sok boldogságot, örömet és jó egészséget kívánok a kis család minden tagjának.

2022. ápr. 1. 06:33

Szívből gratulálok!!!👩‍👦

Sok boldogságot kívánok az egész Családnak!👍

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook