Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Boldog párok titka fórum

Boldog párok titka (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2008. márc. 12. 15:36

Én a második házasságomban élek. El sem tudom mondani, micsoda különbségek vannak a kettő között. A mostani azért működik jobban, mert mindent meg tudunk-, és meg is beszélünk. Ez az egyik legfontosabb dolog egy párkapcsolatban (tapasztalatom szerint). Nem szabad, hogy sérelmek maradjanak bennünk, mert az megöli a kapcsolatot. A közös célok, a célok eléréséhez vezető út közös megtervezése és megvalósítása is nagyon fontos. Nem kell mindig egyetérteni a másikkal, de tudni kell elfogadni a másik véleményét és tudni kell okosan érvelni a meggyőzéshez.

Nagyon fontos még az elfogadás. A párunk hobbyjának, érdeklődési körének, érzelmeinek, értékrendjének, családjának stb. elfogadása. Ezeket a dolgokat össze lehet hangolni (vélemnyeltérés esetén). Nem szabad elvárni senkitől, hogy szakítson a múltjával, mert nekünk nem tetszik valami.

Véleményem szerint is nagyon fontos a testi kapcsolat. A szex, a simogatás, a puszi, vagy csak egyszerűen egy érintés, egy mosoly, egy kacsintás.

Ezeknek a dolgoknak természetesen kölcsönösnek kell lenniük. Amint egy kapcsolat csak az egyik félről szól, annak vége.

24. Rika1
2007. aug. 1. 01:54
Szerintem a cikkel semmi probléma nincs.Minden benne foglaltatik ami egy jó házassághoz kell.Talán még annyit fűznék hozzá,hogy amikor a gyermekek már felnőnek,eljön az a pillanat,hogy átértékelődjön az élet,egy házasságban.Nálunk most jött el,hogy már nem kell oda figyelni olyan nagyon a gyermekeinkre.Sokkal többet csinálunk közös progikat a párommal külön,és ez nagyon jó.Eddig is voltak,de most sokkal több időt fordítunk egymásra.25 éves házasok leszünk,de ezt már több helyen leírtam,és még mindig szerelemmel szeretjük egymást.Ez csak azon múlik,hogy a pároknak egymás felé türelmesnek kell lenni.Ezért van az,hogy tolarencia,és a jó sex az,ami kell a jó és sokáig tartó boldog házassághoz.
23. 2dfdc4af73 (válaszként erre: 18. - Alma20)
2007. aug. 1. 00:50

Igazad van, én is így gondolom:) De annak nagyon örülök, h mielőtt még nem olvastam el, ezeket éreztem, v ösztönösen tudom h így kell csinálni. Ezt nem is csodálom, hiszen nagyon SZERETEM a Kedvesem és Ő az aki ezekre a dolgokra ráébresztett. A cikk az a része elszomorított h egyik kapcsolatra sincs garancia, de már nem félek semmitől, mert minket egymásnak teremtettek!

Üdv:)

22. Ancika
2006. dec. 7. 10:51
Előre elnézést kérek a hozzászólásomért, de a cikkben van 1-2 hiba. Uschi Glas 2003ban elvált Bernd Tewaagtól 22 év házasság után. Ma Dieter Hermann a férje. 2001ben kiderült hogy Tewaagnak viszonya van egy másik nővel már 10 éve. Szóval az úriember vizet prédikált ugye és bort ivott...
2006. dec. 7. 09:21
Szerintem aki tényleg szerelmes annak nem kell odafigyelnie ezekre a "szabályokra",hiszen mindegyik evidens.Ja és azt sem értem miért lepődött meg azon,hogy a nők nem úgy szeretnék csinálni a dolgokt,mint az édesanyjuk.Szerintem ezzel nagyon sokan vannak.Mert tudod mit nem szerettem és arra törekedek,hogy ez az én gyerekemmel ne legyen így.Mások hibájából tanulok,mert azt szeretném hogy a gyerekem szeressen és boldog legyen...
2006. nov. 22. 10:29
Nekem is tetszett a cikk..de nálunk talán már túl késő. Nem szeretem a férjemet. Mit tegyek, hogy újból tudjam szeretni?
2006. nov. 8. 09:49
Drága Mókica! A cikk teljes mértékben tükrözi a valós tényeket! Amiért az én házasságom 27 éve jól müködik az mind ezekről szól!Sokszor hangoztatom,hogy egy párkapcsolat két emberről szól,ezért hát meg kell tanulni a dolgokat közös nevezőre hozni.Ezért a legfontosabb szempont a szerelem és az egymás elfogadása!Persze,hogy vannak problémák is, de két szerető ember együtt mindent megtud oldani.Vagy ha nem, hát azért van a másik, hogy kiegyenlitse a párját és erőt adjon neki az újra induláshoz és ennek kölcsönösnek kell lennie.Egy párkapcsolatban nem lehet önzőnek lenni,hiszen akkor miért is akarok párkapcsolatot!?A jól müködő kapcsolathoz fontos az ilyen irányú beállitottság, ha nincs akkor az is rendben van, ha az egyén függetlenül éli az életét.Nekik valószínüleg más dolgokat kell megvalósitaniuk, mint pld:karrier,nemes cselekedet és stb.Csak az a fontos mit szeretne a lélek és ha megtalálta az útját akkor biztosan boldog lehet akár párkapcsolatban,akár egyedülállóként!Ha őszintén Önmagunkba nézünk akkor siker koronázza utunkat!
18. alma20
2006. nov. 7. 16:40

Nekem még hál'istennek nincsenek párkacsolati gondjaim( 1éve tart a szerelem), de ez a cikk megerősített abban, amit eddig is fontosnak tartottam a jó párkapcsolat fenntartására!

Nem lehet elégszer végiggondolni és szem elött tartani ezeket a "szabályokat"!

Köszönöm! :-)

17. gkreka
2006. nov. 7. 13:42
nekem segített a cik, hogy átgondoljak egy-két dolgot a saját házasságommal kapcsolatban
16. Mókica (válaszként erre: 15. - 737f507a35)
2006. okt. 16. 12:12
Ez jóó;) Köszike:D
2006. okt. 16. 11:46
Mókica, nagyon jó a cikk, ha még úgymond, általánosságban "beszél".A konkrét esetekre is van megoldás, az egyik kereskedelmi csatornán minden hétköznap délután 2 műsor is azokkal foglalkozik, így azokat is kielégítik remélhetően, akik konkrét Magyarországi problémákat akar...:)
14. Ekka
2006. okt. 16. 11:42
Türelem. (ennyi a titok:D )
13. eee466847e (válaszként erre: 8. - Mandy)
2006. okt. 15. 12:25
Köszi, én is örülök, hogy nálad hasonló a helyzet.
12. Mókica (válaszként erre: 11. - Icus)
2006. okt. 14. 12:47

ja, ne gondold, hogy felbosszantott:)

Csak furcsálom az ilyen beállitottságú embereket:)

De már nem is foglalkozom vele;)

Köszi azért!

Puszi;)

11. Icus (válaszként erre: 10. - Mókica)
2006. okt. 14. 12:40

Azt írtad a bemutatkozó lapodon, nem hagyod magad felbosszantani, ilyen megjegyzés miatt nem is szabad mérgelődnöd. Látom, hogy rosszul eset, mert megszólta a cikkedet, de nem mindenki olyan, hogy szó nélkül tovább megy, ha valami nem tetszik neki. Lehet, hogy rossz passzban volt, éppen a párja miatt, és ettől a ciktől várta a megváltást!

Ne törödj vele!

2006. okt. 14. 12:32

Nincs is azzal baj, hog nem tettszet neki, hisze nem vagzunk egyformák!

De!

Én is olvastam már nagyon sok olyan cikket, aminek semmi értelme nem volt, nekem se mondott semmit! De ettől függetlenül nem kezdtem el lefikázni...

Elkönyyveltem magamban, hogy na ez is egy értelmetlen cikk volt, és ennyi! Nem kezdtem el negativ,dolgokat irni a cikk irójának....

Csak ezért nem értem Kincsit...

Nem tettszett neki...és ennyi..nézelödjön tövább...és is mindig ezt teszem!

9. Icus (válaszként erre: 5. - Mókica)
2006. okt. 14. 08:17

Szerintem, Kincsi nem rád gondolt, hanem a cikkre, csak azt nem nézte meg, hogy azt nem te irtad.

Neharagudj meg érte, én is többet vártam a ciktől. Elovastam, mert érdekel a téma, de szerintem is általánosságokban beszél, neked tetszett és láttál benne fantáziát, nyilván ezért tetted fel.

Tudod, jobban szeretem, ahol hétköznapi, sőt tovább megyek, Mo.-on élő emberek eseteivel példálóznak.

2006. okt. 14. 06:14

Mókica, szerintem tök jó ez a cikk, és hasznos is :)) Én még 'csak' két éve élek házasságban, ennyi idő után talán még nem nagy dolog, hogy nagyon boldogok vagyunk. De ezek a tanácsok igenis megfontolandók, ha még harminc év múlva is ilyen boldogok szeretnénk lenni!


Mamácska!

"A derülátásom fékezi a párom félelmeit.( a gyerekek betegségét nehezen kezelte) Ő viszont humorával (ezért szerettem belé szerintem) mindíg átsegít szomorú perceimen. "

Ez a felállás nálunk is szóról szóra fentáll, és nagyon örülök, hogy már ennyi ideje működik :)))


puszi

7. Mókica (válaszként erre: 6. - 5ba9b2e282)
2006. okt. 14. 03:37
Puszi:DDD
2006. okt. 13. 23:09

Szerintem ne veled van baja, hanem saját magával!Ennyi jóindulattal a "szívében", gondolom ismeretlen dolgokról írtál neki!

Ne foglalkozz vele!

Kedves Kincsi! Sok szeretettel várjuk a konkrétumokkal teli, nem levegőbe beszélős cikkedet!!!

Igenis jó a cikk szerintem!!!

5. Mókica (válaszként erre: 2. - Kincsi)
2006. okt. 13. 22:57

Mi az ,hogy folyamatosan???

Mi a bajod velem??

2006. okt. 13. 20:30
Többször utaltam rá itt a fórumokon, hogy második házasságomban élek 27. éve. Kiegyensúlyozott, boldog a házasságunk. Titok nics, pár szóval jellemezném az összetartozásunk erejét. Ma már felnőtt gyermekeink, unokáink vannak, mindíg szakítottunk időt arra, hogy megbeszéljünk mindent. Munkahelyről, politikáról, szomszédokról, filmekről stb. A derülátásom fékezi a párom félelmeit.( a gyerekek betegségét nehezen kezelte) Ő viszont humorával (ezért szerettem belé szerintem) mindíg átsegít szomorú perceimen. Nosztalgiázunk szerelmünk hajnaláról, ahogy a cikkben is írják. Toleráljuk egymás hibáit, és nincsenek ködösítések. Csak őszinte beszéd van és bizalom. Minden téren.
3. 93a74b44ea (válaszként erre: 2. - Kincsi)
2006. okt. 13. 19:09

Te pedig egy kicsit túl kritikus vagy!:)


Én igenis úgy érzem, van benne olyan dolog is, amit hasznosítani lehet.

2006. okt. 13. 17:24
Neharagudj de ebben a storíban semmi konkrét dolog nincs. Csak a levegőbe beszélsz folyamatosan!
2006. okt. 7. 20:02
9 tipp nem csak kezdőknek

Vannak, akik boldog párkapcsolatban, házasságban élnek, mások pedig nem. Sajnos az utóbbiak vannak többségben. Éppen ezért sokakat érdekel a titok: megakadályozhatjuk-e, és ha igen, hogyan, hogy el ne múljon a nagy szerelem? A viselkedéskutatók – miközben házastársakat kérdeztek meg erről a kérdésről – arra az eredményre jutottak, hogy bizonyos magatartásformák minden boldog párra jellemzőek. Ezeket most megosztjuk Önökkel! Reméljük, még nem későn...

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook