Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van olyan név, amit nem adnátok semmiképpen a gyermeketeknek? fórum

Van olyan név, amit nem adnátok semmiképpen a gyermeketeknek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
87. 04424e865e (válaszként erre: 85. - 9b10f3d7ff)
2019. máj. 24. 22:26
Semmi rosszat nem mondott, senkit nem szégyenített meg. Elmondott egy aranyos kis történetet ennyi történt. Amit csináltok már órák óta azt nevezik a fing szitálásának. Kicsit próbáljatok meg egy-két szituációt humorosabban felfogni, és talán akkor tényleg picivel szebb lesz a világ.
86. 04424e865e (válaszként erre: 84. - Bözsi néni)
2019. máj. 24. 22:24

Elfogadom, hogy nem tetszhetek mindenkinek és van olyan, aki, ha meglát mosolyog rajtam.

Én is vagyok úgy, hogy meglátok valakit és megmosolygom valamiért.

Lehet nem szép de ilyenek vagyunk.


Aki tagadja, hogy nem csinált ilyent, vagy valakit nem beszélt ki a barátjával vagy valamelyik ismerősével a kinézete miatt az hazudik.

85. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 79. - 04424e865e)
2019. máj. 24. 22:21
Pici faluban élhet a fotók alapján, és ott bizony mindenki, mindenkit ismer és nevetség tárgyává teheti a gyerekeket. De mindegy, nekem nem megengedhető. Egy óvónő legyen a véleménynyilvánításban visszafogott, leírhatta volna név nélkül, hogy náluk is van olyan név, ami számára furcsa, de ne írja ki.
84. Bözsi néni (válaszként erre: 80. - Fokhagyma)
2019. máj. 24. 22:20

Kinevetni egy gyereket, akinek nem jó alátása az szerinted irónia, finom humor?


Gondolom, ha téged nevetnek ki valami betegséged miatt azt is így értékeled majd.

83. 04424e865e (válaszként erre: 80. - Fokhagyma)
2019. máj. 24. 22:17
Nem mindenkinek lehet olyan nagyszerű humora, mint nekem. De sajnos nem is annyira szerények az emberek, mint én. :))
82. Böce (válaszként erre: 80. - Fokhagyma)
2019. máj. 24. 22:17
Ha más bőrére megy, az nem humor. Pláne nem finom.
81. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 78. - Fokhagyma)
2019. máj. 24. 22:17

Te így érzed, elfogadom, számomra meg csúnya gúnyolódás. Mégpedig azért, mert volt egy óvónő aki, szintén a szülők névdöntését a gyerekek csúfolásával, megszégyenítésével torolta meg.

Szerencsére útilaput kapott.

Azért a "kedves"óvónéni elég későn reagált, hogy tévedés történt, ma itt voltam és láttam végig Hoxázott, ahogy tettem én is, és most esett le neki, hogy meg kellene magyarázni.

80. fokhagyma (válaszként erre: 76. - 04424e865e)
2019. máj. 24. 22:12
Szerintem csak asszociáltál. A nevekhez a szemüveg. Nincs ebben semmi bántó. Csak elképzelted, és nem feltételezted a gyerekekről, hogy nem elég a név, szemüveg is jár hozzá. Valahogy a finom iróniát, finom humort is jó lenne ha jobban tudnák érteni az emberek. Mindjárt kevesebb lenne a veszekedés.
79. 04424e865e (válaszként erre: 74. - 9b10f3d7ff)
2019. máj. 24. 22:10

Én úgy látom nem Taksi és Felkó képeit tette ki a világhálóra, hanem a magáét és valószínű az unokái képét.

Ebben végképp nem látok semmi kivetnivalót.


Az orvosos hasonlat nem állja meg a helyét. Főleg azért mert nem írta ki, a gyerekek teljes nevét.

78. fokhagyma (válaszként erre: 73. - Bözsi néni)
2019. máj. 24. 22:08
Valószínő, Te a saját rossz emléked miatt érzékenyebben reagáltál, de próbáld elhinni Fittnagyinak, hogy ő nem gúnyolódott. Csodálkozott is, hogy félreértettétek.
77. Bözsi néni (válaszként erre: 68. - Fokhagyma)
2019. máj. 24. 22:07
Ovisoknak eszükbe se jut a csúfolódás, ha a felnőttek nem szítják.
76. 04424e865e (válaszként erre: 71. - Bözsi néni)
2019. máj. 24. 22:06

Nekem ez ugrott be mikor olvastam a gyerekek neveit. Nem kell nevetni, de én mosolygok magamban.

Ez van.

75. fokhagyma (válaszként erre: 70. - Ab65a971c2)
2019. máj. 24. 22:05
Örülök, hogy így látod, mert megerősítve érzem magamat. Egyébként úgy gondolom, lehetnek különböző vélemények, nézetek bármilyen témáról, ha azt normálisan, kulturált megfogalmazásban írjuk le, akkor nem durvul el a beszélgetés. Nem feltétlen erre a topikra gondolok, csak úgy általában. Régi hoxásként van sok rossz tapasztalatom.
74. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 69. - 04424e865e)
2019. máj. 24. 22:04

Jesszus, attól mitől jobb? Gyerekekről van szó, na és az etikáról, az empátiáról, a tapintatról.

Ez jópofa lehet egy otthoni sztorizásnál, de nem fotóval a világhálón.

Az orvos sem teheti ki becenévvel,

a fotójával a betege diagnózisát, bármennyire vicces is az.

73. Bözsi néni (válaszként erre: 72. - Fokhagyma)
2019. máj. 24. 22:03

Nekem pedig egyértelműen gúnyolódásnak jött le. És sajnos, a családban fájdalmas tapasztalat volt a gyerekkori csúfolódásra, amit a drága pedagógus még szított is, az ilyen kis megjegyzéseivel.


Megmérgezték a gyerekkort.


Kíváncsi lennék, a "mosolyogtató" beceneveket ki adta?

72. fokhagyma (válaszként erre: 69. - 04424e865e)
2019. máj. 24. 21:59

Örülök, hogy nem vagyok egyedül a pozitív véleményemmel.

Egyébként mindig elszomorít, hogy szinte minden téma esetén elöbb utóbb durva veszekedés lesz. Nem értem, milyen alapon minősítünk itt a fórumokon embereket, akikről azt sem tudjuk, kik, milyen emberek. Elég egy nemtetsző beírás, máris hülye a másik. Tényleg elszomorít.

71. Bözsi néni (válaszként erre: 69. - 04424e865e)
2019. máj. 24. 21:56

Mert a szemüveges kisgyerekeken vigyorogni kell?


Ha Sztk keretes (ami ugyan már nincs, sőt divat pl. a fekete keret), azon meg pláne nincs mit kinevetni, ha csak arra van pénze.

70. ab65a971c2 (válaszként erre: 68. - Fokhagyma)
2019. máj. 24. 21:55
Egyetértek. Én sem éreztem rosszindulatúnak.
2019. máj. 24. 21:51

Délután olvastam ezt a Taksi és Felkó beírást. Semmi rossz érzésem nem volt ezzel kapcsolatban. Most kb lassan 7 óra elteltével léptem be ismét és azt látom megy a vita és az észosztás, hogy kigúnyolta őket az óvónéni.


Lesz itt valaha a Hoxán olyan fórum, ami után nem esnek az emberek egymás torkának?


Én semmi sértőt nem találtam ebben a hozzászólásban. Kedves kis történet semmi több. A Taksi és Felkó pedig szerintem is kissé megmosolyogtató.


Főleg, ha elképzelek mellé két sztk keretes szemüveges kisgyereket.

68. fokhagyma (válaszként erre: 67. - 9b10f3d7ff)
2019. máj. 24. 21:49
Oké, lehet, hogy ezt így nem kellett volna neki ide leírni, hátha olvassák a szülők, bár kicsi a valószínűsége. Én inkább azon csodálkoztam, hogy többen is úgy értelmezték, hogy az óvodában kigúnyolta a gyerekeket. Szerintem nem, mert szépnek nevezte a többi gyerek elött a két nevet, és ahogy írtam is, ezzel megakadályozta, hogy a gyerekek csúfolódjanak. Nekem ez a véleményem, és szerintem azért elég durván nekiestetek. Szebben is lehetett volna. Én változatlanul nem úgy értelmeztem, mint azok, akik itt elég durván rátámadtak. Többet nem szánok erre a témára, csak véletlenül találtam ide, és gondoltam, elmondom én is, hogy másképp értelmeztem.
67. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 66. - Fokhagyma)
2019. máj. 24. 21:41

Persze nem vagyunk egyformák, nem egyformán ketyeg az agyunk.


Nem az óvodában nevetett, a hozzászólását kezdte nevetőjellel, itt nekünk a fórumon. Mint írja, a hallottakon nevetését visszatartani nem tudó kolléganője ment ki a teremből, és ő fapofával adta elő monológját.

Mindegy, egy óvónő gyerekeket ne hozzon fel példának, még a sajátját sem,amíg azok nem tudnak védekezni.

Képzeld bele magad annak a szülőnek a helyzetébe, aki esetleg olvassa ezt a fórumot, ahol a gyermeke nevét elrettentésként, elrettentőként dobja fel a világhálóra a "pedagógus"

66. fokhagyma (válaszként erre: 65. - 9b10f3d7ff)
2019. máj. 24. 21:22

Érdekes, én meg teljesen fordítva értelmeztem. Mikor olvastam Fittnagyi beírását, arra gondoltam, milyen okos pedagógus, mert neki ugyan nem tetszenek ezek a nevek, mulatságosnak is tartja, de éppenhogy a többi gyerek elött ezt nem mutatja. Sőt, inkább azzal, hogy szépnek nevezte a neveket, pontosan elvette a többiek által esetleg jelentkező kicsúfolás vagy gúnyolódás lehetőségét. Ha mindezt nevetve és nem komolyan mondta volna, akkor tett volna rosszat. Nem hiszem, hogy a jelen levő anyukák gúnynak vették.

Nem tisztem Fittnagyit megvédeni, nem is tudom, ki ő, eddig a nevével sem találkoztam, csak leírtam, hogy én éppen ellenkezőleg értelmeztem, mint mások.

65. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 63. - Dfe84b50c9)
2019. máj. 24. 20:59

"XD! Volt egy Taksony nevű ovisom. Nálam szokott be a Felícián nevű kisfiúval. Bemutattam őket a csoportnak: "Ők itt Taksi és Felkó, ügye milyen szép nevük van?"


Kolléganőben volt annyi tapintat, hogy kiment röhögni. Utólag gratulált a fapofámhoz."


Ugyan már! Nevetéssel kezdesz, aztán felteszed a kérdést, ugye milyen szép nevük van? Aztán leírod, hogy a kolléganőd röhögött, mert fapofát tudtál vágni.

Ha, te ezt normálisan tudtad volna lereagálni, nem is szólsz hozzá a témához, de neked muszáj volt leírnod.

Kolléganődben több volt a tapintat kiment nevetni, de te itt ország-világ előtt nevetségtárgyává próbáltál tenni 2 pici gyereket, gondolván micsoda csuda mókás dolgot írsz le.

Remélem meglátja valaki ezt a környezetedből és levonják a kellő konzekvenciát irányodba.

64. epervirág (válaszként erre: 52. - 0adc8842b1)
2019. máj. 24. 20:41
Már megbèkèltem a nevemmel van azèrt ennèl rosszabb nevek is ami mèg jobban nem tetszik
63. dfe84b50c9 (válaszként erre: 58. - Papája)
2019. máj. 24. 20:39
Ti teljesen félreértettétek! Nem lettek kicsúfolva a gyerekek. Én ezt teljesen komolyan mondtam, az egy dolog,hogy én mit gondolok ezekről a nevéről, különösen a becézett formájukról. Egyébként az anyukák is ott ültek. Nem is értem hogy tudtátok ezt gúnyolódásnak értelmezni.
62. epervirág (válaszként erre: 39. - F8db0709b8)
2019. máj. 24. 20:37
Van aki szereti a nevèt,de az kevesebb ember mint aki nem szereti a nevèt
61. epervirág (válaszként erre: 49. - Semleges)
2019. máj. 24. 20:35
Köszi aranyos vagy!Amikor adták nekem ezt a nevet senki nem volt korombeli Szonja.most már azèrt adják ezt a nevet is
60. Guruljka (válaszként erre: 55. - Bless the child)
2019. máj. 24. 20:18
Értem, hát akkor még várnod kell.
59. gyöngy:) (válaszként erre: 53. - 0adc8842b1)
2019. máj. 24. 20:14

Megáll az eszem!:O

A többit inkább kitöröltem.

58. papája (válaszként erre: 15. - Dfe84b50c9)
2019. máj. 24. 20:13
Egy ilyen lelketlen bunkó (óvodai dajka) nyomorította meg a rokonom kicsi korát.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook