Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van olyan név, amit nem adnátok semmiképpen a gyermeketeknek? fórum

Van olyan név, amit nem adnátok semmiképpen a gyermeketeknek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
177. Guruljka (válaszként erre: 175. - 04424e865e)
2019. máj. 26. 20:21
Anyu Ilona volt, de utálta, ha Ica vagy pláne ha Icuka néven szólították.
176. Guruljka (válaszként erre: 169. - Channa*)
2019. máj. 26. 20:20

Amennyire én tudom, nálunk nem volt szokás közvetlen felmenő nevét adni.

Viszont az egyik húgom olyan családba ment férjhez, ahol ki tudja mióta, mindig Zoltán volt az elsőszülött fiú neve. Sőt leginkább csak az egy szem fiú.

Habár a húgom apja is Zoltán, egyik fiuk sem kapta ezt a nevet.

2019. máj. 26. 20:18
Cicam Ilona becézve Cicam Ica
2019. máj. 26. 20:14

Az Anna nagyon szép név. Mellesleg.


Én Melinda vagyok. Nem vagyok tőle elájulva.


Aki cikizni akar másokat, az fog találni cikiznivalót rajta. 😒

173. ab61752c45 (válaszként erre: 172. - Guruljka)
2019. máj. 26. 18:45
mint a Júlia,a nagyanyám volt Julis.én böske,bözsi ,pont nálunk a tehenek.
172. Guruljka (válaszként erre: 155. - Channa*)
2019. máj. 26. 18:40

Az én nagylányom is Anna.

Azzal a feltétellel, hogy senki se fogja Pannikázni, Ancsurkázni meg végképp nem.

Kosztolányi írta, azért szép és izgalmas az Anna név, mert ott van benne a feltételes mód. :D

171. ab61752c45 (válaszként erre: 169. - Channa*)
2019. máj. 26. 18:22
én is ezért lettem Erzsi.utáltam,a fél osztály az volt.bár a lányom is reklamált óvódás korában,ő miért nem Ági,Zsuzsi,Mariann,mert mindegyikből volt kettő-három.Dórából meg egy sem .csak később jött egy kicsit divatba.
2019. máj. 26. 17:41
Én az olyan pedagógust aki kicsúfol egy gyereket eltiltanám.
169. Channa* (válaszként erre: 162. - 0adc8842b1)
2019. máj. 26. 17:37

Nem, nálunk teljesen máshogy történik egy gyerek elnevezése.

Én a nagymamám nevét kaptam meg. Ezért vagyok Anna.


És, ha hiszed ha nem, ha egy gyereket a pedagógus csúfol, akkor az rosszabb, mintha otthonról vitt volna valamit, hiszen nem azért jár a gyerek óvodába és iskolába, hogy egy gerinctelen, goromba ember magára formálja, illetve megalázza a kicsúfoltat a többiekkel együtt.

És bár te nagyon okosnak szeretnéd feltüntetni magadat, de az írásaidból süt a butaságod.


Remélem téged jó sokat megaláztak már gyerekkorodtól kezdve és bízok benne, hogy ez életed során elkísér. Ezt írom azért, mert szerinted majdhogynem jól esik és jót tesz egy gyereknek, ha kicsúfolják a pedagógussal kart-karba öltve.

168. ab61752c45 (válaszként erre: 163. - L.luiselotte)
2019. máj. 26. 15:19
ilyet még nem is halottam.pedig a lányom ismert egypár Ákost,
167. judit87
2019. máj. 26. 14:05
Béla, Elemér, Sára, Géza meg ilyen régi nevek
2019. máj. 26. 13:42

Rengeteg olyan név van, amit nem adnék.De elfogadom, hogy valaki ezt szeretné adni a gyerekének.Én nem adnék olyan klasszikus, régi nevet pl. mint Sándor, Lajos,Géza, József.De nem gondolom, hogy bármilyen név miatt egy gyereket csúfolnának a társai,ha egyébként jó fej, klassz egyéniség.

Viszont a szülő társadalmi hovatartozására,értékrendjére lehet következtetni bizonyos keresztnevekből.Tifani, Vanessza Armandó meg Brendon szülei valószínű nem Koppány,Hunor, Réka és Emese szüleivel járnak egy társaságba...És ezt az óvónéni, tanító néni és minden más felnőtt egyből kiszűri...

165. 04424e865e (válaszként erre: 164. - Bözsi néni)
2019. máj. 26. 13:24

Óvodás szinten a gyerekek név miatt még nem gúnyolódnak. Sokkal előbb pécéznek ki óvodában és az iskolai alsó évfolyamban valakit, testalkata, testi fogyatékossága, miatt. Lehetne akár Tök Ödön is az ovistársa neve, akkor még nem tudják mit jelent, ahogy azzal sincsenek tisztában, hogy a Taksony milyen furcsa név. Azt sem fogja fel a kisgyerek, hogy a neve hallatán miért mosolygott a másik óvónéni.


Név miatt azt gondolom a serdülőkorban kezdődhetnek a kellemetlen élmények. Mikor elkezdenek mosolyogni az osztálytársak, ha valakit Szarva Bogárnak esetleg Nemoda Budának hívnak.


Illetve, ha valami olyan pozícióban helyezkedik el, mint mondjuk orvos, vagy ügyvéd, akkor lehet egy Dr. Kerek Erdőcske név olvasatán vagy hallatán nem fognak hozzá túl nagy bizalommal fordulni az ügyfelek.

2019. máj. 26. 12:11

Szerintem a csúfolódás, gúnyolás hagyhat olyan nyomot az elszenvedője lelkében, ami egész életében elkiséri.


A lelki bántalmazás (akár a neve, akár testi hibák, pl. szemüveg, csámpásság, stb) miatt éri, az önbizalmát például egy életre elveheti. Persze ez attól is függ, milyen mértékű a csúfolás.


Mert a gyerekek nagyon kegyetlenek tudnak lenni, főleg csapatban, és a lelki bántalmazás ugyanúgy bántalmazás, mintha fizikai bántalmazás lenne. De a testit könnyebben kiheveri, mint a lelkit.

2019. máj. 26. 11:54

az én fiam Ákos. Gimis koráig Mákosnak csüfolták, néha még a tanárok is igy szólitották, aztán egyetemista korában az új társaságban elmaradt. Nem rázta meg különösebben, csak nem ette meg jó darabig a mákos dolgokat. Különben szereti a nevét és büszke rá, délszláv vezetéknevünkhöz nagyon jól hangzik.

Minden csoda csúfolódás 3 napig tart

162. 0adc8842b1 (válaszként erre: 155. - Channa*)
2019. máj. 26. 11:22

Bocsánat Margitok! De nekem soha nem lesz rendben, bármilyen, tetszetős kívülről az illető, a neve nekem tragédia. Erzsébettől ráz a hideg, akkor "Bözsi nénitől megfagysz"? Anna? Tud kellemes, szép név is lenni, tényleg az illető külalakja még szebbé teszi, "Ó Édes Anna". Csak nem az "ANNA-bál" miatt kaptad? Bele ne kössetek!


Sokan azt hiányolják, hogy régen kiabálták Józsi hol vagy, egyszerre vagy harminc Józsi előbújt valahonnan.


Óvoda. 4 évig voltam Óvóbácsi. Egyik anyuka délután jön a gyerekért. Egy kissé közönséges és a gyerekek között mondja, "Hol a picsába voltatok ma a csoporttal"? Ha itt így beszél, milyen lehet otthon. A gyerek (kiscsoportos) másnap már használja a szót, hogy "picca". Úgy hogy könnyen tanulnak. Gyerekek egymásközt is csúfolhatják egymást óvónő nélkül is. Olyan könnyen tanulnak és mintha a csúnya szavak, vagy negatív viselkedés jobban tetszene nekik. (Ebből lesznek a rosszcsontok. De ettől még karakán normális gyerekek lesznek, sőt talán életrevalóbbak.) Vagy rászól az óvónő és kész, vagy nem figyel oda és elfelejti. Persze ha otthon mást hall! Szerintem nem kell annyira felfújni ha egy gyereknevével játszanak, és az esetleg másnak csúfolás. Később suliban is lesz és majd ő is másnak visszaadja. Ennyi.

161. Channa* (válaszként erre: 157. - 04424e865e)
2019. máj. 26. 10:30

Pontosan.


Próbáltam elgondolkodni, hogy melyik gyakori névre jön be az nekem, hogy mind hülye.

Az Alexandra jutott elsőre eszembe. Azt gondoltam, hogy egyik sem normális, de aztán eszembe jutott még 2 Alexandra, akik viszont normálisak:D

Ugyan ez volt a Judittal is....


Tehát, nem tudom biztosra kijelenteni egyik névre sem, hogy a viselője nem szimpi.:)


Egyszer megkérdezte egy Erzsébet, hogy nekem mi a nevem. Mondtam, hogy Anna.

A reakciója: Neked milyen ronda neved van!

Én: Mondja ezt egy Erzsébet:DDDD

160. Channa* (válaszként erre: 159. - Globus)
2019. máj. 26. 10:26

Tényleg! És azt is mondják, hogy majd ha megszülték és meglátják, majd akkor tudják eldönteni, hogy milyen név illik hozzá:DDDD

Nevetségesek sokan, és nem a nevük miatt...

159. globus (válaszként erre: 158. - 04424e865e)
2019. máj. 26. 09:33
Igazad van. Pedig a polgárpukkasztó "csak azért is az én gyerekemnek legyen legkülönlegesebb neve" gyakorlat megy, néhányan úgy gondolkodnak, mintha ők szülnék a királyt :DD
158. 04424e865e (válaszként erre: 156. - Globus)
2019. máj. 26. 09:24
Egy szülőnek is gondolnia kellene arra, hogy milyen nevet ad a gyerekének, hiszen azt neki kell majd viselnie, és ha olyan megküzdenie vele. Van pl az ismeretségi körünkben egy Kadosa nevű kissrác. Lehet, hogy a szülőknek megtetszett valami miatt az a név, de gondolniuk kellene arra, lehet, hogy a gyerkőc egy hétköznapi névvel jobban boldogulna. Ezért én ilyen esetben két nevet adnék a gyerekemnek. Legyen mondjuk Kadosa Norbert. Aztán majd a gyerek, ha odajut eldönti melyiket használja.
157. 04424e865e (válaszként erre: 155. - Channa*)
2019. máj. 26. 09:20
Függ attól milyen személyiség, aki azt a nevet viseli. Lehet pozitív benyomásom mondjuk egy Margitról, Rozáliáról, Olgáról, ha van kisugárzásuk a viselőjüknek, velük együtt a nevük is megtetszhet, még akkor is, ha nekem soha nem jutna ezeket a neveket adni a gyerekeimnek.
156. globus (válaszként erre: 155. - Channa*)
2019. máj. 26. 09:16

A gyerekeknek tök mindegy, hogy mi a neve játéktársuknak. Felnőttek azok, akik felhívják rá a figyelmet, hogy hé, ez a kiskölyök olyan röhejes.

Talán ezért zavarta Enissát az óvónő bemutatása, mert hozzátette, hogy "ugye milyen jó nevük van?" Csak egyszerűen mondania kellett volna a normális nevüket, becézés és kommentár nélkül.

Ettől függetlenül magában gondolhat bármit, ahogyan mi is tesszük :)

155. Channa* (válaszként erre: 53. - 0adc8842b1)
2019. máj. 26. 09:07

Több Margitot ismertem. Minden rendben volt velük.

Mennyivel jobb a Gréta? Margit becézése.

Több Erzsébetet is ismerek, velük sincs gond. A Lisa vagy Elisa jobb? Erzsébet becézése. Engem ezektől ráz ki a hideg.

Anna. Ez én vagyok:DDDDD Mi a gond ezzel?


Örülök, hogy pont ezt a nevet kaptam.


Mindig azt mondom, hogy sokan ki vagyunk akadva a ma használatos nevektől, aztán majd egyszer egy értekezleten a Dzseniferek, Jesszikák, Rómeók, Kevinek, majd vihorásznak az általunk normálisnak vélt nevű embereken, mert akkor már az lesz a fura, ha valakinek a szerintünk normális nevük van.


Igen, teljesen egyetértek azzal, hogy egy pedagógus, ne úgy indítson gyerekekkel, hogy kifigurázza a nevüket. A gyerekek rögtön leveszik az ilyen bemutatás lényegét, azaz tudni fogják, hogy csúfolni való:S

154. ab3619a9cd (válaszként erre: 147. - Bözsi néni)
2019. máj. 25. 19:37

Ja, persze...

Enissa meg ártatlan ebben az egészben!

Ha valaki nem veletek ért egyet akkor rögtön lapozzunk. Érdekes!

153. 04424e865e (válaszként erre: 150. - Bözsi néni)
2019. máj. 25. 19:36

Hülyeség az amibe olyant magyaráztok bele, gyermekkori óvodai sérelmetek miatt, ami meg sem történt. A vélemény pedig, ha tárgyilagosan leírsz valamiről valamit.


Nem vagyok felsőbbrendű, csak az igazság mellett kiállok. Ha az óvónő valóban olyant tett volna, ami bántó lenne, akkor megírtam volna neki is. De nem így történt. Ti ragoztátok túl és most nem tetszik nektek, hogy valaki szembe mer szállni azzal, amit képviseltek.

152. Bözsi néni (válaszként erre: 151. - 04424e865e)
2019. máj. 25. 19:35
Látom, kötözködsz csak. Nekem ebből elég. Szia.
151. 04424e865e (válaszként erre: 147. - Bözsi néni)
2019. máj. 25. 19:32
Miért csak Enissának lehet ízélgetni egy óvónőt és olyanokat írni róla, ami nem igaz?
150. Bözsi néni (válaszként erre: 148. - 04424e865e)
2019. máj. 25. 19:30

És persze te vagy az a felsőbbrendű lény, aki eldönti, hogy mi a hülyeség és mi a vélemény.

Hm.

2019. máj. 25. 19:30

Apai nagyanyám Josephine-nek született Bécsben, utána Magyarországon Józsa lett a neve.

Bevallom, a névváltoztatáskor tetszett, de nem mertem vállalni a közösséget a sok Józsival. ☺

148. 04424e865e (válaszként erre: 140. - Bözsi néni)
2019. máj. 25. 19:29
A hülyeséget nem tudom elfogadni a véleményt azt igen.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook