Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsődés segítségkérés fórum

Bölcsődés segítségkérés (beszélgetős fórum)


1 2
33. 9c8432d068 (válaszként erre: 32. - Malacka73)
2009. dec. 30. 08:09
Osztom nézetedet a témával kapcsolatosan.....
32. Malacka73 (válaszként erre: 31. - Cyntia)
2009. dec. 29. 21:28

Sokan vannak, akik mások segtésére teszik fel az életüket és segítenek nap, mint nap. Lehet, hogy különlegesebbek másoknál, lehet, hogy "csak" jó, hogy vannak ilyenek is. Nap, mint nap segítek embereken (gyerekeken, sokszor családokon)a munkából kifolyólag, de sosem várom, hogy ezért nekem ne mondjanak véleményt és ne adjanak tanácsot, hisz ezáltal fejlődik az ember és lesz több és jobb.

Nem azért segítünk, mert nekünk segítenek, hanem mert tiszta szívvel tesszük.

A harag nem jó tanácsadó és az sem egy helyes hozzáállás, hogy ha nem azt hallom, amit szeretnék, akkor nyers leszek és megbántom, aki a tanácsot adta. Te kérdeztél, mi válaszoltunk legjobb belátásunk szerint. Ez egy ilyen hely. Itt ezt is lehet, ezért (is) van.

31. Cyntia (válaszként erre: 30. - Sajert)
2009. dec. 29. 20:44

Már születésekor bejelentkeztem.

Babysitterre nincs, nem is volt és nem is lesz pénz, akkor már inkább olcsóbb egy magánbölcsi.

Elnézést, ha olykor modortalannak tűntem, de ez érthető egy anyától, akinek a gyermekéről és a jövőjéről van szó. Ráadásul tartom magam annyira körültekintőnek, hogy ezeket az alapverziókat már mind sorba vettem és egyiket sem tudom igénybe venni, ezért volt a fenti kérdésem, amire választ vártam.. Meg fogom oldani: ez már egyszer biztos.

Diplomám megszerzése után emberek segítésére teszem fel az életem, és segítek ma is. Ezért tartom érthetetlennek, hogy mások véleményeznek, minősítenek, egyéb tanácsokat osztogatnak, amikor sohasem tudhatják, ők mikor szorulnak segítségre, tanácsra, és lehet éppen velem futnak majd össze valahol..


Köszönöm a segítő szavakat.

Megoldom..

30. sajert
2009. dec. 29. 19:56

Nem a bölcsit kell kérdezni, hanem az Egyesített Szolgáltató Központot (Bp., 17. kerületben így hívják). Ők mondják meg, hogy mehet-e a bölcsibe, de ha nem jelentkeztél májusban, minimális esélyt látok.

Mi jelentkeztünk, és még mindig 10.-ek vagyunk a várólistán, és nem "csak" hat hétre adnám bölibe.


Én is inkább egy friss nyugdíjasra, vagy egy másik kismamára voksolnék ilyen helyzetben, mégha le is harapod a fejem érte.

29. Malacka73 (válaszként erre: 27. - Cyntia)
2009. dec. 29. 19:27

A gond még mindig az, hogy mivel levelezős vagy, valószínű, nem fogják bevenni a bölcsibe állami alapon, csak fizetősben, főleg, hogy csak 6 hétről van szó és nem hosszabb időről.

És ebben a felállásban - igazat adva a többieknek - ha már fizetned kell, szerencsésebb egy babyszitter, vagy egy nyugdíjas néni, mint az állami bölcsi.

De majd az ünnepek után a vezető úgyis elmondja a lehetőségeket és akkor eldöntheted, mi éri meg jobban. Kár ezen veszekedni, mert valahol mindenkinek igaza van, neked is, aki bölcsit keres, annak is, aki segíteni próbál és annak is, aki sérelmezi, hogy ezért inkább lecseszést kap tőled, valóban nem szép modorban. Valószínű, sokan inkább a kislányod oldaláról közelítették meg a dolgot és nem a te oldaladról, nem kell haragudni ezért senkire. Az egy éves gyerekeknek valóban az állandóság a legjobb, még ha ezt nehéz is megoldani és ezt neked is el kell fogadni - bár valószínű, tisztában vagy vele.

Én a helyedben egyébként már most elkezdenék "pótnagyit" keresni, akár itt fórumon, hidd el, hamarabb találsz, mint gondolnád!

28. Cyntia (válaszként erre: 26. - 9c8432d068)
2009. dec. 29. 18:39

Ezzel a szemlélettel teljesen egyet értek.

Ennek függvényében én is el tudom döntenia dolgaimat, köszönöm :)!

27. Cyntia
2009. dec. 29. 18:31

Számomra az is teljesen nyílvánvaló, ha lenne felesleges óránkénti 1000 forintom babysitterre, ami ezidőre: 240.000 Ft, akkor minden bizonnyal ezt a lehetőséget választanám és fel sem merülne a kérdés, (ami még mindig ugyanaz) hogy köteles-e a bölcsi felvenni.. A többi lehetőség kizárva, mert senki sem tud rá vigyázni a környezetemben.


Ezúton köszönöm a segítő hozzászólásokat, és még én kérek elnézést, hogy csak villogásnak tűnt, számomra komoly egzisztenciális kérdés. Csak simán iskolába járok, úgy, hogy van egy gyerekem és nincs segítségem: ez a nagy átlagnak fel sem tűnik.. Ha valakinek szemet szúr: sorry! Mindenkinek ott a lehetősége!

26. 9c8432d068 (válaszként erre: 25. - Cyntia)
2009. dec. 29. 18:28
Azt majd én eldöntöm,hogy nekem mit kell tanulnom,de ettől függetlenül az előző véleményemen nem áll szándékomban változtatni.
25. Cyntia (válaszként erre: 23. - 9c8432d068)
2009. dec. 29. 18:21

Nem tudom honnan veszed a bátorságot, és minősítesz..???

Ha nekem modort kell tanulnom akkor neked mit?

Meg tudod fogalmazni? "Erre még kiváncsi lennék.."

24. Cyntia (válaszként erre: 22. - MókusManó)
2009. dec. 29. 18:17

Nagyon érzékenyek vagyunk, pedig csak őszinte véleményt írtam a nem a kérdésre való válaszadásra.

ELnézést uram, ha a kis lelkét megbántottam..


Köszönöm a hozzászólását!

23. 9c8432d068 (válaszként erre: 15. - Cyntia)
2009. dec. 29. 11:08

Eléggé faragatlan módon reagáltál MókusManó 14. hozzászólására.

Ha nem bírod elviselni a kritikus hozzászólást,minek írsz a fórumba?

Vagy csak villogni akarsz azzal,hogy iskolába jársz?

Nem ártana mindjárt egy kis modort is tanulni a többi dolog mellett.


Szerintem mindenki kedvesen és segítőkészen válaszolt a kérdésedre.


Ja,és én is csak azt tudnám javasolni,hogy fogadj valakit a kicsid mellé,ameddig gyakorlatra kell menned.



Mindezt állampolgári együttérzéssel javasoltam.

22. MókusManó (válaszként erre: 15. - Cyntia)
2009. dec. 29. 09:39
Hölgyem, az ön stílusa érdekes és elgondolkodtató!
21. Malacka73 (válaszként erre: 20. - Cyntia)
2009. dec. 27. 21:15
Nekem nem volt egyértelmű, valószínű, másnak sem. Remélem, sikerrel jársz!
20. Cyntia (válaszként erre: 18. - Malacka73)
2009. dec. 27. 20:39
Mert magától érthetődik, hogy ezek a verziók nálunk nem léteznek, ezért kell bölcsibe adnom, amit én sem szivesen teszek, de nagy úr a muszáj.
19. Cyntia (válaszként erre: 17. - Zsu0102)
2009. dec. 27. 20:38
Köszönöm.. utánanézek.
18. Malacka73 (válaszként erre: 15. - Cyntia)
2009. dec. 27. 20:33

Miért haragudtál meg a hozzászólóra? Rengeteg ötletet írt neked!

Ő valószínű, nem tudta a hátsó dolgokat, lehet, hogy olyanért haragudtál meg, amit ő nem érzett bántónak csak te?

Egyébként a magán bölcsik tényleg foganak néhány órára is. Biztos találsz jó megoldást! Sok sikert!

17. zsu0102 (válaszként erre: 16. - Zsu0102)
2009. dec. 27. 19:12
Ja, most látom, te bp-i vagy, biztos könnyen találsz majd! És nem családi óvoda, hanem családi napközi, azt hiszem 6 hónapos kortól fogadják a gyerekeket!
2009. dec. 27. 19:09
Szia! Itt nálunk, Debrecenben szinte mindegyik bölcsiben van olyan lehetőség, hogy az ott eltöltött órákért óradíjat fizetsz! Addig van csak bent, amíg neked dolgod van! Esetleg a 'családi Óvoda' néven működő helyek is vannak, oda is járhatna addig! Ha tudsz, nézz utána, elég sok ilyen van már!
15. Cyntia (válaszként erre: 14. - MókusManó)
2009. dec. 27. 18:56

Kedvesem: ez nem a témához való komment.


Én tudom a hátsó dolgokat. Nem rád tartozik, így nem áll szándékomban felvilágosítani téged, és köszi az állampolgársági együttérzésed..


Üdvözlet..

2009. dec. 27. 18:39

Nem konkrétan a témához tartozik, de miért baj december 22-én, hogy a főnök január 4-ig szabin van? A fél ország szabin van...


Ami a témához tartozik: egyik napról a másikra bölcsibe tenni egy egyévest... én átgondolnám.

Egyéb segítség? Apa? Nagyszülők? Babysitter? Szomszéd néni? Akiket már ismer egy ideje, nem idegenek.

Tudtad, hogy lesz gyakorlatod, nem? Gondolom, számítottál rá, hogy ezt meg kell oldani, nem hirtelen jött...

Csak mert sürgősnek látszik a dolog.

13. Cyntia (válaszként erre: 12. - D6b9aea69c)
2009. dec. 27. 10:42
Jobb megoldást tudsz, ha menned kell gyakorlatra?
12. d6b9aea69c (válaszként erre: 9. - Cyntia)
2009. dec. 23. 05:16

Sok sikert a bölcsihez!


Az nem jelent amúgy semmit, hogy a gyereked nagyon szeret mindenkit. Lehet hogy csak addig van így, míg te is ott vagy, azért egyévesen még nemigen vágynak más társaságra az anyun-apun kívül.

Azért az egész más, hogy egész napra valaki másra bízod, akit alig ismer, és aki őt is alig ismeri...

11. Cyntia (válaszként erre: 10. - Kolibri)
2009. dec. 22. 12:41
1 éves múlt.
10. Kolibri (válaszként erre: 9. - Cyntia)
2009. dec. 22. 12:33
Mennyi idos a gyerkoc?
9. Cyntia (válaszként erre: 8. - D6b9aea69c)
2009. dec. 22. 11:56

Más választásom nem nagyon van. Vagy abbahagyom a sulit, de az sem tesz jót a gyereknek, mert keveset fog látni, mert csak olyan munkahelyekre tudok menni anélkül dolgozni.

Egyébként megkérdeztem, de a főnök őnagysága jan.4-ig szabin van. Úgyhogy majd hívjam őket.

Egyébként meg a gyerekem eléggé szociális az ilyen dolgokhoz. Nagyon szeret mindenkit, mintha mindig látta volna.

8. d6b9aea69c (válaszként erre: 6. - Cyntia)
2009. dec. 22. 11:32

Kérdezd meg a bölcsődét, hátha arra a hat hétre beveszik. Mondjuk ezzel a gyerekednek sem teszel jót szvsz, mert csak a beszoktatás szokott 3-4 hét lenni, bár gyermekfüggő.


Vagy hogy gondoltad? A gyakorlat első napján viszed, és ott is hagyod?

7. d6b9aea69c (válaszként erre: 4. - Cyntia)
2009. dec. 22. 11:31
Csak a nappalin tanulók gyerekeit veszik fel a bölcsibe.
2009. dec. 22. 10:53

Gyakorlatom lesz: 6 hét. Annyi szabija nincs a páromnak.

Hova tegyem a gyereket?

2009. dec. 22. 10:48
szerintem a levelezős hallgatóknak nincsen ilyen előnyük... én úgy tudom, csak a nappalisoknak.
2009. dec. 22. 10:46
Levelezős vagyok..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook