Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsődei beiratkozáshoz milyen papírok szükségesek? fórum

Bölcsődei beiratkozáshoz milyen papírok szükségesek? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 17. 13:56
Köszönöm szépen :) Az lesz a legjobb ha felkeresem a bölcsődét és személyesen érdeklődöm!!!
2013. febr. 17. 13:50

Szia!


Tőled munkáltatói biztosan kell. Ha még gyed-en lennél, lemondó a gyedről+ a munkáltatói. Ha egyéni vállalkozó vagy, akkor apeh igazolás. Ha nappali tagozatos egyetemi hallgató, akkor az iskolalátogatási. Ezt fél évente kell vinni.


Apukát nem tudom így megmondani, arra tényleg rá kell kérdezni. "Normál" esetben mindkét szülőtől kell. Olyan helyeken - mint nálunk - ahol 8x-os a túljelentkezés, ott a saját cégben levőknél is kértek apeh-igazolást.. Magyarán ne csak adjon valaki egy papírkát, és nincs mögötte adófizetés, meg tényleges munka. Esetleg egy kisebb helyen, ahol örülnek, hogy van gyerek, ott ez nyilván nem téma, bár ilyenről keveset hallok bölcsi szinten.


Azt tudom, hogy magánál a felvételnél előnyt élveznek a gyermeküket egyedül nevelők, a 3 vagy több gyermeket nevelők, a sérült gyereket nevelők, meg a rendszeres szociális támogatásban részesülők.


Ezen kívül nálunk még kellett az oltási könyv, a taj kártya bemutatása, majd arról egy másolat, meg egy csomó adatlap kitöltése..


Meg persze lakcímkártya, ez "normál" esetben apukától is.. Minimum a tartózkodási helynek a körzetbe kell tartozni.. (Persze ez is a túltelített helyeken érdekes.)


Nálunk voltak kint kezdés előtt családlátogatáson. Ezt nem bántam, legalább nem később megy a sugdolózás, hogy kinek volt fiktív cím, meg hogy kinek hogy..


Bemenni biztosan be kéne, csomó olyan dolog van, amit maga a bölcsi kér valamiért..

Nem árt a bekerülési esélyekről tájékozódni, hogy egyáltalán mire számíts.. Meg egy kis pofavizit..


Nem olyan sétagalopp ez..


Meg előre meg kell szervezni, - pláne, ha egyedül vagy - mi lesz, ha beteg a gyerek, nagymamák, szomszéd nénik.. Amennyire lehet, bele kell vonni apukát, vagy az ő szüleit, hogy ebbe be kéne segíteni... Pont azért, hogy ne veszítsd el a munkádat, és ne szorulj az "ő pénzükre".


Nálunk - pedig jó bölcsi - kb. 1 hetet vannak, egy hetet nem. Az én extra erős fiam december eleje óta 10 napot volt bölcsődében.. Pont egy olyan hölgy szokta hányva-fofva hozni a gyerekét, - két nagy betegséget neki köszönhetünk - aki egyedül neveli.. Sajnáljuk, de sajnos mi se poénból visszük bölcsibe a gyereket, úgyhogy nem túl népszerű szegény...


Fogalmam sincs, ezek a dolgok közül érint-e valami, csak azért írtam le, hogy ilyenek vannak, tudjon járni az agyad, ne érjenek váratlanul a dolgok... A rózsaszín ködből nem sok infóhoz jut az ember. :-)


Egyébként imádjuk a bölcsit, tök jó.. Már két nagyobb gyerekemnek a mai napig a legjobb emlékei ehhez kötődnek..

2013. febr. 17. 10:29
menj be a bölcsibe, biztosan adnak tájékoztatást. Szerintem az a legbiztosabb. Megkeresed a bölcsőde vezetőt, és ő majd elmondja, mit kell magaddal vinni. Legalább ha már ott jársz megnézed a csoportokat ha engedik.:)
2013. febr. 16. 21:12
Valaki esetleg ?
3. timycat (válaszként erre: 1. - 3c3e631065)
2013. febr. 16. 21:03
szerintem nem; nálunk együtt élve sem kértek... igaz az alapítványi bölcsi volt
2013. febr. 16. 20:57
Szerintem nem kell. Bár én csak az alapítványi bölcsit ismerem, és annak sem a pappír dolgait.
2013. febr. 16. 20:45
Közös szülői felügyeleti jog esetén apukától is kell munkáltatói igazolás ?? Külön élünk .... Előre is köszönöm a válaszokat tapasztalatokat !!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook