Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsődébe mennek az ikreim! fórum

Bölcsődébe mennek az ikreim! (beszélgetős fórum)


19. tenkne_helga (válaszként erre: 16. - 900359ee3d)
2009. aug. 15. 20:19

Szia!

Van ahol kérnek,de például van olyan ismerősöm akinél a felvételinél nem is kértek munkáltatóit?!Van olyan ismerősöm is,aki már több,mint fél éve nem dolgozik és bölcsődés a gyereke.Ha szólsz biztos adnak türelmi időt!Minden jót nektek!Üdv.Helga

2009. aug. 15. 17:15

Köszönöm, sztem is az lesz. Tavaly (vagyis januárban )sem volt még munkám, és vártak türelemmel. Remélem most is szerencsém lesz, és hamar találok valamit!!

Szia:) ANdi

17. c42aaaac41 (válaszként erre: 16. - 900359ee3d)
2009. aug. 15. 13:25
igen kérnek.Tőlem is most kérték pont.Egyébként ha megbeszéled a vezetőnővel,sztem tudnak várni.
2009. aug. 15. 08:44

Szép napot mindenkinek!!

Egy kérdésem lenne, ha valaki tud, legyen kedves válaszoljon!!

Kisfiam idén januárban (soron kivül) kezdte a bölcsit, és akkor vittem már egy munkáltatói igazolást!!

Most szünet van, de szeptember 1-én kezd a bölcsi, és nem tudom, hogy az új "tanévben" kérnek-e vajon új, friss munkáltatóit tőlem??!!

Ugyanis csak így maradhat a bölcsiben, de jelenleg nincs munkám, bár folyamatosan keresek, és állás interjúkra járok...

15. tenkne_helga (válaszként erre: 14. - C42aaaac41)
2009. aug. 11. 17:45
Köszönöm szépen,ugyanezt kívánom neked és családodnak!
14. c42aaaac41 (válaszként erre: 13. - Tenkne_helga)
2009. aug. 11. 17:27
Te nagyon kedves ember vagy!Kívánom,hogy az egész életed nagyon szép legyen!
13. tenkne_helga (válaszként erre: 10. - C42aaaac41)
2009. aug. 11. 17:02
Köszönöm neked is,hogy megírtad nálatok hogy történt a beszoktatás,tündéri kisfiad van,bekukkantottam hozzátok!Kellemes ember lehetsz,örülök,hogy minden rendben ment nálatok!Jó egészséget és minden jót nektek!Üdv.Helga
12. tenkne_helga (válaszként erre: 9. - 900359ee3d)
2009. aug. 11. 16:57
Köszönöm,hogy ilyen részletesen leírtad!Meglátjuk mi lesz,remélem minden ok!Gondolom betegesek lesznek,ami nem jó,de tényleg így erősödik az immunrendszerük!Minden jót nektek!Üdv.Helga
2009. aug. 11. 16:15
Ja és gyönyörű ez a 3 gyerek!!!!
2009. aug. 11. 16:13

Szia!Én 18 hónaposan adtam bölcsibe a gyereket,a beszoktatás és az első pár hét kicsit nehezen ment,de aztán szépen megszokta a bölcsis létet.Helyesebben reggel sírdogált,aztán mikor már nem látott,akkor abba is hagyta.:))Rengeteget fejlődött ott,mivel többnyire 1 évvel idősebb gyerekek voltak körülötte.Vannak ikrek is a csoportjába.:))


Betegség az van és tetű is volt már.Most ezzel nem lehet mit csinálni.Én úgy gondolom,hogy most essünk át a nehezén és ne az iskolában.Semelyik szülőnek nem jó,ha beteg a gyereke,de sajnos kevés olyan munkáltató van aki tolerálja a beteg gyereket(nekem mondjuk szerencsém van).


Most,hogy volt bölcsi szünet kicsit nehezebben rázódik vissza a bölcsilétbe.Még mindig mondja reggel,hogy "nem babákhoz".De ott már jól elvan és mindig csak a jókat mesélik róla.

2009. aug. 11. 14:13

Szia Helga, sziasztok!!

Az én kisfiam is egyik napról a másikra nagyon hamar beszokott a bölcsibe. Az első nap csak 1 órát voltunk, és én is bemehettem vele, másnap is. A 3. nap már azt mondták,hogy nyugodtan hagyjam ott kicsit, és menjek el közben sétálni, vagy bevásárolni, majd ha nem bírnak esetleg vele, akkor felhívnak. De nem volt semmi gond, hétfőn kezdtük, ez péntekig eljátszottuk, és hétfőn már ott is ebédelt.Utána kellett érte mennem csak. a 3. héten pedig már ott is aludt.

Egyetlenegyszer sem sírt, sőt minden nap örömmel ment be az ajtón. Sőt, ő inkább akkor hisztikézett, amikor mentem érte...

Betegség. Hát, az volt sokszor, pedig Isten a tanúm, elötte soha nem volt beteg. Ne áltasd magad, és most nem akarlak idegesíteni, de eleinte sokat lesz beteg, főleg télen. Sajnos elég sok szülő felelőtlenül betegen viszi be a gyerekét, és körbe fertőzik egymást a kicsik.

Tudom, féltik az emberek a munkahelyüket, ezért nem várják meg, míg teljesen meggyógyulnak a csemeték,és sajna ilyenkor láncreakcióban, minde gyerek beteg lesz. Ritka az, ha valaki nem beteg. Az én fiam, de az egész bölcsis kis sereg, ősztől- tavaszig folyamatosan taknyos volt. De úgy ám, hogy folyik az orruk rendesen, (zöldes váladék) meg köhögés, kötőhártya-gyulladás, vírusos torokgyulladás, bárányhimlő, stb.

Na, nem egyszerre, de mindig volt valami.

Állítólag ettől erősödik az immunrendszerük, szegénykék, azért rossz nekik, hogy folyton betegek. Ja, és ilyenkor persze, otthon az egész családon átmegy az összes betegség...

Bocs, én csak őszinte voltam, persze, nem biztos hogy ez mindenhol így van, de van rá sajna esély:(

8. tenkne_helga (válaszként erre: 6. - Manilu)
2009. aug. 11. 11:30
Minden anyuka azt mondja,nekünk szülőknek nehezebb lesz az elválás.Igen,ez így van,de közel 2 éves gyermekeknek igenis kell a közösség,sok játék,sok foglalkozás,a bölcsőde az ami adott és itt megkapják mindezt.Ha délután megyünk értük a nap többi része is az övék,amit szeretnének.Ahhoz,hogy boldogok legyenek a gyerekek,kell,hogy a szülők is boldogok legyenek,ehhez pedig kell az anyagi biztonság!Aki bölcsődébe adja a gyerekét,ezért teszi és tudja,hogy jó helyen van,hiszen ha nem így lenne nem vinné oda!Remélem sok szülő jön és elmondja a tapasztalatait!Ne aggódj minden rendben lesz!Minden jót nektek!Üdv.Helga
2009. aug. 11. 11:21
Hol vagytok anyukák???Telítettek a bölcsődék!Osszátok meg tapasztalataitokat velem,velünk!!!
6. Manilu (válaszként erre: 1. - Tenkne_helga)
2009. aug. 11. 08:55

Sziasztok!

Az én kisfiam is most szeptemberben kezdi a bölcsit,21hónapos lesz.Nagyon kiváncsian várom hogy,hogyan boldogulunk majd.Egyenlőre tele vagyok kétes érzésekkel,hogy valóban jól döntöttem-e,ugyanúgy fog-e szeretni...stb.Szerintem nekünk,anyáknak sokkal nehezebb lesz az elválás,mint a kis pindúroknak.Remélem nagyon jól fogja magát érezni a gyerekek között,én úgy látom szüksége van a gyerektársaságra,én már nem tudom őt lekötni.

Szeptemberben minden kiderül,és megosztom a tapasztalatokat.

puszi nektek

5. tenkne_helga (válaszként erre: 4. - Kristof2003)
2009. aug. 11. 06:44

Szia!

Köszönöm szépen,hogy megosztottad velem a gyönyörű kisfiad történetét!Igazi nagyfiú már!Akkor nálatok pozitív hatással volt rá a bölcsi,ovi,ami nagyon jó!Bízom benne,hogy nálunk is az lesz!Jó egészséget és minden jót neked és családodnak!Üdv.Helga

2009. aug. 11. 06:35

Szia!


Nekem sincsenek ikerim, de azért leírom a mi élményeinket:)

Kisfiam 23 hósan kezdte a bölcsit. Először mivel még jóidő volt, mindig az udvaron kezdtünk, hogy a nagyobb teret szokják meg az új gyerekek.

Igen, de 1x reggel esett az eső és fiam kétségbe volt esve, hogy na most mi lesz, hiszen nem udvarra megyünk, hanem az öltözőbe, ott kaptak bölcsis rucit és mentek be a csoportba.

Na itt kezdődöt egy kisebb harc, de a gondozónő nagyon jól kezelte ezt a "zűrt" és már is nyugodott. Sőt, erre a nap esett az első ebédelés is ha jól emlékszem:) Sárgarépafőzelék volt, na mondtam is, hogy akkor a fiam ma éhen hal, mert ő ezt aztán megnem eszi (otthon soha nem ette meg a répás dolgokat). Mit adj Isten, ebéd után jön a daduséni és közli, hogy a fiam repetázot:))))

Nekünk semmi gondunk nem volt a beszoktatással a fent leírtat beleszámítva. Imádott bölcsibe járni, soha semmi panasz nem volt rá, ill. részéről sem volt gond a bölcsivel.

Az oviba meg úgy ment át, mintha mindig is odajárt volna:) Csütörtök du.-án elballagot a bölcsiből, pénteken meg nagyfiúsan kezdte az ovit. Már 1. nap ott szeretett volna aludni, de még nem lehetett. De hétfőtől már csak bevittem és hazajöttem. Még 1 év van hátra az oviból és megint lépünk egy nagyot, az eddigieknél talán a legnagyobbat:))

Bocsi, hogy hosszú voltam !:)

3. tenkne_helga (válaszként erre: 2. - 900359ee3d)
2009. aug. 11. 05:46

Szia Andi!

Köszi szépen a hozzászólásod,gyönyörű szőke herceg kisfiad van!Hogy ment anno a beszoktatás?Mennyit beteg?Nekem anno a nagylány szinte nem is volt beteg,az ikreim is eddig 2* voltak betegek,most ők is 21 hósak,remélem ők is hamar beilleszkednek és nem lesznek betegesek!

2009. aug. 11. 05:37

Szia Helga!

Nekem nincsenek ikreim, csak szólóban nyomjuk:)

Az én kisfiam január óta jár bölcsibe, most 21 hónapos. Sok mindentől függ, mennyire lesz nehéz. Neked azért egy szerencséd van az ikrekkel, ha te nem is vagy velük, és ők ott senkit sem ismernek, akkor is ott vannak ők egymásnak!! AZ sokat számít. Nem kell félni, ki fogják bírni, más gyerek is jól veszi az akadályokat. Te fogsz szenvedni, neked sokkal rosszabb lesz otthagyni őket:(

Sok sikert és kitartást!

Szépek a csemetéid, megnéztem!!

Szia: Andi

2009. aug. 11. 05:28

Sziasztok!

Szeptembertől bölcsisek lesznek az ikreim és mindenre kíváncsi vagyok,kinek hogy alakult a beszoktatás,hogy tetszett nekik és hogy milyen változás állt be a család életébe!

Ha nincsenek ikreid,de megosztanád velem a beszoktatással kapcsolatos tapasztalataidat,azt is megköszönöm!Mindenkinek szép napot mára is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook