Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsődébe íratnám a most 13 hónapos kislányom. Mik a feltételek? fórum

Bölcsődébe íratnám a most 13 hónapos kislányom. Mik a feltételek? (tudásbázis kérdés)


13. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12. - Orchi26)
2015. jan. 22. 09:39

Elvileg nem kell.

Ha elhelyezkedsz, akkor a cégen keresztül fogsz adózni. A gyed meg jár munka mellett is. Ha nagyobb céghez mész, akkor ott tudják.


De egy telefont azért lehet, megér a mák felé, hogy van-e teendőd. De mondom, logikailag nincs, a törvényre hivatkozva.

2015. jan. 17. 06:30
Køszönöm a válaszokat! Természetesen azzal szàmolok,hogy lehet nem lesz hely. Akkor megpróbàlunk a szeptemberi kezdésre bejutni. Jò lenne,ha a közeljövőben sikerülne. Hétfőn bemegyek beszélni az intézményvezetővel,nem akarok fölösleges köröket futni. Azzal nen voltam tisztàban,hogy hogy igazoljam azt,hogy tényleg dolgoznék. De a szàndék nyilatkozattal tiszta a dolog. Még annyit kérdeznék, hogy ha sikerülne elhelyezkednem,a MÁK-nak jeleznem kell?
11. pbeácska75 (válaszként erre: 1. - Orchi26)
2015. jan. 16. 15:05

Szia! Először is kell egy igazolás a munkáltatótól hogy dolgozni fogsz,azon rajta kegyen mikortól áll szándékba alkalmazni! Ahhoz hogy van nagyszülő a bölcsinek semmi köze hozzá!

A gyermek orvostól is vigyél majd egy papírt hogy a gyermek egészséges és közösségbe mehet!

Mondjuk nálunk,nem volna hely,még szeptemberben be kellett volna íratni a gyermeket,hiába csak januárban hozod,tehát nem lepődj meg ha nem fogadják! Viszont akkor írasd be rögtön a következő évre,biztos ami biztos.

2015. jan. 16. 13:32

Ezzel általában mindenki így van, tudják ezt a bölcsik is.

Ezért elég egy előzetes szándéknyilatkozat.

De a beiratkozásnál sokszor ez sincs még meg, magát az "éles" papírt akkor kell vinni, amikor ténylegesen meg is kezdi a gyerek a bölcsibe járást.


Most a gyed extrás intézkedés miatt, ha a gyerek betöltötte az egy évet, akkor nem kell lemondanod a gyedről, és jogosult vagy a bölcsire is. Ez tavaj óta van így csak.


Alapvetően a bölcsiben érdeklődjél, mert szokásbeli különbségek vannak.


Mi a harmadik bölcsinket fogyasztjuk a negyedik gyerekkel... Sokminden más, és változik is.


Bemegy, kérdez...

2015. jan. 16. 12:46
Mindenképpen kell a munkáltatói,mindegy hogy gyes vagy gyed-e,de egy szándéknyilatkozat ez tulajdonképpen,amit a munkáltató ír,3-4 mondatban,hogy téged,ekkor és ekkortól foglalkoztatni szeretne.Aláírás,pecsét.Ezt beviszed,és elfogadják,a munkáltatói igazolást elég később bevinni,és el kezdheted előbb is a beszoktatást ez nem lesz probléma amennyiben lesz hely,azt meg rögtön meg tudják mondani,ha fontos.
8. pzm3
2015. jan. 16. 11:44
Ha a munkáltató kitölt egy szándéknyilatkozatot,hogy mondjuk február 15-től foglalkoztatni fog téged,az elég kell hogy legyen a bölcsinek.
2015. jan. 16. 10:46
egyébként úgy tudom, hogy ha GYES-t kapsz akkor felveszik, ha GYED-et akkor kell munkáltatói, de lehet hogy rosszul tudom
6. kleeri (válaszként erre: 2. - Orchi26)
2015. jan. 16. 10:28

vinni kell a bölcsibe a papírt, hogy hol dolgoznál,mennyi lenne a fizetésed, meg a párodé és akkor foglalkoznak vele, mert ugye fizetni is kell,


perze csak akkor veszik fel, ha van hely, ha nincs akkor ajánlanak másik bölcsit ahol van,

ha meg nincs abszolut a környéken, akkor ajnos várni kell, amig lesz hely,


nem egyszerű, nálunk is minden meg volt, elindult a beszoktatás, a munkáltató meg visszavonta az alkalmazást

5. Kangaroo Island (válaszként erre: 4. - Orchi26)
2015. jan. 16. 10:00
akkor magánbölcsi. jóval előre kell jelezni hogy tudjanak róla, hogy menni akar és legyen hely.
2015. jan. 16. 09:52
Erre gondoltam én is,csak attól félek,mi van,ha aláírom és nem vennék fel...nagyszülők dolgoznak,nem tudnànak vigyàzni rá.apukàval vàltott műszakban lennénk,így nem lenne probléma vinni-hozni.
2015. jan. 16. 09:42
írd alá a munkaszerződést előbb, hogy X.hó Y.naptól kezdesz el dolgozni, mutasd be az önkormányzatnál és elkezded előbb a beszoktatást
2015. jan. 16. 09:26
Szeretnénk bölcsibe ìratni a lányunkat, mert munkåba kéne állnom. Lenne is munkalehetőség,most még GYES-en vagyok. De ahogy olvasgattam a feltételeket munkàltatói kell hozzá. Viszont addig nem tudok elhelyezkedni,amíg fel nem veszik. Nézzétek el, hogy "értetlen" vagyok,de nem vagyok jàrtas benne. Köszönöm a segítséget előre is!
2015. jan. 16. 09:21
Bölcsődébe íratnám a most 13 hós kislányom. Mik a feltételek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook