Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsődébe adnám, de hogyan? fórum

Bölcsődébe adnám, de hogyan? (beszélgetős fórum)

1 2
2012. nov. 21. 18:24
ez igaz, de nálunk van hely, állítólag minden bölcsiben.
25. 0a84e34983 (válaszként erre: 1. - Totek-ma-nem-dobozolnak)
2012. nov. 21. 18:19
Ne haragudj meg,de van aki dolgozni menne,és az ő gyerkőcének sincs férőhely a bölcsiben.....
2012. nov. 21. 18:10

Szerintem önkormányzati bölcsire ebben e helyzetben nem nagyon van lehetőséged. A legjobb megoldás napi néhány órában (vagy heti pár napon)egy magánbölcsi lenne.

Az ikrek ellátása meg elég kemény feladat, tapasztalatból mondom, főleg úgy, hogy van még egy kétévesed.

23. Kistanítónéni (válaszként erre: 20. - Lili74)
2012. nov. 21. 18:07
Sima ikreknél még nem hallottam olyanról, hogy az önkormányzat segíteni. Hármas ikreknél biztosítanak nálunk napi négy órában egy gondozónőt. Bölcsődében nem mindenhol van díjazás, az adott önkormányzattól függ.
2012. nov. 21. 17:34
Lili, köszönöm az infót. Nem az ikrek ellátását tartom nagy falatnak, hanem azt, hogy amig összeszokunk, kialakul a napirend, addig a 2 évesemmel mi lesz. Tavasz lesz, talán nyár és nem szeretném, ha attól lennénk mind idegesek, hogy itthon nem tud mit kezdeni. Persze a bölcsi helyett nagyi is elvihetné (igen, szerencsések vagyunk, van!), de arra gondoltam, hogy talán élvezné a gyerekek társaságát.
21. Lili74
2012. nov. 21. 16:59
Elnézést, lehet ebben a "minden" önkormányzat témában tévedtem. De be kell menni és megkérdezni.
20. Lili74
2012. nov. 21. 16:52
Kettes ikreknél napi 4 órában, 3 vagy annál többes ikreknél napi 8 órában.
2012. nov. 21. 16:51

Azért na... Sok gyerek átvészelte már hogy testvére született, helyes szülői magatartással megelőzhető a trauma.

Tény hogy én sem adnám bölcsibe, pláne ha otthon vagyok. Nekem a nagy ovis volt amikor a kicsi született, de alig járt, amikor csak lehetett otthon volt, ha ment is akkor max délig. És amikor hazamentünk a kicsivel otthon volt velünk kér hétig.

De azért légysziles vegyétek azt is figyelembe hogy az anyuka aggodalma érthető, hiszek kettő kicsi érkezik és a nagy is csak két éves lesz... Nem könnyű a dolga...

18. Lili74
2012. nov. 21. 16:51

Sajnos kiskapu nincs, mert a bölcsihez le kell mondanod a gyed-et.

Viszont ami van és azt hiszem miden önkormányzat köteles biztosítani ( de nézz utána) az az ikreseknek természetbeni segítség, vagyis egy szakképzett ( remélhetőleg) gondozó napi 4 órában kijön és segít.

17. szafaripók (válaszként erre: 16. - Krisz42)
2012. nov. 21. 16:50

Szerintem ez gyerekfüggő is.

Nekem két és fél évesen került a fiam oviba, és a mai napig nem volt semmi gond, pedig az első hónap után ott is alszik. (Nálunk nincs állami bölcsi, csak magán, és az oviba munkáltatóival el tudtuk helyezni.)

16. Krisz42 (válaszként erre: 5. - Totek-ma-nem-dobozolnak)
2012. nov. 21. 16:47
Egyáltalán nem lenne jobb neki a bölcsi.Nekem is van ismerősöm 3gyerekkel,de ő már sajnálja,h 3éves kora előtt pár hónappal már elkezdte járatni. Mondtam,h szerintem 4évesen érettek igazán ovira-tehát a 3is korai,nekem 3gyerek van-,most azt mondta igazam volt,most ritkán viszi,akkor is délben elhozza.Tudod sokszor nem gyerekkorban jön elő,h vmi trauma éri,hanem felnőttként.
15. 328aadd89f (válaszként erre: 10. - Totek-ma-nem-dobozolnak)
2012. nov. 21. 16:47
Már bevezették a bölcsődei gondozási díjat (emellett étkezési díjat is kell fizetni), aminek a maximuma 20.000 Ft körül lehet. Keresetfüggő. Már sehol nem ingyenes a bölcsi alanyi jogon.
2012. nov. 21. 16:46
Ja.. és akkor arról még nem is meséltem, mennyi betegséget hozott haza a nagyobbik a bölcsiből, amit a kicsi szépen el is kapott. 4 hetesen folyt az orra... :(
13. t_marcsi (válaszként erre: 10. - Totek-ma-nem-dobozolnak)
2012. nov. 21. 16:45
Nincs ingyenes bölcsi. Az étkezésért úgy tudom mindenhol fizetni kell, és bevezethetik a gondozási díjat is. Emellett van havi csoportpénz. Nekünk államilag finanszírozott bölcsiben napi 425 ft az étkezés, és mellette 1000 ft a csoportpénz. Kabátból, cipőből, bakancsból mindenből kettő kell, kivéve ha nem sajnálod, hogy az udvaron esetleg szétszakad, koszolódik.
2012. nov. 21. 16:43

Nálunk konkrétan akkor jár a bölcsi, ha van munkáltatói. Egyébként nem helyezhető el a gyerkőc. Ha otthon leszel a kicsikkel, és ragaszkodsz az államihoz, szerintem nincs kiskapu. Nagyon sok szülő úgy nem tudja beadni a gyerekét bölcsibe, hogy dolgoznia kellene, mert nincs hely. (így valahogy érthető is, hogy feltételekhez kötik a felvételt) Ovival más a helyzet, oda 3 éves kortól mindenképpen felveszik, ha van hely, akkor évközben is, ha nincs, akkor szeptembertől.

Lelkileg egyébként nem biztos, hogy az a legszerencsésebb megoldás, amit választottál. A gyerek kicsi, nem hülye. Tudni fogja, hogy Ti hárman otthon vagytok, és elhagyottnak fogja magát érezni, féltékeny lesz, totál szét fog csúszni. Ez akár hónapokig is eltarthat, és nem tudom hogyan viselnéd ezt lelkileg.

2012. nov. 21. 16:42
Rászorulóknak. De még nekik is van alapítványi pénz, csoportpénz, vigyél egy kis ezt, egy kis azt.... Ma Magyarországon nincs olyan hogy valami ingyenes!!!!!!
2012. nov. 21. 16:41
a kerületben, ahol lakunk, elvileg ingyenes a bölcsi
2012. nov. 21. 16:39
A bölcsi minimum 20 ezer ft egy hónapban. (ahová nem veszik föl semmiképp ha GYED-et kapsz, nincs kiskapu , állami bölcsire értem)Abból a pénzből pár órára be tudod adni családi napközibe. Mindenkinek jó. Keveset van távol (hiába adod be előbb, akkor is megviseli hogy tesók jönnek, otthon vannak, ő meg bölcsibe és ráadásul még ha otthon van sem ér rá anya)
2012. nov. 21. 16:32

A kiskaput magánbölcsinek hívják, csak az elég drága, és ha nem oda járatod végig, akkor semmi értelme...

Nem tudom, hol laktok, de egy csomó településen bölcsibe nem is nagyon veszik be azokat a gyerekeket, akinek kistesóval otthon van az anyja, sőt oviba se (most még, mert még nem lépett életbe az új törvény az ovira vonatkozóan). - Mondván, anya otthon van, felügyelet megoldott, kell a hely azoknak, akinek anyja-apja dolgozik.

Sajnos ez van.

7. totek-ma-nem-dobozolnak (válaszként erre: 6. - Ágio8405)
2012. nov. 21. 16:30
ezt tudom, de nem szívesen fizetnék 40-60 ezret bölcsire, mikor nem is keresem meg a rávalót... Persze ha nem lesz más megoldás, akkor marad a magán.
2012. nov. 21. 16:26
Magán bölcsibe felveszik szeritnem ha csak heti 3 napra is az is segítség lesz az ikrek mellett.
2012. nov. 21. 16:24
azt érzem rajta, hogy szívesen van gyerekek közt és arra gondoltam, hogy talán tartalmasabban telnének a napjai, ha nem a mi összeszokó, napirend nélküli triónkat nézné naphosszat.
2012. nov. 21. 16:23

Nem akarod otthon tartani inkább az oviig?

Egyébként (nálunk) nincs kiskapu, amíg a GYED jár, nem mehet bölcsibe a gyerkőc, bár a beszoktatás idejére ez nem vonatkozik. Hogy a beszoktatás milyen időtartamú, azt gyereke/bölcsije válogatja. Nálunk azt mondták, 2-3 hét.

2012. nov. 21. 16:20
ugye mekkora egy szemét vagyok, hogy teherbe estem és még jót is akarok neki/nekünk? :D
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Totek-ma-nem-dobozolnak)
2012. nov. 21. 16:19

Előre irigylem a kiskrapekot.

Nem elég, hogy tesót kap, abból is rögtön kettőt, de még el is akarod paterolni.

Fasza lesz neki.....

2012. nov. 21. 16:16

Sziasztok,

az a helyzet, hogy a másfél éves kisfiammal vagyok itthon gyeden. A második születésnapja környékén, szerintem inkább előtte ikreink lesznek (április). Szeretném, ha a kisfiam február környékén elkezdené a bölcsit, szépen lenne ideje beszokni és nem akkor "paterolnánk el" otthonról, amikor a picik jönnek. Persze csak akkor jár a bölcsis hely, ha:

1., már az ikrek után kapom a juttatást (Tgyás, tehát a születésüktől vagy születédük-28 nap)

2., ha lemondom a gyedet

Milyen kiskapu, trükk van? Vagy kérjek méltányosságból helyet az önkormányzattól? Szeretném rendesen beszoktatni, de persze a gyed is kéne, hogy mindent meg tudjunk venni a tesóknak :-)

Minden 5letnek nagyon örülnék és köszi!!!

1 2

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook