Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsőde választás Budapest XIII és egyéb fórum

Bölcsőde választás Budapest XIII és egyéb (beszélgetős fórum)


2011. márc. 29. 17:17
Senki? :(
2011. márc. 26. 13:06

Kicsit elkalandoztunk, én viszont továbbra is várom a véleményeket, főleg az Aprófalva és a Hancúrház bölcsik érdekelnének!

Valaki nem tud véletlen róluk valamit??

25. zsomicica (válaszként erre: 24. - Kata 1977)
2011. márc. 26. 13:05
:) Én kisfiút várok másodjára, de elsőre kislányt szerettem volna és nagyon örülök, hogy összejött :) Pont olyan lett, amilyet elképzeltem :)
24. Kata 1977 (válaszként erre: 23. - Zsomicica)
2011. márc. 25. 18:41

Köszönöm!

Hát igen sok gond,baj,aggódás,de megéri!

Nagyon szeretem őket mindet külön-külön valamiért.

A 2 nagyobb például most tanulmányi versenyt nyertek.

A Ricsi olyan mintha most született volna és szeptemberbe suliba megy,tök furcsa.

A kicsi Kriszt meg imádom:-)Azért amiért olyan rossz kis csibész.

Nem terveztem én ennyi gyereket kettőt szerettem volna egy kislányt és egy fiút,ezt ugye meg is kaptam az előzö házasságból,de mivel annak vége lett és a mostani párom szeretett volna egy "sajátot2 így belementem ,aztán Krisz meg csak úgy kopogtatott:-))

De a férjem szeretne még egyet hátha kislány lenne,de erre nincs garancia Kriszt it a 37.k hétig lánynak mondták.

És ha megint fiú lenne,elcserélnénk?:-)))

23. zsomicica (válaszként erre: 21. - Kata 1977)
2011. márc. 25. 17:13
Egyébként gratulálok, szép nagy családod van :) Tök jó lehet ennyi gyerkőccel :):) nyilván nehéz is, de azért olyan sok öröm van bennük...:)
2011. márc. 25. 17:12
Hát, a kisasszony egyből összejött, ahogy kitaláltuk. Remélem nem lesz gond a testvérkével sem. A családban nálunk mindenhol nagy a korkülönbség, öcsém 13 év nem védekezés után kopogtatott :)
21. Kata 1977 (válaszként erre: 20. - Zsomicica)
2011. márc. 25. 14:07

Hát igen ember tervez.....

1 szoba 4 embernek tényleg kicsi.

De ezt nem tudhatod hogy mikor jön a 2.k baba,vagy most védekeztek?

Nekem a 2 nagyobb az előzö házasságomból van de ha az akkori párom csak rám nézett terhes lettem:-)

Szóval ha mi akartunk gyereket akkor az jött is.

De a mostani párommal a 6 éves Ricsit 2 év alatt hoztuk össze már járkáltunk dokikhoz mindenhova mert félt hogy baja van aztán mégse csak lassabban jött össze.

A kicsit meg nem is terveztük ki gondolta hogy 6 évnyi nem védekezés után terhes leszek és mégis:-)

Hála istenek!!

20. zsomicica (válaszként erre: 19. - Kata 1977)
2011. márc. 25. 13:59
Nálunk a terv az, hogy mikor Maja 1 éves lesz, visszamegyek félállásban dolgozni, de tervezzük is a 2. gyerkőcöt, szóval kb 1 évet tervezek dolgozni. De ugye a gyerkőc vagy összejön, vagy nem...meglátjuk. Nekem nem sürgős költözni, viszont ez a lakás 1 szoba + amerikai konyha nappalis. 2 gyerkőccel már hosszú távon szűkös lesz, de ez még azért évek kérdése :)
19. Kata 1977 (válaszként erre: 18. - Zsomicica)
2011. márc. 25. 13:43

Hát próbálom úgy alakítani hogy a gyerekek a gondokból ne lássanak túl sokat csak ami rájuk is tartozik,csak nem buták és tudják mi a dörgés.

Valahol nem bánom, ők fognak tudni mindent értékelni és most is a legkisebb dolgokat is nem úgy mint ahol csak a pazarlás megy és ha agyerek kinyitja a száját,hogy ez vagy az kell ,már meg is kapta.

Én túltettem már magam bár néha még honvágyam van,de meglehet szokni már város lettünk 10ezren élünk itt nem egy kis falu van minden és 15-20km re meg van Cegléd és Nagykáta ott meg aztán mozi,strand,tesco,lidl stb..

Ez jó 10embernél több nem kell?

Aranyos:-)

Hát az biztos hogy mostanában lakást eladni reális áron lehetetlen egy ismerősömék 5 éve árulják az Újpalotai úton a 4 szobás szép panellakásukat és semmi.

Mi 2006 nyarán vettük ezt de még kellett hitek hozzá,persze svájci frank akkor volt 150ft most 220,mi is megszívtuk rendesen.

Hát jól gondoljátok át hogy költöztök e vagy nem mert ha ott szokik be akkor nehéz váltani,már nagyobb korban könnyebben viselik!

18. zsomicica (válaszként erre: 17. - Kata 1977)
2011. márc. 25. 13:21

Sajnálom, nem hangzik túl szívmelengetően, de jó, hogy azért már túltetted magad rajta (legalábbis ez jött le a hangvételből).

Mi pont fordítva vagyunk, a párom elmenne lakni egy zsákfaluba lehetőleg 10-nél többen ne lakják, én vagyok inkább kozmopolita :) De most amúgy is esélytelen árában eladni a lakást, ráadásul pont 2007-ben, jó drágán vettük a épp válság előtt. Meg most hogy bölcsibe szeretnénk iratni a csöppet, nem is nagyon akarok költözködni.

17. Kata 1977 (válaszként erre: 16. - Zsomicica)
2011. márc. 25. 12:53

Nem titok az adatlapomon is rajta van.

Tápiószelére költöztünk ez Nagykáta és Cegléd között van.

Az ok a piszkos anyagiak,belevágtunk egy olyan hitelkonstrukcióba amit nem bírtunk fizetni és el kellett adni a lakást ,kifizettük a bankot és annyi pénz maradt hogy dönthettünk hogy albérlet vagy vidék.

Hát az utóbbit választottam,bár sose gondoltam hogy vidéki leszek pedig Debrecenben születtem.

De laktunk Egerfarmoson is egy fél évet.

Én és a gyerekek már megszoktuk itt,jó a levegő van nagy kert sok barátjuk a páromnak van munkája szerencsére,de ő nem tudja megszokni vissza menne ha tudna Pestre.

Ő 6 évig a 2-es villamost vezette tőzsgyökeres Pesti:-))

De ez van ezt kell megbecsülni,bár nem nagy a házunk de sok jó ember kis helyen is elfér:-)

A gyerekeke valószínűleg úgyis kollégisták lesznek és akkor csak a 2 kicsi marad.

16. zsomicica (válaszként erre: 15. - Kata 1977)
2011. márc. 25. 12:41

Hova költöztetek és miért, ha nem titok? Mi is szeretnénk lakásból családi házba, nézegettünk Érden, Szigetszentmiklóson, de mondtam a páromnak, hogy én félek frekventált helyről kiköltözni a "pusztába". Itt azért mindent elérek gyalog, babakocsival is. És ez nagy segítség. Jó, szmog, meg forgalom, meg nincs kert...de valamit valamiért. Ilyen szempontból is jó a bölcsi, mert van kertje :)

Mi Egerből indultunk, egyetemre már Szegedre jártam, de mondták szüleim, hogy ne nagyon számoljak vele, hogy visszajutok, mert munka az nincs. Pedig Eger megyeszékhely...

15. Kata 1977 (válaszként erre: 14. - Zsomicica)
2011. márc. 25. 12:12

Igazad van.Muszáj is körbeérdeklődni nem mindegy kire bízod a gyerekedet!

De nyílt nap van minden bölcsiben,oviban.


Jaj ne is mond míg Pesten laktam 28évig a Göncöl utcában tök jó volt bölcsi,munkahely sok szempontból.

De 5 éve hogy elköltöztünk és itt nincs se munka se bölcsi max 2és fél évesen veszik be oviba a gyereket de csak akkor ha szobatiszta,és már viszed a munkáltatóit.

Na köszönöm keress munkát gyerekkel a kezedben!

Mondjuk még csak 7és fél hónapos a legkisebb így még odébb van/sajnos/,de ha lenne bölcsi már menne!

14. zsomicica (válaszként erre: 13. - Kata 1977)
2011. márc. 25. 11:54

Igen, azért is érdeklődök körbe, hogy legyen egy kicsit rálátásom...

Nem szeretném túlaggódni a dolgot, de felkészülni sem árt, hogy nagyjából mi vár ránk :)

Láttam, hogy vannak olyan bölcsik (vagy mind?) ahol van nyíltnap, majd ha már nagyjából leszűkítettem, elmegyünk szerintem megnézni. Tök jó, hogy itt a XIII kerben nem kell évekkel előre jelentkezni...néhol borzalmas a helyzet :S

13. Kata 1977 (válaszként erre: 11. - Zsomicica)
2011. márc. 25. 11:50

Én csak ajánlani tudom.

Persze jó ha 3 éves korig anyával marad a kicsi de ezt a mai világba nehéz megoldani mikor minden a pénz körül forog!

Nekem imádták a gyerekeim sokat fejlődtek evésben,öltözködésben,a gyerekekhez való viszonyukban.Önállóbbak lettek sokkal.

Az elválás se volt horrorisztikus kb. 2 hét alatt át álltak rá.

Neked meg ha alapjáraton szereti a társaságot akkor élvezni fogja és hamar megszokja hogy anya reggel elvisz és délután jön,addig meg a barátaimmal vagyok!

De fontos a jól megválasztott bölcsőde!

12. zsomicica (válaszként erre: 10. - Kata 1977)
2011. márc. 25. 11:48
Hú, az Igazgyöngyöt néztem, nagyon tetszene, de túl kiesik :( Pedig nagyon hívogatók a képek...
11. zsomicica (válaszként erre: 9. - Kata 1977)
2011. márc. 25. 11:44

:)


És te melyik bölcsiben dolgoztál? Úgy általában mi a véleményed a bölcsiről? Megviseli a kicsit? Én nem gondolnám, hogy az én kismajmomat féltenem kellene, szereti a társaságot nagyon. De mondják, hogy 2 éves korig lehetőleg ne. Szerinted, mint bennfentes?

2011. márc. 25. 11:43

Én az Igazgyöngy böcsiben dolgoztam és nagyon kedvesek és értik a dolgukat a gondozónők a vezetőnő is aranyos.

Én csak ajánlani tudom a 2 nagyobb gyerkőcöm 10 hónapos koruktól oda jártak és imádták nem is akartak oviba menni:-)

9. Kata 1977 (válaszként erre: 8. - Zsomicica)
2011. márc. 25. 11:34

Szia!

Én vagyok:-))

8. zsomicica (válaszként erre: 4. - Kata 1977)
2011. márc. 25. 10:52

Hahó...

eltűntetek :(

2011. márc. 24. 08:53
Az én keresztgyerekeim a Futár utcai bölcsibe jártak. Nagyon szerették, a bölcsis nénik kedvesek, segítőkészek, jók a programok.
2011. márc. 23. 23:07

Megnézegettem, a Hancúrház 1,8km, az Aprófalva 2,2km szóval nagy különbség nincs. Ráadásul az Aprófalvánál van metró is.

Egyébként a Mór utcában lakunk :)

2011. márc. 23. 22:56

Sziasztok :)


Hozzánk a Jász utcai Hancúrház van a legközelebb, az gyalog is elérhető babakocsival.

De a Deák tér felé útba esik bármi, munkába menet is, szóval a Róbert Károlytól befelé is érdekelnek akár.

Az Aprófalva az ott van, azt tudom. Szóval várom nagyon a privit!

De arra van a Boribon, az Igazgyöngy, Napraforgó, Szivárvány is.

2011. márc. 23. 18:47
Mert én 5 évig angyalföldön dolgoztam bölcsiben.
2011. márc. 23. 18:46

Hol laktok helyileg melyik bölcsi esik közel hozzátok?

Mert gondolom nem akarod átbumlizni az egész kerületet reggel,délután.

2011. márc. 23. 18:33

Szia!

Melegen ajánlom az Aprófalva bölcsődét. Zseniális. Írok majd bővebben privit.

2011. márc. 23. 18:28

Sziasztok!

Budapest XIII kerületben milyen tapasztalataitok vannak bölcsődékkel kapcsolatban? Melyiket válasszuk?

Vagány, tevékeny kislány, szereti az úszást és mindenféle sportot, nehezen ül meg a popsiján :) Elég akaratos is...

Szeptembertől szeretnénk a kisasszonyt beíratni, mert visszamegyek dolgozni(Már júliustól). 15 hónapos lesz.

Minden vélemény, tapasztalat, élmény érdekel!!!!

Arról is, hogy hogyan készíthetem fel a bölcsire?

(gondok vannak az alvással, egyelőre csak a nagy ágyban együtt hajlandó elaludni, és még így is le kell fognom, mert egyből felül/áll :S )

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook