Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsöde?-érvek és ellenérvek fórum

Bölcsöde?-érvek és ellenérvek (tudásbázis kérdés)


1 2 3
11. Csiga78 (válaszként erre: 5. - Tafonta)
2008. máj. 23. 10:58
Már egyszer hívtam őket volt hely,de akkor csak egy 5 hónapos munkáról lett volna szó.Gyereknek viszont nem tett volna jót,ha utána kiveszem.Mert én igazából azt nem akartam,hogy én itthon vagyok,mert nem dolgozok gyerek meg a bölcsiben.
2008. máj. 23. 10:57
Szia, én háromévesen adtam bölcsibe a lányom, mert évvesztes és nemvették fel az oviba túljelentkezés miatt. A bölcsibe is hisztizni kellett, meg protekció, de végül csak felvették. Nem volt kérdés, mert muszáj volt visszamennem dolgozni. Először féltem, hogy majd visszafejlődik az én háromévesem, de csupa vele egykorú gyerekkel volt egy csoportban. Az első félévben mentek a bacik, meg a virusok aztán mire oviba ment, már nem volt vele ilyen gond. És az oviban így már nem volt megszeppenve, élvezte az első perctől és már a kreatív dolgoknál sem a háttértből figyelt, merthogy addigra, már eléggé szocializálodott a közösségbe. Szóval szerintem jó a bölcsi, de ez is a gondozónőkön múlik, hogy szereti vagy utálja a gyerek.
9. Csiga78 (válaszként erre: 8. - Kitta73)
2008. máj. 23. 10:56

Milyen immunerősítőt adsz neki,ha megkérdezhetem,mert ha arra kerül a sor én is adnék neki.

Eddig multivitamin szirupokat adtam neki,nem tudom az mennyire segít neki.


Én is azért szavaznék a bölcsődére,mert ott több mindent meg tud tanulni,mint amire én tudnám megtanítani,de a párom annak örülne a legjobban,ha 18 éves koráig itthon maradnék vele:))))


Ezért vagyok kíváncsi a tapasztalatokra:)))

8. kitta73 (válaszként erre: 7. - Szucsandrea)
2008. máj. 23. 10:49
Én adtam neki imunerősitőt és azóta nem beteges.Most leállunk majd vele,de szeptemberbe,ha kezdi az ovit,újra adni fogom neki.
2008. máj. 23. 10:47
Én beadtam a kisfiam, de csak két éves kora után. Hátránya: azóta rengeteget beteg, mert mindent elkap. Sajna nem csak az egészséges gyerekeket viszik. Előnye: minden nap tanul valamit. Gyerekek közt van. Segít szobatisztának lenni. Összességében szerintem JÓ
2008. máj. 23. 10:44

Sziasztok!

Én is két évesen adtam be bőlcsibe,és nem bántam meg.Azt első 1-2hét nehéz volt,főleg nekem,de azóta imád bőlcsibe járni.Nagyon sokat okosodot,tanult,szocializálodott,olan dolgokat tanulnak meg ott egymástól,amit én nem tudnék neki itthon.Megtanult alkalmaszkodni és beileszkedett,pedig elötte nagyon szényenlős és magának való volt.Ha Én is sokat gondolkoztam rajta mielött beadtam,dea gyes nem sok és nem mindenki teheti meg ,hogy otthon maradjon.

2008. máj. 23. 10:43
Akkor bölcsi! Feltéve, hogy felveszik!
2008. máj. 23. 10:19
Ezért vagyok dillémában.Lenne egy elég jó állás,amit félek,hogy jövőre nem biztos hogy lenne.Mikor beadnám a picit bölcsibe,akkor lenne 2 éves és most nagy vacilálásban vagyok,hogy bölcsi vagy ne bölcsi:(:)
3. 512009e634 (válaszként erre: 2. - Tafonta)
2008. máj. 23. 10:13
Egyetértek!
2008. máj. 23. 10:07

Érv a bölcsi mellett: ha már lejár a Gyed, kaphatsz Gyes-t, de ha Gyes mellett dolgozni akarsz akkor is be kell adnod valahova a gyereket, erre jó a bölcsi. Oviba könnyebben beilleszkedik talán a gyerek, ha már előtte volt bölcsis. Két éves kor előtt azért én nem adnám be.

Ellenérv: a legjobb, ha 3 éves koráig otthon vannak a gyerekkel.

2008. máj. 23. 10:04
Bölcsöde?-érvek és ellenérvek
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook