Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcső alapítvány? Tapasztalatok? fórum

Bölcső alapítvány? Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. júl. 28. 21:48

Zita asszony most hívta a nejem.

Még semmi konkrétum, de azt gondoljuk, valamiképp kezdünk képbe lenni.

Nem akart ilyen értelemben kecsegtetni, szóval nem mondja, "hogy", deee....

Mi készen állunk.

Megemlítette, a pénz kérdést is-olvasta a sok vádaskodást a neten-és jelezte, hogy az örökbefogadás megtörténte előtt NEM fogadnak el anyagi támogatást senkitől. Utánna, ha valaki megteheti, egyértelmű, hogy jól jön nekik a segítség, de van, hogy még azt sem kérik el, amit immár jogilag megtehetnének.


Nagyon kedves volt a párommal, emlékezett ránk egy év után is.

Jelezte, hogy azon párok közül, akikkel egyszerre voltunk a megbeszélésen, sokak teherbe estek:)


Na, ezek a hírek:)

42. trapiti (válaszként erre: 41. - Ehencsi)
2008. jún. 27. 21:08

Zita biztosan fog hívni, de lehet hogy nem hamar. Sokszor előfordul hogy sms-t kült a találkozó időpontjáról. Viszont szerintem 2-3 hét múlva nyugodtan felhívhatod, hogy megkapta-e az anyagotokat. Addigra talán át is tudja olvasni. Általában nagyon sok dolga van, szinte teljesen egyedül csinál mindnt, így legyetek türelemmel.


Ha bármi érdekel még, nyugodtan kérdezz, nekünk is Bölcsős babánk van, így hitelesen tudok mesélni, nem úgy mint azok, akik valótlanságokat állítanak róla.

2008. jún. 27. 13:16

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem! A férjemmel elküldtük a Bölcső Alapitványhoz a kért papirokat(amiket elmodtak telefonba), de nem tudjuk mi ezután a teendő. Fel fog hivni minket a Zita vagy nekünk kell jelentkezni? Előre is köszi a választ.

40. dogiz (válaszként erre: 38. - A7a90ace89)
2008. jún. 8. 15:10

Szegény? szerintetek van ilyen? A tehetetlen, lusta és élhetetlen ember az tényleg lehet szegény.

Nem vagyok benne biztos, hogy ilyennek egy normális ember örökbe ad gyereket.

39. fe20557d00 (válaszként erre: 38. - A7a90ace89)
2008. jún. 8. 10:29
Miért akartak meghurcolni?
38. a7a90ace89 (válaszként erre: 36. - Szmartie)
2008. jún. 8. 09:00

Sziasztok!

Nem szegények, csak normál és gazdag szülők kapnak.:(( Pedagógusként 15 évvel ezelőtt kiröhögtek, meg akartak hurcolni. Köszönöm, nem kell!:((

37. sors!
2008. máj. 16. 00:59

Sziasztok! Nem szeretnék megbántani senkit sem, de egy pillanatra el kellene gondolkozni azon, hogy azok az anyák akik sajnos kénytelenek örökbve adni gyeremküket bármiféle okból ami a gyerek javát szólgállja,mit is gondolnak arról hogy idős pár fogadjon örökbe.Egy anya sem szeretné ha gyermekét koros őszülő halántékú pár nevelné,ami már csak azért sem mert azt szeretné h teljes cvsaládban nőjjön fel és jó élete legyen.nos ha egy 40 éves pár fogad örökbe ,gondolkodjunk el a gyerek 18 évesen iskolás szülői értekezlet:közel 60 éves pár ül a padokban és hallgatja a tanári szót(persze ha jó esetben megérik ezt az időt...)és valljuk be,az idő haladtával mi emberek,egyre nehezebben viseljük a válltozásokat egyre türelmetlenebbek leszünk, és sajnos ez azokkal is előfordul akiknek az életükből kimaradt a gyereknevelés.

És az hogy a Zitával nem stimmel valami, csupán azok emberek mondhatják akik nem ismerik teljesen.Nem hiszem hogy ők tudnának egyetlen olyan embert mutatni aki az egész életét erre a dologra tette volna fel, és el kéne meregni azon hogy melyikőnk lenne képes ugyan erre..!?Sokszor saját szerettei szorulnak háttérbe azért hogy más emberek boldogok legyenek ,vagy épp kapjanak segítő kézt.az anyákkal rengeteget foglalkozik, egy fillér nélkül segít rajtuk ,holott ez tudott hogy más anyaotthonban napi díjat kell fizetni!A bőlcsőnél nem!Ez nagyon emberséges.Az anya otthon gyönyörű és sok anya álldja a Zita nevét! Annyit még hozzá tennék, hogy a ZIta kikéri az anya véleményét is ,hogy hova kerüljön a pici. sorrend valóban nincs,de várni kell,hisz nem kaphat mindenki 1nap után babát, de ez igy is természetes.Sajnálom ha valakit megbántottam a soraimmal, de sok igazságtalanságot olvastam itt és sok vádaskodást.Én elhiszem hogy borzasztó és husszú időszak kivárni míg egyszer csak megcsörren a telefon és beleszólnak hogy megjött az akire annyi ideig vártunk!De amikor megtörténik,az a világ legcsodásabb pillanata.Kívánok mindenkinek kitartást és erőt ehez az időhöz! egy anya...

2007. dec. 29. 23:17
Sziasztok! Én a szekszárdi kórház gyerekosztályán dolgoztam. Ismerem a Zitát. Nem mondanék róla rosszat. Nálunk az osztályon volt már idősebb szülő is, adott örökbe néger babát is. Igaz, hogy nem szegényeknek ad örökbe, de normál embereknek, nem csak gazdagoknak. Nem volt mindenkinek Mercije, meg aranyakkal tele . Korrekt volt az örökbeadókkal és az örökbefogadókkal is. Különben én jövőre diplomázok és a Bölcsőről akarom írni a diplomamunkám, úgyhogy akkor talán majd többet tudok segíteni. Jó éjt! Márti
2007. dec. 13. 21:20

Hahóó.

Van itt olyan, aki a bölcső alapítványtól fogadott örökbe, és személyes tapasztalatokkal bír??????????

34. steiff (válaszként erre: 1. - Ac1096844d)
2007. szept. 16. 06:25
Szrobcsek! A lombikbaba.hu örökbefogadós fórumán van jópár bölcsős várakozó és babás is!
33. fe20557d00 (válaszként erre: 32. - Ac1096844d)
2007. szept. 15. 11:37

Kár:(,Talán a helyi egyházi közösségeknél kellenne érdeklődni,de azt talán úgy működök hogy egy Egyházhoz tartozónak adnak csak...így a hit megmarad a születendő gyermeknél...

Zita valakinek tényleg segít,de vannak családok akikkel igen kiszúr.De hosszú ne menjünk bele...,szerintem nálatok nem lesz gond.

32. ac1096844d (válaszként erre: 31. - Fe20557d00)
2007. szept. 15. 11:29

Szia.

Mi az ami nem stimmel a Zitánál?

Az egyházi dologról semmit nem tudok.

31. fe20557d00 (válaszként erre: 29. - Hardierika)
2007. szept. 15. 11:24

Igazad van jól látod Zitánál sok minden nem stimmel,de ebbe nem akakrok itt nyilvánosan bele menni:(Mi nem a szülői oldalról látjuk ezt hanem én is a Tegyesznél dolgozm.Figyú megkérdeztem a főnökömet aki nálunk a megyében végzi az örökbefogadást és ő mondta ezt az egyház dolgot.Állítólag vannak egyházi közösséghez tartozók,ahol ha valaki tegyük fel nem kívánt terhes lesz...nyiltan a szervezeten belül akiknek nem lehetett babus örökbe adják.(Szrobcsek tudsz valamit?)A másik pedig még azt tanácsolta,hogy orvossal felvenni a kapcsolatot.Például ismerős??Mert ott is egy nem kívánt terhességnél megismertethet a szülővel és nyiltan örökbe adja nektek....és ez is legális!!

Azt hiszem a Nágocsi otthon is egyházi....Érdemes szétnézni!

30. hardierika (válaszként erre: 25. - C6b27363e5)
2007. szept. 15. 08:31
Kedves rohangya,Gondolom ez nekem szólt!Lehet hogy rossz megyében várakozunk,de hidd el 3 év alatt összesen egy ajánlatot kaptunk.A nagyobb gyerekeknél számomra elég furcsa a találkozás.Egy hét alatt kell eldönteni,hogy akarunk-e vele barátkozni.Nagyon nehéz.Választani én többől tudok:kivel kölcsönös a szimpátia,...Egy osztályból is mindig csak pár kisgyerek van akivel közelebb kerülünk egymáshoz kölcsönösen.Ez sem mindjárt,hanem jó pár hónap alatt.
29. hardierika (válaszként erre: 24. - Fe20557d00)
2007. szept. 15. 08:17
Kedves Bogica!Egyházaknál hol,tudsz valamit?A bölcsőnél nincs sorrend!Zita hasonlóság alapján próbál összehozni családokat!Nem hiszem el,hogy 5 év alatt mi senkinek nem lettünk volna szimpatikus kis szülei.Egyébként már 36 éves jelentkezőre is közölte,hogy öreg.Valami itt nem stimmel.
2007. szept. 14. 21:33
:(
27. c6b27363e5 (válaszként erre: 26. - Fe20557d00)
2007. szept. 14. 21:29
igen ugy tudom
26. fe20557d00 (válaszként erre: 25. - C6b27363e5)
2007. szept. 14. 21:24
Igen,hogy meg legyen a korkülönbség.De a Bölcsőalapítványnál csak pólyások vannak nem?
25. c6b27363e5 (válaszként erre: 24. - Fe20557d00)
2007. szept. 14. 21:23
csak pojást nem kaphatok 45 év felet 4,5,6,7,8,9 éveseket még igen
24. fe20557d00 (válaszként erre: 23. - Hardierika)
2007. szept. 14. 20:33

Hardierika! Egyházi szervezeten keresztül?Vagy magán útón valahogy...

Más esélyt nem nagyon látok,a kor azért mert 45 év korkülönbséget ír a törvény....így a bölcső ezért utasíthatott el,mert mire kapnátok babust már azt túllépi.

23. hardierika (válaszként erre: 18. - Dindin19)
2007. szept. 14. 20:29
Kedves dindin! Nagy szerencséje volt:kb.380-as a sor,a várakozási idő 3-4-5 év.A toleráns sorúaknál az idén még nem született baba.Ezek friss információk,beszéltem a vezetőjükkel.
22. hardierika (válaszként erre: 19. - C6b27363e5)
2007. szept. 14. 20:25
Kedves rohangya!De igen.3 éve várunk,eddig egy ajánlat volt .Rengeteg nagytestvérrel,kezelés alatt álló anyukával.Idén még nem haladt a sor.
21. hardierika (válaszként erre: 17. - Ac1096844d)
2007. szept. 14. 20:22
Kedves Szrobcsek!Köszönöm az információt.Talán teszek egy próbát még a Bölcsőnél.Ha a személyes találkozóba sikerülne bekerülnünk az nagyon jó lenne.Csak az a baj,hogy rendkívül nehéz a telefonos kommunikáció a vezetőjükkel.A Tegyeszről annyit,hogy 3 éve várakozunk,mi ezidő alatt egy lehetőséget kaptunk,6 testvér,anya állandó kezelés alatt.Idén semmit nem haladt a sor.
2007. szept. 14. 17:12

nekem az a tapasztalatom és ezt irtam hogy bekel fizetned az alapitványnak egy bizonyos öszeget majd annak ki szülte a gyermeket

én nagyon meg voltam elégedve a gyámügynek a munkájával igaz sokszor jötek környezet tanulmányra most azért hogy gyermeket válalunk és környezet megfelel-e majd azért kész vagyunk-e a gyermek fogadására meg azért hogy hogy érzi magát a gyerek

rengeteg psziologuslátott minket és psziologusi tesztet kellet kitölteni de ezek mind kicsi ahoz az örömhöz amit a két fiam az én drága fiam okoznak nekem

elmentem fodrászhoz és a kisebik fiam azt monta nekem Anya csilivili vagy zabálni valo

19. c6b27363e5 (válaszként erre: 15. - Hardierika)
2007. szept. 14. 17:02

hardierika

és ti

se probáltátok a gyámügyet

2007. szept. 14. 16:36
Egy ismerősöm a Gólyahírnél kb másfél évet várt, s a nyáron kaptak egy újszülöttet.
17. ac1096844d (válaszként erre: 15. - Hardierika)
2007. szept. 13. 20:35

A 10 pár között volt egy 39/41 éves felállás is.

Jelentkezni kell, és kész.

A tegyesz sora nem tudom mennyire áll, mert mi januárba jelentkeztünk a tegyesznél mindkét fajta örökbefogadásra, ahol azt mondták, hogy 2-5év a várakozás. Bejelöltük, hogy könnyen korigálható betegséggel fogadnánk max. örökbe legfeljebb 1 éves gyermeket.

Erre 8hónapra rá küldte egy levelet egy szívbeteg fiúcskáról, aki 1év 1hónapos, anyja és egy testvére szellemi fogyatékos. Őszinte leszek, nem volt egyszerű nemet mondani, de hallgattunk a szívünkre. Nem bántam meg ezt a döntést, tudom, hogy sokan többet be tudnak vállalni, és a legjobb helyre kerül a baba.

16. fe20557d00 (válaszként erre: 15. - Hardierika)
2007. szept. 13. 20:24

:((hu de szomorú:(

Próbáltátok másik alapítványnál?

Milyen korú gyermeket szeretnétek,mert nagyobbat kapnátok hamar.

15. hardierika (válaszként erre: 10. - Ac1096844d)
2007. szept. 13. 20:19
Kedves Szrobcsek!Engem az érdekelne,hogy milyen korú párokat fogadott Zita.Mint régebben írtam bennünket öregnek minősített.Nagyon fájlalom,mert nem tehetek róla,hogy ennyi idősen még nem született gyermekem./Sajnos 2 éve meghalt a babánk./Most akkor mi már nem lehetünk szülők?Várom válaszodat,vagy bárkiét,aki tudja,hogy 41 évesen hol kaphatnánk kisbabát.A Tegyesz sora áll. Alig van örökbeadható baba.Erika
14. fe20557d00 (válaszként erre: 13. - Ac1096844d)
2007. szept. 13. 20:00

Igen!De mindegy...

Kívánom neketek hogy minnél előbb babátok legyen:)és írj ám!!!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook